Grupa E (Brazylia, Kostaryka, Serbia, Szwajcaria)

Pokój przeznaczony do dyskusji na temat turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanego na boiskach w Rosji.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 15:54

Douglas Costa ożywił grę Brazylii. Bardzo dobry występ Navasa, który kilka razy uratował Kostarykan przed utratą bramki. Ogólnie, to chciałbym, aby w meczu Serbia-Szwajcaria padł wysoki remis (2:2 czy 3:3) i Jugole zagrali o wszystko w ostatnim spotkaniu z Brazylią, a Helweci też mieli jeszcze szanse na wyjście z grupy.
PS Szkoda tej drugiej bramki, bo Canarinhos mieliby dość skromne statystyki strzelone-stracone.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 15:56

Brawo Costa, świetna zmiana, mam nadzieję, że teraz będzie grał kosztem Williana.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 15:56

Mam nadzieję, że nasz zawodnik nie złapał urazu, bo po jednym z rajdów ewidentnie trzymał się za udo :pray:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 15:59

Brawa dla Costy. Chłop ewidentnie rozruszał skostniałą ofensywe Brazylii, oby do wskoczył do pierwszego składu za cienkiego Williama.
Gejmar - co za pieprzona placzliwa <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Moze ze mna jest cos nie tak, ale tesknie za takimi pilkarzami jak Montero, Keane czy Davids, dawniej nawet Ci "magicy" i techniczni wirtuozi nie byli tak spedaleni jak dzisiejsi cherlawi chłopcy. Aż mnie zemdliło. :mad2:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2555
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 16:08

Swoją drogą, to ciekawe dlaczego Neymar nie dostał żółtej za symulowanie skoro sędzia uznał, że nie było karnego. Kiedy UEFA i FIFA zajmą się wreszcie tymi parodystami (z Cristiano na czele), którzy czując się bezkarnie przewracają się w polu karnym przeciwnika nawet przy minimalnym kontakcie.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 16:08

Baczu pisze:Gejmar - co za pieprzona placzliwa <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.
Wspaniałe :bravo: po stokroć popieram :ok: :ok: :ok:

Costa mimo, że nie zagrał całego meczu to moim zdaniem zdecydowanie się wyróżniał i zasługuje na podstawowy skład. Kostaryki szkoda bo ładnie się bronili.


:allegri: na śmietnik
Forza Juve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 maja 2016
Posty: 189
Rejestracja: 05 maja 2016

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 16:47

Ten mecz mi przypomniał dlaczego tak niecierpię obecnej Brazylii, płaczek z makaronem jest żałosny, dlaczego on beczał po meczu? Do tego irytujący Marcelo i Casemiro... Jednak dobrze, że pajac Alves nie pojechał, bo to by było nie do wytrzymania. Szkoda trochę Kostaryki, dzielnie walczyli, a teraz ta żałosna drużynka prawdopodobnie wyjdzie z grupy. Jedynym plusem tego meczu jest chyba ładne pokazanie się Costy.

Popieram poprzedników, FIFA powinna coś zrobić z tymi symulkami, bo z męskiego, twardego sportu robi się jakiś pedalski, beznadziejny teatrzyk...

Teraz może Islandia poprawi nastrój, a przy tym pogorszy sytuacje Argentyny :)


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 18:29

Ja się zastanawiam dlaczego Neymar nie dostał żółtej kartki za symulacje, skoro sędzia anulował faul/rzut karny :think:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 20:25

Serbowie wyszli jak po swoje - cisną niesamowicie. Szwajcaria cała obsrana nie bardzo wie co się odjaniepawla na boisku :smile:

Brameczka Mitrovicia miodzio. Parę lat temu liczyłem, że może do nas zawita. Jeden z wielkich talentów Partizana, w Anglii idzie mu tak sobie, ale statystyki w reprezentacji zacne.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 20:37

Czemu komentator jak mantrę powtarza, że Kostaryka nie ma szans na wyjście z grupy? Przecież Brazylia ma 4, Serbia 3, Szwajcaria 1, a nie liczą się bezpośrednie, tylko stosunek bramek.

e: oki nie zajarzyłem co autor miał na myśli. nawet przy remisie to gadał i rzeczywiście miał rację. po prostu nie uwzględniałem tego meczu, a on tak :D
Ostatnio zmieniony 22 czerwca 2018, 20:53 przez DonPatch, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7346
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 20:48

Serbia na tą chwilę ma 6 pkt. ;) W pierwszym meczu wygrali z Kostaryką 1-0 po golu Kolarova.
DonPatch pisze:e: ale on mówił tak nawet przy remisie
Przy remisie mieliby 4 pkt. więc Kostaryka i tak za burtą. Jak przegrają, to Szwajcarzy będą mieli 4 oczka :D

Muszę oddać szacunek Szwajcarom bo przetrzymali serbski huragan i kilkukrotnie się odgryźli. Przy okazji dzięki szybkim kontrom wykartkowali ich cały środek pola. Dobry mecz :hellyes:


Brych w formie. 2 gości uwiesza się w polu karnym na Mitroviciu, a ten gwiżdże w drugą stronę. Oczywiście po co sprawdzić VAR :roll:


Szakiri pokarał :bravo: Od zarobienia żółtej kartki SMS bardzo przeciętnie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 22:59

Widzieliście gesty xhaki i szakiry po golach...oboje mają albańskie korzenie i zagrali na nosie Serbom pokazując orła z flagi Albanii.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2018, 23:34

jackop pisze:Brych w formie. 2 gości uwiesza się w polu karnym na Mitroviciu, a ten gwiżdże w drugą stronę. Oczywiście po co sprawdzić VAR :roll:
dla mnie to skandal, 2 gości łapie przeciwnika w pół a on gwiżdże jego faul... do tego ci przed monitorami nie reagują, śmierdzi jakąś ustawką bo wiele razy miało się wrażenie, że gwiżdże pod Szwajcarów w stykowych sytuacjach ale mniejsza o to, gość nie powinien już nic sędziować bo ośmieszył VAR, właściwie można sobie zadać pytanie po co to całe VAR skoro przychodzi taki "sędzia" i robi co chce? po co mydlić oczy, że jest lepiej skoro okazuje się, że dalej jest tak samo :roll: Serbowie zostali po prostu przekręceni, powinni zapewnić sobie awans a pewnie przez ten wielbłąd głupiego sędziego nie wyjdą z grupy


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2018, 07:18

Maly pisze:
jackop pisze:Brych w formie. 2 gości uwiesza się w polu karnym na Mitroviciu, a ten gwiżdże w drugą stronę. Oczywiście po co sprawdzić VAR :roll:
dla mnie to skandal, 2 gości łapie przeciwnika w pół a on gwiżdże jego faul... do tego ci przed monitorami nie reagują, śmierdzi jakąś ustawką bo wiele razy miało się wrażenie, że gwiżdże pod Szwajcarów w stykowych sytuacjach ale mniejsza o to, gość nie powinien już nic sędziować bo ośmieszył VAR, właściwie można sobie zadać pytanie po co to całe VAR skoro przychodzi taki "sędzia" i robi co chce? po co mydlić oczy, że jest lepiej skoro okazuje się, że dalej jest tak samo :roll: Serbowie zostali po prostu przekręceni, powinni zapewnić sobie awans a pewnie przez ten wielbłąd głupiego sędziego nie wyjdą z grupy
A może sędziowie z Niemiec wolą żeby ewentualnym przeciwnikiem reprezentacji Niemiec w 1/8 była taka Szwajcaria a niżeli Serbia? Wydaje mi się, ze ogólnie w tym meczu trochę to wyglądało tak jakby Brych faworyzował Helvetów. Przypomnę, że przy VARze siedział też Niemiec. Niby dali lepszego sędziego, żeby nie było wpadek a tu taka kontrowersja.


DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2018, 12:44

Z tym liczeniem pktów rzeczywiście <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> :D
Co do ustawek to nie przesadzałbym, VAr jest pierwszy raz na MŚ, wielu z sędziów nie miało go jeszcze okazji używać, a i tak robi baaaardzo dobrą robotę. Pojedyncze pomyłki nie powinny przysłaniać obrazu całości, chociaż zgadzam się, że takie błędy śmierdzą.


Obrazek
Zablokowany