Grupa H (Kolumbia, Japonia, POLSKA, Senegal)

Pokój przeznaczony do dyskusji na temat turnieju Mistrzostw Świata rozgrywanego na boiskach w Rosji.
Zablokowany
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 16:50

Pierwsze raz na ten turnieju nie stracilismy gola w pierwszej polowie ale tez nie strzelilismy po raz 3.
Japonia nie musi to spotkanie wygrac stad moze nadal nie przegrywamy.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 16:59

juvemaroko pisze:Pierwsze raz na ten turnieju nie stracilismy gola w pierwszej polowie
Pierwszy raz na tym turnieju nasi oddali celny strzał na bramkę w pierwszej połowie :dance:. Jeszcze nas od tych sukcesów może głowa rozboleć :prochno:.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 17:07

Ewidentnie Nawałka szykował formę na finał z Niemcami :prochno: Z reguły Polska gra lepiej w pierwszych połowach, więc czas przygotować oczy na drugie 45 minut.

Ciekawy obrazek; Japończycy bronią porażki :smile:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 17:53

Przepiękna końcówka meczu :D


juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 17:55

Senegal out i Japonia gra dalej zadecydowale kartki. Senegalczycy ujrzeli o dwie wiecej niz Japonczycy.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 18:42

Miał być mecz o honor wyszła kompletna błazenada. Żeby żaden kołek nie ruszył i nie sfaulował pomagając wejść Błaszczykowskiemu...
Tak kurczowy trzymali się tego jakże cennego zwycięstwa. Największym wygranym tego meczu jest arbiter, który nie nabrał się na skurcze Grosickiego i uratował honor tej dyscypliny sportu.


calma calma
juvemaroko

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2012
Posty: 1869
Rejestracja: 05 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 18:50

Czemu trener nie dal Linettiemu okazja zeby powachac murawa a Peszko dostal taka szansa?
W ostatnich minutach mogl zagrac Karol a nie Jakub!


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 18:55

Z Linettym dziwna sprawa, bo sorry ale nie kupuje faktu,że był zmęczony sezonem, bo od Grzegorza "podaje do tyłu" Krychowiaka i tak grałby lepiej nawet kulawy. Ogólnie nie kupuje ściemy dziennikarzy,że Szymański czy Kądzior odstawali od reszty o 2 klasy, wystarczy zobaczyć na Kurzawę który Grosikowi czy Błąszyczykowksiemu w niczym nie ustępował,ale Nawałka miał swoich ludzi i się na nich przejechał .


MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 19:23

MVP pisze: Choć ogólnie mam jakieś takie kiepskie przeczucia co do tego turnieju dla nas, ale mam szczerą nadzieję, że się mylę.
Do tego obstawiłem 1:2 dla Senegalu, pierwszy raz w życiu grając przeciw drużynie, której kibicuje, ale z jakiegoś powodu czułem ten wynik. Na pocieszenie stówka w kiejdzie.

Kurzawa MVP meczu z dżapanami w mojej opinii. Gość ma technike i sprawiał wrażenie mega inteligentnego, tylko nieco wolny. Jak dla mnie czas zacząć na niego stawiać. Co ciekawe Jędza okazał się lepszym lewym obrońcą niż Rybus, do przodu dawał choć opcje, a z tyłu grał świetnie. Jego asekuracja dawała większą swobodę w środku pola, hmm... Tera gdybać można, ale z drugiej strony nie wiem na ile mecz z Japonią jest miarodajny. W każdym razie w końcu widziałem zalążek tego co prezentowaliśmy choćby na Euro.
Niecierpliwie czekam na decyzje pomundialowe. Jak dla mnie Nawałka powinien zostać, ale kwestia też jego decyzji oraz ewentualnych alternatyw, bo jeśli okaże się że chciałby trenować naszą kadrę np Scolari to trzeba poważnie się zastanowić. Nawałka wygląda na naprawdę solidnego trenera, do tego Polak i widać, że ma spore poparcie w drużynie. Jeśli nie ma nikogo sensownego na jego miejsce możemy sobie tylko zaszkodzić.
Grosik po meczu - "Nie wiem o co tam chodziło, ale końcówka to był kabaret". Uwielbiam go za tą taką trochę sebowską szczerość :D
No nic, Polska dała... :prochno:


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 28 czerwca 2018, 20:04

Zdecydowanie łatwiej i szybciej przychodzi wymienienie tych, którym ten turniej wyszedł, więc powiem komu się ta sztuka bezwzględnie nie udała. Na pierwszym miejscu Grześ Krychowiak, zerowa wartość dodana i z 5 straconych bramek dałbym mu mocne 2,5 (pół gola z Senegalem i dwa z Kolumbią). Następni w kolejce Zieliński, Piszczek i Grosicki. Trochę więcej oczekiwałem. Później Lewandowski.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2018, 12:57

Jak się dzisiaj na to patrzy, zwłaszcza w takich wycinkach: https://twitter.com/i/videos/1012647667267141632 to człowieka ogarnia jeszcze większe zażenowanie postawą panów piłkarzy :facepalm:. Przy okazji się okazało, że dziennikarstwo sportowe to jeszcze większe bagno od politycznego. Dziennikarzyki wprost wpełzają między pośladki piłkarzom, byle załapać się na wywiadzik w Monachium czy Arłamowie, a o tym, że w kadrze bida z nędzą i zero szans na wyjście z grupy to cichutko.


