Serie A 21/22 (05): Spezia 2-3 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 22:10

Co prawda wystawienie od początku spotkania na lewej obronie De Sciglio można nawet podciągnąć pod sabotaż ze strony Allegriego, a jedyne co może usprawiedliwić Maxa, że nie grał dziś Pellegrini, to tylko jakieś problemy zdrowotne. Niemniej niezwykle irytuje mnie Alex Sandro. Brazylijczyk gra poprawnie, może bez żadnych przebłysków itp. po czym odpierdziela jakąś ruletę pod swoim polem karnym, traci piłkę, a rywal prawie zdobywa bramkę. To już nie pierwszy taki wybryk byłego zawodnika FC Porto, ale za to, że nie ma w składzie rywala, który mógłby go posadzić na ławie trzeba podziękować Zarządowi, który przez tyle lat nie potrafi ogarnąć boków obrony (za to w międzyczasie sprowadzili aż trzech młodych stoperów, z których tylko jeden gra jeszcze w Juve).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 22:13

Na prawej Chiesa, Dybala, Danilo, a na lewej De Sciglio i Rabiot hłe hłe. Balans musi być 😆 Przeciwnik nie przewidzi, że będziemy atakować prawą stroną 😀

Kurła zapomniałem anulować subskrypcji na elevenie i pewnie się "skuszę" na Juventus calma, 1:0 Allegriego.


hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 22:20

Dziś nie mogłem obejrzeć meczu i zastanawiałem się ile wygrają. Innego wyniku nie brałem nawet pod uwagę. Sprawdzając wynik w głowie miałem pogrom typu: 6:0. Bo przecież <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> kiedy jak nie teraz pokazać swoją wielką, jak przystało na nasz klub, ambicję!? O ja naiwny! Wymęczone, z drżeniem o zakańczający mecz gwizdek sędziego? To jest <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> dramat!

Od razu nasuwa mi się jedno. Z takim kapitanem jak Dybala, nigdzie nie zajdziemy. To chyba najgorszy kapitan w Serie A. I to rzutuje na całą drużynę. :facepalm:


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 22:27

dimebag11 pisze:
22 września 2021, 22:10
trzeba podziękować Zarządowi, który przez tyle lat nie potrafi ogarnąć boków obrony
Ależ zarząd przecież ogarnął wyśmienicie boki obrony, sprowadzając Cancelo i Spinazzolę. Po czym, rok później... zutylizował ich w wymianach na odpowiednio Danilo i tego jak mu tam... Pellegriniego.
Dziś mielibyśmy najlepsze boki obrony na świecie. No ale wówczas tabelki w excelu i plusvalenza była ważniejsza niż poziom sportowy.
Gdybyśmy dziś mieli takich koksów na flankach, to środek pola o defensywnych inklinacjach, taki jak nasz, miałby rację bytu.
hellspawn pisze:
22 września 2021, 22:20
Od razu nasuwa mi się jedno. Z takim kapitanem jak Dybala, nigdzie nie zajdziemy. To chyba najgorszy kapitan w Serie A. I to rzutuje na całą drużynę.
Poczekaj jak Dybala połasi się na hajs i odejdzie. Zgodnie z założeniem Maxa, że kapitanem jest zawodnik o najdłuższym stażu, opaskę przejmie... Bernakiepski. :prochno:


Obrazek
hellspawn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 maja 2006
Posty: 461
Rejestracja: 15 maja 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 22:35

Baczu pisze:
22 września 2021, 22:27
hellspawn pisze:
22 września 2021, 22:20
Od razu nasuwa mi się jedno. Z takim kapitanem jak Dybala, nigdzie nie zajdziemy. To chyba najgorszy kapitan w Serie A. I to rzutuje na całą drużynę.
Poczekaj jak Dybala połasi się na hajs i odejdzie. Zgodnie z założeniem Maxa, że kapitanem jest zawodnik o najdłuższym stażu, opaskę przejmie... Bernakiepski. :prochno:
No ale to już będzie w Serie B. Wtedy Bernardeschi ma szansę nie być najgorszym. :laugh:


HayabusaMD

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 czerwca 2021
Posty: 4
Rejestracja: 28 czerwca 2021

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 22:39

Chiesa,De Ligt,Loca.... Reszta tarka i chrzan


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2690
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 23:16

