Cristiano Ronaldo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2022, 15:02

Maly pisze:
10 maja 2022, 14:44
Nie żartuje, gość nie pasował do koncepcji OGS, do tego co robił z drużyną wcześniej i dzięki czemu zdobyli 2 miejsce w lidze. Kupił sobie Sancho a nagle nie było dla niego miejsca bo przecież nikt nie posadzi CR7 na ławce.
Czyli wracamy do punktu wyjścia. Po odejściu z Realu Ronaldo przechodził do klubów, w których trenerzy byli miękkimi fajami, skoro:
a) jeden zawodnik rozbijał im całą koncepcję
b) mimo tego nie potrafili posadzić go na ławce

A Sancho nie siedział dlatego, że zwyczajnie grał słabo? Czytałem swego czasu forum devilpage i tak to opisywali kibice.
Maly pisze:
10 maja 2022, 14:44
Serio, było o tym dziesiątki artykułów, o tym że dzieli szatnię też. Przewertuj nawet ten temat jakie były smrody w szatni a z pewnością to nie wszystko bo nie wszystko wychodzi do mediów.
Wpisałem nawet dosłownie w google: "Cristiano Ronaldo dzieli szatnię". Wyskoczył mi jeden gówno-artykuł z angielskiego brukowca. Pełen niczym niepodpartych plotek. Coś jak słynne Sarriego - "tej drużyny nie da się trenować", które to wszyscy teraz powtarzają, a którego nikt nie jest w stanie potwierdzić (a sam Sarri zaprzeczył). Jak masz coś ciekawego pod ręką, chętnie rzucę okiem.
Maly pisze:
10 maja 2022, 14:44
U nas też były ale wyszły dopiero po czasie.
J/W. Ale znaczy co? Arthur, który narzekał, że Cristiano jego dietę skrytykował? Serio nie mogę nic znaleźć, co by wskazywało na podział w szatni Juve za "kadencji" Ronaldo. Chyba że mówimy o jakichś płaczach Bonucciego i Chielliniego, ale obaj wiemy, że to żadne obecnie mentalne autorytety w Juve, mimo że za takie się uważają. I też poza żalem o niespodziewane odejście nie widzę krytyki wpływu na szatnię.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 lipca 2022, 13:44

Hiszpańskie media informują, że Cristiano Ronaldo jest zainteresowany dołączeniem do Atletico Madryt. Portugalski napastnik jest skłonny obniżyć swoją pensję nawet o 30 procent, byle tylko nie występować w Manchesterze United w przyszłym sezonie. Taki pomysł nie podoba się kibicom Atletico, którzy zaczęli protestować w mediach społecznościowych, używając hashtagu #ContraCR7. "Lepiej przegrać, niż wygrać z takim gościem" - pisze jeden z internautów.
"On zburzy tę drużynę, a przy okazji kariery innym zawodnikom. Na przykład zniszczy Antoine'a Griezmanna i sugeruję się tym, jak popsuł Paulo Dybalę w Juventusie" - dodaje kibic Atletico Madryt. Niechęć fanów madrytczyków jest naturalnie uzasadniona, bo Ronaldo zdobył 25 bramek i zanotował dziewięć asyst w 37 meczach przeciwko Atletico. Dziennik "Daily Mirror" informuje, że Ronaldo mógłby zostać wypożyczony z Manchesteru United, jeśli zgodzi się na przedłużenie kontraktu o jeden sezon, czyli do czerwca 2024 roku.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 listopada 2022, 16:02

Przemówił :)
„Jeśli mam być szczery, to młodszych trenerów cechuje jedna rzecz, której nie rozumiem. Tym ludziom wydaje się, że mają jakąś wyjątkową receptę i mogą od tak odmienić to, co latami decydowało o obliczu futbolu. Szanuję każdego trenera oraz różne opinie, podejścia i mentalności, ale są sprawy, z którymi się nie zgadzam”.

„W mojej karierze pracowałem z najlepszymi szkoleniowcami – Zidanem, Ancelottim, Mourinho, Fernando Santosem czy Allegrim i dużo się od nich uczyłem, więc mam w tych kwestiach pewne doświadczenie. Właśnie dlatego, gdy widzę kogoś, kto uważa, że może dokonać w piłce rewolucji, to jestem temu przeciwny”.
Pięknie podsumował swój profesjonalizm i współpracę z Lopetegui, Sarrim, Pirlo, OGS i Ten Hagiem :)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 17 listopada 2022, 22:30

Jednak moje przypuszczenia na sb się potwierdziły https://transfery.info/aktualnosci/cris ... ata/175950


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2022, 14:17

artur_89 pisze:
17 listopada 2022, 22:30
Jednak moje przypuszczenia na sb się potwierdziły https://transfery.info/aktualnosci/cris ... ata/175950
Mistrzostwa nie wygrał, a karierę i tak zakończył.

https://juvepoland.com/2022/12/30/ronal ... o-rocznie/

Bo jak inaczej nazwać przejście do Arabów, jeśli nie najlepiej opłacaną emeryturą w historii sportu? Przedziwne to były ostatnie dwa lata w wykonaniu, bądź co bądź, jednego z dwóch najlepszych napastników (skrzydłowych?) w historii. Baaardzo mocno musiało go ukłuć zdobycie mistrzostwa przez Messiego, bo przecież jeszcze 2 lata temu ich pozycja na międzynarodowej arenie była odwrotna. Mimo różnicy wieku.

Zapewne ego nie pozwalało być rezerwowym w topowej drużynie (i z adekwatnie niskim kontraktem). Słabszych drużyn też nie było na niego stać (a on sam nie będzie przecież grał w słabszej drużynie za psie pieniądze). I tak oto rozminęły się oczekiwania i rzeczywistość - 200 milionów to, nawet dla kogoś takiego jak on, nie w kij dmuchał. Ale czy naprawdę były mu niezbędne do szczęścia? Nie miałby bez nich co do gara włożyć? Dla mnie osobiście spory zawód, bo pomimo raczej niechęci do niego jako osoby, bardzo szanowałem jego etykę pracy, ambicję i umiejętności.

Aż ciekaw teraz jestem, w jaki sposób zakończy karierę Messi.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2022, 18:52

Poszedłby kopać do Sportingu za free i odszedłby z godnością.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2022, 20:37

Najpierw Sporting musiałby go chcieć, a prawda jest też taka, że nikt go nie chciał. Już my mieliśmy problem z pozbyciem się go a miało to miejsce przecież gdy był młodszy, podobno ciągle bardzo dobry i w ogóle sam ciągnął Juve. Całe lato nie znalazł się chętny aż rzutem na taśmę Ferguson załatwił całą robotę i uwolnił nas od niego. Teraz, żeby uwolnić się od kontraktu z MU musiał sobie pogadać w TV co mu leży na wątrobie ale jednocześnie przekreślił się jako piłkarz u każdego szanującego się trenera, dyrektora sportowego i pewnie też prezydenta klubu. Warto więc tu wspomnieć, że przyłożył się to zwolnienia Tuchela z CFC bo ten kategorycznie odrzucił transfer CR7 do Chelsea na co chrapkę miał ich nowy prezydent. Dlaczego więc nie sięgnął po niego w tym momencie gdy był wolnym graczem? Można się tylko domyślać łącząc jedną kropką z drugą...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2023, 17:07

Jak dla mnie to Ronaldo wciąż byłby w stanie wiele dać, ale drużyna musiałaby funkcjonować w pewien określony sposób, a nikt nie chce czegoś takiego robić w kontekście 38 letniego zawodnika. Ogólnie idzie taki trend by kupować młodszych i podoba mi się to. Jak dla mnie Ronaldo wciąż jest lepszy niż większość snajperów dziś obecnych. Każdy by chciał by strzelał bramki i przyniósł ze sobą ogromną marketingową wartość, ale płacić to już się im za bardzo nie chce. W piłce klubowej facet wygrał wszystko i może się czuć spełniony. Dodatkowo emerytura na której zarobi więcej niż chyba zarabiał w ciągu ostatnich 10 lat albo i więcej.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2023, 18:02

Michael_M pisze:
01 stycznia 2023, 17:07
Jak dla mnie to Ronaldo wciąż byłby w stanie wiele dać, ale drużyna musiałaby funkcjonować w pewien określony sposób, a nikt nie chce czegoś takiego robić w kontekście 38 letniego zawodnika. Ogólnie idzie taki trend by kupować młodszych i podoba mi się to. Jak dla mnie Ronaldo wciąż jest lepszy niż większość snajperów dziś obecnych. Każdy by chciał by strzelał bramki i przyniósł ze sobą ogromną marketingową wartość, ale płacić to już się im za bardzo nie chce. W piłce klubowej facet wygrał wszystko i może się czuć spełniony. Dodatkowo emerytura na której zarobi więcej niż chyba zarabiał w ciągu ostatnich 10 lat albo i więcej.
Co mógłby dać ? Nie presuje, nie wraca się do obrony, nie biega, nie walczy w polu karnym.
Cień byłej gwiazdy. Emerytura to maks co może z niego być. Nogę może dokładać i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ale i tak mu się pewnie znudzi.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2023, 18:13

Poprostu pisze:
01 stycznia 2023, 18:02
Michael_M pisze:
01 stycznia 2023, 17:07
Jak dla mnie to Ronaldo wciąż byłby w stanie wiele dać, ale drużyna musiałaby funkcjonować w pewien określony sposób, a nikt nie chce czegoś takiego robić w kontekście 38 letniego zawodnika. Ogólnie idzie taki trend by kupować młodszych i podoba mi się to. Jak dla mnie Ronaldo wciąż jest lepszy niż większość snajperów dziś obecnych. Każdy by chciał by strzelał bramki i przyniósł ze sobą ogromną marketingową wartość, ale płacić to już się im za bardzo nie chce. W piłce klubowej facet wygrał wszystko i może się czuć spełniony. Dodatkowo emerytura na której zarobi więcej niż chyba zarabiał w ciągu ostatnich 10 lat albo i więcej.
Co mógłby dać ? Nie presuje, nie wraca się do obrony, nie biega, nie walczy w polu karnym.
Cień byłej gwiazdy. Emerytura to maks co może z niego być. Nogę może dokładać i <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> ale i tak mu się pewnie znudzi.
To tak jak Dybala, Kean czy czasami Vlahovic? Masa jest takich piłkarzy którzy stoją i czekają na piłkę. Nie ma takiego zawodnika który presowałby jak Mandzukic a miał liczby jak Ronaldo. Ronaldo wciąż ma skilla ale nikt nie będzie układał drużyny pod zawodnika który ma całkiem blisko do 40. To za dużo, ale czystego skilla wciąż ma.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2023, 20:42

