Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
mns

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 621
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 10:56

jackop pisze:
20 kwietnia 2021, 09:34
mns pisze:
19 kwietnia 2021, 21:27
Ciekawe natomiast czy zaproszenie dostanie ktoś z L1 czy wyjątkiem było P$G.
mns pisze:
20 kwietnia 2021, 08:08
PSG nie dostało jeszcze zaproszenia do SL. Nie było również rozmów z klubami niemieckim
Może to daleki strzał, ale strona Superligi jest w językach: angielskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim i francuskim. To samo jeśli chodzi o kontakt z mediami: https://thesuperleague.com/media.html choć na razie żaden z klubów francuskich i niemieckich nie bierze udziału w powstaniu SL. Świadczyłoby to o tym, że spodziewano się ich w gronie Założycieli.
Perez mówił o zaproszeniu dla dwóch francuskich klubów czy nawet dla Romy i Napoli ale to z tych 5 slotów dodatkowych.
Ciekawe kto uzupełni 15 klubów założycielskich. Jeśli P$G odmówi a BVB i Baja podtrzymają decyzję to szukanie klubów na siłę mija się trochę z celem tym bardzie,j że owa 15 ma być nietykalna.

Niemniej SL musi się otworzyć na rynek niemiecki i francuski bo to top ligi i ogromne ilości ew. konsumentów.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 11:31

Interesujący tekst Paul Tenorio z portalu La Galerna.com.:

Tu cz. 1: https://www.acmilan.com.pl/news/32648/s ... iedzi_cz_1

Tu cz. 2: https://www.acmilan.com.pl/news/32651/s ... iedzi_cz_2
15. Czy piłka poprawi się dzięki Superlidze?

Trudno pomyśleć, że nie będzie lepiej. Każdego tygodnia odbędzie się dziesięć meczów na najwyższym możliwym poziomie piłkarskim, które przyciągną uwagę milionów kibiców i widzów na całym świecie. Model biznesowy, badany przez inwestorów, którzy logicznie wyliczyli i zapewnili zysk ekonomiczny, z pewnością będzie się spektakularnie rozwijał. Na razie akcje Juventusu czy Manchesteru United już dziś (poniedziałek, przyp.red.) poszybowały w górę. Musimy również pamiętać, że obecny model jest niezrównoważony i co roku traci widzów. Na przykład we Francji Jaume Roures, właściciel praw telewizyjnych, już zbankrutował przy pokazywaniu Ligue 1.
Cyt. za: https://www.acmilan.com.pl/news/32651/s ... iedzi_cz_2


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 11:34

Przeciez projekt bedzie zapewne dostepny do ogladania na calym swiecie, wiec jest otwarty rowniez na rynek niemiecki i francuski. To ze tamtejsze kluby nie chca dolaczyc jest ich swiadomym wyborem i zapewne kibic Schalke czy Augsburga nie bedzie widzial nic przeciwko wlaczenia sobie w srodku tygodnia jednego ze spotkan SuperLigi. Trzeba tez zauwazyc, ze ta '12' czy '20' szybko wykupi gwiazdy lig niemieckich czy francuskich, jesli ci nie dolacza do projektu, z wiadomych przyczyn. Tak jak pisalem wczesniej to "ojcowie zalozyciele" maja asy w rekawie a Uefa moze tylko szczekac.

Wczoraj czesto padaly deklaracje o podobienstwie do NBA, natomiast Perez jasno deklarowal, ze to podobienstwo ma byc widoczne w stosunku do EuroLigi. Liga ma miec 5 ruchomych druzyn, wybieranych za zaslugi sportowe (wygrana LM, finalisci, triumfatorzy rozgrywek ligowych badz pucharow krajowych - to moje typy). Jak juz jestem przy Perezie, gosc ma 74 lata, a o godzinie 1;45 w nocy zapytany o to, czy po ewentualnej wygranej w SuperLidze beda liczyc sobie 14te trofeum czy bedzie to 13+1 odpowiada ... nie wie ale, moze bedzie 14+1 po sezonie. Niby nic, ale jasnosc umyslu w tym wieku i o tej porze godna pozazdroszczenia. Generalnie fajnie punktowal zagrywki Uefa i argumenty przeciwnikow, choc nie zabraklo odwracania kota ogonem. Zobaczymy jak poradza sobie Agnelli i reszta ...

Czy Psg nie chce uczestniczyc czy bardziej boi sie wychylic, oto jest pytanie. Nawet jesli oni, Bayern i BVB odrzuca propozycje (choc wydaje mi sie ze faja im szybko zmieknie), to w kolejce sa takie zespoly jak Leicester, Everton z ciekawym projektem, Porto, Monaco, OL, Napoli, Lazio, Roma, Atalanta, Legia xD, Szachtar, Sevilla czy RB Lipsk. Jest w czym wybierac


E: pytanie 14 to tez troche odpowiedz na to, czemu Agnelli nie wypowiadal sie w podobnych sytuacjach ;-) sam zadwalem sobie pytanie czemu tego nie robi, teraz juz wiem :D


