Finał MŚ: Francja 4-2 Chorwacja

Pokój przeznaczony do dyskusji na temat turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanego na boiskach w Rosji.
Zablokowany
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 19:56

Piotr Juvefan pisze:Dla mnie graczem turnieju MBAPPE i wielka przyszłość przed nim. To On będzie numerem jeden po Messim i Ronaldo nie żaden Neymar. Dla mnie to fenomen.
Ja jeszcze przed jego transferem do PSG, powiedziałem, kto go przejmie, przejmie za parę lat Europę. No i jak na razie wszystko idzie w dobrym dla niego kierunku. Szczerze? Życzę PSG by go utrzymali. Dla nas jest już poza zasięgiem (chyba :smile:), a mam dość trendu w którym Real M/Barca biorą kogo chcą. Na drugim biegunie Pjaca... No cóż, ale nasi zaryzykowali, nie wyszło, trudno. Zresztą Marko i tak nie był drogi w porównaniu do innych talentów w jego wieku, stąd też i szansa mniejsza na to że stanie się topem. Liczę na Bernardeschiego!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 19:57

Cóż, wygrał lepszy, ale i tak wielkie serducho dla Chorwacji za walkę i nieustępliwość.
Francja niby grała na pół gwizdka (może z wyłączeniem meczu z Argentyną), ale na chłodno przeszła mundial po to, by pokazać siłę w finale.
Patrząc też na wiek tych graczy, są imo głównymi faworytami do euro za dwa lata i nawet do obrony tytułu MŚ za 4.

Co do samych graczy, to wyróżniłbym Modricia i Mandzu, bo oddają ducha Chrowacji, ale też Mbappe, bo jeśli mu nie odwali sodówka, to będzie głównym graczem po erze Messiego/Ronaldo i zgadzam się, że Neymar to raczej nie ma co szukać, chyba że chce trafiać do gifów/memów z turlaniem.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 20:38

Ogromne brawa dla Chorwacji, bo moim zdaniem nie byli gorsi od Francuzów. Sprezentowali im pierwsze dwie bramki, co niestety odbiło się na końcowym rezultacie. Było blisko, zabrakło szczęścia, ale i tak wielkie uznanie - srebrny medal dla tego czteromilionowego narodu to największa sensacja mistrzostw od czasów Urugwaju z lat 50. Modrić MVP spotkania, jak i całego turnieju - Złota Piłka coraz bliżej :)

Za cztery lata, zgodnie z tradycją - życzę Francuzom odpadnięcia w Katarze już w fazie grupowej.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 21:03

Stawiałem na Francuzow, serce kibicowało Chorwacji, ale rozum podpowiadal, ze z tego pojedynku Francuzi wyjda zwyciesko. Tak tez sie stalo, ale mam wrazenie, ze jest to najslabszy mistrz swiata od... niepamietnych czasów.

4 lata wygrali Niemcy i ich absolutnie złota generacja piłkarzy. 2010 to genialna Hiszpania Xaviego i Iniesty. 2006 to... wiadomo, Włochy z Tottim, Tonim, Del Piero, Nestą, Cannavaro, Zambrottą, Buffonem, etc. 2002 Brazylia z Ronaldinho, Rivaldo i Ronaldo. 1998 kompletna Francja Zizou. I tak dalej.

Obecna kadra Francji jest natomiast zwyczajnie mocno nijaka w porownaniu z tamtymi ekipami. Oczywiscie, Mbappe czy Pogba to wciaz wielkie gwiazdy, ale w mojej opinii te mistrzostwa wygrala druzyna, ktora okazała się najmniej kulawym królem ze wszystkich.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 21:27

jakku1, miałem identycznie, rozum jedno serce drugie.
Natomiast co do oceny kadry Francji to mam inne zdanie. Całkiem fajny team, który pewnie jeszcze niejedno wygra. Może nie grali jakoś pięknie ale bardzo mądrze. Fajna obrona, dobra pomoc, atak, hm poza Żiru też spoko.


Obrazek
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 21:42

W drugiej polowie ten final przepomnial mi nasz ostatni final LM kiedy szybko stracilismy dwa gole i bylo juz po zabawe.
Chorwaci mogli powalczyc w koncowce po bledzie Llorissa ale zabraklo im jednak sil. Jeden dziej mniej odpoczynku oraz 90 minut gry wiecej zrobilo jednak swoje.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 22:00

To samo powiedziałem narzeczonej gdy oglądaliśmy mecz.. jakbym widział Juve. Szkoda Chorwatów.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Pedros92

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 czerwca 2009
Posty: 17
Rejestracja: 13 czerwca 2009

Nieprzeczytany post 15 lipca 2018, 22:26

Deschamps nie zapomniał słów Bonipertiego o tym, że zwycięstwo to jedyne, co się liczy. Stare włoskie kino.


