Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 13:17

Adrian27th pisze:
18 września 2021, 12:10
Jeżeli nie utrzymamy Holendra to będzie to znak ze nigdy nie będziemy traktowani jako klub ostateczny a przystanek.
A czy od czasu sprowadzenia Chielliniego (2005) udało nam się utrzymać na dłużej (potencjalnie) TOPowego zawodnika? Pomijając fakt, że od Calciopoli nie wyciągnęliśmy/wychowaliśmy ich zbyt wielu, to do Giorgio można by dorzucić tylko Marchisio, oraz z braku laku Pawełka i tyle, bo kogo innego: Pjanicia? Sandro? Cuadrado? :dontknow:

Nie pomagała nasza niechęć do stawiania na młodych, przez co jeśli braliśmy już kogoś klasowego, to z trzydziestką (lub wyżej) na karku - Cristiano, Tevez, Dani Alves itd. i były to co najwyżej przelotne romanse. Dwa koronne przykłady: Pogba i Vidal pokazały, że miejscem docelowym jesteśmy głównie dla słabiaków-średniaków, którzy nie bardzo kwapią się do odejścia, bo lubią swoje wysokie kontrakty.

Już w momencie transferu było pewne, że De Ligt nie zostanie u nas dłużej niż 5-7 lat i to w wersji optymistycznej, zakładającej dogadanie się z Mino w sprawie przedłużenia z nim kontraktu.
Ostatnio zmieniony 18 września 2021, 13:43 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 13:40

Co do słów Raioli mam trzy myśli:
1. Jeśli DL odejdzie będzie próbował nas ułagodzić Pogbą/Romagnolim
2. Wywiad udzielony włoskiej prasie, nie angielskiej czy hiszpańskiej - czytaj, dla włoskiego kibica czyli raczej gra na nowy, większy kontrakt (przynajmniej na razie).
3. Czy patrząc na ostatnie dwa lata DL był wart 75 mln + swojej pensji? Przypominam, ma klauzulę 150 mln, nawet zakładając że w końcu zacznie grać na miarę potencjału czy nie lepiej dla nas te pieniądze zainwestować w gorszego Romagnoliego+inne pozycje?


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 13:49

Raiola doskonale wie, że Juve nie stać na podwyżkę dla De Ligta, baa, nawet o utrzymanie jego obecnej pensji będzie ciężko. Proponowana kasa dla Dybali prawdopodobnie będzie limitem wynagrodzeń. Oddaliśmy młodych Romero, Demirala, teraz gdyby jeszcze Holender odszedł pozostaniemy z emerytami plus bojący się własnego cienia Rugani.
Szkoda, że Romagnoli nie trafił do nas w tym roku. Mielibyśmy większy komfort, lepszą pozycję negocjacyjną w przyszłym roku.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 14:01

Za DL można ciekawych zawodników sprowadzić a sam Holender póki co nie spełnia oczekiwań, Romagnoli nie byłby gorszy. Kiedy przychodził to napisałem, że pogra u nas max. 3 lata.


Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 14:02

Jeśli De Ligt miałby odejść to chciałbym w jego miejsce Botmana.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 14:46

Michael_M pisze:
18 września 2021, 14:02
Jeśli De Ligt miałby odejść to chciałbym w jego miejsce Botmana.
Botman to wydatek pewnie około 50 mln €, więc wiązałby się z przeznaczeniem ponad połowy środków uzyskanych ze sprzedaży De Ligta (bo nie wierzę, że ktoś da nam za niego ponad 90-100 baniek). W związku z mnóstwem darmowych i świetnych jakościowo środkowych obrońców, którzy latem będą dostępni za darmo, to przyjście Botmana jest nieopłacalnym rozwiązaniem. Kasę za byłego kapitana Ajaxu należałoby przeznaczyć na sprowadzenie dwóch pomocników bądź też jednego zawodnika do środka pola oraz jednego klasowego, bocznego obrońcę.

@piterjuve
Z drugiej strony, to ciekaw jestem kogo będzie stać by przykładowo zapłacić na około 100 mln € za De Ligta i jeszcze zaoferować mu powiedzmy 15 baniek na rękę za sezon gry (a pamiętajmy, że Holender załapał się u nas na te zwolnienie podatkowe).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 15:31

dimebag11 pisze:
18 września 2021, 14:46
Kasę za byłego kapitana Ajaxu należałoby przeznaczyć na sprowadzenie dwóch pomocników bądź też jednego zawodnika do środka pola oraz jednego klasowego, bocznego obrońcę.
Gdybym miał te 80-100 z DiLajta i wiedziałbym, że Dybala odejdzie za friko, to Moussa Diaby na lewe skrzydło byłby moim priorytetem jako przeciwwaga dla Chiesy. Może 60-65 baniek zadowoliłoby Leverkusen. Diaby - Kean - Chiesa i ataku nie ruszałbym przez następne 5-8 lat.

Następnie maksymalne możliwe wyczyszczenie środka pola (Rabjo, Ramzi, Arthur) i pogadanka z Mino na temat Ryana Gravenbercha: https://juvepoland.com/2021/09/14/parat ... -19-latka/

W dalszej kolejności rozmowa z Sandro o jego przyszłości, co skończyłoby się pewnie pozostaniem Brazylijczyka.

Na środek obrony opcje są dwie: tańszy w utrzymaniu Romagnoli lub droższy Rudiger. Jeden z nich musi być nasz.


Diaby - Kean - Chiesa

Locatelli - Gravenberch - Bentancur

Sandro - Romagnoli - Bonucci - Danilo

Nieszczęsny

Do tego: Pinsoglio, Pellegrini, Chiellini, Rugani, Cuadrado, McKennie, Rovella, Kulusevski i Kaio Jorge. Reszta do uzupełnienia piłkarzami z JU23 i Primavery z planem renowacji boków obrony w 2023r.


2 transfery za hajs, jeden darmowy i odchudzenie kadry, czy proszę o tak wiele? Ja już nawet nie oczekuję super silnego Juve "na teraz", tylko takiego z jakąś perspektywą na przyszłość :pray: Cherubini jeśli to czytasz, to w 20 minut odwaliłem za ciebie całą robotę i masz w prezencie gotowy plan na mercato.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 16:08

@jackop
Moim zdaniem ściągnięcie jednego klasowego, bocznego obrońcy (najlepiej ogarniającego obie strony) to obowiązek już podczas najbliższego letniego mercato, bo coś czuję, że jednak Pellegrini się u nas nie przebije. Do tego jeśli odejdzie De Ligt, to przydałoby się nawet dwóch a nie jeden nowy stoper w jego miejsce (Romagnoli i ktoś jeszcze), bo niestety ale środek defensywy w zestawieniu Bonucci, Romagnoli, Chiellini, Rugani wygląda przeciętnie nawet na warunki Serie A. Zresztą mam obawy czy Kielon dotrwa do tego czasu, a Daniele nie nadaje się do niczego innego jak spotkania Coppa Italia i jakieś końcówki ze słabszymi ekipami w Serie A (ponadto jako czwarty/piąty w hierarchii nie może zarabiać 3,5 mln € za sezon). Do pomocy ściągnąłbym Rubena Nevesa oraz Aouara. Oczywiście na lewe skrzydło też trzeba kogoś sprowadzić. Reszta to czyszczenie magazynów, czyli pożegnanie z De Sciglio, Bernardeschim, Ramseyem, Rabiotem, Pjacą, Moratą i jak się uda z Arthurem.
PS Z młodymi zawodnikami ze stajni Raioli będą standardowe problemy i dlatego nie jestem zbyt przychylny, by robić z nim interesy. Jeśli Kean u nas odpali, to zaraz znów zacznie się szukanie mu nowego klubu celem otrzymania prowizji.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 16:24

dimebag11 pisze:
18 września 2021, 14:46

@piterjuve
Z drugiej strony, to ciekaw jestem kogo będzie stać by przykładowo zapłacić na około 100 mln € za De Ligta i jeszcze zaoferować mu powiedzmy 15 baniek na rękę za sezon gry (a pamiętajmy, że Holender załapał się u nas na te zwolnienie podatkowe).
Też się nad tym zastanawiałem.
De Ligt, jak na obrońcę, ma gwiazdorski kontrakt w skali całej Europy, a że jest wciąż bardzo młody i się rozwija, to nie będzie się mu spieszyło go przedłużać z nami. Raiola, za rok może postawić ultimatum Juve, albo go sprzedamy nie za 80-100 mln Euro, a za połowę tej kwoty, albo rok później zawodnik odejdzie za darmo. Gdyby odszedł za rok za powiedzmy 50 mln Euro, to już zdecydowanie łatwiej o klub, który zaproponuje mu podobne albo nawet lepsze warunki niż ma u nas. Gdyby pozostał do końca kontraktu, to tym bardziej. Oczywiście przy założeniu, że będzie trzymał pewien poziom. Myślę, że de Ligta będzie interesował dalszy jego rozwój i potencjał drużyny. Na dziś trudno powiedzieć w którą stronę pójdzie Juve.
Z innej jeszcze strony, de Ligt jak dla mnie nie prezentuje jakości jakiej bym oczekiwał. Czasami odnoszę wrażenie, że brak jest pomysłu na jego grę. Mam tu na myśli cały jego dotychczasowy pobyt w Turynie.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 17:02

Paya pisze:
18 września 2021, 13:40
czy nie lepiej dla nas te pieniądze zainwestować w gorszego Romagnoliego+inne pozycje?
Bedzie dostepnych kilku fajnych obroncow za friko, aczkolwiek Süle (pewnie przedluzy) czy Rüdigera (zainteresowanie Realu, PSG) mozemy raczej skreslic z listy potencjalnych nabytkow Juventusu. Christensen tez bliski podpisania z Chelsea. Pozostaja: Ginter, wspomniany Romagnoli, Luiz Felipe z Lazio, czy ten Zagadou z BVB.



