Grupa D (Argentyna, Chorwacja, Islandia, Nigeria)

Pokój przeznaczony do dyskusji na temat turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanego na boiskach w Rosji.
Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9966
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 24 maja 2018, 10:56

GRUPA D

Zespoły:
Obrazek 1. Chorwacja 9pkt, 7-1
Obrazek 2. Argentyna 4pkt, 3-5

Obrazek 3. Nigeria 3pkt, 3-4
Obrazek 4. Islandia 1pkt, 2-5


Terminarz:
16 czerwca 2018, godzina: 15:00, Argentyna 1-1 Islandia, Otkrytiye Arena
16 czerwca 2018, godzina: 21:00, Chorwacja 2-0 Nigeria, Kaliningrad Stadium
21 czerwca 2018, godzina: 20:00, Argentyna 0-3 Chorwacja, Nizhny Novgorod Stadium
22 czerwca 2018, godzina: 17:00, Nigeria 2-0 Islandia, Volgograd Arena
26 czerwca 2018, godzina: 20:00, Islandia 1-2 Chorwacja, Rostov Arena
26 czerwca 2018, godzina: 20:00, Nigeria 1-2 Argentyna, Saint Petersburg Stadium

Składy (źródło: www.polsatsport.pl):
1. ARGENTYNA
Bramkarze: Sergio Romero (Manchester United), Wilfredo Caballero (Chelsea), Franco Armani (River Plate)
Obrońcy: Gabriel Mercado (Sevilla), Nicolas Otamendi (Manchester City), Federico Fazio (AS Roma), Marcos Rojo (Manchester United), Nicolas Tagliafico (Ajax), Marcon Acuna (Sporting Lizbona), Cristian Ansaldi (Torino)
Pomocnicy: Javier Mascherano (Heibei Fortune), Eduardo Salvio (Benfica), Manuel Lanzini (West Ham United), Maximiliano Meza (Independiente), Lucas Biglia (AC Milan), Ever Banega (Sevilla), Giovani Lo Celso (PSG), Angel Di Maria (PSG), Cristian Pavon (Boca Juniors)
Napastnicy: PAULO DYBALA (JUVENTUS), Lionel Messi (FC Barcelona),Sergio Aguero (Manchester City), GONZALO HIGUAIN (JUVENTUS)

2. CHORWACJA
Bramkarze: Danijel Subasic (AS Monaco), Lovre Kalinic (Gent), Dominik Livakovic (Dinamo Zagrzeb)
Obrońcy: Vedran Corluka (Lokomotiw Moskwa), Domagoj Vida (Besiktas), Ivan Strinic (Sampdoria), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madryt), Josip Pivaric (Dynamo Kijów), Tin Jedvaj (Bayern Leverkusen), Duje Caleta-Car (Red Bull Salzburg)
Pomocnicy: Luka Modric (Real Madryt), Ivan Rakitic (FC Barcelona), Mateo Kovacic (Real Madryt), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozovic (Inter), Filip Bradaric (Rijeka)
Napastnicy: MARIO MANDZUKIĆ (JUVENTUS), Ivan Perisic (Inter), Nikola Kalinic (Fiorentina), Andrej Kramaric (Hoffenheim), MARKO PJACA (JUVENTUS), Ante Rebic (Fiorentina)

3. ISLANDIA
Bramkarze: Hannes Thor Halldorsson (Randers FC), Runar Alex Runarsson, (FC Nordsjaelland), Frederik Schram (Roskilde)
Obrońcy: Kari Arnason (Aberdeen FC), Ragnar Sigurdsson (FK Rostów), Sverrir Ingi Ingason (FK Rostów), Ari Freyr Skulason (Lokeren), Birkir Mar Saevarsson (Valur Reykjavik), Hordur Magnusson (Bristol City), Holmar Orn Eyjolfsson (Lewski Sofia)
Pomocnicy: Gylfi Sigurdsson (Everton), Johann Berg Gudmundsson (Burnley FC), Emil Hallfredsson (Udinese Calcio), Birkir Bjarnason (Aston Villa), Arnor Ingvi Traustason (Malmoe FF), Olafur Ingi Skulason (Karabukspor), Rurik Gislason (SV Sandhausen), Samuel Fridjonsson (Valerenga Oslo), Aron Gunnarsson (Cardiff City)
Napastnicy: Alfred Finnbogason (FC Augsburg), Jon Dadi Bodvarsson (Reading FC), Bjorn Bergmann Sigurdarson (FK Rostów), Albert Gudmundsson (PSV Eindhoven)

