1/4 finału MŚ

Pokój przeznaczony do dyskusji na temat turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanego na boiskach w Rosji.
Zablokowany
Dzium

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 sierpnia 2010
Posty: 631
Rejestracja: 22 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 02:51

jackop pisze:arbiter nie podyktował karnego ze względu na to gdzie była piłka w momencie kontaktu, a mianowicie dość daleko za linią końcową boiska
Tylko właśnie piłka była na boisku i to nawet nie blisko linii końcowej. Brak karnego dla Brazylii to skandal. Kompany dodatkowo wjechał w Brazylijczyka wyprostowaną nogą

Obrazek


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 03:42

W żadnym stopniu nie bronię sędziego. Z tego co poszperałem to środowisko piłkarskie jest zgodne - należała się 11stka. Ja tylko staram się zrozumieć czemu VARowi podjęli taką, a nie inną decyzję przekazując swoją sugestię głównemu i jedynym argumentem było to, że piłka wcześniej opuściła boisko. Tak to dla mnie wyglądało oglądając 'na gorąco', bo akcja była bardzo dynamiczna.

Może arbitrzy uznali, że Kompany zdążył cofnąć nogę (https://www.thesun.co.uk/wp-content/upl ... =100&w=960), albo że Jesus dołożył od siebie przy upadku (powinien podziękować Neymarowi za wcześniejszą ewidentną próbę wymuszenia za co nie został ukarany), bo kontakt trwał dosłownie ułamek sekundy: Przydałoby się wysokiej jakości video z całym zajściem, w sensie dopóki piłka nie opuściła boiska.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 06:47

Jak dla mnie to wyglądało tak, że Kompany cofnął nogi co było na jego korzyść, a co ważniejsze to Jezus praktycznie wybił piłkę na aut, nie miał zadnej szansy cokolwiek z tego ulepić, stąd ta decyzja, dyktowanie 11 byłoby niesprawiedliwe po prostu.


Obrazek
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 11:03

Moim zdaniem sedzia mogl podyktowac 11 po tej akcji.
Napewno pajacowanie Neymara i spolka mialo wplyw na decyzji sedzia ktore uznal ze Brazylijczycy przesadzaja i symuluja.
Sedzia mogl dac ziolta kartka Naymarowi za wymuszenia rzut karny kiedy rzucill sie a wyraznie bylo widac ze Belgijski obronca cofnal noga.
Zas w koncowke Naymar byl dotkniety kiedy probowal siagnac pilka glowa ale raczej nie na tyle zeby podyktowac 11.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 11:41

Hoffman pisze:Jak dla mnie to wyglądało tak, że Kompany cofnął nogi co było na jego korzyść, a co ważniejsze to Jezus praktycznie wybił piłkę na aut, nie miał zadnej szansy cokolwiek z tego ulepić, stąd ta decyzja, dyktowanie 11 byłoby niesprawiedliwe po prostu.
Ja nie wiem czy sędziowie na to patrzą czy nie, ale jeden by dał takiego karnego A drugi nie. Pamiętam sytuację cuadrado z Chievo, nie miał szans dojść do piłki, a karnego sędzia dał.



Od 3:06


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 11:58

Dzisiaj Anglia i Chorwacja załatwiają sprawę :dance:

W życiu bym nie podyktował tej 11stki na Cuadrado :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
centrocampista

Interista
Interista
Rejestracja: 03 lipca 2018
Posty: 49
Rejestracja: 03 lipca 2018

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 15:39

Nie no naprawdę zdecydowana większość opinii ekspertów jest za tym, że tam była ewidentna jedenastka.
Nie rozumiem o co chodzi :confused:
Liczba żółtych kartek pokazuje, że sędzia sprzyjał Belgom, bo za podobne faule na Brazylijczykach kartoników nie podnosił.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 15:44

centrocampista pisze:Liczba żółtych kartek pokazuje, że sędzia sprzyjał Belgom, bo za podobne faule na Brazylijczykach kartoników nie podnosił.
No niestety, Brazylijczycy, a zwłaszcza Neymar, zapracowali sobie na to swoimi permanentnymi symulkami, tak więc no co no oliwa wypłynęła. To tak jak ktoś łże non stop, a potem ma pretensje że mu ludzie nie wierzą... Karma wraca.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 16:51

Do momentu pierwszego gola miałem wrażenie jakbym oglądał mecz PL w niedzielę o 12stej. Oba zespoły nie kwapiły się żeby ustanowić dominację, tak jakby umówili się na piknik. My mamy 0, oni mają 0 i pasuje, będzie jeszcze czas żeby podkręcić tempo. Dopiero bramka Maguire'a dodała skrzydeł Anglikom, ale Sterling to niesamowity cep :prochno:

Mundial stałych fragmentów gry - to musi być rekord Mistrzostw pod względem zdobytych w ten sposób goli.

Pickford odwala kawał dobrej roboty :bravo:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 18:09

Angole cwaniaki! :mad2: Ustawili się na łatwą stronę drabinki i teraz się cieszą z półfinału, bo nikogo mocnego nie mieli...Z całego serca im życzę żeby pojechali do domu bez medalu :prochno: Chorwacja ich klepnie w 1/2 a w meczu o trzecie miejsce Belgia.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 18:20

No może i Anglia miała łatwiej, może kalkulowali z drabinką - jak My Polska z nie graniem meczów towarzyskich - no ale jednak trzeba im przyznać że generację mają naprawdę niezłą! Może nie jak Belgia, ani Francja - ale jest moc! Indywidualności są i wcale Chorwacja - o ile przejdzie - nie będzie miała łatwo z nimi w 1/2. Pewnie mundialu nie wygrają, ale na pocieszenie zostanie im tytuł króla strzelców dla Kane'a. Nie znoszę Reprezentacji Anglii od zawsze, ale widać u nich potencjał!
Wojtek pisze:A w meczu o trzecie miejsce Belgia.
To ja wolę by ich w tym meczu pyknęła Francja. :smile:


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 19:32

Obrazek

Gościu może wygrać dziś życie jeśli strzeli Perisic gola. Za jednego funciaka zarobi 140k funtów :bravo:


WhySoSerious?

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2016
Posty: 129
Rejestracja: 28 lipca 2016

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 19:52

Wojtek pisze:Obrazek

Gościu może wygrać dziś życie jeśli strzeli Perisic gola. Za jednego funciaka zarobi 140k funtów :bravo:
Gola zza pola karnego :) trochę to jednak zmienia, ale jest szansa bo Perisić dość często próbuje takiego strzełu. Trzymam kciuki mocno :bravo: :bravo: :bravo:


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 20:09

Liczę dzisiaj na super mecz Mario M. Niech myśl że ma nowego konkurenta w Juventusie na lewym skrzydle ataku zadziała na niego motywująco. :ahsisi:
:D

No i ja trzymam kciuki za ten kupon! Emocję u niego na maxa teraz! Adrenalina jest!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2018, 20:34

Czeryszew :shock: GOLAZO! Turniej życia. Real płakał jak sprzedawał :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany