# 21 Nicolò Fagioli

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 14:44

Obrazek

# 21 NICOLO FAGIOLI

Data urodzenia: 12.02.2001/i]
Miejsce urodzenia: Piacenza, Włochy
Kariera seniorska: JUVENTUS U23 (2018-2021), Juventus (2018-....), Cremonese wypoż. (2021-2022)
Debiut w Juve: (27.01.2021) - Juventus F.C 4:0 SPAL
Kwota transferu do Juve: ???
Obecne zarobki: -






Gdzieś kilka lat temu widziałem jakieś zestawienie supertalentów, w którym nasz Fagioli był obok Fodena.

Kiedy rodzisz się w Anglii:
- masz 105 występów w 1. drużynie
- masz 26 goli i 18 asyst w 1. drużynie
- grasz dla jednego z 2 najbogatszych klubów na świecie
- masz już 2 występy w seniorskiej reprezentacji
- Transfermarkt wycenia Cię na 60 mln
- obecnie jesteś już graczem podstawowego składu
- za rok staniesz się pewnie liderem drugiej linii w zespole mistrza kraju

Kiedy rodzisz się we Włoszech:
- masz 1 występ w 1. drużynie
- masz 0 goli i 0 asyst w 1. drużynie
- grasz dla klubu, który ma znacznie mniejsze możliwości finansowe, ale i tak nie stawia na "produkty własne"
- nie masz jeszcze nawet występu w reprezentacji U-20
- Transfermarkt wycenia Cię na 900 tys.
- obecnie modlisz się o to, aby umożliwili Ci trenowanie z 1. drużyną
- za rok pójdziesz pewnie na wypożyczenie do drużyny walczącej o utrzymanie w Serie A

Właśnie dlatego całe Włochy są lata za najlepszymi :facepalm:


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 15:21

Norma. To nawet nie chodzi tylko o Juventus. O większość klubów. Nie chce mi się wierzyć w to, że w ciągu ostatnich 5-10 lat nie było w tej naszej grupce młodzieżowej nikogo kto nie byłby chociaż solidnym rezerwowym.


piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 22 lutego 2021, 19:00

Trudno takiego zawodnika oceniać. Zagrał jedno dobre spotkanie, nie dostaje więcej szans, ale pozostaje wciąż uznawany jako talent.
Widziałem go raz i uważam, że od meczu w PW powinien był do tej pory ze 2-3 razy wejść na murawę na przynajmniej 20-30 min z trudniejszymi przeciwnikami. Tamtym występem sobie na to zasłużył.
Osobiście jestem fanem jego talentu. Nie mam twardych argumentów, bo nie mogę ich mieć. Subiektywnie wydaje mi się, że gość ma to coś (luz, przegląd pola, dokładne podanie, wyobraźnię) by pokierować drugą linią.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 01:08

Crunny pisze:
22 lutego 2021, 14:44
Gdzieś kilka lat temu widziałem jakieś zestawienie supertalentów, w którym nasz Fagioli był obok Fodena.
Generalnie wiem, o co Ci chodzi i w większości się z Tobą zgadzam, ale zastanawiam się, czy faktycznie z tego porównania można wyciągnąć jakieś wnioski, poza takimi oczywistymi, że Serie A jest ligą, w której chyba najbardziej w Europie nie ufa się młodym piłkarzom. Ale to wiemy i bez takich porównań. ;)

W gruncie rzeczy te dwie kariery będzie można jakoś porównywać za jakiś czas, może jak będą mieli po 26 lat będziemy mogli jakoś wstępnie ich rozliczać. W tej chwili są po prostu zbyt młodzi, żeby coś konkretnego wywnioskować. Nawet za bardzo nie robi na mnie wrażenia ta dysproporcja w wycenie, bo wiadomo, że ten dzisiejszy rynek jest pokręcony i wystarczy kilka udanych spotkań, żeby wartość zawodnika skoczyła do kilkudziesięciu milionów euro. Dla przykładu - Barella, za którego wielu z nas dałoby się pokroić (ur. luty '97 - w wieku 20 lat, w styczniu 2017 był wyceniany na 2,5 mln euro, rok później, jeszcze grając w Cagliari, jego wartość wynosiła 20 mln), Zaniolo (ur. lipiec '99 - w czerwcy 19 był wyceniany na 40 mln euro, ale jeszcze rok wcześniej wyceniano go zaledwie na milion euro), nasz Fede Chiesa (ur. w październiku '97 - w październiku '17 był wart 17 mln, ale rok wcześniej - 500 tys. euro, natomiast w październiku '18 - 50 mln). Te wartości skaczą jak oszalałe.