4. NIGERIA
Bramkarze: Daniel Akpeyi (Chippa United), Ikechukwu Ezenwa (Ifeanyi Ubah F.C.), Francis Uzoho (Deportivo La Coruna)
Obrońcy: Elderson Echiejile (Cercle Brugge), Kenneth Omeruo (Chelsea), William Troost-Ekong (Bursaspor), Leon Balogun (Brighton), Shehu Abdullahi (Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Benfica), Chidozie Awaziem (FC Porto), Bryan Idowu (Amkar Perm)
Pomocnicy: Oghenekaro Etebo (Las Palmas), Mikel John Obi (Tianjin Teda), Wilfred Ndidi (Leicester City), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), John Ogu (Hapoel Beer Sheva), Joel Obi (Torino)
Napastnicy: Victor Moses (Chelsea), Ahmed Musa (CSKA Moskwa), Odion Ighalo (Changchun Yatai), Kelechi Iheanacho (Leicester City), Simeon Nwankwo (Crotone), Alex Iwobi (Arsenal)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2018, 20:21 przez Siewier, łącznie zmieniany 1 raz.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 25 maja 2018, 23:24

To będzie pierwszy turniej jaki osobiście zapamiętam na którym zabraknie Włoch, dlatego będę kibicował... Chorwacji. Życzę im takiego samego wyniku jak 20 lat temu we Francji. A Mario takiej formy jak Davor Suker :D


Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 27 maja 2018, 20:24

@ewerthon Można wiedzieć dlaczego nie kibicujesz Polsce? Wiem, że wiele osób tu stawia wyżej Włochy niż Polskę, ale Chorwację?

Ja bardzo lubię reprezentację Islandii, więc będę im kibicować, ale Chorwację też w sumie lubię i dobrze im życzę. Ta grupa ogólnie jest wyjątkowo przyjemna dla mnie, bo Nigerię też darzę sympatią, a jak Argentyna dobrze się pokaże, to też będzie fajnie, bo nasi tam grają :D Ale jednak w pierwszej kolejności Islandia, w ogóle to chyba druga reprezentacja(po Polsce), której będę najbardziej kibicować


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2018, 22:18

Forza Juve pisze:@ewerthon Można wiedzieć dlaczego nie kibicujesz Polsce? Wiem, że wiele osób tu stawia wyżej Włochy niż Polskę, ale Chorwację?
Nie powiedziałem, że nie kibicuję Polsce. Zawsze kibicowałem Polsce (o ile grała) i Włochom. A w tym roku zamiast Włochów będę trzymał kciuki za Chorwację.


Milano1910

Milanista
Milanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 czerwca 2014
Posty: 219
Rejestracja: 21 czerwca 2014

Nieprzeczytany post 27 maja 2018, 23:11

Prawdopodobnie będziemy mieli tu do czynienia z najciekawszą grupą na mundialu. Każda drużyna ma swoje atuty jak i słabości. Z jednej strony Argentyna z bardzo mocnym atakiem niezłą pomocą, przeciętną obroną i takim sobie bramkarzem (Romero to również zmiennik w MU, ale nie raz udowodnił, że ten facet zna się na swoim fachu mimo braku minut w sezonie. Na poprzednim mundialu absolutnie kluczowa postać Albiceslestes Uważam jego stratę za mega osłabienie Argentyny). Z drugiej najmocniejsza kadrowo Chorwacja, która jednak nie raz udowadniała, że w kluczowych meczach presja ich paraliżuje. Nieobliczalna Nigeria i Islandia, która na Euro i w meczach eliminacyjnych pokazała wielokrotnie wielką klasę. Wobec braku Italii na mundialu moja uwaga skoncentrowana będzie na Argentynie - mojej 2 ulubionej reprezentacji tuż za Włochami i oczywiście na Biało - Czerwonych. Liczę na piękne mecze w tej grupie. Zwłaszcza pomiędzy Argentyną i Chorwacją.


Widzew RTS & AC Milan - Wierny zawsze. W dobrych i złych chwilach.
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 28 maja 2018, 20:28

ewerthon pisze:
Forza Juve pisze:@ewerthon Można wiedzieć dlaczego nie kibicujesz Polsce? Wiem, że wiele osób tu stawia wyżej Włochy niż Polskę, ale Chorwację?
Nie powiedziałem, że nie kibicuję Polsce. Zawsze kibicowałem Polsce (o ile grała) i Włochom. A w tym roku zamiast Włochów będę trzymał kciuki za Chorwację.
A dobra, źle zrozumiałam, nie wspomniałeś nic o Polsce, dlatego myślałam, że należysz do tych co stawiają Włochy wyżej, a zdziwiła mnie ta Chorwacja, bo zrozumiałam, że kibicujesz im bardziej niż Polsce ;)


DYZIO_STW

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2008
Posty: 338
Rejestracja: 11 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2018, 15:51

Siewier pisze: Obrazek 4. Nigeria
To flaga Nigru, nie Nigerii, taka drobna uwaga ;)

Osobiście trzymam kciuki za Islandią w tej grupie. Argentyna w tej grupie jest ewidentnie poza zasięgiem, murowany faworyt do 1 miejsca. Ciekawie będzie wyglądał pojedynek Chorwacja - Islandia o miejsce 2.


