Mercato (LATO 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 18:59

jackop pisze:
20 maja 2022, 18:26
Mati1990 pisze:
20 maja 2022, 18:02
Jeśli ktoś marudzi, że to Pogba i stary Di Maria, to niech dalej ogląda w akcji Arthurów Rabiotów Ramsey'ów i inne wynalazki typu Bernardeschi.
A jeśli ktoś marudzi, że gramy kałopiłkę, to niech idzie do cyrku, albo kibicować Barsie, bo nie jest tru-ultra-fanem. Super argument, uwielbiam takie :ok:
Mati1990 pisze:
20 maja 2022, 18:02
Wiadomo, jest to wzmocnienie na już i na krótko[...]
A co jeśli się nie sprawdzą i za rok/dwa zostaniemy bez Di Marii, kasy jaką od nas dostał i niesprzedawalnego petenta Ciechocinka z długą umową wkraczającego w wiek emerytalny? Ktoś bierze to pod uwagę przy ocenie tych transferów oprócz mnie? :dontknow:


Jakbym czytał o planach polskiego rządu: nie mamy kasy, ale dalej bezsensownie wydawajmy kasę w nadziei, że w przyszłości magicznie znajdzie się większa kasa. Genialne.

Każdy ma swoje zdanie, ale zapytam Cię - jak Ty byś widział to okienko? Pytam bez żadnej spiny...

Tak naprawdę mamy tyle pozycji do wzmocnienia, że chyba nie liczysz na jakieś inne nazwiska? No chyba, ze o czymś nie wiem i w tym okienku będziemy srali kasą po 70mln na danego zawodnika :whistle:


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 19:14

jackop pisze:
20 maja 2022, 18:26
Mati1990 pisze:
20 maja 2022, 18:02
Jeśli ktoś marudzi, że to Pogba i stary Di Maria, to niech dalej ogląda w akcji Arthurów Rabiotów Ramsey'ów i inne wynalazki typu Bernardeschi.
A jeśli ktoś marudzi, że gramy kałopiłkę, to niech idzie do cyrku, albo kibicować Barsie, bo nie jest tru-ultra-fanem. Super argument, uwielbiam takie :ok:
Mati1990 pisze:
20 maja 2022, 18:02
Wiadomo, jest to wzmocnienie na już i na krótko[...]
A co jeśli się nie sprawdzą i za rok/dwa zostaniemy bez Di Marii, kasy jaką od nas dostał i niesprzedawalnego petenta Ciechocinka z długą umową wkraczającego w wiek emerytalny? Ktoś bierze to pod uwagę przy ocenie tych transferów oprócz mnie? :dontknow:


Jakbym czytał o planach polskiego rządu: nie mamy kasy, ale dalej bezsensownie wydawajmy kasę w nadziei, że w przyszłości magicznie znajdzie się większa kasa. Genialne.

Transfer Pogby to transfer o niewielkim ryzyku opłacalności. Pogba zna klub, zna środowisko, w sytuacji w której przyjdzie za darmo nie nakładamy na siebie i na niego presji. Do tego zmiana Angielskiej na Włoską to spadek tempa i intensywności o co najmniej 30% a to raczej na intensywność była przyczyna jego wielu problemów mięśniowych. Ja nie jestem jakimś wielkiem fanem tego instagramowca ale znacząco podniesie poziom drużyny (o ile przyjdzie). Co do SMSa miałbym wątpliwości czy wytrzymałby presję bycia Panem Graczem za 60-80 mln euro.

Co do DI Marii, nikt nie lubi dziadków ale jeżeli uda się go zatrudnić na sezon lub góra 2 przy niższym wynagrodzeniu to zyskujemy świetnego doświadczonego gracza. Szansa że sam gracz się nie sprawdzi (który z niejednego pieca chleb już jadł), również niewielka.

Athur -> Podba to 2 poziomy wyżej
Berna -> Di Maria.... porównywać ich jakość piłkarską to tak jakby zestawić polską kopaną z SerieA

Dybali natomiast nie zastąpi nikt bo jego pozycja i sposób gry to relikt. Gracz niesamowity niemniej wyłącznie do systemu 3-5-2 jako cofnięty napastnik. W jakimkolwiek innym ustawieniu traci rację bytu, szczególnie w LM.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 19:20

Jak tak sobie na spokojnie przeanalizujemy jakie my mamy olbrzymie potrzeby transferowe, żeby w ogóle mieć do dyspozycji tyle zawdoników co obecnie to ja się nie dziwię darmowym transferom (nie chodzi o to, że jestem z nich super zadowolony - po prostu rozumiem podejście zarządu):

