Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2022, 11:58

2 lata z rzędu 4-e miejsce więc bez inwestycji ciężko o lepszy wynik...nie wspominając że ostatnie 5lat to przepalanie kasy....

Ja obecnie nie mam dużych oczekiwań, zwłaszcza z Allegrim na ławce, jak gra się nie zmieni to będę oglądał 1 mecz na miesiąc i mi starczy. Przecież nawet jak uda nam się ugrać dobrą pozycję to będzie w stylu "na teraz". Znowu gracze będą zajechani, tj. nie użyci na swoich pozycjach więc na tu i teraz ok, ale za parę lat to np. Fagioli, Miretti, Rovella, Locatelli, zamiast wejść na poziom światowy będą na tym samym poziomie....


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2022, 18:24

Tony Montana pisze:
18 czerwca 2022, 21:27
Sam jakiś miesiąc temu popełniłem błąd, ponieważ byłem zwolennikiem krótszego kontraktu Di Marii w formule 1+1 (i decyzja o dodatkowym roku po stronie klubu) ale biorąc pod uwagę właśnie tę możliwą do ugrania ulgę podatkową to tutaj Juventus miał rację i rozsądniejszym wydają się właśnie 2 lata kontraktu (nie jestem ekspertem od włoskiego prawa podatkowego - zapewne wiedzą co robią).
A czy kontrakt nie musi byc minumum 3 lata, zeby weszla ta ulga?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2022, 19:23

BlackJacky pisze:
19 czerwca 2022, 18:24
Tony Montana pisze:
18 czerwca 2022, 21:27
Sam jakiś miesiąc temu popełniłem błąd, ponieważ byłem zwolennikiem krótszego kontraktu Di Marii w formule 1+1 (i decyzja o dodatkowym roku po stronie klubu) ale biorąc pod uwagę właśnie tę możliwą do ugrania ulgę podatkową to tutaj Juventus miał rację i rozsądniejszym wydają się właśnie 2 lata kontraktu (nie jestem ekspertem od włoskiego prawa podatkowego - zapewne wiedzą co robią).
A czy kontrakt nie musi byc minumum 3 lata, zeby weszla ta ulga?
Minimum 2


xemi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2021
Posty: 100
Rejestracja: 27 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2022, 19:46

Mati1990 pisze:
19 czerwca 2022, 11:45
Ta cała sprawa z Di Marią śmierdzi na kilometr. Od 3 tygodni czekamy na jego odpowiedź - a raczej prasa czeka, bo ja uważam, że pod tym tematem kryje się coś ciekawego. Gracz już raczej dawno określił się co do swojej przyszłości, a prasa jest karmiona dalej niezdecydowaniem i czekaniem na odpowiedź. Coś czuję, że w między czasie pod przykrywką Di Marii, nasi kombinują coś innego, albo po prostu jest już nasz i wszyscy co wiedzą, trollują.

Ponoć cena karnetów wzrosła i to sporo na nowy sezon, tak było szczególnie kilka lat temu jak sprowadzaliśmy Ronaldo. Nie to, że coś sugeruję, ale... :whistle:

Gdybym miał strzelać, to obstawiam, że mamy Zaniolo, i on już jest "zaklepany" od lutego. Wtedy już wszyscy zgodni z Romeo Agrestim pisali, że gorąco jest przy jego nazwisku.

Nie wiem w sumie co będzie naprawdę, ale szykuje się rewolucja i wierzę, ze mają już odpowiednich zmienników zaklepanych za Dybalę, Bernardeschiego, Moratę, Chielliniego i być może Keana, Arthura, Rabiota.

To będzie gorące lato :whistle:
Podaj mi jeszcze wyniki lotka na poniedziałek.

Piszesz jakieś wypociny, niczym nie poparte. Post kompletnie z dupy. Fantazje bez żadnych konkretów.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2022, 07:55

Piłkarze są na wakacjach a pismaki strzelają ślepakami- w tym tygodniu, w ten weekend, w następnym tygodniu i tak w koło Macieju.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2022, 15:40

xemi pisze:
19 czerwca 2022, 19:46
Mati1990 pisze:
19 czerwca 2022, 11:45
Ta cała sprawa z Di Marią śmierdzi na kilometr. Od 3 tygodni czekamy na jego odpowiedź - a raczej prasa czeka, bo ja uważam, że pod tym tematem kryje się coś ciekawego. Gracz już raczej dawno określił się co do swojej przyszłości, a prasa jest karmiona dalej niezdecydowaniem i czekaniem na odpowiedź. Coś czuję, że w między czasie pod przykrywką Di Marii, nasi kombinują coś innego, albo po prostu jest już nasz i wszyscy co wiedzą, trollują.

Ponoć cena karnetów wzrosła i to sporo na nowy sezon, tak było szczególnie kilka lat temu jak sprowadzaliśmy Ronaldo. Nie to, że coś sugeruję, ale... :whistle:

Gdybym miał strzelać, to obstawiam, że mamy Zaniolo, i on już jest "zaklepany" od lutego. Wtedy już wszyscy zgodni z Romeo Agrestim pisali, że gorąco jest przy jego nazwisku.

Nie wiem w sumie co będzie naprawdę, ale szykuje się rewolucja i wierzę, ze mają już odpowiednich zmienników zaklepanych za Dybalę, Bernardeschiego, Moratę, Chielliniego i być może Keana, Arthura, Rabiota.

To będzie gorące lato :whistle:
Podaj mi jeszcze wyniki lotka na poniedziałek.

Piszesz jakieś wypociny, niczym nie poparte. Post kompletnie z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Fantazje bez żadnych konkretów.
Wyraziłem swoje zdanie, bo uważam, ze z Di Marią już akurat jest jakiś deal. Sam Romeo Agresti kilka dni temu gdzieś napisał, że te niby zwlekające decyzje Di Marii mogą mieć drugie dno.

A wyniki lotka? Nie dam Ci, za dużo byś chciał.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2022, 20:38



19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2022, 21:32

Jakaś Albańska gazeta napisała, że Sampdoria chce Vrioniego. Jednak chłopak ma zostać przetestowany, czy może zostać zmiennikiem Vlahovicia.
Chłopak zaliczył dobry sezon w Austrii. Osobiście jednak wątpię, że zostanie.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2022, 09:20

Tak mnie teraz naszło : gdzie i ile Dybala będzie grał u merdaczy ? Jeszcze okaże się, że kolejny klub, będący opcją dla Dybali a który może zgarnąć go za darmo, wypnie się na Pawełka. Przecież inter będzie miał mocny skład : Lukaku, Lautaro, Dźeko, Correa, Snchez, Calhanoglu oraz Mychitarian więc gdzie tam miejsce dla sporo zarabiającego Dybali ? Oczywiście, ktoś może odejść ale wątpię w to aby Correa, Dżeko czy Sanchez mieli zrezygnować ze swoich kontraktów. A kolejki nadal nie widać a z tego co można wyczytać tylko Roma i Milan są w tym przypadku nim zainteresowane. Nie nasz problem ale jak nisko upadł Dybala - miał być topowy klub a będzie piłkarska prowincja bo tak można nazwać te trzy włoskie kluby. Najlepszym miejscem dla Dybali byłby chyba inter, Milan mający młodych chłopaków za szybko gra a do tego Pawełek nie jest przyzwyczajony i z tego powodu nie chce iść do Anglii. inter był napalony na darmowego Dybalę w momencie, kiedy powrót Lukaku nie był realną opcją a teraz ? Ciekawie się to rozwija wszystko ale faktem jest, że darmowy Pawełek w dalszym ciągu nie wywołuje ochów i achów wielkich klubów.