Obrazek
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2018, 13:45

szczypek pisze:Zdecydowanie łatwiej i szybciej przychodzi wymienienie tych, którym ten turniej wyszedł, więc powiem komu się ta sztuka bezwzględnie nie udała. Na pierwszym miejscu Grześ Krychowiak, zerowa wartość dodana i z 5 straconych bramek dałbym mu mocne 2,5 (pół gola z Senegalem i dwa z Kolumbią). Następni w kolejce Zieliński, Piszczek i Grosicki. Trochę więcej oczekiwałem. Później Lewandowski.
Krótko mówiąc - zawiedli liderzy. Lewandowski przeżył ostatnio chyba najgorsze 3 miesiące od kiedy jest profesjonalnym piłkarzem, biją w niego ze wszystkich stron i słusznie.

Do tych, którzy zawiedli, dodałbym jeszcze Glika. Mało się o tym mówi, ale można się zastanawiać jak wyglądałyby pierwsze dwa mecze, gdyby filar naszej defensywy nie wykopał się z nich sam, wywijając balety w powietrzu.

EDIT:
zakiii pisze: Tego hejtu na Glika nie mogę pojąć. Przecież takie zabawy w trakcie siatkonogi to standard. Jak obejrzysz filmiki z ŁNP to zobaczysz, że nie tylko on robił przewrotki. Tak jak Kamila nie znoszę, tak w tym wypadku miał najzwyczajniej pecha.
Wiesz, pecha to dla mnie miał Santiago Canizares, jak nie pojechał na MŚ, bo mu butelka z wodą kolońską przy goleniu na stopę spadła. Glik sam sobie sprezentował uraz barku. Na tym poziomie piłkarz w przededniu wielkiej imprezy powinien się pilnować, jeżeli takich jak on było więcej, to wcale go to nie usprawiedliwia. Nie jest to żaden hejt z mojej strony, nie lubię go, ale po prostu uważam, że dla tej reprezentacji jest niezbędny i spoczywa na nim większa odpowiedzialność niż na Cionku czy Peszce.
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2018, 15:42 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2018, 13:55

B@rt pisze:
szczypek pisze:Zdecydowanie łatwiej i szybciej przychodzi wymienienie tych, którym ten turniej wyszedł, więc powiem komu się ta sztuka bezwzględnie nie udała. Na pierwszym miejscu Grześ Krychowiak, zerowa wartość dodana i z 5 straconych bramek dałbym mu mocne 2,5 (pół gola z Senegalem i dwa z Kolumbią). Następni w kolejce Zieliński, Piszczek i Grosicki. Trochę więcej oczekiwałem. Później Lewandowski.
Krótko mówiąc - zawiedli liderzy. Lewandowski przeżył ostatnio chyba najgorsze 3 miesiące od kiedy jest profesjonalnym piłkarzem, biją w niego ze wszystkich stron i słusznie.

Do tych, którzy zawiedli, dodałbym jeszcze Glika. Mało się o tym mówi, ale można się zastanawiać jak wyglądałyby pierwsze dwa mecze, gdyby filar naszej defensywy nie wykopał się z nich sam, wywijając balety w powietrzu.

Tego hejtu na Glika nie mogę pojąć. Przecież takie zabawy w trakcie siatkonogi to standard. Jak obejrzysz filmiki z ŁNP to zobaczysz, że nie tylko on robił przewrotki. Tak jak Kamila nie znoszę, tak w tym wypadku miał najzwyczajniej pecha.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 29 czerwca 2018, 15:42

Vimes pisze:Jak się dzisiaj na to patrzy, zwłaszcza w takich wycinkach: https://twitter.com/i/videos/1012647667267141632 to człowieka ogarnia jeszcze większe zażenowanie postawą panów piłkarzy :facepalm:. Przy okazji się okazało, że dziennikarstwo sportowe to jeszcze większe bagno od politycznego. Dziennikarzyki wprost wpełzają między pośladki piłkarzom, byle załapać się na wywiadzik w Monachium czy Arłamowie, a o tym, że w kadrze bida z nędzą i zero szans na wyjście z grupy to cichutko.
:ok:


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 czerwca 2018, 10:27

Obrazek
Piotr Zielinski, Poland
With a host of scouts from Europe’s biggest clubs reportedly casting an eye over Piotr Zielinski this summer, the Napoli midfielder had a chance to impress. He didn’t take it. He was in the side to provide ammunition to the forwards, most notably Robert Lewandowski, but the 24-year-old created just two chances in 259 minutes and his overall pass accuracy was a very modest 79.1%. Rating: 6.41

Robert Lewandowski, Poland
Given his incredible record in qualifying – he was the top scorer in Europe with 16 goals – Robert Lewandowski has been toothless during the group stages of the last two major international tournaments. He did not score until the quarter-finals of Euro 2016, a feat he will not be able to repeat this time around. The Bayern Munich striker mustered nine shots in Russia without scoring, hitting the target with just three of them. Rating: 6.43

Źródło
Dwóch naszych asów w najgorszej jedenastce fazy grupowej. Brakuje jeszcze tylko Nawałki jako najgorszego trenera fazy grupowej. Co prawda, Sampaoli próbował mu robić konkurencję w tej dziedzinie, ale jednak Argentyna z grupy wyszła, więc tytuł należy się naszemu selekcjonerowi. Poza tym, na ławce rezerwowych tej jedenastki powinni siedzieć Szczęsny z Krychowiakiem.


Obrazek
Zablokowany