Nicolò Rovella

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 11:38

Obrazek

(15.08.2022) - Juventus 3:0 Sassuolo







mns pisze:
29 stycznia 2021, 09:53
Oficjalnie
Rovella do Juve za 18+2 ew. bonusów
Potranova do Genoi za 10+5 ew. bonusów
Petrelli do Genoi za 8+5,3 ew. bonusów

Dodatkowo Rovella wyp. do Genoi do 06.2022
niech mi ktoś wytłumaczy to od strony FFP dlaczego za gościa z kontraktem na pół roku dajemy 20mln ?:)
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2021, 14:29 przez Maly, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 11:55

Maly pisze:
29 stycznia 2021, 11:38
mns pisze:
29 stycznia 2021, 09:53
Oficjalnie
Rovella do Juve za 18+20 ew. bonusów
Potranova do Genoi za 10+5 ew. bonusów
Petrelli do Genoi za 8+5,3 ew. bonusów

Dodatkowo Rovella wyp. do Genoi do 06.2022
niech mi ktoś wytłumaczy to od strony FFP dlaczego za gościa z kontraktem na pół roku dajemy 38mln ?:)
Po to, żeby w naszych księgach było 17 mln na plus za ten deal.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 12:17

A to nie jest myślenie krótkoterminowe? przecież te 18mln rozbije nam się na kilka lat po prostu chyba, że ktoś tu liczy, że Rovellę sprzedamy za 18 kiedyś. Już nie mówię o bonusach.

Dlaczego nie weźmiemy go za free, nie sprzedamy Portanowy i Petrelliego za łącznie 8? Przecież to oddajemy im 2 gości za nic w tym dealu + Rovellę na półtora roku na wypożyczenie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 12:42

Maly pisze:
29 stycznia 2021, 12:17
Dlaczego nie weźmiemy go za free, nie sprzedamy Portanowy i Petrelliego za łącznie 8?
A to nie jest myślenie życzeniowe? :D Ci goście byli warci łącznie ze 2 bańki, w porywach do 3. Poza tym trzeba by znaleźć jeszcze chętnego kupca - Genoa nie wzięła ich przecież z dobrego serca. Dostaliśmy 18 mln, czyli tyle ile zapłaciliśmy za Rovellę. Co jest w bonusach, tego się pewnie nie dowiemy, a przez najbliższe 1,5 roku nie musimy się o to martwić.

Plusavenza musi być :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 13:39

Jak to jest w końcu z tą jego umową?
Jedne źródła podają, że jest opcjonalne 20 mln bonusów czyli może kosztować 38 mln łącznie, a drugie z kolei że kwota transferu 18 mln może wzrosnąć do 20 mln czyli 2 mln bonusa. Jak jest w końcu?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 13:43

Oficjałka: https://www.juventus.com/en/news/articl ... nd-rovella

Mogli napisać po polsku, a tak człowiek musi się zastanawiać czy tłumaczyć: maksymalnie do 20 mln czy maksymalnie o 20 mln. Jak na mój angielski to 18+2 :dontknow: Na <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> i zagranicznych portalach to samo.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 14:30

jackop pisze:
29 stycznia 2021, 12:42
Maly pisze:
29 stycznia 2021, 12:17
Dlaczego nie weźmiemy go za free, nie sprzedamy Portanowy i Petrelliego za łącznie 8?
A to nie jest myślenie życzeniowe?
Może i jest ale pisało się o tym, że ktoś się interesuje Portanovą :)

Zapomniałem, że Sturaro im sprzedaliśmy więc pewnie teraz przyszła pora na kolejną ratę z naszej strony...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2512
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 15:04

No i mamy goscia. Pilkarz perspektywiczny, Wloch (czy moze miec status naszego wychowanka?). Sam transfer, jak najbardziej na plus.
Teraz kwestia watpliwosci: ogolnie za czasow Marotty/Paraticiego zrobilismy sie miekiszonami i inni prezesi zdaja sobie z tego sprawe wykrzystujac to bezpardonowo. Oczywiscie w srodowisku Juventusu nazywa sie to "dobrymi ukladami"... Za Moggiego, to pewnie bysmy wyczekali do konca, ew. rzucajac Genoi jakis ochlap za transfer juz w zimie (pol roku przed koncem kontraktu pilkarza). Z drugiej strony z Portanovy i tak nic nie bedzie, a ten drugi synek, to jest material na 10-ego do wejscia napastnika. No i bedzie plusvalenza (ale trzeba pamietac, ze te finanasowa bryndze Zarzad sam sobie ufundowal). Nie wiem tez, czy nie lepiej byloby zawinac Rovelle do Turynu juz teraz i po prostu dawac mu grac w pierwszej druzynie (z reszta Fagioliemu tez), bo on tam w tej Genoi tez jakiejs wybitnej ilosci minut nie ma.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 15:09