Więcej szczęścia niż rozumu.
To naprawdę wyglądało jak zacięty bój o utrzymanie.
Piękne prostopadłą piłka od Locatelliego do Dybali, bez przyjęcia, sytuacyjne cudo.
To jaka jest przepaść miedzy Loca a reszta pomocników jest zawstydzajaca dla Paraticiego.
Już pomijam przepaść techniczna ale Bentancurowi zdarza się stać w momencie kiedy piłka jest w jego sektorze i powinien być jedną z dwóch najbliższych opcji do podania. On nie stoi w cudzysłowiu, nie truchta ale literalnie stoi jakby chciał powiedzieć, tu jest za duży tłum podaj gdzieś indziej.
Fakt, że ktoś uznał w klubie, że na nim Rabiocie i Ramseyu oprzemy nasza gra... a potem dorzucił Westa i Arthura. Jezus Maria.


calma calma
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 23:25

MRN pisze:
22 września 2021, 20:54
Kean - bombardier za 45 mln nad którym połowa JP się spuszczała to jakieś kompletne nieporozumienie.
Coś Ty się tak tego Keana uczepił? :prochno:

Kean akurat zagrał poprawnie. W ogóle odnoszę wrażenie, że nasi napastnicy na początku tego sezonu prezentują się... nieźle. Owszem, można wypomnieć Keanowi bubla z Napoli, a Moracie kilka nietrafionych okazji, ale wydaje mi się, że akurat oni - to znaczy całościowo atak - są najmniejszym problemem. Za transfermarkt, Morata ma na tę chwilę 6 meczów, 3 gole, 2 asysty, Dybala, odpowiednio - 5; 2; 2. Chiesa i Kean - po golu, choć minutowo wychodzi im, że zagrali po dwa mecze. Daleki jestem od wynoszenia na piedestał ich wszystkich za te wyniki, ale też starając się spojrzeć na to bardziej obiektywnie, mam wrażenie, że w tym Juventusie generalnie z napastników trudno jest wycisnąć coś więcej.

Tu nie chodzi o to, że Kulusevski to totalne drewno, a Morata i Dybala to jakieś fajtłapy. W każdym meczu widać, że nasi napastnicy mają cholernie ciężkie życie - i nie mówię tu o tym, że każdy z nich musi robić za obrońcę, a o grze ofensywnej. Kulusevski wychodzi z kontrą - nie ma komu podać, więc biegnie na pałę do linii. Kean sprintuje z piłką? Zero wsparcia. Morata dostaje piłkę w środku pola, obok niego żadnego partnera. Możemy się czepiać Keana czy Kulusevskiego, że tracą piłki, ale tak naprawdę oni często nie mają innego wyjścia, niż po prostu spróbować pójść na przebój. Jak nie jesteś Chiesą, który jest szybki, zwinny, silny, a do tego umie grać obiema nogami, to ciężko w takich sytuacjach coś ugrać.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 23:40

No tak, poprawnie. Strata za stratą, biega jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na szczudłach a jedyne czym imponuje to dredy. Bombardier pokroju Matriego który ma być postrachem Serie A i Europy nadaje się tylko na korek. Ale Juve chętnie sprowadziło tego bombardiera co by załatać dziurę po CR7 :D


Obrazek
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 08:37

Powoli dociera, że całe zło Juventusu to Agnelli i jego problemy z głową. Tylko on mógł dać na tacy te miliony przez tyle lat Wybitnemu Strategowi.
Powinni do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie! Może wtedy Elkann wykopałby na zbity pysk tego bezmózgiego pudla.


:allegri: na śmietnik
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 09:11

MRN pisze:
22 września 2021, 23:40
No tak, poprawnie. Strata za stratą, biega jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na szczudłach a jedyne czym imponuje to dredy. Bombardier pokroju Matriego który ma być postrachem Serie A i Europy nadaje się tylko na korek. Ale Juve chętnie sprowadziło tego bombardiera co by załatać dziurę po CR7 :D
Spokojnie, teraz mamy trenera z topu, pod którym każdy wskoczy na wyższy poziom i pokaże, że może nosić koszulkę Juventusu! :ok:
PS. Kean nie został sprowadzony jako 1 do 1 zastępstwo Ronaldo, Morata jest podstawowym napastnikiem a nie młody Włoch. Przynajmniej dziś bramkę zaliczył, nie to co Alvaro :prochno:

Fajnie, że 3 punkty, ale to w sumie jeden z niewielu pozytywów. Chiesa średnio w 1 połowie, w 2 o wiele lepiej. Dybala średnio, MDS niewidoczny, Danilo średnio, Loca dobrze, McKennie słabo, reszta się jakoś nie wyróżniła. Za to Rabiot mi zamknął mordę tą asystą i już nie mogę go krytykować. :( A tak serio to nadal będę, bo mimo asysty zagrał słabo. Po raz kolejny. Serio, niech tu wpuszczają jakiegoś młodzika, bo na Adriena nie da się patrzeć.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
Hans

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2021
Posty: 41
Rejestracja: 30 sierpnia 2021

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 09:21

Swoją drogą to Benta też od niechcenia sobie podbiegł do czarnoskórego piłkarza przy strzale na 1-1. Fajnie ze sobie zawodnik wbiega w pole karne i nikt nie podwaja krycia. Do tego dwóch kolejnych zawodników Spezji na lini pola karnego, nic tylko wystawić piłkę do strzału 🤦🏻‍♂️no i Kean też już gotowy do kontry w razie czego na 18 metrze
.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 09:51

Rozgrzany Sturaro pisze:
23 września 2021, 09:11
[Za to Rabiot mi zamknął mordę tą asystą i już nie mogę go krytykować. :( A tak serio to nadal będę, bo mimo asysty zagrał słabo. Po raz kolejny. Serio, niech tu wpuszczają jakiegoś młodzika, bo na Adriena nie da się patrzeć.
Mnie w tym wszystkim zastanawia, dlaczego Max nie spróbuje w jego roli wystawić Ramseya. Wydaje mi się, że ze swoją charakterystyką piłkarską Walijczyk bardziej nadaje się do tego, czego trener oczekuje od Rabiota, bo jest piłkarzem bardziej mobilnym, lepiej poruszającym się między liniami.

Jaki mecz był, każdy widział. Lepsze takie 3 punkty niż kolejna ich strata, ale oczy bolały. O ile w meczach z Milanem czy Malmö było w sumie sporo dobrej gry, tak tutaj coś zaczęło się dziać dopiero gdy drużyna po raz kolejny poczuła nóż na gardle. Fajnie, że potrafiła zareagować, ale znowu pokazała gen frajerstwa, w ogóle dopuszczając do takiego stanu. O ile pierwsza bramka wpadła praktycznie z niczego i trudno kogoś za nią obwiniać (może Danilo za pasywność), tak druga to już kryminał. Daliśmy sobie wrzucić prostopadłą piłkę za kołnierz będąc na wykroku, i to tuż po przerwie. Problem, który ciągnie się za nami co najmniej od roku.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 10:31

@B@rt
Może nie wystawia Ramsey'a bo on jest wiecznie niedysponowany. Zgadzam się, że jest bardziej inteligentnym zawodnikiem od Rabiot, ale niestety fizycznie już odbiega i to bardzo.
Straty bramek to jest główny problem drużyny. Mi się wydaje, że to wynika z braku koncentracji i motywacji, walki o każdą piłkę. Odpuścisz przeciwnika na starcie, to już później go nie złapiesz. Przecież tak padły wczoraj obydwie bramki dla Spezii.
Ta drużyna musi zacząć być zwarta, konsekwentna, linie muszą tworzyć gęstą siatkę. To jednak wymaga ruchu, inteligencji i dokładności przy wyprowadzaniu piłek (mniej strat).


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 23 września 2021, 11:54

Szczesny 6,5 - meh, za słaby bramkarz na Juve
Danilo 5,5 - niestety, nawet on czasem daje dupy
De Ligt 7 - nota na pewno na wyrost za bramkę, więcej niż 6 nie powinien dostać
Bonucci 5,5 - wraca do swojego poziomu.
De Sciglio 5,5 (Alex Sandro 6) - MDS i tak dobrze jak na niego
Rabiot 5,5 (Bernardeschi 6*) - on nie powinien grać w tym klubie, nie nadaje się w ogóle.
Bentancur 4,5 (Locatelli 6) - sprzedać, wypożyczyć, u23. Cokolwiek
McKennie 5 - miał być Vidal, wyszedł dal.
Chiesa 7,5 (Kulusevski sv) - z aktualnej 11 - on i MDL się nadają, bo walczą. Nikt inny.
Dybala 5,5 - broń Boże nie przedłużać kontraktu. Niech idzie gdziekolwiek.
Kean 6,5 (Morata 6) - Kean lepiej niż Morata, ale męczy się w tym dziwnym ustawieniu.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Zablokowany