Oczywiście, że w porównaniu do karier takiego Halaanda, Mbappe czy Fatiego Fagioli wygląda mega biednie, ale nie jest powiedziane, że nie będzie miał lepszej kariery niż taki Foden. Natomiast oczywiście to, że fani Juventusu po dwóch-trzech meczach ekscytują się Fagiolim czy Dragusinem, o których rok temu większość z nas jeszcze nie słyszała, jest oczywiście kuriozalne jeśli popatrzymy na największe talenty z Europy. Niestety, dekady włoskiego betonowego podejścia, braku wiary w młodzież i powtarzania, że włoscy piłkarze później dojrzewają (lol, to jest najgłupsze tłumaczenie braku chęci stawiania na nastolatków, ale no wszyscy to łykaliśmy) sprawiły, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Niezrozumiałych decyzji Pirlo jest masa, ale chwała mu chociaż za to stawianie na naszych dzieciaków. A nuż ten Fagioli czy inny Dragusin wypali i będziemy mieli z niego pociechę.

Jeszcze na koniec to muszę przyznać, że osłabiło mnie zdanie wypowiedziane dzisiaj przez komentatorów a propos Fagiolego. Powiedzieli, że Fagioli był pupilkiem Allegrego za jego kadencji w Juve, a Max aż tak w niego wierzył, że RAZ WŁĄCZYŁ GO DO KADRY MECZOWEJ W SERIE A. Doskonała wiara w chłopaka, Fagioli pewnie będzie Maxiowi dozgodnnie wdzięczny za rozwój, jakiego dokonał pod jego skrzydłami. Włoska mentalność w pigułce.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 09:45



Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 10:54

Wiem, że to tylko filmik i nie ma co wyciągać wniosków z kilku zlepków zagrań, ale mimo wszystko widać na tym video dobre przyjęcie piłki i szybkie decyzje. Dostaje piłkę i od razu przyjęciem ustawia sobie kierunek gry. Popatrzcie na Bentanciula i Ramseya - typy przyjmują piłkę, potem poprawiają ją 3 razy lub więcej i oddają do tyłu.
A tu chłopak przyjmuje piłkę już do przodu i od razu ma pomysł i wie co z nią zrobić.

Serio wrzuciłbym go zamiast Ramseya i Bentancura i dał mu duzo grać. Ile można czekać aż ktoś przełamie tą niekreatywną i bezjajeczną pomoc.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 11:42

Różnica między Fagiolim a Ramsey'em czy Bentancurem jest widoczna gołym okiem: młody chce jak najszybciej grać do przodu. I tak się gra w nowoczesnej piłce. Musi na pewno mocno poprawić skille, aby taka gra przychodziła mu z łatwością w meczach przeciwko najlepszym, ale póki co pokazuje, że warto dawać mu szansę. Czy jest w Europie jakiś inny topowy klub, który mając do wyboru stawianie na:
- utalentowanego 20-letniego wychowanka
- łamliwego 30-letniego piłkarza, który jest w klubie dopiero drugi sezon i do tej pory nie pokazał nic specjalnego, a do tego jest 5. najlepiej opłacanym zawodnikiem w klubie

Nawet idiotycznie zarządzana Barca chyba zreflektowała, że lepiej dawać szanse 21-letniemu Puigowi niż 30-letniemu Pjanicowi.

Czy liczę, że będziemy mieli pociechę z Fagioliego? Nie, bo pamiętam, jak cieszyłem się, że będziemy mieli z Keana maga napadziora na lata. Skończy się podobnie, bo Fagioli będzie chciał grać, a nie oglądać z ławki kaleczenie Bentancura czy Ramsey'a.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 11:53

vitoo pisze:
23 lutego 2021, 01:08
Niestety, dekady włoskiego betonowego podejścia, braku wiary w młodzież i powtarzania, że włoscy piłkarze później dojrzewają (lol, to jest najgłupsze tłumaczenie braku chęci stawiania na nastolatków, ale no wszyscy to łykaliśmy) sprawiły, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.
Najgłupszy był ten, że Juventus to nie Barca i tu liczą się wyniki, a nie ogrywania młodzieży. Przez lata w zasadzie co okienko czytałem, że życie to nie FM, więc trzeba skupić się na kupowaniu pilkarzy "z doświadczeniem", gotowych na już.