Szkoda bedzie de Ligta, ale tak jak piszecie: jego gra w Juve na razie dupska nie urywa, a pensja = kosmos. Niemniej, sprzedajac go chocby za tyle za ile do nas przyszedl, zyskamy fajne srodki na podbudowe pomocy i ktoregos z bokow obrony. Bardzo chcialbym u nas Nevesa, ale bede sie tez upieral przy 'darmowym' Kamarze z Marsylii.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 17:11

Przecież nikt nie da za Ligta 100 mln, nie żartujcie nawet.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 18:14

Poprostu pisze:
18 września 2021, 17:11
Przecież nikt nie da za Ligta 100 mln, nie żartujcie nawet.
Ktoś (czytaj City, PSG, Real) będzie chciał go wyciągnąć, to zapłaci w okolicy tych 90-95 mln €, ale pewnie negocjacje zaczną się od prób włączenia jakichś zawodników w celu obniżenia kwoty jaką trzeba wpłacić na konto Juve (swoją drogą ciekawe jakiego podstarzałego piłkarza, który się nie sprawdził zaoferuje nam teraz City). Za 60 baniek nie opłaca nam się go sprzedawać przy umowie ważnej do końca czerwca 2024 roku.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 18:19

Fantamercato szepcze mi z tyłu głowy odnośnie jakiejś wymiany z PSG za Dollara.
Nie chciał bym żeby De Ligt odszedł. Nasza obrona bez niego wygląda słabo. Tracimy też więcej goli nie dlatego, że De Ligt jest słaby tylko dlatego, że środek pomocy nie jest szczelny.
Za 2 lata wykupujemy Locatelliego i Kean'a. To jest 80 mln. W przyszłym Chiesa. 40 mln + może 10 z jakichś tam ukrytych bonusów. Ronaldo za 2 lata znika z ffp bo mija 5 lat.
Osobiście to jestem bardzo ciekaw lub nawet można powiedzieć, że bardzo liczę na naszą młodzież. Fagioli, Dragusin czy Rovella. Ten Kaio też daje spore nadzieje. Widać doświadczenie pokazuje, że transfery z pompą się u nas nie sprawdzają. Wielu wini Agnelliego za to. Ja nie. Facet poszedł va banque. Nie wyszło - wyciągamy wnioski. Mądre i logiczne zachowanie.
Mam tylko nadzieje, że nikt nie wpadnie na głupi pomysł z próbowaniem ściągnięcie Zaniolo. Kolejny typ bez kolan jak Milik choć Milik jeszcze coś strzela.
Będą dobre okazje by po sezonie zgarnąć dobrych grajków za free.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 18:26

@Michael_M
Wymiana De Ligta za Donnarummę byłaby bez sensu kiedy mogliśmy mieć go prawie za darmo (aczkolwiek słowo klucz brzmi mogliśmy). Jeżeli rozważamy pożegnanie z Holendrem, to powinno to się odbyć tylko jako gotówka na nasze konto, a za otrzymane środki należy wzmocnić inne pozycje. Tak jak już kilkukrotnie pisałem w lecie trzeba ściągnąć minimum jednego z dostępnych na rynku za darmo klasowych środkowych obrońców bez względu na dalsze losy De Ligta.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 września 2021, 18:51

dimebag11 pisze:
18 września 2021, 18:14
Poprostu pisze:
18 września 2021, 17:11
Przecież nikt nie da za Ligta 100 mln, nie żartujcie nawet.
Ktoś (czytaj City, PSG, Real) będzie chciał go wyciągnąć, to zapłaci w okolicy tych 90-95 mln €, ale pewnie negocjacje zaczną się od prób włączenia jakichś zawodników w celu obniżenia kwoty jaką trzeba wpłacić na konto Juve (swoją drogą ciekawe jakiego podstarzałego piłkarza, który się nie sprawdził zaoferuje nam teraz City). Za 60 baniek nie opłaca nam się go sprzedawać przy umowie ważnej do końca czerwca 2024 roku.
Yhym na bank.


Zablokowany