# 25 Adrien Rabiot

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 21:34

tak wiem jak to wygląda ;) pisałem rozpędem i dlatego użyłem apostrofów... ale prawdę powiedziawszy jakby grał w klubie to wcale bym jego szans nie przekreślał ze względu, że najbliżej mu do Matuidiego z zawodników których wymieniłeś a ten grał u DD niemal wszystko


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 stycznia 2021, 01:05

Piro po meczu z Milanem:
„Rabiot powrócił po dwóch meczach spędzonych na trybunach, więc był świeży i chętny do walki. Jest pomocnikiem typu box-to-box i myślę, że nawet nie zdaje sobie sprawy z potencjału, jaki ma”.
Andrzej uświadomił mi dlaczego Rabjo jest takim plackiem :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 stycznia 2021, 22:49

Mily pisze:
27 stycznia 2021, 22:43
Rabiot.. To jest gość. Głowa czasami mu nie działa jak trzeba, ale jeśli chodzi o samą grę, to gość jest piłkarzem klasy światowej. Przyjmuje piłkę, zastawia, robi sobie miejsce, wszystko na spokoju. KOZAK.
Muszę to zapisać, będzie dobra copy pasta :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 marca 2021, 21:35

https://juvepoland.com/2021/03/24/rabio ... -skrzydle/
“Rabiot może zagrać na skrzydle”
Gdzie :?:
“Czy może zagrać na lewej stronie? Tak, wiedzieliśmy, że ma tę umiejętność, udowodnił to przeciwko Portugalii.[...]
Przecież tu chodzi o grę bliżej lewej strony w trójce środkowych pomocników. Na tej pozycji grał w obu spotkaniach przeciwko Portugalii.
- https://www.whoscored.com/Matches/14571 ... e-Portugal
- https://www.whoscored.com/Matches/14571 ... gal-France

Na potwierdzenie wcześniejsza wypowiedź Deschampsa https://juvepoland.com/2020/09/01/desch ... z-rabiota/
“Adrien daje z siebie najwięcej, gdy występuje w zespole grającym trójką pomocników. Nie ważne, czy po prawej czy po lewej stronie, ale nie jako głęboko wycofany defensywny pomocnik.[...]


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 września 2021, 16:03

No i Maks urabia go sobie jak Mandzukicia. 2 występy pod rząd na (trochę oszukanej) lewej stronie pomocy.

Do tego ta sama śpiewka co za Pirlo.



Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 15 września 2021, 19:42

Jest mi zupełnie obojętne kto i gdzie zagra. Nasi mają wygrywać i tyle. Rabiot ewidentnie trochę się ogarnął.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 10:52



Ten filmik pokazuje dlaczego w Juve jest tak źle. Za wysoka pensja, za małe zaangażowanie. Gość idzie i patrzy a Chiesa robi całą robotę. Gdyby tam nie było gola tylko kontra to musiałby biec po alibi że niby wracał.

W zeszłym sezonie pomoc tworzyło trzech takich gości a teraz jest dwóch bo doszedł Locatelli. Mały plus ale to wciąż za mało.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 11:02

Rozgrzany Sturaro pisze:
21 listopada 2019, 21:56
Jak na razie gość mnie zupełnie nie przekonuje, a jego kontrakt jest abstrakcyjnie wysoki w porównaniu do jego aktualnie pokazywanych umiejętności. Oby pokazał coś więcej, na razie z niego pożytku żadnego. Ja wiem, nie grał pół roku, ale czy to oznacza że również nie trenował? Nie próbował zwiększyć swoich umiejętności, by wskoczyć na wyższy poziom?

Chciałbym się mylić, ale mam wrażenie, że będzie problem z pozbyciem się go w przyszłości (jeśli by nie prezentował wysokiego poziomu) właśnie przez ten kontrakt. A raczej na obniżkę by się nie zgodził.
Zaczyna się trzeci sezon a Adrien nadal gra, jakby dopiero co powrócił do treningów po półrocznej przerwie. Panowie, mamy nijakiego kloca w środku pola z potężną pensją, oby się nie okazało, że od nas też odejdzie za darmo na koniec kontraktu. :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 13:00