Co do Włocha, to na chwilę obecną nie podejmuje się oceny skali jego talentu, bo dostarczył mi stanowczo za mało informacji. Jak chłopak zacznie dokładać coś pozytywnego, to będzie można napisać coś więcej, ale na razie dziwie się tym zachwytom (na wyrost). A jak czytam posty, że "jest już lepszy od X" to nie wiem czy się śmiać czy płakać :dontknow: Jestem przekonany, że takie 2 mecze rozegrałby pierwszy lepszy junior akademii Ajaxu czy Lyonu - piszę tu o 17-18latkach. Szum większy, niż kiedy zaczynał Pogba czy Coman, którzy na starcie mięli lepsze papiery, podobnie jak Verratti, którego ostatecznie nie udało się sprowadzić. Co nie znaczy, że nie powinien dostawać swoich szans w przypadku gdy w pomocy mamy 'szpital'.
Wicior pisze:
23 lutego 2021, 10:54
Wiem, że to tylko filmik i nie ma co wyciągać wniosków z kilku zlepków zagrań, ale mimo wszystko widać na tym video dobre przyjęcie piłki i szybkie decyzje. Dostaje piłkę i od razu przyjęciem ustawia sobie kierunek gry.
Crunny pisze:
23 lutego 2021, 11:42
Różnica między Fagiolim a Ramsey'em czy Bentancurem jest widoczna gołym okiem: młody chce jak najszybciej grać do przodu.
Przecież na tej kompilacji w większości przypadków zagrał piłkę do boku, albo do tyłu :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 12:13

jackop pisze:
23 lutego 2021, 11:53
Przecież na tej kompilacji w większości przypadków zagrał piłkę do boku, albo do tyłu :prochno:
Dlatego nie ma wątpliwości, że dobrze się wkomponuje w nasz styl.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 12:13

Dokładnie tak jak pisze Crunny.
Wcześniej pojawiły się już informacje, że Fagioli ma stać się pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu w trybie przyspieszonym. Mam nadzieję, że to prawda...
Argument rzekomego ryzyka w ogóle nie istnieje w sytuacji, gdy trenerem ot tak zostaje Pirlo.
Ramsey to porażka, dobra ta jego wypowiedź pomeczowa. Niech opowiada o 'optymalnej pozycji' w kontekście Crotone, poza tym każdy wie, że jest ona poza boiskiem.
Zresztą, tak z działań Fabsa. Przychodzi Rovella, wszyscy liczą na Locatelliego, pojawił się Fagioli. Będą 2-3 sprzedaże w pomocy i nazwiska nasuwają się same.


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 23 lutego 2021, 13:06

jackop pisze: Przecież na tej kompilacji w większości przypadków zagrał piłkę do boku, albo do tyłu :prochno:
6 podań do tyłu i 10 do przodu.
Nie no WIĘKSZOŚĆ przypadków do tyłu. Jasne.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2021, 11:55

Fagioli wraz z Correirą nominowani to Golden Boya. Ciekawe czy Maksio oszlifuje nasze młode diamenty ;)
https://transfery.info/aktualnosci/gold ... aka/150484


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2021, 13:07

Maly pisze:
17 czerwca 2021, 11:55
Fagioli wraz z Correirą nominowani to Golden Boya. Ciekawe czy Maksio oszlifuje nasze młode diamenty ;)
https://transfery.info/aktualnosci/gold ... aka/150484
Niech młody ucieka jak najszybciej bo inaczej przepadnie.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 czerwca 2021, 13:18

Poprostu pisze:
17 czerwca 2021, 13:07
Maly pisze:
17 czerwca 2021, 11:55
Fagioli wraz z Correirą nominowani to Golden Boya. Ciekawe czy Maksio oszlifuje nasze młode diamenty ;)
https://transfery.info/aktualnosci/gold ... aka/150484
Niech młody ucieka jak najszybciej bo inaczej przepadnie.
Mam taką samą opinię. Jeśli Max zdecyduje, że będzie mu dawał sporo szans i faktycznie będzie to sporo szans np 1500 min w całym sezonie...spoko...rozumiem, ale w każdym innym przypadku dla własnego dobra chłopak powinien się ewakuować z Turynu jak z jakiegoś miasta zombie. Atalanta, Sassuolo, Bologna...to dobre kluby dla młodych zawodników.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 września 2021, 22:05

A tymczasem nasz młody Fagioli ładuje bramkę o 23 lata starszemu Buffonowi.


ODPOWIEDZ