Massimiliano Allegri

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 17:04

Dla mnie sprawa jest prosta. Allegri dostał zespół rozbity po przednim sezonie i miał nadać nową jakość naszej grze. Niestety odejście CR7 w wersji "last minute" zupełnie zburzyło jakiekolwiek schematy, nawet jeśli to była laga do Ronaldo. Prawdę powiedziawszy i tak mimo wszystko liczyłem na więcej, ale po części rozgrzeszam Massimo.

Natomiast teraz dostał Serba i być może Zakarię. Wiadomo, że chwilę pewnie zajmie wkomponowanie ich w zespół, ale zgadzam się z Vierim: od tego momentu koniec wymówek. Nie oczekuję mistrza w tym sezonie, ale TOP 4 musi być.


KMG86

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 maja 2021
Posty: 12
Rejestracja: 04 maja 2021

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 17:22

Panowie, nadchodzą wspaniałe czasy dla Juventusu. To czuć w powietrzu :)
Wiosną pokażemy jak się wraca na tron i sięga jeszcze v wyżej :)

Bez cienia ironii - Allegri naprawdę jest geniuszem w swojej dziedzinie.
Mamy świetnych piłkarzy, potrzeba było tylko trochę czasu i cierpliwości, żeby zorganizować drużynę, która wkrótce zdominuje całą Europę.
Długo na to czekaliśmy, ale warto było.
Nasz największy czas dopiero się zaczyna.

Szczęsny / Perin
Alex Sandro / Pellegrini
De Ligt / Chiellini
Bonucci / Rugani
Cuadrado / Danilo
Rabiot / McKennie
Arthur Melo / Ramsey
Locatelli / Bentancur
Dybala / Bernardeschi
Vlahovic / Kulusevski
Morata / Kean

Mamy top skład.
Plus najmłodsi.
Plus Chiesa.

Możemy pokonać każdego.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 17:25

borciugner pisze:
29 stycznia 2022, 17:04
Nie oczekuję mistrza w tym sezonie, ale TOP 4 musi być.
No nie zgodzę się. Pierwsza czwórka to oczywiście mus, ale powiedzmy sobie szczerze, nie po to się kupuje napastnika za w sumie 90 mln, żeby po prostu doczłapać do LM. Jak dla mnie to koniec wymówek z wygrywaniem w bólach i zadowalaniem się jakimiś wymęczonymi zwycięstwami po 1:0.

Allegri zarabia 9 mln rocznie, dostał napastnika za grube miliony, w dodatku najlepszego strzelca ligi, prawdopodobnie dostanie jeszcze DM-a. Traktujmy go poważnie i wymagajmy od niego rzeczy, których należy wymagać od profesjonalnego, sowicie opłacanego trenera, który dostaje piłkarzy, o jakich inni szkoleniowcy w Serie A mogą na razie tylko pomarzyć. ;)


borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 17:33

vitoo pisze:
29 stycznia 2022, 17:25
nie po to się kupuje napastnika za w sumie 90 mln, żeby po prostu doczłapać do LM.
Ale ja zakładam, że w cuglach się do niej załapiemy - przepchnięcie się psim swędem a la Pirlo uznam za porażkę :friends:

Natomiast niestety nie liczę na dużo bardziej porywającą grę niż obecnie, ale jeśli faktycznie będziemy grać z przodu trójką Morata, Vlachovic, Dybala/Berna to spodziewam się trochę więcej fajerwerków niż obecnie. Ale druga linia też musi się trochę w grze podciągnąć, by to było możliwe.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 19:14

Maly pisze:
29 stycznia 2022, 15:52
Ein pisze:
29 stycznia 2022, 15:20
Mogę Wam obiecać, że jeżeli w ciągu 3 lub maksymalnie 4 lat nie wygramy mistrza to Max poleci.
Człowieku, Sarri i Pirlo nie dostali drugiego sezonu a ty dajesz najlepszemu trenerowi w historii Juve 3-4 lata? Miej litość, gość jeśli na półmetku 2022/23 nie będzie liderem to powinno go już nie być w Juve a na dokładkę powinien oddać kasę za zmarnowane 1.5 roku. Braku awansu do LM w obecnym sezonie nawet nie biorę pod uwagę...
Ale wiesz, że Pirlo to był totalny nowicjusz przy Maxie + połącz fakty wypowiedzi Maxa odnośnie kadry i tego jak chciał on ją budować w porównaniu do tego co chciał Paratici.

