Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 16:56

Jak słyszę o wymianach po zawyżonej wycenie to chce mi się wyć, nie ma w tym myśli przewodniej jeśli chodzi o budowanie drużyny.
W jakim my się miejscu znaleźliśmy.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 17:05

dimebag11 pisze:
07 kwietnia 2021, 16:41
@ jeshu
Dlatego musimy sprzedać wszystkich zbędnych zawodników jakich tylko się da (De Sciglio, Rugani, Pjaca i ewentualnie Perin jeśli Buffon zostanie na jeszcze jeden sezon jako rezerwowy bramkarz) nawet za minimalne kwoty, a z innymi typu Costa rozwiązać umowy, aby odciążyć budżet płacowy. Reszta działań musi polegać na jakichś wymianach typu Dybala za Pogbę/Griezmanna/kogoś innego bądź też na sprzedaży zawodnika podstawowego składu jak Alex Sandro, by w jego miejsce ściągnąć Gosensa (Atalanta nie dostanie więcej niż 25 mln € za gościa z rocznym kontraktem) czy Rabiota, którego zastąpimy np. Locatellim (niestety raczej będziemy musieli dołożyć z 10-15 baniek do zakupu Włocha). Przy tylu innych potrzebach przedłużyłbym wypożyczenie z Moratą na jeszcze jeden sezon (oczywiście jeśli przez to automatycznie nie jesteśmy zmuszeni do jego wykupu), a dopiero za rok szukał jego następcy.
Na szybko:

1. De Sciglio - tutaj o dziwo jakaś szansa na 4-5 melonów jest

2. Rugani - kontrakt 3,5 melona do łapy. Chłop ma wszystkie karty w ręku i jeśli nie będzie woli samego samego gracza, żeby odejść to możemy mu nagwizdać. 3,5 mln w warunkach Serie A to jest pensja dla top obrońcy a nie dla rezerwowego, a który inny zespół w Serie A stać, żeby zapłacić rezerwowemu defensorowi taką taczkę pieniędzy? A jakoś nie widzę tego, żeby on miał mieć pewny plac gry, w którymkolwiek zespole z TOP 6 ligi. Jeśli odejdzie Chiellini to zostanie u nas i będzie robił za rezerwowego/rotację. Zresztą nawet gdyby zgodził się w innym klubie na połowę dotychczasowej pensji to na bank będzie chciał od Juventusu jakiś bonus na pożegnanie.

3. Pjaca - kontrakt chyba 2 melony do łapy. Kolejny, który ma wszystkie karty w ręku. Pensja 2 melony to w takiej Romie, Lazio czy Atalancie dobra pensja, którą dostają goście z pierwszego składu. A ten chłop nie potrafi sobie poradzić w Genoi czy lidze belgijskiej. Do tego problemy z kontuzjami. Kolejny absolutnie niesprzedawalny gość, chyba, że sam będzie tego chciał.

Generalnie to takich ananasów jest w Juventusie więcej - Rabiot, Ramsey, Bonucci, nawet Szczęsny itp. - to są ludzie z kontraktami na takim poziomie, że nikt inny im takich pieniędzy nie zaoferuje. Mają wszystkie karty w ręku, jeśli sami nie będą chcieli odejść to będą się tutaj kisić i kosić za to grube siano.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 17:29

