Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 16:10

B@rt pisze:
28 czerwca 2022, 11:13
xemi pisze:
28 czerwca 2022, 10:13
Czytam w sąsiednim wątku że Inter po sprzedaży Skriniara idzie po Bremera i Milenkovica to z zazdrości żal dupę ściska patrząc na perspektywę nadzej obrony! :(

No ale mamy za to grubo przepłaconego de Ligta...
I sporą szansę, że nam też ktoś za niego za chwilę grubo przepłaci.

Dla mnie de Ligt jest już poza klubem. Dobrze, że Juventus nie pozwala sobie za niego wcisnąć tego, co akurat Chelsea ma pod ręką, ale koniec końców Holender musi odejść tego lata, a my już powinniśmy pracować nad zastępstwem.

Swego czasu była mowa o tym, że zaklepanie Di Marii odblokuje również przyjście Kosticia. Jeśli na początku lata przyjdzie Pogba, Di Maria i Kostić i nadal wyciągamy ręce po Zaniolo, to wchodzimy naprawdę na grubo.
Uważam, że nikt grubo nie przepłaci za De Ligta, bo trzeba mieć na uwadze, że Holender już u nas ma dość wysoką pensję, więc przy przenosinach do innego klubu pewnie chciałby jeszcze podwyżki. To plus cena zakupu generowałoby ogromne koszty dla potencjalnego nabywcy (zresztą już dziś pojawił się news, że Barcelona porzuca zainteresowanie Matthijsem). Co innego jakby De Ligt miałby się przenieść za darmo albo za jakąś przyzwoitą kwotę. Dlatego m.in. mam przeczucie, że Holender albo nas wyczeka i będzie wymuszał transfer za rok gdy pozostanie mu tylko 1 sezon umowy z Juve (i wtedy dostaniemy za niego tylko z 40 baniek) albo odejdzie za darmo za dwa lata.
Natomiast co do tego, że Juve nie pozwala sobie za niego wcisnąć jakichś zawodników z Chelsea, to wstrzymałbym się z takimi uwagami mając w pamięci transakcję z City dotyczącą Cancelo. Niewiele zespołów może sobie pozwolić na zatrudnienie De Ligta i jeśli kolejne ekipy sprowadzą kogoś innego (Kounde, Pau Torres, Skriniar) automatycznie będzie mniej chętnych na Holendra i Juve zacznie tracić przewagę w negocjacjach.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 16:15

To pójdzie w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> za darmo za dwa lata a my będziemy mieli nauczkę. Od początku pisałem, że ściąganie DL na takich warunkach jest <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> pomysłem ale co ja tam wiem, pisałem też, że Moise Kean....


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 16:26

dimebag11 pisze:
28 czerwca 2022, 16:10
B@rt pisze:
28 czerwca 2022, 11:13
xemi pisze:
28 czerwca 2022, 10:13
Czytam w sąsiednim wątku że Inter po sprzedaży Skriniara idzie po Bremera i Milenkovica to z zazdrości żal dupę ściska patrząc na perspektywę nadzej obrony! :(

No ale mamy za to grubo przepłaconego de Ligta...
I sporą szansę, że nam też ktoś za niego za chwilę grubo przepłaci.

Dla mnie de Ligt jest już poza klubem. Dobrze, że Juventus nie pozwala sobie za niego wcisnąć tego, co akurat Chelsea ma pod ręką, ale koniec końców Holender musi odejść tego lata, a my już powinniśmy pracować nad zastępstwem.

Swego czasu była mowa o tym, że zaklepanie Di Marii odblokuje również przyjście Kosticia. Jeśli na początku lata przyjdzie Pogba, Di Maria i Kostić i nadal wyciągamy ręce po Zaniolo, to wchodzimy naprawdę na grubo.
Uważam, że nikt grubo nie przepłaci za De Ligta, bo trzeba mieć na uwadze, że Holender już u nas ma dość wysoką pensję, więc przy przenosinach do innego klubu pewnie chciałby jeszcze podwyżki. To plus cena zakupu generowałoby ogromne koszty dla potencjalnego nabywcy (zresztą już dziś pojawił się news, że Barcelona porzuca zainteresowanie Matthijsem). Co innego jakby De Ligt miałby się przenieść za darmo albo za jakąś przyzwoitą kwotę. Dlatego m.in. mam przeczucie, że Holender albo nas wyczeka i będzie wymuszał transfer za rok gdy pozostanie mu tylko 1 sezon umowy z Juve (i wtedy dostaniemy za niego tylko z 40 baniek) albo odejdzie za darmo za dwa lata.
Natomiast co do tego, że Juve nie pozwala sobie za niego wcisnąć jakichś zawodników z Chelsea, to wstrzymałbym się z takimi uwagami mając w pamięci transakcję z City dotyczącą Cancelo. Niewiele zespołów może sobie pozwolić na zatrudnienie De Ligta i jeśli kolejne ekipy sprowadzą kogoś innego (Kounde, Pau Torres, Skriniar) automatycznie będzie mniej chętnych na Holendra i Juve zacznie tracić przewagę w negocjacjach.
Dlatego napisałem, że koniec końców de Ligt musi odejść tego lata, więc te pochwały, że nie dajemy sobie nikogo wcisnąć, są jedynie na ten moment. Teraz byłoby to błędem, skoro mercato nawet się nie zaczęło. Generalnie uważam, że nasza pozycja daleka jest idealnej, bo te dwa lata do końca kontraktu to tak naprawdę jest ostatni moment, jeżeli chcemy zarobić na nim konkretny hajs, później będą to już tylko "ochłapy". Pozostaje nam liczyć na silną determinację Chelsea. My wcale nie mamy dużo czasu, bo nawet w tym okienku im dłużej to potrwa, tym mniej opcji nam pozostanie. Dodam jeszcze tylko, że dla mnie "grube przepłacenie" za de Ligta zaczyna się na znacznie niższym pułapie niż ta stówa, o której się pisze. Jeśli odszedłby za 75-80 w czystej gotówce, ja byłbym ukontentowany.


Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 16:55

Angoli trzeba naciągnąć i tyle, niech płaca klauzule. Przepłacają notorycznie za jakichś no name'ów, to niech za jednego z najlepszych młodych obrońców świata płacą normalne pieniądze. Oni tam w PL nie liczą kosztów.

Jak w tym roku nie wygramy ligi i nie zajdziemy chociaż do półfinału LM to nikt tutaj nie bedzie chciał przychodzić konkretny. Cofnęliśmy się w rozwoju o kilka lat.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 17:31

Z Cancelo to była inna sytuacja bo tam trzeba było robić plusvalenze, właśnie m.in. przez transfer De Ligta. I City to wykorzystało. Na tę chwilę to nie jest aż taka zła sytuacja, dwa lata kontraktu to jednak jeszcze dość długi czas, także spokojnie można dyktować warunki, jeżeli nie odejdzie to będzie grał w Turynie. Aczkolwiek istnieje też opcja, która przy pewnych warunkach jak. np. zgarnięcie przez PSG Skriniara przez Barce Kounde sprawić, że Chelsea będzie chciała nawet wybulić klauzule, po tym co zrobili z Kepą i po tym, że na błędach się absolutnie nie uczą bo jeszcze bardziej przepłacili Lukaku, wcale bym się nie zdziwił. Inna kwestia sam De Ligt też nie wydaje się człowiekiem, który będzie chciał na siłę odejść za drobne także pewnie jak nie odejdzie teraz to usiądą po mercato i przedłuży kontrakt z klauzulą +/- 70 mln.
Co do atrakcyjności Juve to akurat bym nie przesadzał, że coś się nagle zmieniło, jak płacą to mają, czym tak naprawdę różni się transfer De Ligta od Vlaho? De Ligt przyszedł tu z powodu pozycji Juve? Nie, po prostu dostał taki hajs jakiego nikt inny by mu nie dał, podobnie jest z Vlaho. Ba media dużo bardziej się rozpisywały jak to Vlaho odrzucał oferty bo chciał tylko do Juve. Ale wiadomo, ze bez hajsu by nie było ani jednego ani drugiego.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 18:00



dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 19:20

@AdiJuve
Przede wszystkim to zobaczymy czy nasi działacze wyciągają jakiekolwiek wnioski i uczą się na błędach, bo osobiście mam takie przeczucie, że De Ligt odejdzie tego lata do Chelsea w ramach jakiejś wymiany (stawiam, że wcisną nam Jorginho) i dopłaty z ich strony. Największy "ubaw" to będzie z naszych jak Inter sprzeda Skriniara z rocznym kontraktem drożej niż my Matthijsa z umową ważną jeszcze dwa lata. Póki co to rzeczywiście my możemy dyktować warunki, aczkolwiek miejmy nadzieję, że będzie tak jak mówisz i jeśli nie uda się sprzedać Holendra w obecnym okienku, to zgodzi się na przedłużenie z nim kontraktu z klauzulą na poziomie min. 70 mln €.
@MRN
Szczerze powiedziawszy, to ja bym wolał żeby De Ligt odszedł od nas za darmo za dwa lata niż sprzedać go w obecnym okienku i przeznaczyć powiedzmy 50 baniek na zakup Koulibaly'ego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 20:28

B@rt pisze:
28 czerwca 2022, 11:13
xemi pisze:
28 czerwca 2022, 10:13
Czytam w sąsiednim wątku że Inter po sprzedaży Skriniara idzie po Bremera i Milenkovica to z zazdrości żal dupę ściska patrząc na perspektywę nadzej obrony! :(

No ale mamy za to grubo przepłaconego de Ligta...
I sporą szansę, że nam też ktoś za niego za chwilę grubo przepłaci.

