1/8 finału MŚ

Pokój przeznaczony do dyskusji na temat turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanego na boiskach w Rosji.
Zablokowany
Slim

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1198
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 21:04

Póki co bardzo ciekawy mecz. Kibicuje Mario. Oby przeszedł dalej. A jutro Meksyk ;) Cieszy mnie awans Rosji kosztem Hiszpanii. De Gea 7 strzałów na jego bramkę - 6 goli ;)


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 21:43

Aaale nudy. Wczorajsze mecze chyba wykorzystały emocje na kolejny dzień. Ten Rebić to fajny grajek, zwróciłem na niego uwagę już podczas finału pucharu Niemiec.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 21:50

Jeśli tak to ma wyglądać w pozostałych spotkaniach, to pierdzielę i dopinguję Francuzów. Juventus mnie uczulił na takie kalkulacje jak dzisiaj. Zawiodłem się na Chorwatach, bo liczyłem że wyjdą jak po swoje, a tu bryndza.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 22:07

Francja też gra kupę, ledwo wygrali z beznadziejną i rozsypaną Argentyną... w zasadzie to żałowałem, że po tym jak Griezman hamował celowo kontry 4 na 3 nie zemściło się to na nich

MŚ dla Brazylii lub Anglii jeśli przejdą Kolumbię, a ogólnie to szkoda, że nie ma tu Contowej Italii bo większość gra taki kał, że mogliby powalczyć
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2018, 22:09 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 22:09

to juz wolę ten Urugwaj, w stylu "catenaccio" Juve.
Zobaczymy jak jutro Belgia, chociaż Japonia to żaden wymierny przeciwnik.

A jeśli Chorwacja to przegra, to znaczy, ze maja kupe po wyjsciu z grupy - calkiem jak na Euro2016.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 22:21

Kij z tym co gra. Mają być emocje, gra do prodzu i szukanie kolejnych goli, a nie jakieś sranie w banie i 120 minut kołysanki.

Te dzisiejsze mecze to syf, kiła i mogiła na poziomie końcówki Polska - Japonia. Nawet Pjaca nie zagrał.

Nara Chorwaci, bo ta sytuacja z karnym to jest śmiech na sali :mad2:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 23:00

Uffff! Udało się! Ledwo, ledwo, ale się udało.

Czułem że Modric tego nie trafi w 117 minucie meczu.

Chorwacja musi się wziąć w garść, bo ściany będą za Rosją. Więc mam nadzieję ze była to tylko chwilowa zniżka formy - prawie nie skończyła się tragicznie - ale są dalej!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 23:02

Dobrze, że obejrzałem tylko końcówkę, bo wystarczyło :prochno:

Po odpadnięciu Polski u mnie jest raczej kibicowanie w stylu "nie chciałbym, żeby wygrał/a". Więc cieszy mnie, że odpadły Argentyna, Hiszpania i Portugalia. Tak samo "kibicuję" jeszcze Brazylii - niech odpadną jak najszybciej. A kto później wygra, to już nie te emocje, może jakaś mała sympatia w stronę Urugwaju i Chorwacji jest.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 23:06

szczypek pisze:Dobrze, że obejrzałem tylko końcówkę, bo wystarczyło :prochno:

Po odpadnięciu Polski u mnie jest raczej kibicowanie w stylu "nie chciałbym, żeby wygrał/a". Więc cieszy mnie, że odpadły Argentyna, Hiszpania i Portugalia. Tak samo "kibicuję" jeszcze Brazylii - niech odpadną jak najszybciej. A kto później wygra, to już nie te emocje, może jakaś mała sympatia w stronę Urugwaju i Chorwacji jest.
Mam to samo. Pozegnamy jeszcze Gejmarka i bedzie git.

Co do meczu, to poczayek i koniec emocje niezle, o reszcie mozna zapomniec :)

Troszke rozczatowali Chorwaci, myslalem ze stac ich na wiecej.


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 23:12

Mecz jeden z najnudniejszych na mundialu, ale karne niczego sobie. Tak nieporadność strzelecka :prochno: Cieszę się, że Chorwacja awansowała, ale myślałam, że to będzie inaczej wyglądać, mieli ogromne szczęście w tym meczu. Szkoda, że nie wszedł Pjaca.

W ogóle to obowiązuje jeszcze ten przepis, że w momencie strzału z karnego bramkarz ma być na lini? Bo przy pierwszym Modricia Schmeichel był jakieś 1,5m przed linią...

I ta reguła, że nie kara się podwójnie też idiotyczna według mnie, za ten faul po którym był karny powinno być ewidentne czerwo...
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2018, 11:05 przez Forza Juve, łącznie zmieniany 1 raz.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 23:27

Chorwacja ma autostradę do półfinału :D Najpierw Dania, teraz Rosja, oby się udało!