@Tony Montana
Napisałeś wszystko o czym dokładnie wiem, ale nie chciało mi się części rzeczy powtarzać już kolejny raz. Zresztą pisałem niedawno, że osoba odpowiedzialna u nas za płace powinna otrzymać kopa w zad i szukać sobie nowej roboty. Rugani walczący u nas o miano czwartego stopera ma pensję na poziomie podstawowych obrońców w Interze czy Milanie (Skriniar, De Vrij, Romagnoli), aczkolwiek zobaczymy ile będą chcieli ci gracze przy negocjowaniu nowych kontraktów, bo już się mówi o 6 mln € na rękę dla Romka. Ponoć Daniele coś przebąkiwał, że nie ma zamiaru już siedzieć na ławie w Juve (szkoda, że tak z 3 sezony temu nie poprosił przynajmniej o roczne wypożyczenie), więc jest jednak szansa, że dostaniemy za niego z 7-8 baniek.
Z Pjacą przed wypożyczeniem do Genoi chyba specjalnie przedłużyliśmy umowę, więc mam nadzieję, że mamy dżentelmeńską umowę z ekipą z miasta Paganiniego, że jednak go od nas wykupią nawet za 2 czy 3 mln €.
Perin (jeśli nie wróci do nas jako rezerwowy bramkarz w miejsce Buffona) to raczej zostanie wykupiony przez Genoę (pewnie nie dostaniemy więcej niż 5 czy 6 mln €, aczkolwiek przy potencjalnym pożegnaniu Gigiego i tak trzeba będzie to przeznaczyć na drugiego golkipera).
Wiadomo z czego się wzięły wysokie pensje dla Rabiota i Ramseya i o ile sprzedaż tego pierwszego jest jeszcze dość realna, ale z pewnością nie za 35 mln € czy więcej jak sobie wymyśla część z osób na forum, to Aaron niestety zostanie tutaj do końca kontraktu. Szczęsny również z niewiadomy powodów dostał praktycznie podwojenie wypłaty, aczkolwiek jego i tak raczej nie będziemy nigdzie wytransferowywać, więc już trudno. Natomiast umowa z Bonuccim to istny "majstersztyk" naszych działaczy, bo jeśli Leo zażądał praktycznie dożywotniego kontraktu, to mogliśmy się na to zgodzić jedynie pod warunkiem obniżania mu pensji np. od poziomu 6 mln € o 1 bańkę mniej każdego sezonu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 17:34

dimebag11 pisze:
07 kwietnia 2021, 17:29
@Tony Montana
Napisałeś wszystko o czym dokładnie wiem, ale nie chciało mi się części rzeczy powtarzać już kolejny raz. Zresztą pisałem niedawno, że osoba odpowiedzialna u nas za płace powinna otrzymać kopa w zad i szukać sobie nowej roboty. Rugani walczący u nas o miano czwartego stopera ma pensję na poziomie podstawowych obrońców w Interze czy Milanie (Skriniar, De Vrij, Romagnoli), aczkolwiek zobaczymy ile będą chcieli ci gracze przy negocjowaniu nowych kontraktów, bo już się mówi o 6 mln € na rękę dla Romka. Ponoć Daniele coś przebąkiwał, że nie ma zamiaru już siedzieć na ławie w Juve (szkoda, że tak z 3 sezony temu nie poprosił przynajmniej o roczne wypożyczenie), więc jest jednak szansa, że dostaniemy za niego z 7-8 baniek.
Z Pjacą przed wypożyczeniem do Genoi chyba specjalnie przedłużyliśmy umowę, więc mam nadzieję, że mamy dżentelmeńską umowę z ekipą z miasta Paganiniego, że jednak go od nas wykupią nawet za 2 czy 3 mln €.
Perin (jeśli nie wróci do nas jako rezerwowy bramkarz w miejsce Buffona) to raczej zostanie wykupiony przez Genoę (pewnie nie dostaniemy więcej niż 5 czy 6 mln €, aczkolwiek przy potencjalnym pożegnaniu Gigiego i tak trzeba będzie to przeznaczyć na drugiego golkipera).
Wiadomo z czego się wzięły wysokie pensje dla Rabiota i Ramseya i o ile sprzedaż tego pierwszego jest jeszcze dość realna, ale z pewnością nie za 35 mln € czy więcej jak sobie wymyśla część z osób na forum, to Aaron niestety zostanie tutaj do końca kontraktu. Szczęsny również z niewiadomy powodów dostał praktycznie podwojenie wypłaty, aczkolwiek jego i tak raczej nie będziemy nigdzie wytransferowywać, więc już trudno. Natomiast umowa z Bonuccim to istny "majstersztyk" naszych działaczy, bo jeśli Leo zażądał praktycznie dożywotniego kontraktu, to mogliśmy się na to zgodzić jedynie pod warunkiem obniżania mu pensji np. od poziomu 6 mln € o 1 bańkę mniej każdego sezonu.
Tak wiem właśnie teraz sobie przypomniałem, że ktoś napisał o bizantyjskich kontraktach w Juventusie, to chyba byłeś ty i zgadzam się z tamtym postem ;)


