Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2021, 20:22

@AdiJuve
Ja to wiem, bo sam pisałem, że większym problemem od wyłożenia powiedzmy 85 mln € za de Ligta może być dla potencjalnego nabywcy jego pensja w okolicy 10 baniek na rękę. Tyle, że w przypadku Rabiota, Ramseya, Szczęsnego czy nawet Ruganiego wystąpi ta sama sytuacja, bo klub, który chciałby ich kupić oprócz tego, że musiałby wyłożyć za nich kasę, to jeszcze opłacić ich wysokie pobory (Aaron i Adrien ponoć mają u nas po 7 mln € za sezon). Zresztą ktoś kto rozdawał u nas na lewo i prawo te podwyżki powinien dostać solidnego kopa w zad i szukać sobie innej roboty, bo pensje to my mamy w stylu bizantyjskim (np. Wojtek miał wcześniej koło 3,5 mln €, czyli porównywalnie z Handanovicem, a teraz 6.5 mln €; tak samo Rugani, któremu płacimy bodajże 3,5 bańki, a nie powinien dostawać więcej niż 1,5 mln €).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 09:10

Poprostu pisze:
06 kwietnia 2021, 06:26
Calciomercato
Juventus wycofał się z proponowania nowego kontraktu Dybali. Zawodnik będzie mógł zostać w klubie, jeżeli się zgodzi na przedłużenie kontraktu na obecnych warunkach.
Piękna wiadomość, oby była prawdziwa. Przy jego dyspozycji zbyt dużym ryzykiem byłoby wiązanie się na dłużej za jeszcze większą kasę. I absolutnie nie sądzę, aby znalazł się gdziekolwiek frajer, który na to pójdzie. Chyba że Barcelona.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 09:25

Czyżby nasz Zarząd wreszcie zaczął realnie oceniać możliwości tego piłkarza? Według mnie to powinno być 4 mln+ 3,5 mln bonusów za wyniki. Bardzo dobre info, miejmy nadzieję że, po tym sezonie już go nie będzie w Juve.
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2021, 10:06 przez Halupa, łącznie zmieniany 1 raz.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 09:26

@szczypek
Chętny się znajdzie, aczkolwiek dopiero wtedy jak Dybala będzie dostępny za darmo (a nie teraz np. za 40 mln €), ale i tak pewnie nie zaoferuje mu więcej niż 10 mln € na rękę, a o 15 bańkach to sobie Pawełek może pomarzyć (chyba, że zdecyduje się kontynuować swą karierę w Katarze).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 12:37

Prawda jest taka, że jutro o 21 może się okazać że zagramy w Lidze Europy i z naszym składem pożegna się wszystko co wartościowe z Ronaldo, De Ligtem i Sandro na czele.

Cykl się skończył, czeka nas 5 lat mordęgi gorszej niż mamy.

Dodam też, że MAKS przed tym ostrzegał - dlatego chciał zmian w składzie i odbudowy, co nie było zgodne z zarządem.
Teraz się okazuje że miał racje i jest za późno : )


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 12:48

Adrian27th pisze:
06 kwietnia 2021, 12:37
I z naszym składem pożegna się Ronaldo i Sandro

Oby oby oby :nod:


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 12:51

Adrian27th pisze:
06 kwietnia 2021, 12:37
Prawda jest taka, że jutro o 21 może się okazać że zagramy w Lidze Europy i z naszym składem pożegna się wszystko co wartościowe z Ronaldo, De Ligtem i Sandro na czele.

Cykl się skończył, czeka nas 5 lat mordęgi gorszej niż mamy.

Dodam też, że MAKS przed tym ostrzegał - dlatego chciał zmian w składzie i odbudowy, co nie było zgodne z zarządem.
Teraz się okazuje że miał racje i jest za późno : )
Nawet jak jutro przegramy to jeszcze nie bedzie LE bo sezon trwa. Moim zyczeniem, nawet gdybysmy jakims cudem wygrali SA, to pozbycie sie CR i calej starej gwardii z mentalnoscia 1:0, ktora to czuje sie wazniejsza od trenera (nie od Pirlo bo to ziomek z boiska)
Max ostrzegal, Conte tez chcial miec wiecej do gadania ws transferow, a i Sarri swoje o druzynie powiedzial wiec kazdy z nich mial racje


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 12:53

Szczęsny może się już chyba powoli pakować
Buffon i Chiellini kończą karierę
Rabiot wyceniony na 30 mln
Dybala nie dostanie nowego kontraktu
Morata ma zostać odesłany do Atletico
CR7 nie będzie pewnie chciał uczestniczyć w tym, co zaczyna się tutaj dziać

Gdyby to wszystko miało się spełnić (a zwykle spełnia się mniej niż 50%), to oznaczałoby to trzęsienie ziemi, jakiego w Turynie nie było od 10 lat. Nie wiem, czy właśnie tego byśmy nie potrzebowali, kolejnej takiej rewolucji, jaka miała miejsce w 2011 roku, gdy wymieniliśmy trenera + 4/5 graczy podstawowego składu.


