Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 11:54

Kolejny wielki mit: Allegri potrafi zarządzać mistrzami. To z iloma wybitnymi graczami popadł on w konflikt zakrawa na kpinę z zawodu trenera. Pirlo się coś nie podoba? Niech spada, nie jest potrzebny. Alves? To samo. Tevez chce uciec przed końcem kontraktu - droga wolna. Cancelo, Comanowi czy Viadalowi coś nie pasuje? Mozna sprzedać po promocji. Marchisio, Dybala czy Bonucci fikaja? Ławka albo trybuny i niech szukają nowego klubu.
Wspomnienia Ibry czy Seedorfa o Allegrim? Mało szacunku.
Dopiero Ronaldo okazał się w oczach klubu ważniejszy od trenera.


calma calma
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 12:05

Mimo wszystko to taki dobry wujek co to później ugłaszcze każdego bo wie, że bez nich nie będzie zwycięstw. Odchodzili ci którzy przestawiali wierzyć w jego warsztat trenerski lub im się on po prostu nie podobał. Ibra podważał właśnie jego kompetencje trenerskie a nie kumplowskie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 12:25

Jeszcze takie małe podsumowanie Maksia w tym sezonie:
- zero tytułów wygranych
- nie wygraliśmy z żadną wyżej od nas drużyną ani razu
- za Maksia i jego pachołków ze sztabu znów królujemy jeśli chodzi o kontuzje mięśniowe
- rozbicie w CL przez Villareal

Za Andrzeja było źle, ale teraz jest gorzej. Wierzę, że zarząd jest konsekwentny ( w co wątpię) i pożegna Maksia. Bądźmy uczciwi i sprawiedliwi...


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 13:03

Nie macie takiego wrażenia że Cherubini i Arrivabene chcieliby mocno iść w stronę odmłodzenia ekipy, a na drodze temu stoi Allegri. Te jego gadanie, że zbyt szybko wymagamy od młodych piłkarzy, są absurdalne.
Ogólnie to mamy młodszą ekipę, ale żeby ona była tak niedoświadczoną by się w ten sposób kompromitować? Bujda.
Mam teorie, że trenera narzucił Agnelli nie patrząc czy pasuje do koncepcji Arrivabene i Cherubiniego.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 13:35

19 pisze:
12 maja 2022, 13:03
Nie macie takiego wrażenia że Cherubini i Arrivabene chcieliby mocno iść w stronę odmłodzenia ekipy, a na drodze temu stoi Allegri. Te jego gadanie, że zbyt szybko wymagamy od młodych piłkarzy, są absurdalne.
Ogólnie to mamy młodszą ekipę, ale żeby ona była tak niedoświadczoną by się w ten sposób kompromitować? Bujda.
Mam teorie, że trenera narzucił Agnelli nie patrząc czy pasuje do koncepcji Arrivabene i Cherubiniego.
Nie wiem, czy rzeczywiście AA musiał coś narzucać Arrivabene i Cherubiniemu, ale z pewnością jego osoba sprawia, że zwolnienie Maxa to scenariusz zupełnie abstrakcyjny. Zdumiewające, że facet, który projektując Superligę wystawił do wiatru ojca chrzestnego swojej córki, jednocześnie tak sentymentalnie podchodzi do trenera, z którym zakumplował się przy wspólnych śniadaniach. Myślę, że nawet zwolennicy Maxa zgodziliby się, że każdy inny trener po takim sezonie wyleciałby na pysk. Przecież on w rok nie zbudował nic, czego nie zbudował Pirlo czy Sarri, już nawet abstrahując od suchego porównania osiągnięć. Jedyny argument na obronę Maxa to "bo tyle osiągnął z klubem za pierwszym razem, więc na pewno wie, co robi". A prawdziwe przyczyny jego nietykalności to kontrakt i wspólne kawki z AA.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 13:40

19 pisze:
12 maja 2022, 13:03
Nie macie takiego wrażenia że Cherubini i Arrivabene chcieliby mocno iść w stronę odmłodzenia ekipy, a na drodze temu stoi Allegri. Te jego gadanie, że zbyt szybko wymagamy od młodych piłkarzy, są absurdalne.
Ogólnie to mamy młodszą ekipę, ale żeby ona była tak niedoświadczoną by się w ten sposób kompromitować? Bujda.
Mam teorie, że trenera narzucił Agnelli nie patrząc czy pasuje do koncepcji Arrivabene i Cherubiniego.
Już dawno o tym pisałem, zresztą to już zaczął Paratici pod koniec swojego pobytu w Juve. Tylko tutaj się wszystko rozjechało, chcemy młodych zdolnych graczy i zatrudniamy trenera, który wprost mówi, że lepszy byle jaki 28 latek niż nastolatek. Wczoraj wszedł Arthur, który był przetragiczny w ostatnim meczu a nie grający co najmniej poprawnie Miretti. Allegro nie jest wstanie zrozumieć, że powinna liczyć się forma, jakość a nie metryczka. I teraz pewnie w meczach gdzie już nic nie ma do ugrania będziemy oglądać Dybale, Berne, Morate, Arthura, Sandro a nie Mirettiego, Ale, Doyle czy Dr Wintera. Spójności w tym klubie brakuje od kilku lat i problemem nie jest tylko Allegro.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 13:47