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 18:12

jeshu pisze:
07 kwietnia 2021, 01:27
Osobiscie uwazam, ze Turek to ktos, kto w miare naturalnie wypelni luke po Giorgio,
Pełna zgoda! W gabinetach lekarskich J-Med już to wiedzą.

Volto pisze:
07 kwietnia 2021, 14:58
Kean - szkoda gadać, bardziej nadaje się na bok, pomijając, że delikatnie rzecz ujmując - jest nieprzekonujący. 10 baniek i Morata, najlepsza opcja w obecnej sytuacji.
Nie wiem, jak 17 bramek i 1 asysta na 2125min. moze byc nieprzekonujace. Niemniej uwazam, ze sam Kean moze w chwili obecnej gardzic powrotem do Juventusu.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 18:42

@Jacky
Prędzej to Everton będzie gardzić naszą ofertą w postaci 40 mln € (w najlepszym wypadku) lub ewentualnie 20 baniek i wciskanie im jakiegoś szrotu typu Bernardeschi, Costa i może Rugani.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 19:44

Jacky pisze:
07 kwietnia 2021, 18:12
jeshu pisze:
07 kwietnia 2021, 01:27
Osobiscie uwazam, ze Turek to ktos, kto w miare naturalnie wypelni luke po Giorgio,
Pełna zgoda! W gabinetach lekarskich J-Med już to wiedzą.

Volto pisze:
07 kwietnia 2021, 14:58
Kean - szkoda gadać, bardziej nadaje się na bok, pomijając, że delikatnie rzecz ujmując - jest nieprzekonujący. 10 baniek i Morata, najlepsza opcja w obecnej sytuacji.
Nie wiem, jak 17 bramek i 1 asysta na 2125min. moze byc nieprzekonujace. Niemniej uwazam, ze sam Kean moze w chwili obecnej gardzic powrotem do Juventusu.
Lepszy od Moraty nie jest, żaden skok jakościowy a liczyć musimy każde euro - transfer bez sensu skoro możemy zatrzymać Hiszpana na jeden sezon(nie więcej, jego fanem to ja nie jestem). Dla mnie jest nieprzekonujący i basta, wszyscy tylko rzucacie liczbami, jakby one o wszystkim decydowały.

Nie miał bym nic przeciwko Kean'owi w Juve, ale nie przy naszej taktyce, potrzebujemy typową '9' w styli Icardiego. Przychodzi Trener, mówi "gramy z 3 w przodzie" - byłbym jak najbardziej ZA. Serie A to nie Ligue 1, mniej miejsca, już u nas Kean grał na szpicy i było źle, gdy tylko schodził na bok robił wiatr, taki typ zawodnika.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 13:26

Przyznam szczerze, że z miesiąca na miesiąc coraz bardziej podoba mi się wizja pozyskania za darmo Donnarummy i Calhanoglu. Obaj to jedni z najlepszych piłkarzy ekipy, która ciągle jest przed nami w lidze. Obaj w przeciwieństwie do Rabiota czy Ramsey'a doskonale znają ligę. Jestem przekonany, że gdyby Bayern miał w Niemczech możliwość wyciągnięcia za free takich graczy z BVB czy Lipska, to na pewno by z niej skorzystał.

Przy sprzedaży Szczęsnego i Ramsey'a za ilekolwiek na pewno:
- wyszlibyśmy finansowo na plus,
- odmłodzilibyśmy drużynę,
- osłabiliśmy ważnego rywala.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 14:35

Donnarummę? To jasne, gdyby to była Bundesliga to on już od stycznia byłby dogadany z Bawarczykami. Zresztą w ten sposób załatwili sobie Neuera.

