# 20 Fabio Miretti

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 11 lipca 2022, 19:51

Obrazek

# 20 FABIO MIRETTI

Obrazek

Data urodzenia: 03.08.2003
Miejsce urodzenia: Pinerolo, Włochy
Kariera seniorska: Juventus U23 (2021-....) , Juventus FC (2021-....)
Debiut w Juve: (08.12.2021) - JUVENTUS FC 1:0 Malmö FF - Liga Mistrzów
Kwota transferu do Juve: -
Obecne zarobki: ?


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 07 listopada 2022, 20:19

Dziwne, że nikt tu jeszcze nic nie pisał.
Mam wrażenie, że po początkowym hajpie i paru dobrych występach, Miretti przygasa. Mam z nim taki problem, że ma w tej chwili takie deficyty, co do których zawsze się zastanawiam, czy zawodnik da radę to poprawić, czyli podejmowane decyzje i ich szybkość oraz "widzenie" na boisku. Bo o ile mozna chyba każdemu wtłuc do głowy szybsze oddawanie piłki i nie przetrzymywanie jej bez sensu, to zrozumienie co jest korzystniejsze w danej sytuacji na boisku, gdzie podać itp jest już cięższe. A zwłaszcza, jeżeli wynika właśnie z braku przegladu pola, żeby móc zagrać tam gdzie przyniesie to najlepszy efekt. A to niestety często irytuje w naszym Fabio. A nie da się chyba być świetnym pomocnikiem, bez tych cech.
Ale oby udało mu się to przezwyciężyć.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 07 listopada 2022, 20:26

Grał na Euro U19 i tutaj upatrywalbym powodu kryzysu formy. Krótki wakacje i krótki okres przygotowawczy.
Ostatnio popełnia irytujące błędy, ale w meczu ma przebłyski. Przerwa na mundial dobrze mu zrobi.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 08 listopada 2022, 10:43

Akurat brak decyzyjność narasta wraz z każdym rozgrywanym meczem. Na początku wyglądało to zupełnie inaczej i zwyczajnie widzę tu rękę trenera, który zabrania mu grania zbyt wielu ryzykownych piłek, szczególnie gdy mamy wynik. Takie zachowanie widać u każdego niemal zawodnika u nas więc i dopóki Miretti nie będzie Di Marią to będzie tłamszony więzami niewolniczymi przez pryncypała i ciężko mi go za to winić. Wystarczy zobaczyć jakie piłki posyła obecnie Bentancur by stało się jasne z czego to u nas wynika, że zawodnicy grają tak a nie inaczej. Niestety - Miretti bez takich piłek jest po prostu dużo mniej pożyteczny więc i jego odbiór nie może być tak pozytywny jak wcześniej.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 08 listopada 2022, 12:19

Miretti jest młodszy od Fagioliego o 2,5 roku. To spora różnica w przypadku tak młodych piłkarzy. Fabio dopiero w sierpniu 2023 skończy 20 lat. Nigdy nie powąchał piłki poza Juve. Nicolo jest po znakomitym sezonie w Serie B, w którym stał się liderem drużyny, wywalczył z nią awans i w dodatku zaliczył bardzo dobre staty (najlepsze od czasów Verrattiego jeśli chodzi o młodych środkowych pomocników).

Dlatego Fagioli to materiał na już, aby już teraz próbować wprowadzić go nawet do 1. składu.

Miretti to też utalentowany chłopak, ale jednak melodia przyszłości. Znacznie bardziej nieokrzesany i nierówny niż Fagioli. Bardzo mnie dziwiło, że Allegri wolał cały czas dawać szanse Mirettiemu, a Fagioliego kisił na ławce. Naprawdę tylko kontuzja w ostatnim momencie Paredesa i McKennie uratowała nas chyba przed oddaniem Fagioliego do jakieś Verony na wypożyczenie.

Sytuacja z Ilingiem czy Fagiolim pokazuje, że nasz sztab totalnie nie potrafi ocenić umiejętności/potencjału/formy poszczególnych graczy. 2 młokosów wchodzi przypadkowo do 1. składu i z miejsca ciągną tę drużynę? Coś tu jest nie tak ze sztabem i "gwiazdami", które dotychczas grały zamiast tych młokosów.


ODPOWIEDZ