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 12:15

25 lat czekania na puchar Mistrzów. To splunięcie w twarz jest ostatnim jakie zafundował mi prezydent Agnelli.
RIP Juventus


:allegri: na śmietnik
Armin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 63
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 12:39

jeshu pisze:
20 kwietnia 2021, 11:34
Przeciez projekt bedzie zapewne dostepny do ogladania na calym swiecie, wiec jest otwarty rowniez na rynek niemiecki i francuski. To ze tamtejsze kluby nie chca dolaczyc jest ich swiadomym wyborem i zapewne kibic Schalke czy Augsburga nie bedzie widzial nic przeciwko wlaczenia sobie w srodku tygodnia jednego ze spotkan SuperLigi. Trzeba tez zauwazyc, ze ta '12' czy '20' szybko wykupi gwiazdy lig niemieckich czy francuskich, jesli ci nie dolacza do projektu, z wiadomych przyczyn. Tak jak pisalem wczesniej to "ojcowie zalozyciele" maja asy w rekawie a Uefa moze tylko szczekac.

Wczoraj czesto padaly deklaracje o podobienstwie do NBA, natomiast Perez jasno deklarowal, ze to podobienstwo ma byc widoczne w stosunku do EuroLigi. Liga ma miec 5 ruchomych druzyn, wybieranych za zaslugi sportowe (wygrana LM, finalisci, triumfatorzy rozgrywek ligowych badz pucharow krajowych - to moje typy).
https://newonce.sport/artykul/euroliga- ... -superligi

Tutaj masz przedstawione jak to wyglada w Eurolidze. Wcale nie jest tak kolorowo jak mogliby się wydawać.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 12:46

O widzę, że dyskusja przeniosła się na nowy temat (brawa dla pomysłodawcy). Napiszę więc ze dwa zdania żeby temat wyświetlał mi się w "moich" ;)

Perez ładnie wypunktował UEFA jeśli chodzi o LM - od powiększenia do 36 drużyn i zmianę formatu po brak VARu, który niby jest ale każdy widzi, że go nie ma.

Co ciekawe a o czym się nie mówi to nowy format LM przewiduje aż 6 terminów UEFA więcej w LM, format SL tylko 1. Jeśli Niemcy będą się upierać (chociaż Perez mówił, że nie rozmawiali jeszcze) to grać będzie można także w zimie. Tyle, że jeśli to wypali to kwestia czasu gdy się zgodzą bo po pierwsze za duże pieniądze, po drugie w LM nikt poważny nie będzie grał. Jak do 12 drużyn dołączy jeszcze kilka ciekawych drużyn chociażby "na start" to w LM zostanie im gra między sobą + Zenit, Szachtar i Olympiacos. To będzie gorsze w tym nowym formacie niż obecna LE, którą aktualnie ogląda się głównie dla drużyn odpadających z LM albo wcale. W tym sezonie poza Man Utd - Milan mojego zainteresowania nie wzbudził żaden pojedynek bo rewanż Romy z Ajaxem oglądałem z nudów.

UEFA i FIFA nie ma żadnych prawnych argumentów na poparcie tych swoich straszaków. Gra w LM to przywilej a nie obowiązek, bardzo łatwo jest nie otrzymać licencji by móc tam grać bo wystarczy zgłosić jakieś kartoflisko zamiast stadionu i już sami nie dopuszczą do uczestnictwa a wtedy można być obrażonym iść grać w SL i to z winy UEFA. Podobnie rozgrywki ligowe - już pomijając, że kluczy z SL dalej chcą w nich uczestniczyć to związki nie mają prawa ich wyrzucić. W ich przypadku rozbija się tylko o kasę jaką SL mogłaby się podzielić z cała ligą i na jakich zasadach. UEFA płacze bo traci wszystko.

W europejskiej koszykówce taka super liga jest już ze 20 lat i ma się bardzo dobrze, wręcz jest chwalona za rozwój koszykówki na starym kontynencie. Można przypuszczać, że podobnie będzie z piłkarską Superligą.

Cały czas jednak jest kilka niewiadomych jak chociażby temat sędziów, których bardzo łatwo wykluczyć z krajowych struktur a bez nich nie odbędzie się żaden mecz. Sędziów nie da się wyprodukować więc SL musi się dogadać z krajowymi federacjami, być może jest to nawet główny argument dlaczego nigdy z lig krajowych nie wyjdą.

Do ewentualnego startu jeszcze bardzo daleka droga, być może nawet sądowa. Dopóki nie będzie daty losowania grup nie ma się chyba co zbytnio rozwodzić. UEFA i SL muszą się jakoś dogadać a UEFA walczy obecnie tylko o poprawienie swojej pozycji w negocjacjach.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 12:58

Maly pisze:
20 kwietnia 2021, 12:46
Do ewentualnego startu jeszcze bardzo daleka droga, być może nawet sądowa.
Jeszcze wczoraj miało nie być :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:00

Trwa studio 4-4-2 w TVPis Sport i doskonale widać różnicę "pokoleniową" w piłce. Pięknie widać jak na dłoni że Engel reprezentuje betonowe dziadostwo i układziki wszelkich związków. Broni UEFA, jaka to jest obrończyni moralności, jak się SL znudzi. Rzygać się chce.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:06

Droga sądowa ? A jakie argumenty ma UEFA ? Tak na dobrą sprawę ja poza Juve w ogóle nie oglądałem już LM. Kiedyś czy Juve grało w niej czy nie, czekałem na LM z wypiekami na twarzy, nie mogłem się doczekać, teraz minęło moje zainteresowanie i nie oglądałem nawet finałów. Niczym to się chyba nie różniło od LE ( ew. L'pool - Barca ). Ładnie Agnelli z Perezem wydymali Europę i wywrócili futbol do góry nogami. Dla mnie to duży plus.
A dzbany, którym się to nie podoba niech biadolą ile wlezie.