Ale Calhanoglu? Nie, dzięki... :stop: Zupełnie mnie to nie przekonuje.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 14:44

@ vitoo
@Crunny
Mnie też nie przekonuje ten Calhanoglu, ale kolega @Crunny miał chyba (nazbyt) optymistyczną wizję, w której pozbywamy się (dzięki sprzedaży) Ramseya i jego wysokiej pensji, a w jego miejsce sprowadzamy darmowego Turka płacąc mu trochę mniej (powiedzmy 5 mln € za sezon). Problem w tym, że Aarona nikt nie kupi z uwagi na jego formę, wiek, ciągłe urazy i właśnie wysokie zarobki. Tak jak już wielokrotnie pisałem, to jedyną opcją na jego pozbycie się jest konieczność powrotu Walijczyka na Wyspy (np. z powodów rodzinnych) i prośba o rozwiązanie kontraktu tak, aby jakiś klub z Premier League był nim zainteresowany. W przypadku zastąpienia Ramseya przez Calhanoglu, to już by nie wyglądało tak źle, ale niestety jest to nierealne.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 14:48

Przecież kebab nie chce przedłużyć kontraktu z Milanem bo chce przynajmniej 6 mln na rękę a tutaj przyjdzie grać za 5 :D<3


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 15:31

Lepiej płacić:
- 6 mln, młodszemu o 4 lata, ogranemu w Serie A (126 meczów, 20 goli, 33 asysty) Turkowi, który jest dostępny przez 80% sezonu
czy
- 7 mln Walijczykowi, który jest dostępny przez 30% sezonu?

Jeśli nie będzie nas stać na Pogbę czy nawet Aouara, to Calhanoglu wydaje się dobrym rozwiązaniem (zakładam, że 1 miejsce w pomocy zajmie Locatelli, a drugie - ktoś z dotychczasowych pomocników, bo nie wymienimy 3 na 3).


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 16:11

@Poprostu
Akurat czepiasz się o szczegóły, bo nawet na tej stronie była ostatnio informacja, że Calhanoglu chce od Milanu pensji 5 mln € + bonusy, ale Rossoneri oferują mu "jedynie" 4 bańki https://juvepoland.com/2021/04/06/calha ... -za-darmo/. Jeśli jakimś cudem udałoby się pozbyć Ramseya (pewnie za darmo), to zastąpienie go Turkiem z pensją 5 mln € + np. 2 mln € w bonusach nie byłoby złą opcją.
PS Zaraz pewnie mi odpiszesz, że pensję w takiej wysokości chce od Milanu, a od nas zażądałby z 8 baniek albo ewentualnie jakiejś kasy za sam podpis.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 17:34

Narzekamy że brak u nas charakternych, zadziornych walecznych zawodników, mężczyzn... tymczasem interesujemy się Calhanoglu, a niektórzy jeszcze temu pomysłowi przyklaskują.
Zniewieściały, rozpuszczony dzieciak z nasilającym się stanem depresyjnym gdy coś nie wychodzi, wypisz wymaluj Pawełek Dybała, Morata, Ramsey, Bentancur. W Milanie odpalił po 5 latach, dopiero gdy Padre Pioli otoczył go ojcowską opieką, a Zlatan groźnym spojrzeniem pilnował by się nie opieprzał i nie mazał jak dziewczynka w przedszkolu. Potrzeba nam mężczyzn z jajami jak arbuzy, liderów którzy nie pękną w kluczowym meczu, a w razie niepowodzenia będą mieli odwagę stanąć przed kamerami jak Chiesa czy MDL. Na takich ludzi wyglądają Locatelli z Aouarem, którym mimo młodego wieku zdarza się kapitanować swoim zespołom.
Ktoś niedawno stwierdził (nie daje głowy, ale wydaje mi się że Klopp), że poszukując zawodnika do zespołu najpierw patrzy na jego psychikę, a dopiero później umiejętności. I to właśnie z charakternych piłkarzy, takich jak Birindelli, Pessotto, Montero, Tudor, Tacchinardi słynął zawsze Juventus. To oni byli niezbędnym fundamentem, by ofensywnie usposobieni magicy jak Del Piero, Zidane czy Baggio mogli się skupić na czarowaniu.
Taki Rabiot czysto piłkarsko, technicznie jest może lepszym piłkarzem niż był Tacchinardi. Tylko co z tego, skoro narobiłby w pory, gdyby Alessio się na niego popatrzył z byka?


