Superliga

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 15:34

UEFA zarzuca SL, że zabija możliwość rozwoju mniejszych klubów. Przy czym właśnie zwolniło się 12 miejsc w LM i mogą je zająć mniejsze kluby. Szanse na wygranie tych prestiżowych rozgrywek także znacząco wzrosły. :prochno:
Mati1990 pisze:
19 kwietnia 2021, 15:14
Ciekawe jak to wszystko dalej się potoczy, coś czuję, że kilka klubów może się "wycofać" z tego projektu, a przynajmniej piłkarze chcący grać w reprezentacji będą się bali grać. Chyba, ze władze superligi mają to bardzo dobrze opracowane
Piłkarze mają ważne kontrakty więc jest to ich obowiązek. Możliwe że istnieje pewna grupa posiadająca klauzule pozwalające na rozwiązanie kontraktu w przypadku braku gry w Lidze Mistrzów. Jednak Jeśli jakiemuś klubowi będzie na takim piłkarzu bardzo zależeć to myślę że będą mieli silne argumenty, aby przekonać go do zrezygnowania z tej opcji.

Z resztą wykluczenie takiej ilości topowych piłkarzy z rozgrywek reprezentacyjnych jest strzałem w kolano dla UEFA i FIFA. Taki ruch drastycznie obniży poziom i atrakcyjność EURO i Mundialu.

Wniosek jest prosty UEFA potrzebuje wielkich klubów, ale wielkie klubu nie potrzebują UEFA.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 15:58 przez jurson09, łącznie zmieniany 3 razy.


Juve per sempre sara...!!!!
Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 15:41

jurson09 pisze:
19 kwietnia 2021, 15:34
UEFA zarzuca SL, że zabija możliwość rozwoju mniejszych klubów. Przy czym właśnie zwolniło się 12 miejsc w LM i mogą je zająć mniejsze kluby. Szanse na wygranie tych prestiżowych rozgrywek także znacząco wzrosły. :prochno:
Bo przecież wywalenie biedniejszych klubów z gorszych lig do Conference League nie jest zabijaniem możliwości ich rozwoju. "Zamknijmy biedakom wstęp nawet do LE, spoko, więcej kasy za prawa do LE" - spoko! "Oni chcą mieć swoje rozgrywki i kasę dla siebie" - nieeeee zabijają rozgrywki :laugh:

Hipokryci zarzucają hipokryzję innym. Zabawne.

Z nieukrywaną radością oglądam ten cyrk.


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 15:46

UEFA to jednak piękny przykład rzucającego się na oślep monopolisty na rynku, któremu grozi zabranie wszystkich zabawek. Straszy penalizowaniem piłkarzy z klubów SL, którzy akurat w turniejach międzypaństwowych reprezentują nie swój klub, lecz kraj :prochno:

Ciekawe, co powie Čeferin w przypadku, gdy SL ruszy, a forsa, którą kluby tejże wpompują w rynek transferowy, przy okazji wzbogaci kluby spoza elity ;)


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 15:48

Ceferin on Agnelli: Agnelli - I don’t want to be too personal, but I have never seen a person who lied so many times as persistently as he did. I spoke to him on Saturday and he said these were only rumours, nothing going on. Then he turned off the phone.

I have seen many things in my life. I was a criminal lawyer. I have never seen people like that. EW called me on Thursday to say he was very satisfied and supported the proposals. He had already signed something else. Agnelli is the biggest disappointment of all.

XD


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 15:55

TURBOPAWEL pisze:
19 kwietnia 2021, 15:48
Ceferin on Agnelli: Agnelli - I don’t want to be too personal, but I have never seen a person who lied so many times as persistently as he did. I spoke to him on Saturday and he said these were only rumours, nothing going on. Then he turned off the phone.

I have seen many things in my life. I was a criminal lawyer. I have never seen people like that. EW called me on Thursday to say he was very satisfied and supported the proposals. He had already signed something else. Agnelli is the biggest disappointment of all.

