Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Roztropek

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 17:27

kacek_ pisze:
16 września 2022, 17:18
Roztropek pisze:
16 września 2022, 16:58
vitoo pisze:
16 września 2022, 16:06
Roztropek pisze:
16 września 2022, 15:45
Kolego Gałcio. Wpierw kogoś obrażasz, a potem oczekujesz, że ta osoba będzie chciała z Tobą pisać? Polecam nauczyć się kultury osobistej.
To ja się włączę do dyskusji i kulturalnie poproszę o to samo: wskazanie, co przez piętnaście miesięcy dotychczasowej pracy po powrocie do Turynu zbudował Allegri, że nadal są osoby, które twierdzą, że zasługuje on na dalszą pracę?

Co takiego udało się Allegriemu stworzyć na przestrzeni niemalże 1,5 roku na poziomie technicznym, fizycznym, mentalnym, taktycznym, nie wiem, na jakimkolwiek, że powinien dalej trenować klub? Poważnie, proszę o odpowiedź, bo jestem ciekaw, czym kierują się osoby, które nadal go bronią. Ja nie mogę tego pojąć. ;)
Kibicuję grubo ponad 20 lat temu klubowi i były gorsze i lepsze momenty.

Obecnie mamy gorszy moment, ale chyba każdy klub coś takiego przeżywa.

Obecnie jesteśmy w budowie i znów okienko i odchodzi wielu kluczowych piłkarzy ,a wręcz liderów

Zastąpienie ich to nie tylko ściągniecie graczy jakościowych, ale i danie im czasu na jakieś zrozumienie, zgranie, nauczenie się pewnych schematów.


Ja należę do osób cierpliwych i rozumiem że pewne rzeczy potrzebują czasu.


Jakby tak porównać nawet 11 z tamtego sezonu, to połowa zupełnie inna ? Miałem kontakt z piłką i wiem, że nauczenie takich rzeczy może zajmować nawet 1-2 lat, a u nas ciągłe zmiany, teraz mecze co 3 dni, kontuzje, nowi gracze, którzy pierwszy raz stykają się z włoską, taktyczną piłką.


Mi się po prostu wydaje, że wielu nie znosi Allegriego i zawsze będą na niego psioczyć.....

Teraz np obwinianie o wszystko trenera, a kto to zawalił nam mecz z Benfika? Ten przehaypowany małolat, ale przecież nikt o tym nie wspomni, bo wcześniej 3/4 osób piało z zachwytu nad nim. Czy trener nie mówił, że młodzi potrzebują czasu i popełniają więcej błędów?

Mi podobają się te transfery i jakby tak oceniać tych grajków indywidualnie, to każdy daje wiele i nas wzmocnił.

Uważam, ze olbrzymim błędem było pozbycie się Dybali, bo tacy graczy robią różnice i sprawiają, że jak nawet nie idzie, to drużyny zdobywają punkty. Szkoda też Moraty, bo z nim Vlaho wyglądał znacznie lepiej, a tak to stoi jak klocek i tyle.


Za jakiś czas ocenimy, kto miał rację, ale mam nadzieję, że Ci co tak wyzywają trenera będą w stanie przyznać się do tego że się mylili, a nie znów coś wymyślą byle tylko się usprawielidiwać typu z taka kadrą to każdy by wygrał w takiej farmerskiej lidze itp.
High quality bait :ok:

Gdyby nie to, że nikt kto ma pół mózgu by tak na serio nie uważał to bym łyknął. Ale ładna próba.
Za taką zarzutkę mocne 8/10, napracowałeś się.

A jakoś merytorycznie nie obrażając ? Potrafisz się odnieść ?


Kolega poprosił bym się odniósł, to to zrobiłem. Ty chyba jesteś kolejnym, co nie szanuje zdania innych i ma się za alfę i omegę.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 17:51

Tuttosport pisze o De Zerbim.

43 letni Włoch z 30 meczów Szachtara przegrał 5. Wszystkie w LM XD


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Hed

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 sierpnia 2006
Posty: 1302
Rejestracja: 23 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 17:54

Adrian27th pisze:
16 września 2022, 17:51
Tuttosport pisze o De Zerbim.

43 letni Włoch z 30 meczów Szachtara przegrał 5. Wszystkie w LM XD
Można powiedzieć, że ma odpowiednie DNA.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 18:09

@Roztropek
Twierdzenie, że mecz zawalił nam Miretti to grube uproszczenie. Sprokurował karnego, ogólnie to nie był dobry występ, zgoda. Tylko pokaż mi proszę tych, którzy w tym meczu zagrali dobrze.
Smutna rzeczywistość jest taka, że od początku tego sezonu gramy do dupy i ten mecz był tego podsumowaniem.