Obrazek
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 kwietnia 2021, 17:55

dimebag11 pisze:
07 kwietnia 2021, 18:42
@Jacky
Prędzej to Everton będzie gardzić naszą ofertą w postaci 40 mln € (w najlepszym wypadku) lub ewentualnie 20 baniek i wciskanie im jakiegoś szrotu typu Bernardeschi, Costa i może Rugani.
Jedyna szanse na pozyskanie Keana upatruje w tym, ze PSG go wykupi i pojdzie z nami na jakas wymianke (za Crisa? Za Dybałę?). Niemniej nadal twierdze, ze Kean chowa uraze do Partaciego za to, jak go potraktowano.

Volto pisze:
07 kwietnia 2021, 19:44
Lepszy od Moraty nie jest, żaden skok jakościowy a liczyć musimy każde euro - transfer bez sensu skoro możemy zatrzymać Hiszpana na jeden sezon(nie więcej, jego fanem to ja nie jestem). Dla mnie jest nieprzekonujący i basta, wszyscy tylko rzucacie liczbami, jakby one o wszystkim decydowały.

Nie miał bym nic przeciwko Kean'owi w Juve, ale nie przy naszej taktyce, potrzebujemy typową '9' w styli Icardiego. Przychodzi Trener, mówi "gramy z 3 w przodzie" - byłbym jak najbardziej ZA. Serie A to nie Ligue 1, mniej miejsca, już u nas Kean grał na szpicy i było źle, gdy tylko schodził na bok robił wiatr, taki typ zawodnika.
Moim zdaniem u napadziora liczby licza sie przede wszystkim. Jakieś <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> o zastawianiu sie, odgrywaniu, absorbowaniu uwagi obroncow itp. do mnie nie przemawiaja (oczywiscie bardzo dobrze, jesli sa one dodatkiem do goli/asyst).
Czy Kean jest lepszy, niz Morata? Ano nie jest. Czy ma szanse byc lepszy, niz Hiszpan? Ano ma. Czy jest Wlochem? Ano jest. Czy ma status wychowanka? Ano ma.
Generalnie uwazam, ze Kean zagral u nas za malo i za krotko, zeby ot tak ferowac wyroki o jego grze dla Juve. Ale tutaj znowu musze sie odwolac do (obiektywnych) liczb: 684min./8goli/0asyst - oczywiscie znakomita wiekszosc z tych paru meczow rozegral na wysunietym napastniku. Od czasow Marchisio,, to najzdolniejszy 'produkt' naszej zapyziałej szkołki. Ale rozumiem: prawda futbolu, jest jak doopa - kazdy moze miec swoja.

Crunny pisze:
08 kwietnia 2021, 13:26
Calhanoglu
Ja bym go w ostatecznosci przelknal, ale z zastrzezeniem ze przy jego zakontraktowaniu pozbywamy sie Rabiota i Ramseya. Poza tym obilo mi sie gdzies, ze Turek żądałby od Juve 7mln. kontraktu. Druga rzecz: pomimo, ze jego historia kontuzji nie jest tak bogata, jak naszego Walijczyka, to Hakan co chwila wypada na jeden, dwa mecze.

dimebag11 pisze:
08 kwietnia 2021, 14:44
jedyną opcją na jego pozbycie się jest konieczność powrotu Walijczyka na Wyspy (np. z powodów rodzinnych) i prośba o rozwiązanie kontraktu
Ja tu widze jeszcze inne rozwiazanie. Takie, jakie Marotta zastosowal wobec bodajze Melo: wiecznie wypozyczanie, az do konca kontraktu. Wtedy, co prawda nic na nim nie zarobimy, ale zaoszczedzimy na jego rocznych wyplatach.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Zablokowany