Maly pisze:
29 stycznia 2021, 14:30
Zapomniałem, że Sturaro im sprzedaliśmy więc pewnie teraz przyszła pora na kolejną ratę z naszej strony...
Tu już wszystko uregulowane, bo zapłaciliśmy im 26 baniek za Romero ;)
Jacky pisze:
29 stycznia 2021, 15:04
(czy moze miec status naszego wychowanka?)
Nie :bad:
Jacky pisze:
29 stycznia 2021, 15:04
Oczywiscie w srodowisku Juventusu nazywa sie to "dobrymi ukladami"... Za Moggiego, to pewnie bysmy wyczekali do konca, ew. rzucajac Genoi jakis ochlap za transfer juz w zimie (pol roku przed koncem kontraktu pilkarza).
Przecież w robieniu plusavenzy chodzi właśnie o to, żeby kwoty były jak najwyższe. Jakbyśmy dali za niego 100 mln i wzięli od Gryfów 100 mln za Portanovę i Petrelliego to wyszlibyśmy na jeszcze większy +

Wymieniliśmy dwóch placków za (podobno) super talent i to wewnątrz ligi, gdzie zazwyczaj nas nie lubią. Nawet jak synek nigdy nie powącha koszulki Juve, to my i tak już wygraliśmy na tej transakcji. Gdzie tu widzisz robienie z siebie miękiszona? To, że nie włączymy Rovelli do kadry już teraz paradoksalnie daje nadzieję, że latem Paratici będzie myślał o wzmocnieniu pomocy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 15:35

Większy plus dziś ale i większe minusy jutro ;) Przecież te 18mln zostanie rozpisane na 4 lata, po 4.5mln + pensja wyniesie roczna amortyzacja tego gostka. Teraz żeby na nim nie wyjść na minus w FFP to trzeba będzie to znów sprzedać po 2 latach za 9mln w pakiecie za kolejnego Ravellę i tak w kółko. No i wszystko fajnie ale nadal nie zarabiamy żadnych pieniędzy na tych zawodnikach. Kasjer ma to samo tylko księgowy się cieszy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 15:42

Maly pisze:
29 stycznia 2021, 15:35
Większy plus dziś ale i większe minusy jutro ;)
:?: Z łaski swojej przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i przetłumacz mi proszę tym na ludzki, bo nie wiem jak doszedłeś do tego wniosku. Btw transakcje wobec całej trójki obejmują 3 lata finansowe, a przynajmniej tak jest napisane w oficjalnym komunikacie; link wyżej ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 17:46

Dziś księgujemy 18mln na plus ale przez 4 lata będziemy księgować po 4.5mln na minus.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 18:47

Maly pisze:
29 stycznia 2021, 17:46
Dziś księgujemy 18mln na plus ale przez 4 lata będziemy księgować po 4.5mln na minus.
W ten sposób rozpisane są wszystkie transakcje, więc nie ma różnicy czy ktoś się nazywa Rovella, Chiesa czy De Ligt. Co w tym nadzwyczajnego? Daj Boże żeby przy wszystkich transferach przeciwna strona przyjmowała naszych grajków w rozliczeniu :pray: Pójdą przelewy i wymienimy się z Genoą 18 mln za 18 mln - dobry biznes. Z resztą po to się tak bawimy, żeby bez problemów z FFP ściągać sobie piłkarzy za czysty hajs. Zacznie się amortyzacja jednego to skończy innego.

Żeś wyskoczył z tematem a ja się zastanawiam po co mielibyśmy jeszcze kogoś sprzedawać :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 20:11

Nie za bardzo się zgodzę bo przez takie 4.5 co roku musimy właśnie takich Rovellich kupować. Jest jeszcze przecież Mandragora a i na pewno o kimś zapomniałem. Gdzieś kilka lat temu zabrakło nam kilka baniek do spięcia FFP i ciągnie się to za nami jak smród po kalesonach. Mówisz, że dzięki temu mamy czysty hajs? Pewnie tak ale na takich dealach jesteśmy w plecy za niemal każdym razem, więc transfery za gotówkę kosztują nas dwa razy. Coś tu nie gra tak jak powinno na moje oko.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2021, 20:31

Maly pamiętaj jednak, że na chwilę obecną takie transakcje są logiczne z ekonomicznego punktu widzenia, bo mamy kryzys i ograniczone możliwości generowania przychodu, wiec teraz tym bardziej będziemy chcieli wykazywać zysk na teraz. Oczywiście w pełni się zgadzam, że w przyszłości za to zapłacimy tak czy inaczej. W normalnych okolicznościach powinniśmy poczekać do końca kontraktu, a naszych dwóch wafli jednak włączyć w inny deal, gdzie możliwości wyciągnięcia za free by nie było. Tylko, że to jedynie gdybanie, bo Genoa zgodziła się wygenerować na nich taki zysk tylko w przypadku zrobienia im dobrze na Rovelli.

Dziwi natomiast obligatoryjne wypożyczenie aż na 1,5 roku, szkoda że nie mamy żadnej furtki aby w czerwcu 2021 podjąć sami jakaś decyzję, w zależności od rozwoju swego chłopaka jak i naszej sytuacji kadrowej.


ODPOWIEDZ