Maradona w wieku 50 lat też miał skilla ale co z tego? Zawsze będzie potrafił walnąć karnego, uderzyć z główki czy nawet z 16 metrów obok słupka ale fizyczności nie oszuka gadanie, że jego ciało jest jak u 23 latka co było często przewijane gdy do nas trafił.

Dybala, Kean czy Vlahovic? Wrzuć na luz :) Dybala czekający na piłkę to chyba niezbyt częsty widok więc chyba trzyma cię jeszcze sylwestrowy trunek ale pomińmy to, zobacz po prostu statystyki pressingów z top 5 lig i sprawdź sobie ile goli strzelają ci zawodnicy i jak na ich tle wypadał Ronaldo w ostatnich latach.

A tu masz już z samej tylko PL tylko inny okres:
Obrazek


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2023, 07:32

Jeszcze chwila i widzę zaczniemy krytykować bramkarzy, że asyst nie mają.

"Cristiano & Mbappe have the least amount of pressure per90 than any other forwards!"

Mbappe ma 24 lata. Też fizyczność mu przeszkadza w pressowaniu? Messiego i Neymara też jakoś na liście nie widzę.

I w ogóle jest tu dyskusja, jakby w/w zawodnicy kiedykolwiek grali inaczej. Na boisku od zawsze są wyrobnicy pracujący na resztę drużyny i gwiazdeczki, które mają robić wynik. O wyrobnikach za chwilę się zapomina, gdy nadchodzi ich schyłek kariery. O gwiazdeczkach pisze się książki i nagrywa filmy. Smutna piłkarska rzeczywistość. Wyciągnięcie wniosków, jakoby nikt nie chciał Ronaldo, bo nie nadaje się do pressingu jest... mocno naiwne.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2023, 07:45

Takie staty dają pewny pogląd na całą sytuacjeę ale...zawsze jest jakieś ale. Tak jak kolega wyżej napisał wszędzie są, byli i będą wyrobnicy. W każdym klubie powinien być taki Makelele od czarnej roboty. Na tym czarno czerwonym wykresie to połowy tych zawodników nie znam. Brakuje im skilla to wiadomo, że muszą nadrobić jakąś tam zadziornością czy czym tam. Jak dla mnie ten pressing to szukanie powodu na siłę bo taki argument w kontekście człapiących Messiego i Neymara w ogóle się nie przewija.
Człapiący Ronaldo, Benzema i Bale vs ciągle presujący Salah, Mane i Firmono. Kto wygrał?
To jedna statystyka z której jak dla mnie ktoś próbuje zrobić na siłę coś więcej i wyciągnąć jakieś dalekoidące wnioski.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2023, 09:32

Daleko idące wnioski są takie, że nowoczesna piłką opiera się na pressingu a ten ma sens jeśli robi to każdy a nie prawie każdy.

Natomiast to co daje obecnie Mbappe czy inni wymienieni drużynie a co daje Ronaldo to sorry - przepaść. A przy przepaści nikt sobie nie pozwoli na to by stara gwiazdeczka sobie stała na boisku za nazwisko.

I oczywiście, że nie musisz znać tych graczy z PL, ale grafika daje obraz tego jak on wyglądał na tle ligi - jak się tam gra a jak chciał grać CR7.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2023, 09:46

Jasne słuchaj...piłka się zmienia. My powinniśmy to najlepiej wiedzieć patrząc na to jaki beton jest u nas trenerem. Chodzi mi o to, że stworzenie warunków do tego by Ronaldo "działał" jest zbyt nie wiem...kosztowne, trudne w zorganizowaniu czy coś tam. Messi i Neymar nie presują, ale football ogólnie idzie w kierunku w którym oni są nie wiem...kompatybilni? Ronaldo jest fenomenalnym piłkarzem, ale widać już że jego styl to nieco inna epoka. Pozostaje gdybanie jednak ja wciąż uważam, ze gdyby Ronaldo miał grać np w City to wciąż byłby w czubie strzelców. Może nie miałby tyle goli co Haaland ale byłby w czubie. Ta ostatnia przygoda z United nieco też zakrzywia obraz. W United przez lata nic nie działało, a taki beton jak Mourinho zaliczył w klubie ostatni znaczący sukces. O czymś może to świadczyć. Ten Haagowi też to na rękę. Znalazł sobie kozła ofiarnego, ale jeśli mu się wydaje, że podbije ligę z Sancho, Rashfordem, Antonym i Martialem...więcej w tym hurraoptymizmu niż jakiejś rzetelnej twardej analizy.


ODPOWIEDZ