Serie A 21/22 (05): Spezia 2-3 JUVENTUS FC

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:31

Jeśli fortuna kołem się toczy to naszym kręci Adrien Rabiot.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:33

Allegri przed meczem - ,,Chiesa nie może grać na 150%, musi zmniejszyć intensywność, bo nie da rady grać całego spotkania"

Allegri przy wyniku 2:1 dla Spezi - ,,Calma, calma"

Całe szczęście Chiesa nie posłuchał żadnej z powyższych rad wielkiego taktyka i zrobił nam akcje na 150% w pojedynkę i dzięki niemu udało się wyciągnąć dobry wynik. Drużyna przez 10 minut zagrała na wysokiej intensywności i nagle udało się strzelić 2 bramki, a później znowu powrót do ulubionego cynicznego stylu toskańskiego taktyka...

Trener nie wie, że tacy piłkarze jak Chiesa nie muszą grać pełnych 90 minut ? Nie wie, że ma 5 zmian do wykorzystania ?


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:34

Tutaj słowo mentalność u niektórych graczy, to pojęcie, które jest obce. Tacy gracze jak bentancur, De Sciglio, Rabiot NIGDY nie będą mieć tej ikry, by brać odpowiedzialność na siebie nosząc tę koszulkę. Tutaj dalej musimy liczyć na indywidualność Dybali, Moraty, Locatelliego czy Chiesy...

Smutne, ale prawdziwe... I można mówić wiele, ale tutaj tej kadry żaden trener nie poukłada jak trzeba, bo po prostu wielu zawodników nie potrafi grać lepiej, to są średniaki i tyle. Poziom Poulsena Felipe Melo, Knezevica itd...


Gamber

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 czerwca 2003
Posty: 218
Rejestracja: 10 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:37

No słabo to wygląda. Człowiek narzekał na grę za Sarriego, Pirlo... ale to co serwuje nam Toskanski taktyk to jest dramat.


<Juventus Semper Fidelis>
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:39

Mati1990 pisze:
22 września 2021, 20:34
Tutaj słowo mentalność u niektórych graczy, to pojęcie, które jest obce. Tacy gracze jak bentancur, De Sciglio, Rabiot NIGDY nie będą mieć tej ikry, by brać odpowiedzialność na siebie nosząc tę koszulkę. Tutaj dalej musimy liczyć na indywidualność Dybali, Moraty, Locatelliego czy Chiesy...

Smutne, ale prawdziwe... I można mówić wiele, ale tutaj tej kadry żaden trener nie poukłada jak trzeba, bo po prostu wielu zawodników nie potrafi grać lepiej, to są średniaki i tyle. Poziom Poulsena Felipe Melo, Knezevica itd...
Jedyny, który ma jaja w tej drużynie to Kjeza. Dodać można jeszcze ewentualnie Ligta ale Babol do dosadnie ciągnie w mentalne dno.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:44

Popatrzcie na francuskiego pajaca w tej akcji :



Powinien być bity gumą w szatni za takie podejście
Ostatnio zmieniony 22 września 2021, 20:46 przez Sorek21, łącznie zmieniany 1 raz.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:45

Słaba drużyna + słaby trener = słaba gra. Nie wiem czego innego tu oczekiwać, ja się od razu nastawiłem na czerstwe wieczory i popołudnia z Juventusem. Przecież ten pseudo strateg prezentował antyfutbol i obronę Częstochowy kiedy dysponował drużyną świetnych piłkarzy to dlaczego teraz miałoby być lepiej kiedy dysponuje prawiem samym szrotem?

Oby tylko prędzej odszedł Allegri niż Chiesa i De Ligt.


#AllegriOut
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:53

Rabio w trybie natychmiastowym na ławkę, przynajmniej do końca sezonu. Ta akcja wyżej, którą wrzucił @Sorek21 to pokaz jego niechciejstwa.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:54

Gówniana drużyna z pseudopiłkarzynami. Kean - bombardier za 45 mln nad którym połowa JP się spuszczała to jakieś kompletne nieporozumienie. A Spezia popełniła sobie harakiri tak jak my to robimy czyli wychodząc na prowadzenie cofnęli się. My wyszliśmy - to samo i pachniało bramką na 3-3, ja <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> co ja paczę ?