@AdiJuve, Ake to już się nagrał. Max wystawił go od pierwszej minuty w Coppa Italia na wahadle, zagrał tam słabo, więc poszedł w odstawkę.
Nasz taktyk stawia na młodych, tylko jak na złość żaden z nich nie staje się z automatu drugim Pedrim albo Fodenem. :prochno:


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 14:21




#AllegriOut
Ostatnio zmieniony 12 maja 2022, 14:21 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 12 maja 2022, 14:21

To wprowadzenie Arthura to byla wizytówka Allegriego i jego filozofii.
Młody Miretti parę dni wcześniej zagrał tak dobrze, że na usta cisnęlo się - ale numer, właśnie tego oczekiwaliśmy od Arthura. Okazało się jednak, że większe doświadczenie Brazylijczyka, mimo że liczne tylko w błędach i rozczarowaniach, jest wartością priorytetową. Jego jedynym nietuzinkowym zagraniem był kros prosto w trybuny ale przynajmniej nie zanotował straty, po której padłaby piata bramka dla Interu - Allegri stawia swój znaczek jakości.


calma calma
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 00:12

marcinek pisze:
28 maja 2021, 14:15
Podoba mi się reakcja klubu
- zwolnienie dyrektora
- zwolnienie trenera

Odpowiedź jest ostra i prosta, sezon to porażka i trzeba za to zapłacić tutaj się na to nie godzimy. Bardzo dobre posunięcie, a nie "miętkie", o to chodzi. Poszedł jasny sygnał że się tutaj nie cackamy.
No to co? Czekamy na powtórkę z rozrywki? ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 08:45

@Maly dzięki za zacytowanie.

Przeraża mnie wizja rozpoczynania czwartego sezonu z czwartym trenerem...


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 09:21

Tu już powinien wraz z Allegrim polecieć Agnelii. Jednak to Agnelli jest głównym winowajcom obecnej sytuacji.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 16:37

marcinek pisze:
13 maja 2022, 08:45
@Maly dzięki za zacytowanie.

Przeraża mnie wizja rozpoczynania czwartego sezonu z czwartym trenerem...
Ciebie przeraża wizja rozpoczynania czwartego sezonu z czwartym trenerem, a mnie i zapewne wielu innych przeraża wizja pozostania Allegriego w Juventusie i kontynuacja jego impotenckich wyczynów przy których idzie sobie wydłubać oczy. W Juve ewidentnie potrzebne są zmiany i wstrząs, który przywróci nas na szczyt, ale to by się wiązało nie tylko ze zwolnieniem Maxa, ale również w wyrzuceniem Agnellego. Niestety, ale raczej większość jest świadoma, że wybitny beton dalej będzie naszym trenerem (przynajmniej przez najbliższy sezon) i dopiero wtedy jeśli kolejny raz sezon zakończy się kompromitacją, to poleci na zbity pysk i będzie się świetnie bawił na bezrobociu na koszt Starej Damy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że my wcale nie potrzebujemy jakiegoś Guardioli czy Kloppa, tylko trenera, który dobierze ustawienie pod otrzymany skład, wystawi zawodników na ich nominalnych pozycjach, wypracuje kilka wariantów ofensywnych oraz nie będzie się bał wprowadzić do drużyny młodych piłkarzy dając im prawdziwą szansę na udowodnienie swoich umiejętności chociażby w meczach Coppa Italia i ze słabszymi rywalami w Serie A. Jednym słowem potrzebujemy zupełnego przeciwieństwa Maxa Allegriego.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 20:22

Błędem było zwalnianie Sarriego, trener który miał i chciał odmienić drużynę, który osiągnął co miał do osiągnięcia został bezsensu zwolniony. Do tej pory nie wiem czemu, a po Sarri to już równia pochyła. Allegri musi odejść drużyna z nim to dno a będzie jeszcze gorzej. Trudno 4 trener w cztery lata, jak mówię błędem było zwolnienie Sarriego, za błędy trzeba płacić, za Allegriego drużyna się nie rozwija, żaden piłkarz się nie rozwija a wręcz przeciwnie cofa się w rozwoju. Trzbymanie Allegriego to kryminał. Trzeba się go pozbyć jak najszybciej, żeby nowy trener miał czas wprowadzić zmiany. Pewien etap zostaje powoli zamknięty, odeszedł Buffon, odchodz Chiellini, Dybala. Czas otworzyć to na nowo z nowym trenerem. A trenerem któy by do nas pasował jest... Tudor. w obecne świetnie daje sobie radę.


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 13 maja 2022, 20:45

Ehh człowiek wchodzi na forum łudząc się, że przeczyta o zwolnieniu tego gamonia. Niestety min jeszcze przyszły rok spisać trzeba na straty, a potem kolejne na odbudowę. Przez te <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> decyzję powrót na szczyt i wypracowanie jakiegoś stylu zamiast roku, dwóch zajmie kilka lat. Zamiast wywalić zawodników z "DNA", zwolnili trenerów, którzy próbowali coś zmienić. Dramat. Allegri pozbawił mnie całkowicie emocji i chęci oglądania tego czegoś, bo graniem w piłkę nazwać tego nie można. Ja dziękuję.


ODPOWIEDZ