elFazano

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 14
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 13:30

Poprostu pisze:
06 kwietnia 2021, 12:51
https://www.spazioj.it/2021/04/05/bargi ... -juventus/

Podobno Elkann dał Agnelliemu ultimatum. Albo wykupuję klub albo się zegna.
Gianni się w grobie przewraca co jego rodzinka robi z klubem


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 13:32

Patrząc na obecny skład, to chyba tylko Deligt i Chiesa nadają się do podstawowego składu. Fakt, że inni też w nim grają, czyni Juventus drużyną przeciętną jak na SA i słabą jak na LM.
1. Szczęsny sam przyznał w co najmniej jednym z wywiadów, że piłka nie jest jego pasją a jedynie sposobem na zarobienie dużych pieniędzy. Jak dla mnie nic więcej nie trzeba dodawać.
2. Buffon, Chiellini, Krystyna i Bonucci to emeryci, których miejsce powinno być co najwyżej na ławce rezerwowych, a wynagrodzenia jedne z najniższych w klubie.
3. Kulusevski, Demiral i McKennie to są pieśni przyszłości, którzy potrzebują czasu i spokoju by się rozwijać. Juventus i Pirlo nie dają im tego, wręcz psują ich.
4. Sandro i Dybala to zawodnicy wypaleni, bez ambicji, woli walki, determinacji.
5. Ramsey, Rabiot, Arthur, Danilo, Morata, Cuadrado to co najwyżej zawodnicy drugoplanowi, mogą pełnić rolę dżokerów wchodząc z ławki. Nie poświęcą się dla klubu, nie pociągną drużyny...chyba że w dół. Przy tym są bardzo chimeryczni.

Być może kogoś pominąłem. 90% z wymienionych zarabia olbrzymią kasę, na którą swoją grą i podejściem nie zasługują. Na tę kasę zgodził się zarząd, więc w tej materii pretensje kieruję do niego.
Reasumując, chyba ewolucja tutaj nic nie da, potrzebna jest rewolucja, czyli być może paradoksalnie wypadnięcie poza pierwszą siódemkę SA. Ryzyko jednak jest duże, może to klub zatopić na kilka sezonów.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 13:59

Taki Danilo gra dobry sezon co w jego przypadku jest nadstanem. Patrząc na jego wiek też należałoby go sprzedać mimo dobrej gry.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2557
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 14:29

@Sorek21
Wszystkich nie da się sprzedać w jedno okienko. Dobry sezon w wykonaniu Danilo to jedno, ale chyba większym zaskoczeniem jest to, że praktycznie ciągle jest do dyspozycji trenera. Niemniej moim zdaniem i tak wielkim błędem było pozbywanie się Cancelo (i to jeszcze w formie jakiejś marnej wymiany z niewielką dopłatą), bo mimo, iż Portugalczyk miał mankamenty w grze obronnej (aczkolwiek nie większe niż chociażby Cuadrado), to z przodu jako jedyny obok Juan dysponował dobrym dryblingiem i niezłymi wrzutkami. Teraz przede wszystkim trzeba się skupić na zrobieniu porządku z graczami, którym zostały roczne kontrakty (Ronaldo, Dybala, Cuadrado, Bernardeschi, Costa, De Sciglio, Dragusin i obaj rezerwowi bramkarze) oraz resztą wypożyczonych zawodników (Perin, Rugani, Pjaca).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 16:06

Czyli transferu Gosensa nie będzie :ahsisi: : "Poprosił Cristiano Ronaldo o koszulkę i natychmiast pożałował. "Poczułem się mały i całkowicie zawstydzony"
Robin Gosens chciał zamienić się koszulkami z Cristiano Ronaldo. Piłkarz Juventusu zignorował jednak gracza Atalanty. 26-letni Niemiec szczegóły tej sytuacji opisał w swojej biografii.

Cristiano Ronaldo cieszy się wielkim uznaniem nie tylko wśród kibiców, ale też samych piłkarzy. Marzeniem wielu zawodników jest wymiana koszulek ze słynnym Portugalczykiem.

Nie jest to jednak taka prosta sprawa. W przeszłości przekonał się o tym m.in. Marcel Heister. Jak się okazuje, Ronaldo odmówił też Robinowi Gosensowi. Piłkarz Atalanty ten temat poruszył w swojej biografii.

- Po meczu z Juventusem starałem się spełnić swoje marzenie o koszulce Ronaldo. Po ostatnim gwizdku podszedłem do niego, zapytałem go: "Cristiano, czy mogę prosić o twoją koszulkę?". Nawet na mnie nie spojrzał, po prostu powiedział: "Nie!" - przyznał 26-latek.

- Byłem całkowicie zawstydzony. Odszedłem i poczułem się mały. Znasz ten moment, kiedy dzieje się coś krępującego i rozglądasz się, żeby zobaczyć, czy ktoś to zauważył? To właśnie czułem i starałem się to ukryć - wyznał Gosens.