Dla mnie de Ligt jest już poza klubem. Dobrze, że Juventus nie pozwala sobie za niego wcisnąć tego, co akurat Chelsea ma pod ręką, ale koniec końców Holender musi odejść tego lata, a my już powinniśmy pracować nad zastępstwem.

Swego czasu była mowa o tym, że zaklepanie Di Marii odblokuje również przyjście Kosticia. Jeśli na początku lata przyjdzie Pogba, Di Maria i Kostić i nadal wyciągamy ręce po Zaniolo, to wchodzimy naprawdę na grubo.
A pomoc dalej budujemy na niepewnych grajkach. Połamany Pogba i kij wie kto jeszcze...


tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 21:33

A co myślicie o wymianie Rabiota na Naby Keitę z LFC?

https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... abiot.html


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2022, 21:47

tom_gru pisze:
28 czerwca 2022, 21:33
A co myślicie o wymianie Rabiota na Naby Keitę z LFC?

https://www.dailymail.co.uk/sport/footb ... abiot.html
Ale po co o tym mówić? To niedobra jest.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 00:41

MRN pisze:
28 czerwca 2022, 16:15
my będziemy mieli nauczkę.
Szczerze watpie, bo w tym klubie sie nie ucza na bledach i nie wyciagaja wnioskow w guwnoruchów przeszlosci. Ostatnimi laty sporo zawodnikow bylo bezmyslnie przeplacanych w kwestii wypłaty, ot chocby de Ligt, Arthur, (niestety) Cris, czy dawno temu Dybała (jak przychodzil z Palermo). O takich ananaskach, jak sRabiot i Ramzik, to juz nawet nie wspominam. Byc moze sroga pensja, to jedyne czym moglismy przekonac takiego Matajsa, ale wtedy trzeba jego pobyt w klubie przekalkulowac z glowa albo zastanowic sie, czy jesli mamy za mlodziaka placic 85baniek + 10netto kontraktu rocznie, to nie lepiej zatrudnic w jego miejsce dwoch pilkarzy, troche starszych, juz bez latki prospekta, a ktorych umiejetnosci nie beda jakos znaczaco nizsze.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 07:07

Ale czasy... sprowadzając gracza ~30 lat i dając mu kontrakt na 4 lata, wiadomo że już go nie sprzedaż, potem i nic z tej kasy nie odzyskasz, no są małe wyjątki, ale przeważnie to marne parę mln.
Ale co się okazuję .... ? Sprowadzając młodego też go nie sprzedaż... bo nie przedłuży kontraktu będzie grał do końca kontraktu i odejdzie za darmo, dzięki czemu zarobi jego agent od przyszłego klubu za podpis + zawodnik dostanie lepszą pensję, bo przyszły klub nie płaci nic za transfer...
Dziwne czasy.

Hipotetycznie jeżeli DL odejdzie za darmo po 4 latach to okażę się że koszt tego gracza za jeden sezon gry to mocno w przybliżeniu ~35mln euro brutto...


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Mily

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2008
Posty: 266
Rejestracja: 24 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 08:11

Chelsea i Leeds uzgodniły warunki transferu Raphiny - informację potwierdził Fabrizio Romano ✅
Operacja będzie kosztować około 60/65 milionów funtów, z uwzględnieniem premii
Nie no nie róbmy sobie jaj. Dają 60 mln funtów za Raphinie z Leeds, to nie moga nas wydymać, że sprzedamy im De Liga za pół darmo... Ta PL to jest jakiś inny świat, odklejka totalna.



Neymar wraca do Barcelony :( Szkoda :D


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 08:16

Nie ma się co dziwić, że MDL chce odejść. W Ajaxie kapitan, w Juve placek Bonus go przestawia. Bez jaj, to drużyna dla starych i wypalonych graczy, a nie dla młodych i ambitnych.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2022, 08:48

Mily pisze:
29 czerwca 2022, 08:11
Neymar wraca do Barcelony :( Szkoda :D
Źródło ?
Nic takiego prawdopodobnie nie nastąpi bo Barcelona biedna.
towalski pisze:
29 czerwca 2022, 08:16
Nie ma się co dziwić, że MDL chce odejść. W Ajaxie kapitan, w Juve placek Bonus go przestawia. Bez jaj, to drużyna dla starych i wypalonych graczy, a nie dla młodych i ambitnych.
Nie wiem co masz na myśli bo MDL grał jak dotąd bardzo dużo ale powiedzmy sobie otwarcie, że niczym szczególnym się nie wyróżnił. Ja raczej byłbym w stanie podpisać się pod stwierdzeniem, że Ajax nieco przesłonił mu młodą głowę i Serie A, która dla obrońców jest bardzo trudna zweryfikowała go bardzo boleśnie. Nigdy co prawda fanem jego nie byłem, staram się zachować obiektywizm a ten podpowiada mi, że nie ma niczego, czego nie ma np. Demiral a naszym najlepszym obrońcą był stary Chiellini.
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2022, 08:56 przez MRN, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zablokowany