Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 10:05

Patrząc na to jak nasi widzą zawodników w drużynie to cud, że ktoś zauważył problem. Jedyny pomocnik w tej drużynie to Locatelli i Chiesa, ale to bardziej napastnik. Plotkują coś o Zakarii za free po sezonie. To by było nawet spoko choć Tchouaméni to wciąż nr 1 i dobrze. Patrząc na to, że Allegri chce wziąć Rovelle z powrotem do Turynu to mówi nam to, że obecni pomocnicy są beznadziejni. Nawet były plotki, że może by tego Sule wciągnąć do pierwszej drużyny na stałe. Po sezonie Rabiot i Ramsey odejdą - i dobrze.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 11:00

@Michael_M
Raczej nie będzie nas stać na Tchouaméniego, bo Monaco krzyknie za niego pewnie grubo ponad 60 mln €, a Juve według mnie nie wyda więcej niż 30-35 baniek na nowego pomocnika. Przeczuwam również, że Cherubini chciałby dokonać jakiejś wymiany z innymi klubami tak (ktoś wspominał o transakcji Bentancur-Saul) albo skupi się na darmowych transferach (jak np. Zakaria), aby mieć środki na dalsze wzmocnienia na pozostałych pozycjach (np. lewe skrzydło).
Odnośnie odejścia Ramseya i Rabiota, to nie jestem takim optymistą. O ile tego drugiego może udałoby się wcisnąć za jakieś 7-9 mln € np. do Newcastle (więcej nie dostaniemy, bo zostanie mu rok kontraktu), to Aaron jest niesprzedawalny ze względu na swoją wysoką pensję, wiek i podatność na kontuzje. Walijczyk zostanie z nami do końca umowy albo wypłacimy mu rekompensatę nie mniejszą niż 80% tego co zarobiłby do wypełnienia kontraktu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 11:13

Zapomnij o Saulu. On obecnie kosztuje Chelsea tyle co nas Dybala. No może nie dokładnie tyle ale jakieś 90-95% tego.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 11:26

@Michael_M
Zależy to od dwóch rzeczy:
1) czy udałoby się pozbyć Rabiota i jego pensji, którą można byłoby przeznaczyć na opłacenie Saula,
2) czy nadal obowiązuje ta zniżka podatkowa.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 11:46

Niguez jest już skreślony z CFC więc pewnie w miarę łatwo byłoby go wyciągnąć.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 12:11

Poprostu pisze:
14 listopada 2021, 11:46
Niguez jest już skreślony z CFC więc pewnie w miarę łatwo byłoby go wyciągnąć.
Zresztą ponoć Simeone już w poprzednim okienku próbował ściągnąć Bentancura do Atletico. Saul niby jest trochę wyżej wyceniany według transfermarkt, ale Rodrigo jest 3 lata młodszy, więc może dogadalibyśmy się co do wymiany 1:1. Pozostaje pytanie co z tym zapisem o 50% dla Boca przy transferze Bentancura, bo niby potencjalna wymiana zawodników z innym klubem rozwiązuje ten zapis, ale przecież i tak zazwyczaj podaje się wycenę danych piłkarzy (chyba, że dogadamy się na wyceny poniżej realnych wartości np. 10 mln € za Bentancura i tyle samo za Saula i wtedy wypłacimy Boca jedynie 5 baniek).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 16:29

Nie no, Robak wrócił, chyba kilka lat go nie było :O


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 18:56

MRN pisze:
14 listopada 2021, 16:29
Nie no, Robak wrócił, chyba kilka lat go nie było :O
Szkoda tylko, że z tak hiobowymi informacjami. Nie wiem, na ile rzetelnym źródłem jest to juvenews, ale w gruncie rzeczy to by się wpisywało w praktykę wypracowaną na przestrzeni lat, zgodnie z którą mając do wyboru 26-latka i 33-latka, wolimy tego drugiego. Witsel bardziej przekonuje Maxa, tylko że właśnie wkracza w wiek, którym już zwykło się tłumaczyć gorsze występy, słabszą wytrzymałość i większą podatność na kontuzje. Ściągniemy go, żeby sobie dorobił do emerytury. My potrzebujemy realnych wzmocnień, a facet w tym momencie nadaje się najwyżej na poszerzenie ławki.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 19:43