Niemiec zdradził też, że w zeszłym roku był bliski przenosin do Schalke. Ostatecznie sprawa transferu spalił na panewce.

- Wiedziałem dokładnie, czego chcę. Przejście do Schalke nie tylko spełniłoby moje marzenie o Bundeslidze, ale też zagrałbym w moim ulubionym klubie. A co najważniejsze - wróciłbym do ojczyzny. Warunki były idealne, ale niestety nie wyszło. Atalanta nie chciała mnie puścić pod żadnym pozorem - zakończył Gosens.
Źródło: https://www.meczyki.pl/newsy/poprosil-o ... VjsIoand58


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 00:42

MRN pisze:
06 kwietnia 2021, 23:20
Agresti : Juve i Milan mogą wymienić się zawodnikami, do Milanu pójdzie Bernardeschi a do Juve Romagnoli.
Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. :) Ale jakby udało się Romagnolego odkurzyć, byłoby miodzio.

@Tony Montana, w tym newsie najbardziej zdumiewa mnie fakt, że Robin Gosens uznał, że jego biografia jest na tyle interesująca, by wydać ją w formie książki. Serio, o czym może opowiedzieć 27-letni piłkarz Atalanty? Już pomijając fakt, że autobiografie piłkarskie (zwłaszcza czynnych piłkarzy) wydają mi się bardzo nudne, to taki Buffon czy Del Piero może chociaż coś tam poopowiadać o mistrzostwach, doświadczeniach z wielkimi trenerami etc. Ale Gosens? Jeśli ten epizod z Ronaldo to najbardziej intrygująca anegdotka z tej biografii, to tylko pogratulować. ;)


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 07 kwietnia 2021, 01:27

vitoo pisze:
07 kwietnia 2021, 00:42
MRN pisze:
06 kwietnia 2021, 23:20
Agresti : Juve i Milan mogą wymienić się zawodnikami, do Milanu pójdzie Bernardeschi a do Juve Romagnoli.
Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. :) Ale jakby udało się Romagnolego odkurzyć, byłoby miodzio.

@Tony Montana, w tym newsie najbardziej zdumiewa mnie fakt, że Robin Gosens uznał, że jego biografia jest na tyle interesująca, by wydać ją w formie książki. Serio, o czym może opowiedzieć 27-letni piłkarz Atalanty? Już pomijając fakt, że autobiografie piłkarskie (zwłaszcza czynnych piłkarzy) wydają mi się bardzo nudne, to taki Buffon czy Del Piero może chociaż coś tam poopowiadać o mistrzostwach, doświadczeniach z wielkimi trenerami etc. Ale Gosens? Jeśli ten epizod z Ronaldo to najbardziej intrygująca anegdotka z tej biografii, to tylko pogratulować. ;)
Romagnoli moze byc nam potrzebny tylko w przypadku, gdy odejdzie co najmniej Chiellini. Tylko czy on bedzie chcial grac w rotacji, skoro pewniakiem powinni byc DL i Demiral/Bonucci ? Mamy jeszcze w obiegu dobrze rokujacego Dragusina. Bonucci mial beznadziejny poczatek sezonu, masa bladow, ale jak i wiekszosc zawodnikow Juve wiec nie widze sensu zostawiania jednego i brania kolejnego do obciazenia budzetu. Chyba ze plotki o sprzedazy Demirala beda prawda (oby nie). Osobiscie uwazam, ze Turek to ktos, kto w miare naturalnie wypelni luke po Giorgio, ktory uwielbial celebrowac udane odbiory. Ta sama ceche, dodajaca pewnosc, odwage calej druzynie, taki sygnal pokazujacy serce do walki posiada Mehit. Nie znam dobrze Romagnoliego, ale z tego co widzialem blizej mu do bezjajecznego Bonucciego, niz walczaka, jednego z liderow jakim byl i stara sie byc dalej - Giorgio. Ktory w momentach, gdy przeciwnik napiera, swoja interwencja i reakcja King Konga, ekpresja pokaze jaja calej druzynie, niczym wysmienite interwencje bramkarza, ktore potrafia napedzic caly zespol. Moze i Demiral czasem zagra zbyt agresywnie, ale jest mlody i moze to poprawic a w tym sezonie to chyba Cuardado mial wiecej idiotycznych wejsc na czerwo.

co do ksiazki - takie mamy czasy. Wyklada sie 100 baniek za oldboya to czemu 27latek ma nie wydac ksiazki ? jesli jest popyt i na tym zarobi, to znaczy ze sie oplacalo ;-) a to ze ta ksiazka nic nie wnosi ... nikt nie mowil, ze w demokracji rzadzi inteligencja ;-) teraz "modelki" z insta wypowiadaja sie w kazdych tematach, celebryci sa autorytetami a JPII obronca pedofilli.. czego nie rozumiesz ?XD


Zablokowany