Obrazek
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2022, 09:48

Też nie wiem gdzie miałby grać Dybala w Interze mając na uwadze transfer Lukaku i pozostanie Martineza.
Murzyn i Lautaro są zgrani jak mało kto i tylko szaleniec rozbiłby ten duet sadzając jednego z nich na ławce.
Zmiana ustawienia na 3412? Też kiepsko to widzę, Hakan musiałby usiąść na ławce by zrobić miejsce Paulince, a Turek mimo iż bywa chimeryczny, to jednak zaliczył bardzo dobry sezon i bez problemów wszedł w buty Luisa Alberto w taktyce Inzaghiego. Ponadto, Inter ma już chyba zakontraktowanego Mkhitaryana jako zmiennika na tę pozycje.
No i Barella, grając w dwójce, ergo, mając więcej obowiązków defensywnych byłby mocno stłumiony i zdecydowanie straciłby swoje największe walory.
Przewijają się nieśmiałe doniesienia o zainteresowaniu Milanu, ale jak @MRN napisał, tam Pioli gra szybką i nowoczesną piłkę, Dybali by się chyba w głowie zakręciło od tempa narzuconego przez takich wariatów jak Theo i Leao.
Opcją dla niego byłaby Roma, ale nie grają w LM.

A inne możliwości?
-Premier League? odpada ze względu na intensywność i specyfikę ligi, połamaliby go na pierwszym treningu
-PSG? nawet na niego nie spojrzą przy takim bogactwie w ataku
-Bayern? stara gwardia narzeka na Nagelsmanna, że chce grać za szybko, gdzie tam Dybala?
-Atletico? mają Felixa, który chyba powolutku zaczyna się wdrażać w taktykę
-Borussia? na jego pozycje ma Brandta, Reusa i Reyne, poza tym oni niechętnie spoglądają na trzydziestolatków
-Barcelona? Xavi już zdążył go wyśmiać i stwierdzić że jest przereklamowany
-Real? Nie pasuje do 433

Najlepsza opcje dla Pawełka to polubienie angielskiej pogody, obóz kondycyjny przed sezonem i spróbowanie sił w takim np. Manchesterze lub Arsenalu. Jak nie, to zostaje ławka w Interze i pogaduchy z Ranocchią. :prochno:


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2022, 10:25

19 pisze:
20 czerwca 2022, 21:32
Jakaś Albańska gazeta napisała, że Sampdoria chce Vrioniego. Jednak chłopak ma zostać przetestowany, czy może zostać zmiennikiem Vlahovicia.
Chłopak zaliczył dobry sezon w Austrii. Osobiście jednak wątpię, że zostanie.
Ja też, bo byłby to ruch zupełnie nie w stylu Juventusu. Z drugiej strony nie co dzień zdarza się sytuacja, że za darmo dostajesz do dyspozycji bądź co bądź króla strzelców ligi austriackiej. Wypadałoby go przynajmniej zobaczyć w akcji w jakimś sparingu. W najgorszym wypadku powinniśmy na nim zrobić dobry interes, bo gdyby sprzedawał go klub austriacki, to pewnie przytuliłby za niego niezłą sumkę. Jednak jak sobie człowiek przypomni ubiegłoroczną sprzedaż Frederiksena, to optymizm gdzieś ulatuje...
MRN pisze:
21 czerwca 2022, 09:20
Oczywiście, ktoś może odejść ale wątpię w to aby Correa, Dżeko czy Sanchez mieli zrezygnować ze swoich kontraktów. A kolejki nadal nie widać a z tego co można wyczytać tylko Roma i Milan są w tym przypadku nim zainteresowane.
Ostatnio wspomina się o zainteresowaniu jednego klubu Bośniakiem. Zgadnij jakiego :whistle:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2022, 10:35

Ale ten Bośniak jest w sferze mediów, nikt w miarę wiarygodny o nim nie wspomina, Bośniak był życzeniem Pirlo.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2022, 10:38

Nie wiem czy Manchester i Arsenal byłyby chętne, coś pisało się o Newcastle i szczerze mówiąc mocna bym się zdziwił gdyby akurat ich Dybala odrzucił. Fakt na tę chwile nie mają pucharów, ale całkiem sensownie wzmocnili się zimą, wiosenna część sezonu zakończyli na 3 miejscu! w lidze co jest wynikiem naprawdę dobrym. Tam nie dość, ze dostałbym sowitą gażę to byłby w centrum sensownego przynajmniej na tę chwilę projektu.