Czemu gość z Danii nie dostał czerwonej przy tym karnym? Wiem, że nie ma podwójnego karania, ale w tej sytuacji należała się czerwona, bo była już pusta bramka (podobna sytuacja do meczu Japonia vs Kolumbia gdzie jednak sędzia dał czerwo i karnego).

ps.Obrazek


joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 01 lipca 2018, 23:36

Forza Juve pisze: I ta reguła, że nie kara się podwójnie też idiotyczna według mnie, za ten faul po którym był karny powinno być ewidentne czerwo...
Otóż to. To jest 100% gol, a karny to jakieś 80%, a przy dzisiejszym popisie piłkarzy i bramkarzy to ze 60% i to max. Sytuacja analogiczna gdy piłkarz z pola wyciąga piłkę ręką z linii bramkowej - a tam przecież jest czerwo i tutaj też powinno tak być.

Najlepiej na razie wyglądała Francja, można mówić że na sporo pozwolili słabej Argentynie, jednak ja miałem wrażenie że grają ze sporym zapasem. Ta sytuacja Griezmanna o której pisał Mały też wkurzająca bo zrobił tak 2 razy psując widowisko. Ale jednak pamiętajmy, że kadra ma trochę inne priorytety niż robić show i chcą rozłożyć siły do końca turnieju. Wyglądają dość świeżo, a na domiar tego najwięcej czasu na regenerację do ewentualnego finału. Ogólnie mundial wydaje się ciekawszy niż poprzedni (a już na pewno lepszy niż ostatnie ME), chociaż dzisiaj akurat bez rewelacji ale karniaczki zawsze miło obejrzeć.

I jeszcze słowo odnośnie Hiszpanów, ta gra niewiele miała wspólnego z tiki taką. Bo wymiana pierdyliarda podań często jest od razu nazywana tiki taką, a pomijane są istotne elementy jak gra w trójkątach czy morderczy pressing. Skupianie graczy na małej powierzchni przy atakach i rozciąganie linii przy obronie gdy przeciwnik atakuje pozycyjnie. Nic z tego oprócz podań dzisiaj nie było. Hierro nie ogarnął, że ani Koke ani Asensio nie nadają się do gry gdy przeciwnik muruje bramkę. Do tego Koke z Busquetsem dublowali pozycje i zadania, spokojnie wystarczył jeden z nich. Dobrze zareagował Aspasem ale powinien też wpuścić Alcantarę. I mimo że żadna z ekip nie zasłużyła na awans, cieszę się że Hiszpanie odpadli bo tego nie dało się oglądać. A poza tym w Hiszpanii teraz będzie teraz gównoburza a ja lubię takie rzeczy :smile: Tylko tego Iniesty mi szkoda, chociaż mina Ramosa wiele wynagradza.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 02 lipca 2018, 09:32

Wojtek pisze: Czemu gość z Danii nie dostał czerwonej przy tym karnym? Wiem, że nie ma podwójnego karania, ale w tej sytuacji należała się czerwona, bo była już pusta bramka (podobna sytuacja do meczu Japonia vs Kolumbia gdzie jednak sędzia dał czerwo i karnego).
Według przepisów, jeżeli jest intencja zagrania piłki (a nie na przykład chamskie pociągnięcie za koszulkę), przy karnym nie powinno dawać się czerwonej kartki. Przepis moim zdaniem totalnie bez sensu ale niestety takie są wytyczne.

Podobna sytuacja z wychodzeniem z bramki przy karnych, wiadomo, że robi tak każdy bramkarz ale po co w takim razie jest przepis, że trzeba stać na linii, skoro wszyscy, włącznie z sędziami, mają go w dupie?


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2018, 09:53

joy pisze:Sytuacja analogiczna gdy piłkarz z pola wyciąga piłkę ręką z linii bramkowej - a tam przecież jest czerwo
wówczas jest gol i żółta (zmiana po ręce Suareza)

co do ostatniego ME to nie żartuj :) tu każdy jest bez formy i w efekcie oglądamy takie starcia jak Dania-Chorwacja czy Rosja-Hiszpania a Iran gra z każdym jak równy z równym, w 2016 poza było dużo świetnych meczów i także nie brakowało niespodzianek, Portugalia grała piach ale poza nimi wydaje mi się, że drużyny były lepiej przygotowane, tak jak pisałem na takim Mundialu Włosi Conte mogliby realnie mierzyć w tytuł, tam niestety grali 3 ciężkie mecze pod rząd i w efekcie spartolili karne

szkoda mi Danii wczoraj bo mieli pecha przy goli na 1-1 kiksując najpierw na lewym skrzydle a później niefortunnie wybijając piłkę ale jak się strzela karne tak jak oni to nie ma co myśleć o awansie

swoją drogą na prawdę myśleliście, że Pjaca cokolwiek zagra?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Kicek7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2006
Posty: 357
Rejestracja: 09 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2018, 10:10

Maly pisze:
joy pisze:Sytuacja analogiczna gdy piłkarz z pola wyciąga piłkę ręką z linii bramkowej - a tam przecież jest czerwo
wówczas jest gol i żółta (zmiana po ręce Suareza)
Kolumbijczyk w meczu z Japonią dostał czerwo. Choć to nie linia bramkowa, jeśli to ma jakieś znaczenie.


Co do faulu Duńczyka - intencją był odbiór piłki dlatego tylko żółta. Mógł być w sumie obok Schmeichela bohaterem gdyby Danii udało się awansować ;]


Zablokowany