- Zastępstwo za Dybalę, który odchodzi za darmo
- Zastępstwo za Bernę, który odchodzi za darmo
- Zastępstwo za Chielliniego, który odchodzi za darmo
- Wykup lub zastępstwo za Moratę
- Trzeba spłacać potężny zakup Vlahovicia
- Nie wiem kiedy (a nie mam już tyle czasu ile dawniej, żeby wszystko dokładnie przestudiować) ale zbliża się ostatnia rata za Chiesę - bodajże 40 melonów
- Być może według plotek ktoś za Sandro

I cztery pierwsze pozycje to są same zastępstwa za tych, których mieliśmy w tym mijającym sezonie. A gdzie dopiero jeszcze jakieś konkretne wzmocnienia do pomocy i boków obrony, których tak potrzebujemy? Tak naprawdę to w zasadzie w każdej formacji przydałby się ktoś gwarantujący jakość.
Cóż Juventus po prostu nie potrafi sprzedawać i było tak nawet wtedy kiedy mieliśmy znacznie lepszych i wartościowszych zawodników. Nawet gdyby ten Berna miał jeszcze rok kontraktu to podejrzewam, że nie znaleźlibyśmy żadnego kupca (wysoka pensja też oczywiście praktycznie czyni takiego gościa niesprzedawalnym jeśli sam nie chce obniżyć zarobków). Ciekawe jak pójdzie ewentualna sprzedaż Rabiota i Arthura - myślę, że tutaj też niektórzy mogą być bardzo niemiło rozczarowani sumami, które otrzymamy (o ile oczywiście ich sprzedamy w tym okienku).


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 19:58

Mati1990 pisze:
20 maja 2022, 18:59
Każdy ma swoje zdanie, ale zapytam Cię - jak Ty byś widział to okienko? Pytam bez żadnej spiny...
A jaki mam budżet? :D

Moussa Diaby, a reszta w zależności od tego kogo uda się wypchnąć z klubu. Zbieram się żeby aktualizować moją listę i pewnie znajdą się tam nazwiska, o których pisałem już wielokrotnie w różnych tematach. Btw. Pogba "przeszkadza mi" najmniej, ale nadal uważam, że na rynku są lepsze opcje, chociażby Tielemans z rocznym kontraktem.
JLo pisze:
20 maja 2022, 19:14
Athur -> Podba to 2 poziomy wyżej
Berna -> Di Maria.... porównywać ich jakość piłkarską to tak jakby zestawić polską kopaną z SerieA
Nie bardzo wiem czemu ma służyć to porównanie :dontknow:


@Tony Montana przesuniemy suwak z pensji na transfery i kasa się znajdzie
Obrazek

;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2022, 21:37

Perisić pasuje do Juve idealnie bo obstawia pozycję której w kadrze po prostu nie ma.

Niestety jego wiek i żądania finansowe sprawiają że przypomina się ta lista
Mandżukić
Khedira
Bonucci
Szczęsny


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 10:56

Szkoda, że jak Pogba na 3 lata, Di Maria na 1+1, Perisic na 2, to nawet jeśli cała trójka wypali i dzięki nim odzyskamy Scudetto, to już za dwa lata trzeba będzie myśleć o tym, kim ich zastąpimy. No ale działa to też w drugą stronę - jeśli okażą się niewypałami, to nie będziemy się z nimi bujać przez 4 czy 5 lat.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 10:57

Jeśli chodzi o Perisica, to uważam, że jest to głównie gra agenta, który chce wymusić na interze lepsze warunki kontraktu i póki co tak bym to odbierał. Jeśli jednak coś jest faktycznie na rzeczy, to jest to na pewno solidna opcja na rok/dwa do uzupełnienia składu po Bernardeschim "tanim kosztem". Widocznie pieniądze jakie są, to są przeznaczone na inne pozycje ( obrońca i lewy obrońca). Jeszcze trzeba chyba zapłacić Sassuolo za Locatelli'ego i violi za Chiesę?
Także, jeśli to prawda to zyskujemy za darmo graczy doświadczonych i lepszych zdecydowanie od asów, których mieliśmy/mamy, a podejrzewam, ze za rok, dwa będą szukać okazji w postaci młodszych garczy. teraz takich nie ma raczej?
A taki Di Maria oprócz doświadczenia przyda się choćby w szatni...

Swoją drogą ciekawie to się zapowiada, bo zanosi się na super rewolucję. Ostatnio takie coś było w 2004 roku po nieudanym sezonie, czy w 2011, gdzie też było fajne i tanie w miarę okienko dla nas. Ciekawe jak teraz, bo odchodzą Dybala, Bernardeschi, Chiellini, Arthur, teraz się już mówi w mediach o Moracie, Kean'ie, Rabiocie, Alex Sandro. Czyżby w końcu zarząd przejrzał na oczy? :whistle:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 11:14

Mati1990 pisze:
21 maja 2022, 10:57
Ciekawe jak teraz, bo odchodzą Dybala, Bernardeschi, Chiellini, Arthur, teraz się już mówi w mediach o Moracie, Kean'ie, Rabiocie, Alex Sandro. Czyżby w końcu zarząd przejrzał na oczy? :whistle
Nie ma szans, że wszyscy wymienieni odejdą w ciągu jednego okienka. Dybala i Chiellini na 100% opuszczają Juve, ale odnośnie Bernardeschiego, to póki nie będzie oficjalki to nie ma co się cieszyć. Z dwójki Morata/Kean moim zdaniem pozbędziemy się tylko jednego (na ten moment pewnie jest to Alvaro, bo z tego co pamiętam to odnośnie Moise mamy obowiązek wykupu, a nie opcję jak w wypadku Hiszpana). Arthur póki co jest niezbywalny, bo ma dużą wartość księgową, a nikt tyle nie zapłaci za tego leszcza, co nie jest w stanie wytrzymać kondycyjnie 40 minut gry. Dlatego w jego przypadku w grę wchodzi jedynie wymiana za innego zawodnika (coś się przebąkuje o Gabrielu z Arsenalu), bo na żadną sprzedaż bez straty to bym nawet nie liczył. Rabiot i Sandro nigdzie teraz nie odejdą, bo mają ogromne kontrakty, a nie znajdzie się żaden frajer skłonny płacić im tyle samo co Juve widząc co "prezentują" na boisku, więc obaj pożegnają się z nami za darmo po końcu następnego sezonu gdy wygasną ich umowy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 13:32

Crunny pisze:
21 maja 2022, 10:56
Szkoda, że jak Pogba na 3 lata, Di Maria na 1+1, Perisic na 2, to nawet jeśli cała trójka wypali i dzięki nim odzyskamy Scudetto, to już za dwa lata trzeba będzie myśleć o tym, kim ich zastąpimy. No ale działa to też w drugą stronę - jeśli okażą się niewypałami, to nie będziemy się z nimi bujać przez 4 czy 5 lat.
Ktoś kiedyś zwrócił na to uwagę i ja się z tym zgadzam, że Di Maria to może być sposób na wygodne wprowadzenie Raspadoriego, bo wiadomo, że z Argentyńczykiem w składzie młody Włoch zacząłby jako rezerwowy. To oczywiście zakładając, że w ogóle go pozyskamy, ale to całkiem realny scenariusz. Z kolei co do Pogby, on przecież stary nie jest. Jeśli wypali, to może jeszcze spokojnie pograć 4-5 lat.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 16:03

Mam nadzieję, że Pogba już podpisał, żeby nie okazało się, że Perez po koszu od Mbappe poszuka na szybko pocieszenia w innym medialnym Francuzie.


calma calma
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 17:38

Jezeli faktycznie cisniemy po Kulibaliego,Perisica to śmierdzi mi to 3-5-2.

Chyba ze Bonus Bgc wyląduje na ławce.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 18:11

Adrian27th pisze:
21 maja 2022, 17:38
Jezeli faktycznie cisniemy po Kulibaliego,Perisica to śmierdzi mi to 3-5-2.

Chyba ze Bonus Bgc wyląduje na ławce.
Kilka miesięcy temu była plota, że mogą przedłużyć z nim kontrakt zmniejszając mu zarobki. Nikt normalny nie sadza na ławce 6-7 mln rocznie.
Tak jak mówisz 3-5-2 albo jakieś modyfikowane 4-2-3-1. Nawet Toskańki Probierz nie jest tak głupi by posadzić Chiese na ławce.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 18:25

Odchodzi Dybala, mamy w końcu szansę na kończenie z taktykami z 2-ką z przodu więc mam nadzieję że zarząd nie pójdzie w stronę 3-5-2, znowu!

Ktoś wie ile możemy wydać? Kogo musimy sprzedać? Niestety taktyka nie zarabiania na zawodnikach którzy odchodzą/słabo grają(Dybala, Berna, Rugani, MDS) lub wypożyczenia bez planu (Morata) wydrenowało dziury w portfelu.
Czy ja dobrze liczę że teraz przyjdą płatności za:
Chiesa, Vlahovic, Locatelli i Kean?

Jak tak to nawe nie zbalansujemy sie przez:
Mandragora, Demiral, Kulusevski, Bentancur.

Bez sprzedaży ciężko iść do przodu. Rabiot to ostatni dzwonek i któryś z Arthur/McKennie.

Nie widzę z czego miały by być zakupy. Raczej kolejny rok zmian, Pogba & Rovella IN, niby lepsza pomoc ale w obronie Bonucci na ostatnie 2 lata. Sandro na lewej ostatni rok.

Chyba że o czymś nie wiemy?


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 18:53

Ściągamy Di Marie nie po to by grać 3-5-2


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 maja 2022, 20:14

19 pisze:
21 maja 2022, 18:53
Ściągamy Di Marie nie po to by grać 3-5-2
Chyba nie wierzysz w umiejętności Dyzmy do wystawiania zawodników na nie swoich pozycjach.


Zablokowany