XD
Ceferin powiedział też: We might be naive in not knowing we have snakes close to us. Now we do. There will be legal action soon.

Jako "węża" miał prawdopodobnie na myśli właśnie Angelliego, który do wczoraj był szefem ECA - organizacji zrzeszającej ponad 200 europejskich klubów. My i Real podpadliśmy UEFA zdecydowanie najbardziej, więc raczej nie ma już przed nami możliwości powrotu.


TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 15:57

no i dobrze, przynajmniej Andrzej dogra sezon bez presji związanej z awansem do LM

e: albo już nic nie zagra w tym sezonie, może jeszcze lepiej


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 16:00

Dokładnie jw. kolega Paweł pisze.

Panowie, nie ma od tego odwrotu.

Ja jestem pewien że EXOR poparł te decyzje, ba, to nie jest tak że się wczoraj obudził Perez i stwierdził że robimy SuperLigę.

Jeżeli REAL który łupie LM raz po raz nie chce w niej uczestniczyć, to znaczy że wiedzą że to się nie opłaca.

W ciągu 10 lat Uefa zgarneła ponad 10 miliardów dla Siebie. Ja jestem za tym by to trafiło do klubu.

Jechać z przekupnymi dziadami.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 16:09

Tylko mnie kompletnie nie dziwi nagonka na Agnelliego a nie na ojca założyciela Pereza?

Fifpro nie zgadza się na wyjliczneie piłkarzy z EURO i MŚ


TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 16:11

No ta nagonka jest spowodowana tym, że Agnelli był np. prezydentem ECA. Prywatnie to też "kolega" Ceferina (jest ojcem chrzestnym dziecka Agnelliego).


Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 16:32

Obrazek


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 16:33

Wiadomo dlaczego gramy taką kupę. Nie ma presji na LM... Szkoda, że nie uda się wygrać "uszatka", na triumf w SL też nie ma co liczyć, ale ważne że będzie kasa, za którą i tak nie będzie wzmocnień.


dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 16:51

Ja tam jestem za. W końcu UEFA i tak za nic nie odpowiada. Bo przecież jak jest mecz i są jakieś rozróby, czy race na stadionie to i tak klub odpowiada i jest za to karany. Więc po co pośrednik skoro same kluby są wstanie wszystko zorganizować i np. część kasy przeznaczyć na lepsze szkolenie sędziów, żeby nie dochodziło do kardynalnych błędów. Po za tym dzisiejsza liga mistrzów niewiele różni się od tego co proponowane jest w nowej formie rozgrywek. Niby do LM może aspirować każdy, ale prawda jest taka, że te rozgrywki są zabetonowane i prawie zawsze mamy ten sam zestaw drużyn. A w fazie pucharowej to już w ogóle. Sam oglądam dzisiaj LM tylko dla Juventusu i jak odpadamy to zwisa mi kto wygra i nie oglądam nawet finału. Więc dla mnie zmiana na plus, gdy zamiast 2 ciekawych spotkań jak w tym roku w LM mam kilkanaście, a nie z drużyną która broni w 11 osób. Ponadto uważam, że nowy format ligi i LM mogą istnieć w symbiozie. Po prostu w LM niech grają tak jak kiedyś mistrzowie krajów. Po eliminacjach niech zostaną 32 zespoły które walczą w grupach. Z tym, że do 1/8 awansowałoby zamiast 16 drużyn 12 zespołów, 4 miejsca zostawiłbym dla zespołów które grają w superlidze i zostały mistrzami krajów z najwyższym współczynnikiem (czyli na dzień dzisiejszy Anglia, Hiszpania, Włochy i Niemcy).


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 17:02

UEFA straszy:
mns pisze:
19 kwietnia 2021, 15:03
Perez odpowiada:

Obrazek


Obrazek
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 17:26

No cóż, stało się jak się stało, więc tak jak jeszcze wczoraj zapowiadałem, do zobaczenia w lepszych czasach, o ile kiedykolwiek jeszcze takie nadejdą. Ja za takie rzeczy podziękuję. To już wolę wrzucić naszą tragiczną ekstraklapę.

Wstyd mi, że klub któremu kibicuję od dziecka bierze w tym udział. A. Agnelli to najgorsze co spotkało Juventus w historii. Dla mnie jest "zerem". Pohańbił herb, później trykoty, jak i legendy Juve. Na koniec grzebie klub w korporacyjnym bagnie. I żeby nie było, że te korpo kluby takie złe, a UEFA i FIFA święte, bo to te chore instytucje od paru lat pogrążają tą piłkę w przepaść. Superliga to już tylko gwóźdź to gotowej trumny.

Chciałbym aby ta cała sytuacja w przyszłości spowodowała, że upadnie zarówno FIFA jak i UEFA oraz Ci Superligowcy i może uda się odbudować piłkę na normalnych, zdrowych zasadach, bez tych mafijnych pieniędzy (ale to marzenia, bo rzeczywistość jest brutalna).

Tutaj z góry dzięki wielkie Wam wszystkim za te wszystkie sezony, kiedy Juve dawało nam powód do dumy jak i w gorszych chwilach. Będzie tego brakowało, ale wszystko ma swoje granice. A na piłce świat się nie kończy.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2021, 17:29

@Perez i "własne MŚ"- grubo
@Ceferin - nie dziwię się jego żalom skoro jest/był tak blisko Agnelliego. BTW co do bycia ojcem chrzestnym syna prezydenta Juve, czy Agnelli nie jest przypadkiem żydem? :P Tj. Agnelli to żydowska rodzina (tak w ogóle), myślałem że Andrea też jest żydem (tj. nie przechodził na chrześcijaństwo), a tu ci niespodzianka.


ed.
Nicram_93 pisze:
19 kwietnia 2021, 17:26
No cóż, stało się jak się stało, więc tak jak jeszcze wczoraj zapowiadałem, do zobaczenia w lepszych czasach, o ile kiedykolwiek jeszcze takie nadejdą. Ja za takie rzeczy podziękuję. To już wolę wrzucić naszą tragiczną ekstraklapę.

Wstyd mi, że klub któremu kibicuję od dziecka bierze w tym udział. A. Agnelli to najgorsze co spotkało Juventus w historii. Dla mnie jest "zerem". Pohańbił herb, później trykoty, jak i legendy Juve. Na koniec grzebie klub w korporacyjnym bagnie. I żeby nie było, że te korpo kluby takie złe, a UEFA i FIFA święte, bo to te chore instytucje od paru lat pogrążają tą piłkę w przepaść. Superliga to już tylko gwóźdź to gotowej trumny.

Chciałbym aby ta cała sytuacja w przyszłości spowodowała, że upadnie zarówno FIFA jak i UEFA oraz Ci Superligowcy i może uda się odbudować piłkę na normalnych, zdrowych zasadach, bez tych mafijnych pieniędzy (ale to marzenia, bo rzeczywistość jest brutalna).

Tutaj z góry dzięki wielkie Wam wszystkim za te wszystkie sezony, kiedy Juve dawało nam powód do dumy jak i w gorszych chwilach. Będzie tego brakowało, ale wszystko ma swoje granice. A na piłce świat się nie kończy.
Zawsze kibicowałeś "korpo-Juve", więc nie rób z siebie pierwszego świętego janusza-kanapowca, bo to żenada. Jeżeli szukałeś "romantycznej piłki sauté" w swoim życiu to nigdy nie powinieneś oglądać tzw. "wielkiej piłki w tv" tylko raczej chodzić gdzieś na 5 ligę (choć i tam w łapę jest brane :D).

Ja oczekuję super piłki i produktu na miarę NBA, którą tak swoją drogą- uwielbiam.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2021, 17:34 przez Szwamb, łącznie zmieniany 2 razy.


ODPOWIEDZ