Agnelli poszedł najłatwiejszą drogą czyli powrót do Maxa, a Max "na tyle kocha Juventus" (wink wink), że poczekał dwa lata, aż Agnelli przegra mistrza Włoch.

Piłka jest prosta.

---

Pominę, że Sarri to burak z południa, który <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> fajami. A Pirlo powinien się sprawdzić w jakimś średniaku zanim obejmie Juventus. Szanujmy się.


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 19:36

Dam to w osobnym poście, bo pokolenie boomerów tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> te forum, że szkoda gadać.

Trening Vlahovica:



Przeklęty Allegri ciągle trenuje defensywę :ball:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
borciugner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 stycznia 2022
Posty: 76
Rejestracja: 24 stycznia 2022

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 19:42

Ten w dresie przyklejony do Serba na początku filmu (koło 1-szej minuty) to Padoin? Jak dla mnie bardzo podobny do naszego byłego kopacza.

EDYTA: właśnie doczytałem na wikipedi, że faktycznie dołączył do sztabu Maxa :)


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 19:47

borciugner pisze:
29 stycznia 2022, 19:42
Ten w dresie przyklejony do Serba na początku filmu to Padoin? Jak dla mnie bardzo podobny do naszego byłego kopacza.

EDYTA: właśnie doczytałem na wikipedi, że faktycznie dołączył do sztabu Maxa :)
Tak. Też na to zwróciłem uwagę. Wychodzi na to, że Padoin uczy - "Nowych" - sztuczek defensywy Juventusu z lat "świetności", nie znam Włoskiego na tyle, ale fajnie jakby takie treningówki były wrzucane na Amici Sportivi, Che, czy Juvepoland i omawiane, bo wydaje mi się, że w dobie Covidu to byłby ciekawy materiał*

*nie każdy zna Włoski :whiteflag:

---

Pamiętajcie, że Barzagli wolał prowadzić winnicę :D


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2022, 20:30

vitoo pisze:
29 stycznia 2022, 16:54
Max sobie żartował z tym, że on jest problemem, ale ja uważam całkiem serio, że właśnie tak jest. ;)
Mister Wybitny to jest człowiek, który nie zawaha się grać do swojej bramki i kastrować tylko dlatego, żeby udowodnić jak dobry jest jego pomysł na futbol :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 22:23

Tak się zastanawiam czy Allegri mówiąc ponad tydzień temu, że klub nie planuje wzmocnień (być może inaczej to ujął, ale taki był wydźwięk wypowiedzi) w tym okienku niczego nie wiedział? Czy wiedział, ale głupa udawał, przez co nikt już jego wypowiedzi nie będzie traktował poważnie? Którakolwiek wersja jest prawdziwa, to średnio świadczy o Allegrim.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 22:32

Na 99% skład pozostanie taki sam - tak powiedział :prochno:


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 22:49

Chyba raczej, że odchodzi Ramsey a 99% składu pozostanie takie samo. Pamiętam, że śmiałem się wtedy, że Ramsey to więcej niż 1% składu więc coś słabo to wyliczył.

Natomiast nie ma co się przywiązywać do tego co powiedział. Wiadomo nie od dziś, że jego konferencje zbyt merytoryczne nie są a głupota goni głupotę ale w tym wypadku bym nie dorabiał historii do tego co powiedział bo niby co miał powiedzieć? "Nie pasuje mi 2 takich a w zasadzie to 3/4 i poprosiłem Cherubiniego żeby mi in wytrsndferowal a w ich miejsce kupił innych"?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 stycznia 2022, 22:50

Jedno jest pewne, teraz już nie ma wymówek, dostał jedno z najlepszych mercato w zimie w historii Juve. Dostał ludzi do swojej gry, rosły napadzior i defensywny pomocnik. Jak z tym nie da rady, to już dla mnie nie ma głupkowatych wymówek, że skład jest na środek tabeli.


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 09:12

Marat87 pisze:
30 stycznia 2022, 22:50
Jedno jest pewne, teraz już nie ma wymówek, dostał jedno z najlepszych mercato w zimie w historii Juve. Dostał ludzi do swojej gry, rosły napadzior i defensywny pomocnik. Jak z tym nie da rady, to już dla mnie nie ma głupkowatych wymówek, że skład jest na środek tabeli.
Nie doceniasz allegrofili. Wymówki znajdowały się do tej pory, znajdą się i teraz. :ok:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 09:24

Co wy gadacie? Przecież Cherubini rozmontował Allegriemu pomoc i atak sprzedając Bentancura i Kulu w zamian sprowadzając jakiś odpad ze średniaka Bundesligi i nieopierzonego Vlahovica.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