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:56

Sorek21 pisze:
22 września 2021, 20:44
Popatrzcie na francuskiego pajaca w tej akcji :



Powinien być bity gumą w szatni za takie podejście
Tak w ogóle to Morata ładnie prawie spier.dolił tą sytuacje.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 20:57

Nie rozumiem czepiania się tego calma calma. Dobrze, że Allegri wymaga by zawodnicy trzeźwo myśleli nawet przy niekorzystnym wyniku a nie w panice kopali piłkę.
Ogólnie wychodzą zaniedbania z ostatnich pięciu lat. Fatalne dobieranie zawodników pod względem umiejętności i mentalności.
Coś czuję, że z epoki Paraticiego zostanie De Ligt i Chiesa. Reszta wyleci bo się nie nadaje.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 21:00

Te 15 minut, gdy z 1:2 wyszlismy na 3:2 pokazało, że potrafimy grać ofensywnie. Tylko dlaczego dopiero, gdy przegrywamy a nie np w pierwszej połowie strzelić 3 gole i mieć spokój? Prowadzimy 1:0 i od razu oddajemy rywalom inicjatywę, mija 5 minut i jest 1:1. Prowadzimy 3:2, do końca 20 minut a my całą drużyną w naszym polu karnym - to wiadomo, ze rywal zrobi kilka akcji bramkowych a wystarczy byle rykoszet i pyk 3:3. Max niech zrozumie, że nie ma juz Buffona i BBC a przed Vidala, Pogby, Khediry czy nawet Padoina, którzy potrafili bronić. Obrona nie jest pewniakiem, więc trzeba przenieść ciężar gry do przodu a nie próbować z Kjezy robić obronce. Na dodatek ten Rabiot na lewej stronie jak kiedyś Mandzukic... Chorwat dawał radę asekurować Sandro, gdy ten szedł do przodu, niestety z Rabiota jest taki Mandzukic jak z Tuska katolik...

Mamy 3 punkty dzieki Kjezie, ale z taką grą juz w niedzielę Sampdoria nas zweryfikuje. Potrzebna jest zmiana mentalnosci, zaczynając od trenera i większości kadry.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Feeps

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 321
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 21:03

Miałem nic nie pisać, bo każdy z Was idealnie komentuje to co się wydarzyło w tym meczu, ale... Chiesa motm, jak ja kocham tego piłkarza, a jego akcja to majstersztyk. Locatelli też świetna robota, a o drewniaku Rabiocie, którego nigdy nie darzyłem sympatią - szkoda gadać. Za każdym razem jak jest zbliżenie na jego twarz i wypisane "nie chce mi się" to aż człowiekowi odechciewa się oglądać. Nie dziwie się, że Chiesa się wkurzył dziś ewidentnie. Może to zwycięstwo zacznie nas na lepsze tory sprowadzać, oby.


Nie ma nic piękniejszego niż Juve
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 21:09



Dzięki tej interwencji nie <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> tego meczu.


Hołek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 września 2005
Posty: 282
Rejestracja: 11 września 2005

Nieprzeczytany post 22 września 2021, 21:14

Hmm skoro nasz jednonogi kapitan z cartoon network chce dostawać dwanaście, to ile powinien dostawać Chiesa - serce, płuca i jaja tej drużyny?
Rzuciły mi się w oczy trzy sytuacje, kiedy zawodnik lewonożny utrudnił sobie i kolegom życie, tylko dlatego, że musiał zagrać lewą nogą. Czy na tym poziomie tak trudno nauczyć się przynajmniej podawać też słabszą nogą? Czy nasi lewonożni muszą być tak wybitnie lewonożni? I dlaczego tak ci lewonożni w tej drużynie mnie wkurzają. #leftfootmatter


Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?
Zablokowany