Nowe forum - informacje i uwagi

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2021, 22:18

MRN pisze:
13 czerwca 2021, 18:35
Najgorsze jest to, że pisze się do nich ale bez odzewu. Przydałoby się zrobić tu porządek i zadbać o forum bo nie po to robiliśmy zrzutę aby to teraz olewać. Ja, podobnie jak @jackop z tego co wiem możemy zająć się moderacją ale nie wiadomo do kogo w ogóle się zwrócić aby ktoś łaskawie zareagował.
Pozwoliłem sobie przenieść ;)
DonPatch pisze:
13 czerwca 2021, 20:12
Goście od mediów społecznościowych nie mają żadnej władzy na forum, więc dajcie im spokój, to jest oddzielna ekipa.
Mają taki sam status jak @Dragon, więc zakładam, że dostęp do guzików ten sam co on. Nie wiem na ile są zainteresowani tym co ze stroną i forum się dzieje i czy zadania są przydzielane sztywno poszczególnym osobom, bo od jakiegoś czasu zaczęła szwankować komunikacja na linii władza - użytkownicy.

Sam prawie rok temu pytałeś o tryb 'dark mode' i do tej pory nie ma na ten post (jak wiele innych pytań czy sugestii) odpowiedzi, chyba że otrzymałeś ją na pw. Z problemem odpalenia forum na telefonie i powiadomieniami pomogłem ci ja, bo nikt z modów/adminów się nie zainteresował przez 3 dni. Jak prześledzisz ten temat to wyjdzie na to, że od 2020 roku z problemami pomagają sobie wzajemnie zwykli użytkownicy.
DonPatch pisze:
13 czerwca 2021, 20:12
Tu po prostu trzeba dodatkowych rąk do pracy na forum i stronie.
Też tak uważam, aczkolwiek jeśli chodzi o forum to naprawdę wystarczy kosmetyka i codzienna obecność. Dopóki był z nami @pumex to czuwał i większość pilnowała się aby nie szarżować ze słownictwem czy nie przeginać ze spamem i off-topem.
DonPatch pisze:
13 czerwca 2021, 20:12
Z JP zrobiło się dosyć hermetyczne środowisko, które niechętnie wita nowych. Ile to już razy widziałem, jak tu się wita świeżaków - jeden od razu wyśmiewa, drugi daje idiotyczne emotki, a trzeci argumentuje swoje racje stażem na forum (do dziś pamiętam tekst szczypka do chyba towalskiego w stylu "a kim ty w ogóle jesteś"...). Po jednym to spłynie, ale raczej większość da sobie spokój z taką "wymianą poglądów". Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak byłaby traktowana taka Angie (wybacz, że posługuję się akurat tobą), gdyby nie była kobietą :]
Chyba zatrzymałeś się gdzieś w 2016r (?), bo wyciągasz problem, który od lat zwyczajnie nie istnieje :dontknow:

@towalski ma tu konto od 2008 roku, więc ciężko nazwać go świeżakiem. Co do @Angie, to czasami aktywnie bierze udział w dyskusji na czacie i poza nielicznymi przypadkami wszystko jest ok - przynajmniej według mojej wiedzy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2021, 06:28

Sam do siewiera pisałem maila, ale bez odezwu. Dodatkowo link z mailem był zły, co też zaznaczyłem. Generalnie są w rozkroku, co tu zrobić, dać władzę innym czy samemu zakopać JP. Też się zrzuciłem na JP, bo zaglądam tu od zawsze, a konto założyłem, jak szukałem informacji jak pojechać na mecz itd.

@DonPatch, tak szczypek do mnie sapał, bo miał problemy egzystencjonalne. Dojrzewanie to nie jest łatwa rzecz, do tego dochodzą problemy z dziewczynami / chłopakami i masz gotowy przepis na internetowego wszechwiedzącego. Chcąc nie chcąc, sam się wyautował - do 2025. Jackop ma go zapisanego w swoim notatniku, więc jak powróci wcześniej, to jego wiarygodność spada do 0.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2021, 07:37

Spokojnie, nikt nie jest w rozkroku i nikt nie chce zamykać JP, wręcz przeciwnie JP ma się bardzo dobrze :) Jak pewnie zauważyliście JP to już nie tylko strona i forum, ale FB, grupa na FB, Instagram, Twitter. Pole działań jest naprawdę bardzo szerokie, a ludzi jest ilu jest, nikt z nas się nie rozdwoi. Z ekipy moderatorów jestem ja i Dragon, ja z racji innych obowiązków na JP i mniejszej ilości czasu nie mogę sobie już pozwolić na taką aktywną moderację jak kiedyś. To, że Siewier Wam nie odpisał wynika właśnie z tego, że tych spraw do ogarnięcia ma naprawdę mnóstwo. Rozmawiałem z nim i zna sprawę, przeczytał Wasze wiadomości i na pewno za jakiś czas odpisze.
Aha, a pumex nie miał nic wspólnego z ogarnieniem forum i porządkowaniem go.


#AllegriOut
szczypek fan account

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2021
Posty: 6
Rejestracja: 14 czerwca 2021

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2021, 23:04

towalski pisze:
14 czerwca 2021, 06:28
@DonPatch, tak szczypek do mnie sapał, bo miał problemy egzystencjonalne. Dojrzewanie to nie jest łatwa rzecz, do tego dochodzą problemy z dziewczynami / chłopakami i masz gotowy przepis na internetowego wszechwiedzącego.
Co?

Poniżej zapis dyskusji jaką odbyłeś ze szczypkiem w połowie roku 2018. Z jego strony pełna merytoryczna dyskusja, z Twojej strony wycieczki personalne. To była połowa roku 2018, od tego czasu dyskutowaliście kilkakrotnie, naprawdę od 3 lat nosisz w sobie jakąś urazę, którą sobie sam stworzyłeś?


towalski: Nie jestem ekspertem od FFP, ale czy ktoś mógłby przybliżyć możliwy wpływ Ronaldo i na wzrost przychodu ze sprzedaży np. koszulek i całej otoczki związanej z nim na przełożenie na transfery? Chodzi mi o to, czy to się liczy w taki sposób, że Ronaldo kosztuje nas 100milionów, a (to jest kwota z du.. na potrzeby liczenia) przychód z koszulek to 100 milonów zysk 50. Czy w takim układzie zamiast -100 na FFP zostanie tylko 50?

szczypek: Odpowiem Ci na to Twoje pytanie, powiesz mi do czego Ci ta wiedza jest potrzebna w życiu?

towalski: Of course naturlich.
Chciałem wiedzieć, żeby potem nie chodzić i pierd,.... 3 po 3, że Ronaldo sam się spłaci.

szczypek: Nadal nie wiem do czego ta wiedza potrzebna jest Ci w życiu. Po prostu nie chodź i nie pierd... 3 po 3.
Załóżmy dwa scenariusze:
1. Przychody z Ronaldo są tak duże, że się spłaca i na tym transferze zyskujemy także finansowo.
2. Przychody z Ronaldo są małe i finansowo sporo na tym transferze tracimy.
Co to zmienia? Juventus w to mercato może sprzeda Higuaina, Ruganiego i Dybalę, a może nie sprzeda nikogo a kupi jeszcze Pogbę i Marcelo. Czy ten drugi scenariusz spowoduje to, że nie będziemy spać po nocach, bo FFP?
Im szybciej zrozumiesz, że musisz olać finansową stronę tego transferu i się nim po prostu cieszyć, tym lepiej.

towalski: Chcę wiedzieć, bo lubię. W czym Ci to przeszkadza, że człowiek chce się dokształcić? Masz na to wyłączność? Chciałem wiedzieć, czy są jakiekolwiek szanse na jakiekolwiek transfery. Proste.

szczypek: I co? Teraz wiesz? To ile mamy jeszcze do wydania w to mercato?

towalski: 500 milionów. Mam nadzieję, że moje obliczenia CIę w pełni usatysfakcjonują.
Zdaję sobie sprawę z tego, że jesteś lepszym kibicem ode mnie bo masz 5000 postów. Wybacz, że w ogóle śmiałem o coś na forum zapytać :facepalm:

szczypek: Luz, za jakiś czas dojdziesz do wniosku, że tak naprawdę nic nie wiesz, a tego czy i jak Ronaldo się spłaca się nigdy nie dowiesz. Wtedy zrozumiesz, że cieszyć się tym mogłeś już wcześniej, ale wybrałeś drogę pajacowania, ot przykład poniżej.
Zbłądziłeś, zawróć.

towalski: Mówisz drogę pajacowania? Jak nie chcesz odpowiadać na pytania to tego nie rób. Widzę, że jesteś Alfą i Omegą, to Ciebie to może męczyć. A jak Cię to męczy, to po co piszesz?
towalski: Czekam na odpowiedź Michała. On jest nieomylny i jego zdanie jest najważniejsze.

szczypek: Kolego, albo zaczniemy dyskutować merytorycznie albo nie będziemy dyskutować wcale. Otrzymałeś dwie odpowiedzi na swoje pytanie, zapytuję więc - co to zmieniło? Wiesz coś więcej o naszym mercato? Dlaczego zamiast wybijać się na moim fejmie nie zaczniesz odpowiadać?


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 09:40

Może JP ma się dobrze ale nie forum, bądźmy obiektywni. To forum ( lub strona - sam już nie wiem co ) głównie miało zostać naprawione ze względu na forum a przynajmniej tak mnie się wydaje i nie tylko mnie. Są osoby, między innymi ja, które na główną nawet nie zaglądają tylko od razu przechodzą na forum gdzie można wymienić poglądy, poczytać coś sensownego i ponaparzać się czasami. W ogóle bezsensem jest to, że forum i główna mają osobne konta ale o tym już było. Jak już @jackop zauważył, starsi użytkownicy nie wchodzą na główną bo tutaj wiemy to co tam jest znacznie wcześniej. Głównie chodzi o forum a na nie - powiedzmy to sobie szczerze macie chyba delikatnie wywalone gdyż rzadko (bardzo rzadko) ktoś z moderacji się tutaj pojawia. Jak zacząłem do Was pisać na tt to nagle pojawiło się Was dwóch. Może i tamte kanały są z Waszej perspektywy lepsze ale my przede wszystkim chcemy forum a jak wiadomo to dzięki nam to wszystko nadal funkcjonuje. Nie zrozumcie mnie źle, wiem, że praca, rodzina, czas wolny są ważniejsze ale zadbajcie o tę część JP póki nie jest za późno. Twitter, FB czy inne twory to nie to samo co stare, dobre i poczciwe forum.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 10:03

Na forum jest nas 100 i nie ma z tego złamanego grosza a na TT czy FB są tysiące i kasa.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 10:15

Domyślam się co zresztą napisałem ale to nie fb czy tt było celem reanimacji JP tylko forum i należałoby to uszanować. Zapytaj tych, którzy rzucili kasę na to wszystko czy robili to z myślą o FB czy tt.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 12:23

Coś się popsuło i w "Twoje posty" pojawia mi się od kilku dni "Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA". Nigdy się tam nie wypowiadałem więc nie wiem dlaczego mi się to pojawia, co zrobić żeby się nie pojawiał ten temat w "Twoje posty"?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 13:17

Maly pisze:
15 czerwca 2021, 12:23
Nigdy się tam nie wypowiadałem
viewtopic.php?f=18&t=26651&p=1006303#p1006303 wypowiedziałeś i to nie na temat ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 13:23

Maly pisze:
15 czerwca 2021, 13:20
AAAAAAAAAA, jak usunąć tego posta? :D Pomyliłem tematu :/
Napisz prośbę do któregoś moda o usunięcie posta, ale znając ich zapał to do śmierci będziesz musiał żyć z tą plamą na honorze :P


Proszę o zamknięcie starego tematu o LM i LE i przyklejenie nowego: viewtopic.php?f=22&t=29761

Dziękuję.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 15 czerwca 2021, 21:55

jarmel pisze:
14 czerwca 2021, 07:37
Spokojnie, nikt nie jest w rozkroku i nikt nie chce zamykać JP, wręcz przeciwnie JP ma się bardzo dobrze :) Jak pewnie zauważyliście JP to już nie tylko strona i forum, ale FB, grupa na FB, Instagram, Twitter. Pole działań jest naprawdę bardzo szerokie, a ludzi jest ilu jest, nikt z nas się nie rozdwoi. Z ekipy moderatorów jestem ja i Dragon, ja z racji innych obowiązków na JP i mniejszej ilości czasu nie mogę sobie już pozwolić na taką aktywną moderację jak kiedyś. To, że Siewier Wam nie odpisał wynika właśnie z tego, że tych spraw do ogarnięcia ma naprawdę mnóstwo. Rozmawiałem z nim i zna sprawę, przeczytał Wasze wiadomości i na pewno za jakiś czas odpisze.
Aha, a pumex nie miał nic wspólnego z ogarnieniem forum i porządkowaniem go.
Mam wrazenie ze wy sie telegramami wymieniacie, takie macie tempo. Tez mam rodzine, tez mam prace, tez mam inne zajecia, ale zeby w ogole nie odpisac, to ja nie wiem.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2021, 23:56

Jeszcze taka propozycja, o której kiedyś wspominałem. Zastanawiałem się czy wrzucenie wszystkich, starych, nieużywanych tematów (z możliwością przeglądania) do nowo utworzonego działu 'Archiwum' nie wpłynęłoby pozytywnie na frekwencję. Może ilość tego co się wyświetla na start faktycznie przytłacza nowego forumowicza. Po redukcji na pewno byłoby przejrzyściej i czytelniej.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2021, 08:12

Wątpie, żeby był sens robienia dodatkowego pokoju "śmietnika" ale jeśli już to masz na myśli te tematy z np. działu Ogóle tak? Nie te z działu Mecze, Transfery czy Grali w Juve?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2021, 08:24

Nie widzę najmniejszego sensu w archiwum. Zostawisz z 5-6 tematów na dział? Po miesiącu - trzech ktoś coś będzie chciał napisać i, albo tego nie zrobi, bo nie będzie gdzie, albo założy dublujący temat.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2021, 09:49

Volto pisze:
17 czerwca 2021, 08:24
Nie widzę najmniejszego sensu w archiwum. Zostawisz z 5-6 tematów na dział? Po miesiącu - trzech ktoś coś będzie chciał napisać i, albo tego nie zrobi, bo nie będzie gdzie, albo założy dublujący temat.
Przychylam się do tej opinii.


#AllegriOut
Zablokowany