Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji 2021/22

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 16 września 2021, 23:31

Spokojnie Ney z Messim jakoś potrafi świecić sukcesy mając co prawda Suareza który bardziej się angażował w pressing ale to wciąż mega paka i ten obraz trochę zakrzywiony przez to spotkanie w LM. Pamiętajmy że Messi to nie Ronaldo i on niesamowicie potrafi też wykorzystać atuty partnerów, ale jednak całe życie w Barcelonie także chwilę mu zajmie aby się przystosować. Oczywiście że drużynowo Chelsea wygląda teraz najmocniej, na dodatek załatali ewentualne braki z poprzedniego roku i bezsprzecznie są faworytem nr 1 do końcowego sukcesu. Natomiast w meczach tych najlepszych ekip często decydują niuanse lub czysty geniusz a ten jest po stronie PSG. Bayern ma silną pierwszą jedenastkę ale totalnie nie ma co konkurowac ławką, szczególnie w środku pola i ataku. Każda kontuzja w dość znaczy sposób wpływa na jakość tej ekipy, choć gdyby od kwietnia cala paka Lewy, Kimi, Goretzka, Muller i Sane nie miała żadnych urazów to są także groźni dla każdego. Do tego dorzucić można City i mamy na papierze pary 1/2, ale to wciąż piłka także zobaczymy jak te ekipy będą się rozwijać w ciągu roku.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2021, 08:15

Na Fortunie była " promocja " zagraj trzy dni za 50zl z europejskimi pucharami a w piątek dostaniesz bonus 50zł.Kurs ogólny kuponu musiał być minimum 2.0 Zagrałem więc kupon 4 spotkania po najniższwj lini oporu over 1.5 gola w meczu i oczywiście wszystkie trzy podejścia przegrałem minimalnie bo zabrakło jednego gola.

Jak w takim szybkim ładnym meczu Inter-Real mógł paść tylko jeden gol. Tyle sytuacji i nic.
Najbliżej było we wtorek. Ostatni mecz i Chelsea prowadzi 1-0 od 69 minuty i zamiast ich dobic to klepali sobie w obronie grając pięcioma obrońcami. Już widzę te szachy z ekipą Allegriego.

Ciekawa statystyka :



MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2021, 08:35

Ale przecież Tuchel to taki fachowiec, nie może być szachów bo Tuchel z Lukaku ruszą na nas na pełnej a my ich pyk pyk 🤣


Obrazek
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 września 2021, 10:36

Podsumowanie poczynań włoskich klubów w europejskich pucharach - tydzień 1:



Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 września 2021, 12:45

@woe
O ile Milan, Napoli, a zwłaszcza Inter (który miał sporo pecha, że chociaż nie zremisował z Realem) można spokojnie rozgrzeszyć, bo jednak mierzyli się z (bardzo) mocnymi przeciwnikami, to takie Lazio i trochę Atalanta dali ciała. Zobaczymy co się wydarzy w następnej kolejce, bo akurat Juve mierzy się z Chelsea, a Milan z Atletico, więc może się okazać, że jedyną ekipą z Italii, która wywalczy 3 punkty w LM będzie np. zespół z Bergamo.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Effe

Bawarczyk
Bawarczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2008
Posty: 367
Rejestracja: 17 lipca 2008

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 18:39

Urbi27 pisze:
16 września 2021, 23:31
Bayern ma silną pierwszą jedenastkę ale totalnie nie ma co konkurowac ławką, szczególnie w środku pola i ataku. Każda kontuzja w dość znaczy sposób wpływa na jakość tej ekipy, choć gdyby od kwietnia cala paka Lewy, Kimi, Goretzka, Muller i Sane nie miała żadnych urazów to są także groźni dla każdego. Do tego dorzucić można City i mamy na papierze pary 1/2, ale to wciąż piłka także zobaczymy jak te ekipy będą się rozwijać w ciągu roku.
Racja, dlatego nie wymieniłem Bayernu w gronie głównych faworytów. Tych widzę w Chelsea i w City. Z ławką w Monachium nie jest jednak aż tak źle. Ewentualna kontuzja takiego piłkarza jak Lewy byłaby problemem w każdej drużynie, takich zawodników nie da się tak po prostu zastąpić. Jednak po transferze Sabitzera, postępach Musiali i zaskoczeniu w postaci Stanisicia rezerwa jest naprawdę spoko. W meczu z Barcą na ławce zasiedli m.in. Coman, Gnabry, Hernandez, Sabitzer, Choupo-Moting oraz obiecujący Nianzou i zaskakująco solidny Stanisic. Do głębi składu drużyn z Anglii daleko, ale do dramatu jeszcze dalej.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 18:48

@Effe
Bez zbędnego słodzenia Bayernowi, ale trzeba przyznać, że za Flicka Bawarczycy byli tak świetnie zorganizowani, że nawet w ćwierćfinale przeciwko PSG, gdy zabrakło kontuzjowanego Lewego, to i tak Choupo-Moting świetnie go zastępował. Może i z Robertem w składzie udałoby się wyeliminować ekipę z Paryża, ale z tego co pamiętam to i tak Bayern miał sporo okazji na strzelenie bramek, których nie wykorzystał.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 20:06

To nie jest sezon gry co trzy dni, ławka już nie zrobi aż takiej różnicy jak poprzednio nawet mimo 5 zmian. Szczególnie, że pewnie Bayern na wiosnę będzie już mógł rotować składem pod LM bo w lidze będzie pozamiatane.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2021, 21:26

Mam bekę z brzydko pachnącej drużyny z Mediolanu. Jak to stwierdził jeden dzban z ich braci - Italia nareszcie ma prawdziwego mistrza. No to gdzie ten mistrz co drugi mecz z rzędu nie potrafi bramki wcisnąć a Szachtar jechał z nimi jak furmanką. interek ma farta, że nie przerżnął choć a jeżeli chodzi o Szachtar to widać już tam rękę De Zerbiego. Merdacze znowu do końca będą musieli grać z nożem o wyjście z grupy ale plany były buńczuczne - "zajmiemy pierwsze miejsce bo mamy słabą grupę" :prochno:


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 11:06

MRN pisze:
28 września 2021, 21:26
Mam bekę z brzydko pachnącej drużyny z Mediolanu. Jak to stwierdził jeden dzban z ich braci - Italia nareszcie ma prawdziwego mistrza. No to gdzie ten mistrz co drugi mecz z rzędu nie potrafi bramki wcisnąć a Szachtar jechał z nimi jak furmanką. interek ma farta, że nie przerżnął choć a jeżeli chodzi o Szachtar to widać już tam rękę De Zerbiego. Merdacze znowu do końca będą musieli grać z nożem o wyjście z grupy ale plany były buńczuczne - "zajmiemy pierwsze miejsce bo mamy słabą grupę" :prochno:
Szalenie ciekawa sytuacja w grupie, bo taki Sheriff Tyraspol ma po dwóch kolejkach (w tym po wizycie w Madrycie) komplet punktów i gdzieś tam na horyzoncie majaczy im już pewnie wyjście z grupy. Rzecz jasna równie dobrze może się okazać, że już do końca rozgrywek nie zdobędą nawet punktu, niemniej jednak na ten moment ich postawa mocno komplikuje sytuację Interu.

Mediolańczycy w Lidze Mistrzów wyglądają tak jak w poprzednich sezonach, okazji sporo, tylko wpaść nie chce. -5 punktów w pierwszych dwóch meczach to kiepski prognostyk na przyszłość. To ja już wolę falstart w Serie A :prochno:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 11:17

Rzecz w tym, że Sheriff gra całkiem atrakcyjnie, naprawdę dobrze wyglądają i taki sukces jak wczoraj mogą dać im dodatkowego kopa. inter bardzo chce ale nie może i nawet nie potrafili stworzyć jakiejś klarownej sytuacji. Szachtar miał ich sporo i w ich przypadku dziwię się, że niczego nie wcisnęli a do tego naprawdę graja z polotem i atrakcyjnie dla oka, inter praktycznie nie istniał. Bardzo ciekawa sytuacja i czuję, że może być niespodzianka.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 12:54

Co to za różnica czy Inter grałby dobrze czy nie jak w razie co przyjdzie sędzia i ich przekręci jak Milan wczoraj? Co roku jest to samo i od lat się nic nie zmienia w tej kwestii - sędziowanie ogólnie jest na bardzo niskim poziomie, VAR nie istnieje zgodnie z założeniami samej UEFA a na dokładkę zawsze w grupie najwiekszych poszkodowanych są włoskie kluby bo liczba błędów popełnionych na ich niekorzyść jest zawsze największa.

Oglądałem wczoraj 2 mecze i sędziowanie w obu karygodne. Karny dla Milanu i brak czerwonej dla KDB to po prostu żart z przepisów, VAR i sportowej rywalizacji.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 14:31

My to przeżywamy regularnie co roku, oni muszą się do tego przyzwyczaić. Włoskie kluby zawsze były dymane przez sędziów i VAR w przypadku klubów włoskich nie funkcjonuje, przeciwko włoskim zawsze.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 14:44

Maly pisze:
29 września 2021, 12:54
Co to za różnica czy Inter grałby dobrze czy nie jak w razie co przyjdzie sędzia i ich przekręci jak Milan wczoraj? Co roku jest to samo i od lat się nic nie zmienia w tej kwestii - sędziowanie ogólnie jest na bardzo niskim poziomie, VAR nie istnieje zgodnie z założeniami samej UEFA a na dokładkę zawsze w grupie najwiekszych poszkodowanych są włoskie kluby bo liczba błędów popełnionych na ich niekorzyść jest zawsze największa.

Oglądałem wczoraj 2 mecze i sędziowanie w obu karygodne. Karny dla Milanu i brak czerwonej dla KDB to po prostu żart z przepisów, VAR i sportowej rywalizacji.
Akurat Interowi sędzia nie musi przeszkadzać, oni sami sobie robią pod górkę :prochno: Szykuje im się 3 sezon z rzędu bez wyjścia z grupy i co ciekawe te grupy mają co raz to słabsze, bo jeszcze odpadniecie z grupy gdzie była Barca i BvB mogli przełknąć, ale poprzedni rok to klapa straszna a jak teraz ich kosztem wyjdzie Sheriff to po prostu czysty śmiech :laugh:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 września 2021, 16:56

Żeby Inter nie wyszedł z grupy, to Sheriff musiałby w dwumeczu z nimi ugrać chociaż 1 punkt, a najlepiej dwa razy zremisować. Wtedy ekipa z Mołdawii miałaby powiedzmy 8 oczek (i pojedynki z Realem oraz Szachtarem), Inter 3 punkty (i również mecze z Realem i Szachtarem, więc raczej nikłe szanse na dwa zwycięstwa). Póki co nie powinno się mówić o odpadnięciu Mediolańczyków z LM, bo dwa razy pokonując Sheriffa będą mieć prawdopodobnie drugie miejsce w grupie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
ODPOWIEDZ