Ten hejt na Rabiota jest oczywiście zrozumiały, natomiast wystawianie go na lewym skrzydle, czy właściwie nie do końca wiadomo gdzie raczej nie pomaga. To defensywny pomocnik bez motoryki, techniki, szybkości decyzji i kreatywności potrzebnej przy grze w przodzie, Allegri może sobie mówić o nieodkrytym potencjale 26 letniego Francuza o 12 bramkach w sezonie, ale prawda jest taka że oczekiwanie od niego aby ciągnął nasza pomoc i był nagle jakimś skrzydłowym b2b jest po prostu chore.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 13:11

No ale grając głębiej wcale lepiej nie wyglądał, miał przyzwoity moment po lockdownie za Sarriego gdzie grał właśnie tego box-to-boxa i tyle. Gość jest niby wysoki w miarę dobrze zbudowany, wydolność też całkiem ok, ma przyzwoite uderzenie, technicznei tez ułomny nie jest ale kompletnie nie ma głowy do gry w piłkę. Może gdyby tak go Bonu wziął na 2/3 sesje do piwnicy to coś by z tego było tak jak wszędzie będzie łaził z matką i jeszcze z tego będą kwasy jak na Euro to chłopak nigdy nie wskoczy na jakiś sensowny poziom.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 13:52

Przypadek Rabiota pokazuje jak duże znaczenie u piłkarza na najwyższym poziomie ma głowa. Nie mówię tu o ekscesach pozaboiskowych, bo tak ogólnie, to Francuz wydaje się człowiekiem spokojnym i raczej ułożonym, a większe afery medialne wywołuje najczęściej jego matka-agentka. Chodzi po prostu o jego zachowanie na boisku. Odnoszę wrażenie, że on po prostu za wolno myśli. Teoretycznie, tak jak napisał wyżej AdiJuve, piłkarsko u niego wszystko jest w miarę okej: wzrost słuszny, technika i odbiór niezłe, siła i strzał też na, powiedzmy, zadowalającym poziomie. Ale też jest wiecznie spóźniony, wolny, rozkojarzony, niezdecydowany... A to wyłapuje głupią żółtą kartkę, bo za późno wchodzi wślizgiem, a to wybije przed Szczęsnym piłkę na róg, a to nie pilnuje ustawienia w polu karnym, a to odbije piłkę ręką, to mu ktoś wybije piłkę spod stóp i rywal wychodzi z kontrą, bo on przyjmuje pół godziny, zamiast od razu podać, to mu brakuje zdecydowania pod bramką rywala, to nie wróci, to zapomni o pressingu, etc... możnaby tak długo wymieniać.

Trudno budować silną linię pomocy w oparciu o takiego gracza. Już pomijam fakt, że przez cały pobyt w Juventusie Rabiot nie zagrał chyba ani razu przynajmniej dwóch niezłych meczów z rzędu.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 14:35

Taka to patologia w Juve panuje, że Rabiota nikt nie posadzi na ławce ze względu na jego zarobki. Forma piłkarska to drugorzędna sprawa.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 14:44

Oczywiście, że nie pomaga mu ani lewe skrzydło ani cała reszta. Głowa myśli wolno więc nie można go obciążać nie wiadomo iloma zadaniami. W reprezentacji gra na lewej ale mam tam tylko jedno zadanie - asekurować lepszych od siebie. Dlatego jak przychodził pisałem, że dla mnie to jest gość na pozycję DM, odebrać i oddać do najbliższego. Fajne ma te rajdy gdy stawia susy i rywale nie mogą go dogonić ale to tyle jeśli chodzi o jego grę ofensywną. Mam wrażenie, że nasi kolejni trenerzy nie pomagali mu obsadzając w rolach, do których się zwyczajnie nie nadawał. Teraz widać, że Maks robi z niego Mandzukicia - lewe skrzydło, walka w powietrzu itd. Ze Spezią zaliczył nawet asystę po zgraniu piłki głową na skraju pola karnego ale to nie jego zabawki. Te 10-12 goli to większa beka niż obrona Częstochowy po każdym objęciu prowadzenia.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 16:33

DM musi potrafić utrzymać piłkę często pod presją rywala i potrafić choć cokolwiek zagrać do przodu, Rabiot nie bardzo potrafi takie rzeczy, a i w defensywie też szału nie robi, pressingu u niego praktycznie nie ma. Właśnie gra na tej lewej a nie w środku to zasadnicza różnica, ma się czasem podłączyć, czasem zaasekurować, ale gdzie mu tam do DM. Postawienie go w centralnej części boisko może się skończyć gorzej niż w przypadku Bentancura.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 16:35

Obrazek


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
ODPOWIEDZ