Po godzinach piszę o piłce, Rosji i jej historii na blogu Głowa i Nogi.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 00:53

🇫🇷 Oliver Giroud at 2018 WC -
vs 🇦🇺 - 0 Shots on target (20')
vs 🇵🇪 - 0 Shots on target (90')
vs 🇩🇰 - 0 Shots on target (90')
vs 🇦🇷 - 0 Shots on target (90')
vs 🇺🇾 - 0 Shots on target (90')
vs 🇧🇪 - 0 Shots on target (85')
vs 🇭🇷 - 0 Shots on target (81')

I pomyśleć, że z takim napastnikiem można wygrać mundial :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 01:11

jakku1 pisze:
Obecna kadra Francji jest natomiast zwyczajnie mocno nijaka w porownaniu z tamtymi ekipami. Oczywiscie, Mbappe czy Pogba to wciaz wielkie gwiazdy, ale w mojej opinii te mistrzostwa wygrala druzyna, ktora okazała się najmniej kulawym królem ze wszystkich.
Mbappe, Kante, Griezmann, Varane, Umtiti a na ławce nieużywany Dembele chociażby. Też uważam, że "kiedyś to było!", ale obiektywnie patrząc, ta kadrą jest personalnie mocarna.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 01:47

Szkoda mi Chorwacji, po ludzku mi ich szkoda, to raczej na pewno ostatni mundial tego pokolenia(trzon zespołu ma swoje lata), szkoda tym bardziej, że mieli jednak trochę pecha, samobój po wolnym, którego być nie powinno i karny po nieszczęśliwej ręce(karny słuszny, ale to raczej nie było celowe zagranie, a ta piłka chyba i tak by nie doszła do Francuzów), mieli też ssoje szanse, ale jednak napisali kawał pięknej historii, historii pełnej wielkiego charakteru i niesamowitej walki, historii, którą będzie się wspominać latami, nawet w tym finale, gdzie byli już na straconej pozycji, nie odpuścili do samego końca. Gratulację dla Francji, brawa dla Chorwacji.
Przed tą kadrą Francji chyba świetlana przyszłość, a Mbappe może zostać legendą na miarę Messiego czy Cristiano, jeśli nic się w jego główce nie poprzestawia. Ciekawe, czy złamią klątwe i wyjdą z grupy za 4 lata :P


Sam mundial... Cóż, dla mnie głównie rozczarowania, począwszy od elminacji, po występy Polski, czy Islandii, właściwie to nie zawiodła mnie tylko Chorwacja(oprócz dzisiejszsgo meczu), pokazali to, czego chyba najbardziej brakowało Polakom-walkę i charakter, poświęcenie dla "świętej koszulki" reprezentacji, gdyby tylko nasi zagrali z takim zaangażowaniem(i gdyby byli do tego fizycznie przygotowani)...
Ale dla postronnego widza mundial raczej ciekawy, wiele niespodzianek, ciekawe mecze, odpadnięcie Niemców. Szybko zleciało, pewnie jeszcze szybciej zleci do następnego :P


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 02:40

Łukasz pisze:Też uważam, że "kiedyś to było!", ale obiektywnie patrząc, ta kadrą jest personalnie mocarna.
Pełna zgoda. Przeważająca większość tego zespołu będzie rozdawać karty za dwa i cztery lata. Odpadną prawdopodobnie Matuidi i Giroud (żadne osłabienie :prochno:).

Lloris
Pavard - Umtiti - Varane - Hernandez
Tolisso - Kante - Pogba
Dembele - Griezmann - Mbappe

Do tego: Areola, Sidibe, Mendy, Kimpembe, Laporte, Zouma, Mangala, Rabiot, Lemar, Fekir, Coman, Martial, Lacazette

Równie dobrze można ich ustawić w 4-2-3-1 dla jeszcze większej siły ognia. Żadna reprezentacja na świecie nie ma i dawno nie miała tak kompletnej młodej, perspektywicznej ekipy o już wielkiej jakości na każdej pozycji. Atak, pomoc, środek obrony - wszystko absolutny europejski TOP. Rywalizacja o miejsce na skrzydłach to jest jakiś kosmos. Wszyscy gówniarze z perspektywą wielkiego grania przez następne 6-10 lat.