Inter faktycznie mógłby mieć problem z upchnięciem trójki Lukaku-Martinez-Dybala w pierwszej "11", gdyż Inzaghi musiałby zmieniać taktykę, albo rezygnować z wahadeł, w takim razie po co im Gosens, Dumfries albo grać dwójką w pomocy i ograniczyć mocno Barelle. Cóż Dybala nie ma dobrej prasy, chętnych mało, raczej nie są to kluby z absolutnego topu. Juve słabo wypadło na tym cyrku z Dybalą, zaraz sam piłkarz słabo wypadnie, w sumie nikt tutaj chyba nic nie zyska.

Odnośnie naszego mercato to przydałoby się trochę zagęszczenie ruchów przez duet Cherubini-Arrivabene, potrzeb dużo zarówno po względem transferów do klubu jak i sprzedaży zbędnych graczy. Niby dopiero czerwiec, ale presezon rusza w tym roku wcześniej także przydałoby się by na pierwsze zgrupowania "Wybitny" miał już w miarę wyklarowaną kadrę.

Na tę chwilę mamy 20 graczy w tym kontuzjowany Fede 3 bramkarzy oraz takie "tuzy" jak Ramsey, Sandro czy Arthur. Także do grania w polu mamy na tę chwilę raptem 13 względnie sensownych graczy. A i tak wliczam tutaj kolejnych "tuzów" jak Kean. De Sciglio, Rugani, Pellegrini czy Rabiot.

To jakaś abstrakcja na tę chwilę. Fakt pewnie jacyś młodzi zostaną w klubie ale też nie ma co zakłamywać rzeczywistości, że będą jakimś bardzo ważnym elementem w układance Allegrego. Ponadto poza 3 graczami Rovella, Fagioli, Miretti na środek pomocy to chyba jedynie Soule ma jakiś potencjał do gry w Juventusie i może De Winter ale pewnie Belg pójdzie gdzieś na wypożyczenie bo i tak szanse, ze pogra na ŚO są marne.

Tak na dobrą sprawę to nawet połowa graczy z pola Ramsey, Sandro, Arthur, Rabiot, Pellegrini, Rugani, Kean jest do odpalenia bo nie nadają się do gry w Juventusie. Kadra Juve to w tej chwili jakiś mało śmieszny żart.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2022, 11:15

@MRN coś na VS więcej piszą o temacie Conte? Widziałem, że chyba Nonmollo coś rzucił że to nadchodzący sezon miałby być ostatnim Maxa i potem wraca Conte a to dosyć dobre źródło jakby nie było.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2022, 12:05

zakiii pisze:
21 czerwca 2022, 11:15
@MRN coś na VS więcej piszą o temacie Conte? Widziałem, że chyba Nonmollo coś rzucił że to nadchodzący sezon miałby być ostatnim Maxa i potem wraca Conte a to dosyć dobre źródło jakby nie było.
Nie pamiętam kto to podał, ale w skrócie można powiedzieć tak - Nedved nienawidzi Allegriego. Jak tylko go widzi to od razu ciśnienie mu skacze. Jak Beton nie zdobędzie ligi w następnym sezonie to wypada z hukiem. Nedved ma robić grunt pod powrót Conte. Nedved ma się głównie wściekać o "calme". Zamiast cisnąć zawodników by przeć do przodu i zamykać mecz to Beton mówi "a po co? To się nie opyla." Agnelli chyba też to widzi bo po tym pamiętnym wybuchy Czecha też dostał od niego opier### i obaj stali jak dzieci których mama ruga za stłuczone okno. Było to mniej więcej tak, że Nedved dosłownie darł się na Betona. Agnelli się o tym dowiedział, przyszedł obadać co i jak i chciał załagodzić sytuacje to jeszcze on dostał <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Nikt mnie nie przekona że takiego gościa nie trzeba w klubie. Oj trzeba - zwłaszcza w tym przypadku kiedy ewidentnie ma rację.


Zablokowany