"Od autu rozpocznie zamaskowany mściciel, Zdenek Grygera"

Juve - storia di un grande Amore!!

C'e solo un Capitano! Alessandro Del Piero! Grazie Alex!

Grazie Gigi Buffon!

37.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2018, 16:21

DYZIO_STW pisze:Osobiście trzymam kciuki za Islandią w tej grupie. Argentyna w tej grupie jest ewidentnie poza zasięgiem, murowany faworyt do 1 miejsca. Ciekawie będzie wyglądał pojedynek Chorwacja - Islandia o miejsce 2.
:ahsisi:
To chyba nie wiedziałeś ich w eliminacjach, ledwo weszli na ten mundial. Jedyna ich broń to atak, im dalej w las tym gorzej. Im potrafiła strzelić nawet najgorsza w całych eliminacjach Wenezuela. Wg mnie to Chorwacja jest faworytem tej grupy.


DYZIO_STW

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2008
Posty: 338
Rejestracja: 11 grudnia 2008

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2018, 10:37

Być może masz rację, nikt nie jest nieomylny. Przekonamy się za niedługo ;)


"Od autu rozpocznie zamaskowany mściciel, Zdenek Grygera"

Juve - storia di un grande Amore!!

C'e solo un Capitano! Alessandro Del Piero! Grazie Alex!

Grazie Gigi Buffon!

37.
Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2018, 14:07

Dla naszego duetu napastników w meczu z Islandią nie pisany pierwszy skład :D


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2018, 14:15

Piotr Juvefan pisze:Dla naszego duetu napastników w meczu z Islandią nie pisany pierwszy skład :D
Swoją drogą jedynym piłkarzem, który zagrał od pierwszych minut jest... Bentancur. :prochno: Poza nim i Lichtsteinerem jest w ogóle w naszej kadrze zawodnik, który jest pierwszym wyborem w swojej reprezentacji? Może Szczęsny i Khedira, ale tego drugiego nie byłbym pewny. :)


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2018, 14:22

Benatia, Cuadrado, Mandzukić?

Ciekawe jak ta ofensywna fantazja Albicelestes spisze się przeciwko solidnym Islandczykom. Środek pola Argentyńczyków razi po oczach starością i przeciętniactwem :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2018, 15:18

pablo1503 pisze:
Piotr Juvefan pisze:Dla naszego duetu napastników w meczu z Islandią nie pisany pierwszy skład :D
Swoją drogą jedynym piłkarzem, który zagrał od pierwszych minut jest... Bentancur. :prochno: Poza nim i Lichtsteinerem jest w ogóle w naszej kadrze zawodnik, który jest pierwszym wyborem w swojej reprezentacji? Może Szczęsny i Khedira, ale tego drugiego nie byłbym pewny. :)
A o Benatii to zapomniał ;) on zagrał w pierwszym Maroka i raczej jest podstawowym zawodnikiem zespołu z Afryki. Ponad to nie wiem być może tez Mandzukić.

Ciężki bój szykuje sie przed Argentyna i wcale nie muszą tego wygrać. Ta patelnia Bjarnassona juz mogła i powinna być wykorzystana. Niemniej jednak ciekawie jest w tych pierwszych minutach.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2018, 15:26

Brawo Islandia. :dance: Oby ukrócili tego łysego pajaca Sampaolego i Lessiego, Argentyna ma beznadziejną obronę (dlaczego nie gra Fazio? chłop w Romie prezentuje konkretny poziom) i licze że goście z północy to wykorzystają i sprawią mega sensacje. Włochów nie ma, Polacy jeszcze nie grali, więc zgodnie z tradycją kibicuje słabiakom. :smile:


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2018, 15:30

Patrząc na ich grę, ciężko nazywać ich słabiakami. Grają bez żadnych kompleksów, co w połączeniu z dyscypliną taktyczną i nienajgorszym wyszkoleniem technicznym, daje wybuchową mieszankę.


Obrazek
Zablokowany