LaLiga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 09:38

@Paya: No jest spalony ale chyba nie widzisz, że jest No offside. Gol został uznany.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 14:08

Maly pisze:
23 kwietnia 2021, 09:38
@Paya: No jest spalony ale chyba nie widzisz, że jest No offside. Gol został uznany.
Jaki ***** spalony? Nie ogarniasz podstawowych zasad gry :facepalm: Podający jest co najmniej na linii z tym drugim, VAR zakwalifikował to jako zagranie do tyłu, przed nimi tylko bramkarz, to jaki spalony???


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 17:07

Podanie do tyłu? Podający na linii z drugim? Nie ośmieszaj się, linią spalonego jest linia piłki w tym przypadku a nie linia stopy czy innej części działa zawodnika podającego ;) I można podawać do przodu, nie trzeba do tyłu jak sugerujesz, to nie rugby tylko piłka nożna.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 17:08

Volto pisze:
23 kwietnia 2021, 14:08
Jaki ***** spalony? Nie ogarniasz podstawowych zasad gry :facepalm: Podający jest co najmniej na linii z tym drugim, VAR zakwalifikował to jako zagranie do tyłu, przed nimi tylko bramkarz, to jaki spalony???
Tak sie doczepie, moze sie myle :D zagranie bylo do przodu, ale do zawodnika, ktory nie byl na spalonym :whistle:

E:No i sie kurła mylilem, ta sugestia kolorowych linii :D
za wiki:
Pozycja spalona to sytuacja, gdy podczas podania piłkarz danej drużyny znajduje się na stronie boiska należącej do drużyny przeciwnej i jest bliżej linii bramkowej drużyny przeciwnej niż piłka oraz bliżej niż przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej i ma wpływ na przebieg akcji
Zawodnik występuje także na pozycji spalonej, gdzie linia tejże pozycji wyznaczana jest przez piłkę. Dotyczy to sytuacji gdy zawodnicy drużyny atakującej mają przed sobą do linii bramkowej mniej niż dwóch zawodników drużyny przeciwnej.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2021, 20:46

Taki tam cytat ze strony Barcy :

"Tu juz nie chodzi i mistrzostwo tylko o moje 2 kupony." :laugh:

Barca definitywnie odpadła z wyścigu o mistrzostwo po porażce 1-2. Pozostają dwa kluby z Madrytu.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 maja 2021, 21:04

@MRN
Na dodatek zapowiada się niezwykle emocjonująca kolejka, bo Atletico zmierzy się z Valladolid, które wciąż walczy o utrzymanie. Ktoś kojarzy jakie przepisy obowiązują w Hiszpanii w przypadku równej liczby punktów na koniec sezonu?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2021, 21:26 przez dimebag11, łącznie zmieniany 1 raz.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 16 maja 2021, 21:10

W każdym razie bardzo dużo VAR dziś było, każda sytuacja była bardzo dokładnie analizowana a Atleti wróciło z dalekiej podróży.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 18:30

Serio w tej La Lidze to nikt nie chce mistrzostwo zdobyć. Najpierw Barca się wykluczyła, na razie kluby z Madrytu solidarnie po 0-1 :prochno: Po prostu komedia. Dziwny ten sezon covidowy nie tylko we Włoszech.


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 20:52

Drżałem o wynik do konca. Z powodu kuponu, na szczescie weszlo.

Jak napisal @AdiJuve wygladalo to tak, jakby nikt nie chcial mistrza. Barca bez strzalu do ~60 minuty chociaz oni akurat grali juz o nic. Real gral tak bezjajecznie, ze nie chcialo mi sie tego ogladac (co utwierdza mnie w przekonaniu, ze Zidane to bardziej beneficjent teamu, szczescia i motywacji samych zawodnikow niz jego umiejetnosci). Suarez tez w koncowce uratowal sytuacje Atleti. Roznica miedzy meczem Bayernu a Realu przeogromna, w Bundeslidze byly wielkie emocje, w drugim meczu oczy bolaly.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 21:15

Nie neguję Zidana ale mam wrażenie, że to jest właśnie jego najgorsza strona - tyle to już lat i właściwie nikt nie wie jakim jest trenerem, jaką piłkę preferuje, ile daje on a ile nieśmiertelne trio w środku pola. Mieli mnóstwo kontuzji w tym sezonie ale poza Ramosem nie były to mimo wszystko tak kluczowe pozycje by trener, który nie jest z drużyną pierwszy sezon nie potrafił wycisnąć więcej. Nie wiem, niby 84 punkty to nie jakaś tragedia, tylko 3 mniej niż sezon temu i czwarty najlepszy wynik w ostatnich 3 sezonach. Czegoś tu jednak brakuje. Mówi się, że Barca w kryzysie więc chyba Real jednak też. Już nie ma tych sezonów gdzie 90 punktów nie dawało mistrza i można się tylko zastanawiać "dlaczego?"