Obrazek
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:29

jackop pisze:
20 kwietnia 2021, 12:58
Maly pisze:
20 kwietnia 2021, 12:46
Do ewentualnego startu jeszcze bardzo daleka droga, być może nawet sądowa.
Jeszcze wczoraj miało nie być :prochno:
Wszystko wina Allegriego i Mandzukicia :( . :laugh: :D

Perez ładnie zaorał UEFA, zresztą ten projekt zaczyna wyglądać bardzo smakowicie. A jeżeli faktycznie będą wprowadzone np. limity na poziom płac dla kopaczy do budżetu klubu, to wreszcie będzie ciut normalniej (tak jest za oceanem - i to działa, widać, że amerykańscy właściciele klubów z PL mocno tutaj podziałali).

Narzekaczom mówię :hi:

Jak ktoś nie zamierza oglądać Juve, bo gra w Superlidze, to niech zmieni klub na taki spoza tego grona - jest wiele włoskich klubów, nie wiem, np. Arezzo. Ja oglądam Juve nie dla Serie A, LM, czy Superligi, tylko dla Juventusu. I jak nie miałem problemu z tym, że grał w Serie B, tak nie będzie mi przeszkadzało, że gra w Superlidze.

Sempre con Juve!


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:44

jackop pisze:
20 kwietnia 2021, 12:58
Maly pisze:
20 kwietnia 2021, 12:46
Do ewentualnego startu jeszcze bardzo daleka droga, być może nawet sądowa.
Jeszcze wczoraj miało nie być :prochno:
Wczoraj miało nie być a dziś do starty daleka droga więc też nie wiadomo czy będzie. Co chwila się pojawiają kolejne informacje ale i tak jeszcze baaardzo daleko, żeby powiedzieć, że SL wystartuje.

Jaka droga sądowa? Leśne dziadki coś na pewno wymyślą. Wystarczy, że bezprawnie zakażą gry piłkarzom w reprezentacjach i już sprawa startu może się przeciągnąć o kilka lat. Wszystko kwestia zawziętości i oszacowania ryzyka zysków i strat.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:49

Maly pisze:
20 kwietnia 2021, 13:44
Wystarczy, że bezprawnie zakażą gry piłkarzom w reprezentacjach i już sprawa startu może się przeciągnąć o kilka lat.
A jak piłkarze mimo wszystko zostaną powołani, przyjadą i zagrają to "oddziały specjalne UEFA i FIFA" siłą wyprowadzi ich ze stadionu, który nie jest ich własnością? :laugh:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:54

Ja wiem, że to absurdalne i UEFA nie ma praktycznie żadnych argumentów ale nie tak łatwo zabrać bogatemu koryto a konflikty i sądy potrafią sparaliżować niemal każdy projekt. Ale to tylko przykład (może slaby), obecnie największy problem widzę z sędziami, nad którymi panuje w pewnym sensie FIFA i UEFA.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:57

Juve_Forever_88 pisze:
20 kwietnia 2021, 13:29
jackop pisze:
20 kwietnia 2021, 12:58
Maly pisze:
20 kwietnia 2021, 12:46
Do ewentualnego startu jeszcze bardzo daleka droga, być może nawet sądowa.
Jeszcze wczoraj miało nie być :prochno:
Wszystko wina Allegriego i Mandzukicia :( . :laugh: :D
Naprawdę tak Cię bawi ten tekst, że od trzech tygodni musisz go wrzucać w co drugim swoim poście? ;)

Powiem szczerze, że w niedzielę, kiedy informacje o Super Lidze spadły jak grom z jasnego nieba, byłem mocno sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Ale teraz im więcej szczegółów wychodzi na światło dzienne i im bardziej UEFA, FIFA, FIGC, Ceferin i przedstawiciele PSG kreują się na obrońców sprawiedliwości i moralności, tym przychylniej patrzę na nowe rozgrywki.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2021, 13:57

Angielskie brukowce piszą, że City i Chelsea waha się, czy SL to na pewno dobry pomysł. Powołują się na bliskie otoczenie jednego z dyrektorów tych klubów. Do tego ponoć mniej niż połowa z 12-tki jest w 100% przekonana do SL i jest za nią gotowa umierać. Zakładam, że w tym gronie na pewno jesteśmy my i Real + pewnie ManU, LFC i Arsenal, bo ich prezesi znaleźli się w sztabie zarządzającym SL.


ODPOWIEDZ