Przecież ten Witsel to jakiś poroniony pomysł. Zaraz pojawią się głosy osób, które twierdzą, że Allegri odpowiada za wyniki i jeśli nie pasuje mu obecny kształt naszej pomocy, a jednocześnie widzi, że Witsel może nam pomóc, to powinniśmy sprowadzić reprezentanta Belgii na życzenie trenera. Problem w tym, że Maxa może nie być w Juve np. za rok i to nie on będzie sprzątał kadrowy bałagan. Ponadto nie po to poświęcaliśmy utratę Scudetto na rzecz Interu poprzez przebudowę i odmłodzenie naszego składu, by teraz znowu robić w nim bagno. Cherubini i tak ma pełne ręce roboty, by ogarnąć burdel jaki pozostawili jego poprzednicy, więc po co mu dokładać pracy. Z Witselem będziemy się bujać tak jak teraz Roma z N'zonzim (który kiedyś również był w kręgu naszych zainteresowań).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 listopada 2021, 20:48

B@rt pisze:
14 listopada 2021, 18:56
MRN pisze:
14 listopada 2021, 16:29
Nie no, Robak wrócił, chyba kilka lat go nie było :O
Szkoda tylko, że z tak hiobowymi informacjami. Nie wiem, na ile rzetelnym źródłem jest to juvenews, ale w gruncie rzeczy to by się wpisywało w praktykę wypracowaną na przestrzeni lat, zgodnie z którą mając do wyboru 26-latka i 33-latka, wolimy tego drugiego. Witsel bardziej przekonuje Maxa, tylko że właśnie wkracza w wiek, którym już zwykło się tłumaczyć gorsze występy, słabszą wytrzymałość i większą podatność na kontuzje. Ściągniemy go, żeby sobie dorobił do emerytury. My potrzebujemy realnych wzmocnień, a facet w tym momencie nadaje się najwyżej na poszerzenie ławki.
Max jak widać nie patrzy w metryke, a moim zdaniem szuka gracza inteligentnego taktycznie jak Sami. Przecież za to cenił Khedira za jego zmysł taktyczny, a z tego co pamiętam to Sami teraz robi papiery trenerskie. Przecież chyba max nawet odpuścił Tolisso , wlasnie dlatego, że uznał, że Sami mu wystarczy. Tutaj się nic nie zmieniło. Czy słusznie, że Corentina odpuścilismy - to już sobie sam każdy odpowie.
Poza tym my od lat nie robimy w zimę żadnego większego gotówkowego transferu, może Witsel ma po prostu za zadanie wypełnić lukę w rundzie wiosennej, w przypadku pozbycia się i Rabiota i rozwiązania kontraktu z Ramseyem. Czyli bierzemy opcje budżetową i ciągniemy do lata...
a co w lato to się zobaczy.
Przecież wrzucenie Rovelli na 1/8 LM toz to samobójstwo. A Witsel co by nie mówić ograny. Mniemam, że managment wie, ze zima to jedyna opcja
a) zarobek na Rabiocie,
b) rozwiązanie kontraktu za porozumienien stron z Ramseyem.

Mielibyśmy zostac z pomocą:
Loca - Benta - Arthur - Rovella-McKennie
no to w praktyce mamy tylko 2 ogranych zawodników z LM - Bentę i jako tako Arthura, reszta to na europejskie puchary świeżynki

No i ostatecznie jestem w stanie sobie wyobrazić to jak Witsel bierze całą naszą młodzież za ryj. Nie mamy obecnie w pomocy żadnego takiego gracza, który by krzyknął, zmobilizował, podostrzył kiedy to jest konieczne. A wiadomo jak polacy widzą Axela ( przez pryzmat Wasyla), ale to też jest gracz, który był już w niejednej lidze, każdej potrafił się odnaleźć. Potrafił wokól siebie, szybko zbudować odpowiedni autorytet i pociągnąć zespół tak np. było w BVB.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 15 listopada 2021, 13:34

Robaku pisze:
14 listopada 2021, 20:48
Max jak widać nie patrzy w metryke
O tym właśnie napisałem w poprzednim poście. Jeżeli nie robi tego Max, to mam nadzieję, że zrobi to Cherubini.
Robaku pisze:
14 listopada 2021, 20:48
Poza tym my od lat nie robimy w zimę żadnego większego gotówkowego transferu, może Witsel ma po prostu za zadanie wypełnić lukę w rundzie wiosennej, w przypadku pozbycia się i Rabiota i rozwiązania kontraktu z Ramseyem. Czyli bierzemy opcje budżetową i ciągniemy do lata...
a co w lato to się zobaczy.
Jeżeli mielibyśmy ściągnąć Witsela już w styczniu, to musielibyśmy za niego zapłacić, o ile BVB nie puści go za darmo w stylu... Juventusu. Tylko że on u nich gra, więc nie mają powodu, żeby to robić.