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 21:52

Maly pisze:
22 maja 2021, 21:15
Już nie ma tych sezonów gdzie 90 punktów nie dawało mistrza i można się tylko zastanawiać "dlaczego?"
Cykl im się skończył.
jackop pisze:
07 marca 2021, 16:35
Jeśli Atletico wygra, to obowiązkiem Simeone będzie zaklepanie mistrzowskiego tytułu.
W bólach, ale się udało. Gratulacje dla Rojiblancos.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 22:39

fajnie, że w sezonie, w którym Juve nie wygrało Scudetto, w Hiszpani równiez nie wygrywa Barca czy Real.

Ps. jako ciekawostka Villareal zagra albo w LM albo w .. Conference League. Wszystko zależy od ich występu w finale LE


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2021, 22:54

AdiJuve pisze:
22 maja 2021, 18:30
Serio w tej La Lidze to nikt nie chce mistrzostwo zdobyć. Najpierw Barca się wykluczyła, na razie kluby z Madrytu solidarnie po 0-1 :prochno: Po prostu komedia. Dziwny ten sezon covidowy nie tylko we Włoszech.
Przecież jak ostatnim razem Atleti wygrywało majstra było to samo, a nawet lepiej 😁


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 01:32

Maly pisze:
22 maja 2021, 21:15
Nie neguję Zidana ale mam wrażenie, że to jest właśnie jego najgorsza strona - tyle to już lat i właściwie nikt nie wie jakim jest trenerem, jaką piłkę preferuje, ile daje on a ile nieśmiertelne trio w środku pola. Mieli mnóstwo kontuzji w tym sezonie ale poza Ramosem nie były to mimo wszystko tak kluczowe pozycje by trener, który nie jest z drużyną pierwszy sezon nie potrafił wycisnąć więcej. Nie wiem, niby 84 punkty to nie jakaś tragedia, tylko 3 mniej niż sezon temu i czwarty najlepszy wynik w ostatnich 3 sezonach. Czegoś tu jednak brakuje. Mówi się, że Barca w kryzysie więc chyba Real jednak też. Już nie ma tych sezonów gdzie 90 punktów nie dawało mistrza i można się tylko zastanawiać "dlaczego?"
Z kontuzjami miesniowymi wiele druzyn mialo problem ale o liczbe nie bede sie wyklocal. To samo z Covidem. Real akurat gral z Liverpoolem a tam brakowalo ...

To nie jest tak, ze ja uwazam Zidana za trenera takiego jak wiekszosc (wszyscy) z forum jp uwaza Pirlo. Wnioskuje tak, bo zawsze maja beznadziejna jesien a w tym sezonie dopiero w ostatniej kolejce zapewnili sobie awans z grupy LM. Dodam czerwo Atalanty i tragiczny Lpool w dwumeczu i wynik minimalny na sezon osiagneli. Wydaje mi sie, ze zdobyl LM dlatego, ze zespol rozpedzal sie w miare sezonu ale nie ze wzgledu na przygotowanie tylko motywacje wewnatrz zawodnikow, umiejetnosci a zgranie juz bylo. Zidane dal im wiecej luzu i to wystarczylo. Narazie udowodnil, podognie jak Guardiola, ze z zespolem o duzych umiejetnosciach jest w stanie zdobyc trofeum. Co innego zbudowac, odbudowac,przebudowac, zmotywowac zabetonowany team. Dodam jeszcze, ze wyglada na to, ze Zizou ma na tyle leb na karku, ze zdaje sobie z tego sprawe, przyznajac nie pierwszy raz, ze jest "zmeczony".

Real zaczynac bedzie to, co my rok/dwa lata temu, czyli gruntowna przebudowa zespolu.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 maja 2021, 11:33

Nie wiem czy sykl im się skończył. Ostatnie trzy sezony ni0kt nie ugrał 90 punktów więc wszystkim się cykl skończył? Słyszałem, że LL stała się bardziej defensywna, nikt już nie idzie na hura przeciw Barcie by dostać 7-0 tylko kopiują taktykę Cholo stawiając dużo bardziej na defensywę. Może to to ale nie wiem. Nie idzie im też w LM więc może jednak i cykl się skończył ale to już 3 lata i nie potrafią zacząć nowego? Nikt nie potrafi? Dwa najbogatsze kluby i nie potrafią przez 3 lata wejść znów na wysoki poziom? Z jakiego powodu? Zawodników mają słabych czy trenerów?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