Koledzy pytali Cię co Max zbudował przez te kilkanaście miesięcy. Max nic nie zbudował i nawet da się to wyczuć z Twojej odpowiedzi, bo zamiast wprost wskazać co poprawił, piszesz o długim, żmudnym procesie i potrzebie czasu. Problem w tym, że im dłużej to trwa, tym bardziej drużyna zdaje się cofać w rozwoju.


Roztropek

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 18:40

B@rt pisze:
16 września 2022, 18:09
@Roztropek
Twierdzenie, że mecz zawalił nam Miretti to grube uproszczenie. Sprokurował karnego, ogólnie to nie był dobry występ, zgoda. Tylko pokaż mi proszę tych, którzy w tym meczu zagrali dobrze.
Smutna rzeczywistość jest taka, że od początku tego sezonu gramy do <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i ten mecz był tego podsumowaniem.

Koledzy pytali Cię co Max zbudował przez te kilkanaście miesięcy. Max nic nie zbudował i nawet da się to wyczuć z Twojej odpowiedzi, bo zamiast wprost wskazać co poprawił, piszesz o długim, żmudnym procesie i potrzebie czasu. Problem w tym, że im dłużej to trwa, tym bardziej drużyna zdaje się cofać w rozwoju.


No bo na to potrzeba czasu, a to co napisałem to poniekąd uzasadnione usprawiedliwianie Maxa.


Pewne procesy zajmują sporo czasu i jedynym sposobem aby je poniekąd ominąć jest pompowanie gotówki i ściąganie świetnych i ogranych graczy, a jak nie masz na to setek milionów, to musisz działac kroczek po kroczku.


Ja po części rozumiem krytykę trenera, ale też nie jest tak, że piłkarze nie grają, bo on tak chce. Potrzeba by wykreowali się naturalni liderzy, skoro pozbyliśmy się kluczowych ogniw. Znów fani pewnie docenią ich po czasie, no chyba że zamiast się przyznać do własnego błędu zwalą wszystko na trenera, bo tak najłatwiej ;)


Ja jestem z Juve na dobre i na złe tak jak z polską kadrą piłkarską.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 18:47

Też się zastanawiam co ludziom daje nadzieję na lepsze jutro przy betonie. Jakieś najdrobniejsze zalążki dobrej gry, czy mniej kontuzji, zawodnicy wyglądają lepiej kondycyjnie ?

Za Del Neriego, czy Zacha też były takie kwiatki i ich obrońcy. Jak się to skończyło każdy wie. Prosty niedzielny kibic widzi jaki Allegri jest beznadziejny i to już za 1szej kadencji, tylko nie ludzie na codzień związani z piłką (zarząd). To jest dla mnie nie pojęte.
Ostatnio zmieniony 16 września 2022, 18:49 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 18:48

Budowanie zespołu to proces, ale nie może być tak, że po ponad roku stoimy w miejscu. Potrzebą czasu tłumaczysz gościa, który przez 15 miesięcy nie zmienił w tej drużynie absolutnie nic. A jeżeli już, to na gorsze, bo za Pirlo przynajmniej nie mieliśmy problemu ze strzelaniem goli.


Roztropek

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 19:10

B@rt pisze:
16 września 2022, 18:48
Budowanie zespołu to proces, ale nie może być tak, że po ponad roku stoimy w miejscu. Potrzebą czasu tłumaczysz gościa, który przez 15 miesięcy nie zmienił w tej drużynie absolutnie nic. A jeżeli już, to na gorsze, bo za Pirlo przynajmniej nie mieliśmy problemu ze strzelaniem goli.
Słuchaj żebyśmy mie;li taka samą kadrę od 1,5 roku, to sam bym chciał zwolnienia mojego ulubionego trenera, ale tu ciągle coś się zmienia i pewnie w nastepnym okienku znów będzie spore przemeblowanie i dlatego Allegri dostał umowę na tyle i spory kredyt zaufania i sporo czasu.



Mam wrażenie, że zbyt emocjonalnie reagujecie, a nie staracie się zrozumieć obecnej sytuacji.

A moiże to ja się mylę. Często mam odmienne zdanie, ale jakoś też często trafiam jak z Milikiem,Dybala,Morata,Arturem,Kulu , ale i się mylę, bo wierzyłem w Ramseya, Berne czy Loce bardziej.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 19:21

Chyba wymiękam :facepalm: To po to są te wszystkie transfery, żeby tłumaczyć coraz gorszą grę i gorsze wyniki? Wybacz, że reagujemy zbyt emocjonalnie jak na Twoje standardy. Po dwóch kolejkach jesteśmy jedną nogą poza Ligą Mistrzów, ale co tam. Calma, calma. Wszystko zgodnie z planem. Może nawet Max na tym skorzysta, o ile zachowa stołek. Brak wyjścia z grupy to mniej kasy na kolejne transfery, które dalej utrudniałyby mu pracę.


Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 19:23

Dyskutujecie Panowie z gościem,który będzie Wam wmawiał,że wie więcej niż Wy,jest jedynym prawdziwym kibicem Juve, prawdziwym analitykiem,zaczniecie go mocniej punktować,przedstawiać swoje mocne argumenty,gość zacznie Was cisnąc od sezonowcow i tym podobnych,po czym gdy nie przyjmie cię jego retoryki,będziecie po prostu hejterami. Zaraz będzie,że ktoś po sobie powtarza,se atakowany jest w kilku itp itd. Szkoda czasu i nerwów,bo merytoryki mimo tych rzadkich wpisów o rzekomej ogromnej wiedzy to nie będzie.

Na forum pojawił się TrueFan,Świrek,No.9,trezegol i kilka jego innych wcieleń. Chroń Boże to forum.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Gałcio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2004
Posty: 403
Rejestracja: 14 lutego 2004

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 19:36

Roztropek pisze:
16 września 2022, 19:10


A moiże to ja się mylę. Często mam odmienne zdanie, ale jakoś też często trafiam jak z Milikiem,Dybala,Morata,Arturem,Kulu , ale i się mylę, bo wierzyłem w Ramseya, Berne czy Loce bardziej.


A te romantyczne opowieści o wielkiej miłości Dr Ligta do Turynu i o przyszłym kapitanie to pominales specjalnie ? Dybala ? Ale o co Ci chodzi? Strzela w średniej Romie przeciw slabiakom jak to robił w Juve. O Moracie tez już krzyczałes po świetnym pre sezonie i co? Gdzie ten golleador? Idź człowieku Ty jesteś skompromitowny na stronie, a teraz będziesz pajacowal na forum? Idź stąd,naprawdę.

"Potrzeba czasu" ... Każdy wielki klub ma tyle czasu ile kontraktu ma trener co ? Nieważne straty wizerunkowe,finansowe,dajmy mu popracować chociaż jest beznadziejny. To fajnego masz pracodawcę w takim razie jeśli to rozumiesz.

Od trenera wymaga się wyników,progresu,tego nie ma. Podobno nie ma już szatni,a Ty dalej będziesz twierdził,że trzeba dać czas? Skoro liznales trochę piłki (choć w Twoim przypadku może to chodzić o co innego),to powinieneś wiedzieć,że jeśli drużyna nie idzie za trenerem,to gra tak jak gra teraz Juve. Czyli nie gra. Mylę się Panie piłkarzu? Nikt,nie będzie umierał za trenera,który zabija w nich chęć strzelania goli. O to w tym sporcie chodzi.


Nigdy nie dyskutuj z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>,najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem.
Roztropek

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 19:44

Gałcio pisze:
16 września 2022, 19:36
Roztropek pisze:
16 września 2022, 19:10


A moiże to ja się mylę. Często mam odmienne zdanie, ale jakoś też często trafiam jak z Milikiem,Dybala,Morata,Arturem,Kulu , ale i się mylę, bo wierzyłem w Ramseya, Berne czy Loce bardziej.


A te romantyczne opowieści o wielkiej miłości Dr Ligta do Turynu i o przyszłym kapitanie to pominales specjalnie ? Dybala ? Ale o co Ci chodzi? Strzela w średniej Romie przeciw slabiakom jak to robił w Juve. O Moracie tez już krzyczałes po świetnym pre sezonie i co? Gdzie ten golleador? Idź człowieku Ty jesteś skompromitowny na stronie, a teraz będziesz pajacowal na forum? Idź stąd,naprawdę.

"Potrzeba czasu" ... Każdy wielki klub ma tyle czasu ile kontraktu ma trener co ? Nieważne straty wizerunkowe,finansowe,dajmy mu popracować chociaż jest beznadziejny. To fajnego masz pracodawcę w takim razie jeśli to rozumiesz.

Od trenera wymaga się wyników,progresu,tego nie ma. Podobno nie ma już szatni,a Ty dalej będziesz twierdził,że trzeba dać czas? Skoro liznales trochę piłki (choć w Twoim przypadku może to chodzić o co innego),to powinieneś wiedzieć,że jeśli drużyna nie idzie za trenerem,to gra tak jak gra teraz Juve. Czyli nie gra. Mylę się Panie piłkarzu? Nikt,nie będzie umierał za trenera,który zabija w nich chęć strzelania goli. O to w tym sporcie chodzi.
Dobrze, że odpowiedni ludzie siedzą w zarządzie i decydują o klubie, a nie tacy jak ty.


Co do Dybali,Moraty doinformuj się proszę, bo może znów tylko cyferki czytasz i nie orientujesz się o całej reszcie co robią dla drużyny.

Zabawne, że najlepiej opłacany trener zarabiający 3 razy tyle co drugi gra ultra defensywną piłkę ... Ale ok nie będę próbował cię przekonywać, bo fakty się dla ciebie nie liczą.


Szkoda czasu na ciebie Gałcio


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 20:28

Roztropek pisze:
16 września 2022, 19:10
B@rt pisze:
16 września 2022, 18:48
Budowanie zespołu to proces, ale nie może być tak, że po ponad roku stoimy w miejscu. Potrzebą czasu tłumaczysz gościa, który przez 15 miesięcy nie zmienił w tej drużynie absolutnie nic. A jeżeli już, to na gorsze, bo za Pirlo przynajmniej nie mieliśmy problemu ze strzelaniem goli.
Słuchaj żebyśmy mie;li taka samą kadrę od 1,5 roku, to sam bym chciał zwolnienia mojego ulubionego trenera, ale tu ciągle coś się zmienia i pewnie w nastepnym okienku znów będzie spore przemeblowanie i dlatego Allegri dostał umowę na tyle i spory kredyt zaufania i sporo czasu.



Mam wrażenie, że zbyt emocjonalnie reagujecie, a nie staracie się zrozumieć obecnej sytuacji.

A moiże to ja się mylę. Często mam odmienne zdanie, ale jakoś też często trafiam jak z Milikiem,Dybala,Morata,Arturem,Kulu , ale i się mylę, bo wierzyłem w Ramseya, Berne czy Loce bardziej.


Człowieku przestań pić. Allegri ściągna na dno ten zespół, to nie jest tak że jak dajesz kontrakt na 4 lata to znaczy że za 4 lata druzyna ma zacząć grać, i to nie będzie tak że nagle "bach" czarodziejska różdzka i z meczu na mecz gramy lepiej.

Allegri praktycznie ściąga kogo chce wymieniamy znaczą część drużyny i to nie dlatego, że nie mamy piniędzy i musimy spieniężać piłkarzy - chociaż pozostanie Allegriego z pewnością do tego doprowadzi - a wymieniamy piłkarzy na takich jakich chce trener. Mówicie, że my stoimy w miejscu? czy ktoś tu oszalał, przecież my się ewidentnie cofamy. Ja rozumiem, że mamy problemy z PSG, z Interem czy Milanem ok, ale nie z Salernitana, nie z zespołami o takiej "klasie". Zobacz człowieku co się dzieje z Vlahovicem, chłop pykał bramki jak na zawołanie w Fiorentinie a teraz nie ma 1 dobrego podania. Jak to się dzieje że taki Kostić przestaje dobrze grać, bohater Euro Loca zapomina jak się gra, jak to jest że większość piłkarzy jak tylko do nas przejdzie jakoś gra a z czasem przygasa i wtapia się w beznadziejność. Ilu piłkarzy Allegri rozwinął a ile przy nim obniżyło loty a ilu po odejściu spod jego skrzydeł zaczęło grać bardzo dobrze.

Ten człowiek się nie nadaje do trenowania to jest zaraza którą trzeba wyciąć.

Jest Tuchel, jest Pochettino czy ten De Zerbi. Ale jak my coś ugrać w LM to ci dwaj pierwsi i im szybciej tym lepiej


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Bart985

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2012
Posty: 250
Rejestracja: 01 lipca 2012

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 20:34

Roztropek pisze:
16 września 2022, 19:44
Dobrze, że odpowiedni ludzie siedzą w zarządzie i decydują o klubie, a nie tacy jak ty.
Tak z ciekawości - jacy to ludzie? Może być bez numerów telefonów czy adresów, ale jakieś nazwiska?


Tak poważnie to kolejny dowód na odklejenie futbolu od rzeczywistości. Nie znam wśród "normalnych" ludzi i "normalnych" zawodów sytuacji, gdzie nędznie prowadzony projekt nie jest podstawą do rozwiązania umowy o pracę, bo trzeba wypłacić całość pensji.

Naprawdę nie ogarniam jak formatowane są te umowy. Przez odpowiednich ludzi siedzących w zarządzie...


Obrazek
Roztropek

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 20:54

Spoko więc poczekajmy i niech czas pokaże, kto miał rację.


Dzięki że jako jedyny nie obrażałeś, wyzywałeś, a starałeś się merytorycznie pisać. Nie zgadzam się z Twoją oceną pracy trenera, ale nie jestem alfa i omega jak mi wmawiają i też się mylę.

Jak pod koniec sezonu nie będzie LM, to też będę za zmianą trenera. Nie ma co w ciemno brać półśrodków teraz.


ODPOWIEDZ