Generalnie odnosiłem się do tego, co napisałeś, tzn. do informacji, że Max spośród dwóch zawodników z kończącym się kontraktem preferuje Belga, założyłem, że obaj są rozważani w kontekście lata. Gdyby chodziło o łataninę tylko do końca sezonu, to bym się nie czepiał, ale jeżeli mając dwóch zawodników do wyboru, Allegri woli gościa, który tak naprawdę zbliża się do drugiego brzegu rzeki, to szkoda słów. Ktoś Zakarię sprzątnie za free, a my zostaniemy z weteranem na sezon, może półtora.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 listopada 2021, 14:13

Ale mniemam, że oba nazwiska dotyczą zimy. Bo jest duży nacisk, żeby rewolucja w pomocy zaczeła się jak najszybciej no i wszyscy mówią, o rozstaniu z dwójką środkowych pomocników R&R jak najszybciej.
Mniemam, że cena za Witsel to może być naprawdę "drobne" w okolicach okolo 5 mln, za to Zakaria jesli podpisany za free to pojawi się nie wcześniej niz w lato. Ponadto nie spodziewałbym się dłuzszego konktraktu dla Witsela niż coś w okolicy 1,5 - 2,5 roku.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 listopada 2021, 16:13

dimebag11 pisze:
14 listopada 2021, 12:11
Poprostu pisze:
14 listopada 2021, 11:46
Niguez jest już skreślony z CFC więc pewnie w miarę łatwo byłoby go wyciągnąć.
Zresztą ponoć Simeone już w poprzednim okienku próbował ściągnąć Bentancura do Atletico. Saul niby jest trochę wyżej wyceniany według transfermarkt, ale Rodrigo jest 3 lata młodszy, więc może dogadalibyśmy się co do wymiany 1:1. Pozostaje pytanie co z tym zapisem o 50% dla Boca przy transferze Bentancura, bo niby potencjalna wymiana zawodników z innym klubem rozwiązuje ten zapis, ale przecież i tak zazwyczaj podaje się wycenę danych piłkarzy (chyba, że dogadamy się na wyceny poniżej realnych wartości np. 10 mln € za Bentancura i tyle samo za Saula i wtedy wypłacimy Boca jedynie 5 baniek).
Myślę, że wtedy Boca mogłaby się sądzić, że wartość transferu została zaniżona. Jakoś to musiałoby zostać w księgach rozliczone, pewnie podobnie jak Pjanić-Artur czyli niby wymiana, ale faktycznie i tak obaj gracze są wycenieni na konkretne kwoty, więc nie sądzę by to była jakakolwiek opcja obejścia tej klauzuli (kolejny kamyczek do ogródka Marotty).
B@rt pisze:
15 listopada 2021, 13:34
Robaku pisze:
14 listopada 2021, 20:48
Max jak widać nie patrzy w metryke
O tym właśnie napisałem w poprzednim poście. Jeżeli nie robi tego Max, to mam nadzieję, że zrobi to Cherubini.
Jak bym nie patrzył na wiek tylko na jakość. Ta u Witsela jest taka sobie bym rzekł, na chwilę obecną to gracz na pewno lepszy od większości naszych pomocników, pewnie odciążyłby Loce w zadaniach defensywnych i zapewne kosztowałby z racji wieku i długości kontraktu relatywnie niewiele. Byłby to zapewne skok jakościowy czy jakiś wielki to by się okazało już w trakcie gry. Ja jestem zdanie, ze naszym pomocnikom brakuje przede wszystkim jakiegoś top, lidera na boisku, wątpię by nas było stać na kogoś w sile wieku, a ściąganie kolejnego młodego zdolnego, który może odpali to raczej nie tędy droga. Stąd też ktoś w okolicach 30, ale absolutnie z topu byłby myślę bardzo dobrym wzmocnieniem, aczkolwiek Witsela do tej grupy nie zaliczam.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 298
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 15 listopada 2021, 17:13

Poprawcie mnie jak się mylę, ale jeszcze w bieżącym/zeszłym roku były newsy o tym, że mamy się tej klauzuli Bentancura pozbyć. Coś się faktycznie z tym stało? Nie mogę znaleźć nigdzie info o faktycznym zdjęciu tej klauzuli a jedynie o spadku z 50% na 40%.

Witsel? Nie, nie potrzebujemy kolejnego łamliwego dziada do pomocy, już kilku mamy.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 listopada 2021, 18:16

Po co nam stary dziad Witsel, który już raz wyłożył na nas łachę, który miałby pewnie grać na regiscie skoro mamy tam Rovelle. Całe szczęście Cherubini ma <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na starych parchów.


Zablokowany