Nie pogardziłbym taką kadrą w piłce klubowej :whistle:
Forza Juve pisze:Przed tą kadrą Francji chyba świetlana przyszłość, a Mbappe może zostać legendą na miarę Messiego czy Cristiano, jeśli nic się w jego główce nie poprzestawia.
Taka tam statystyka:
Total goals at the age of 19 years and six months:
- Kylian Mbappe: 56
- Lionel Messi: 14
- Cristiano Ronaldo: 13


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 08:41

Deschamps odrobil lekcje po pechowo przegranym finale Euro 2016 z Portugalia.
Wieksosc krytykuje Giroud bo nie strzelil gola ale wczoraj eksperci Beinsport France pochwalili go za poswiecenie sie dla druzynie i opisali jego niewdzieczna rola. Tego dobrze widzi przed wszystkim Didier i stad to on gra w podstawowej 11.
Wracajac do Deschamps wieksosc krytykowalo go ze nie powolal Benzema i nawet oskarzono go o rasizm ( anty arabow i muzulmanow) z wgledu ze od jakis czas zrezygnowal takze z Nasriego i Ben Arfa.
Prawda jest tak ze z Didiego zadnego rasista ani anty muzulmanow (Pogba, Dembele i Sidibe sa muzulmanami oraz Rami i Fekir pochodza z Afyki polnocnej). Didier zrezygnowal z NBasriego i Benarfa bo mieli wielki spadek formy zas z Benzema po konsultacji z pilkarzami ktorzy wyraznie go nie chcieli obawiajac ze popsuje panujaca dobra atmosfera.
Z tego wzgledu wieksosc w Maroko i innych panstwa arabskich i muzulmanskich popierano Chorwatow.
Osobiscie cenie Didiego z wzledu ze to byly pilkarz Juventus oraz ze dzieki nim szybko powrocilismy do serie A. Ponad to w druzynie Francji gra Pogba i Matuidi wiec tez warto im kibicowac. Deschamps pokazal kilka razy bedac prowokowany przez slynnygo diennikarza Yanna Barthesa ktore prowadzil le petit journal na canal +, ze jest mila dowcipna osoba zupelnie na odwrot jak go maluja.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 09:30

Łukasz pisze:
jakku1 pisze:
Obecna kadra Francji jest natomiast zwyczajnie mocno nijaka w porownaniu z tamtymi ekipami. Oczywiscie, Mbappe czy Pogba to wciaz wielkie gwiazdy, ale w mojej opinii te mistrzostwa wygrala druzyna, ktora okazała się najmniej kulawym królem ze wszystkich.
Mbappe, Kante, Griezmann, Varane, Umtiti a na ławce nieużywany Dembele chociażby. Też uważam, że "kiedyś to było!", ale obiektywnie patrząc, ta kadrą jest personalnie mocarna.
To są wszystko piłkarze bardzo dobrzy, ale moim zdaniem bez porównania z kadrą z roku 1998. Tutaj mamy Umtitiego, Pavarda, Hernandeza i Llorisa, a tam mieliśmy Bartheza, Thurama, Desailly'ego, Blanca i Lizarazu. Obecna kadra Francji jest pełna piłkarzy dobrych albo bardzo dobrych, kadra z 1998 była pełna graczy wybitnych.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 16 lipca 2018, 10:05

jakku1 pisze:Obecna kadra Francji jest pełna piłkarzy dobrych albo bardzo dobrych, kadra z 1998 była pełna graczy wybitnych.
Powiem tak - też uważam piłkarzy z przełomu wieku za herosów. Ale nie wiem czy - obiektywnie patrząc - nie kierujemy się sentymentami.

Barthez od Llorisa lepszy nie był (choć za Llorisem nie przepadam), czy Varane jest gorszy od Blanca? No nie wiem - stopera z takimi warunkami (przyspieszenie!) chyba jeszcze nie było, do tego chłopak gra bardzo czysto. Lizarazu & Thuram - megamocne kandydatury, ale też Hernandez i Pavard są na początku drogi. Nie wiadomo, jak się rozwiną. I można tak wymieniać i wymieniać. Ale może i masz rację. Na pewno Pogba to nie Zidane.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Zablokowany