# 7 Federico Chiesa

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 10 stycznia 2021, 20:08

To nie jest trolling ale łatwo to można pod trolling podciagnąć.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2021, 22:25

Powiem Wam, że mam mega uciechę z oglądania Chiesy i liczę, że jego dobra gra to zapowiedź naprawdę fantastycznych sezonów w biało-czarnych barwach, a nie sinusoidy jak u Dybali. Pojawiają się co jakiś czas, że Fede to taki trochę jeździec bez głowy, ale ja się z tym zupełnie nie zgadzam. Miał co prawda nieco cieżkie początki, ale moim zdaniem i tak dość szybko się zaaklilmatyzował, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę brak okresu przygotowawczego, jesienną rozpierduchę w Juve i przeskok z Florencji do Turynu. Wbrew pozorom wydaje mi się, że Chiesa gra inteligentnie i też sporo dobrych okazji strzeleckich wypracowuje partnerom.

Generalnie Chiesa przypomina mi trochę w swojej grze... Teveza. Wiem, że to porównanie póki co jest mocno na wyrost, ale ta krępa postura, mocne stanie na nogach i zdecydowanie, kiedy dostaje piłkę, przypomina mi właśnie Argentyńczyka. No i Włoch już zdążył pokazać, że potrafi strzelić bramkę z każdej pozycji, lewa noga, prawa noga, strzał z dystansu, wypracowanie sobie sytuacji strzeleckiej samemu czy oddanie groźnego strzału w takiej pół-sytuacji (jak na przykład akcja z Interem, po której wybijał Handa, czy jeden z poprzednich meczów, w którym trafił w słupek). Jasne, że to nie ten kaliber co Carlitos póki co, ale naprawdę przyjemnie się patrzy na Chiesę i jeśli dalej będzie się tak rozwijał to ma szansę zrobić w Juve dużą karierę.

Chyba chciałbym też częściej widzieć go w roli cofniętego napastnika, bo facet ma po prostu łatwość w tworzeniu zagrożenia pod polem karnym.


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2021, 23:02

@vitoo: jak miałbym porównywać, to z grą Chiesy chyba Nedved mi się najbardziej kojarzy z naszych byłych zawodników. Pozycja na boisku, skillset, mental, żelazne płuca, siła, umiejętność gry obiema nogami. Sporo mi się kojarzy z naszą genialną 11-ką. I nie obrażając Douglasa Costy, to dawno nie mieliśmy takiego klasowego skrzydłowego.


Capo di tutti capi
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2021, 23:16

@vitoo Spodziewałem się po nim znacznie mniej i sądziłem, że czeka go standardowe wprowadzanie do drużyny. Wyszło jak wyszło i dobrze, że razem z Kulusevskim zgarniają minuty, bo zainwestowaliśmy w ten duet 100 baniek.

Tevez? No nie wiem... Carlitos bezwzględnie zaliczył w Juve szczyt swojej kariery. Oglądałem go w akcji od czasów West Hamu i po tym co pokazywał u nas spokojnie stawiam go powyżej turyńskiego Cristiano. Chiesa ma może 0,1% szans na wejście na podobny poziom.

Młody Włoch zupełnie nie ma dryblingu i balansu ciałem (piszę tu o topowej półce). To w tym momencie mój najpoważniejszy zarzut. Kiedy nie ma miejsca żeby się rozpędzić, to brakuje planu B na minięcie przeciwnika, z którym często się zderza, bądź sam się gubi, a akcja pali na panewce. Sytuacja nie do pomyślenia w przypadku Argentyńczyka, który kiedy przyszło co do czego, to potrafił utrzymać się na nogach jakby był wmurowany w boisko. Federico nie ma ani tej agresywności i zadziorności co Tevez czy Rooney, ani finezji Del Piero. Ma za to niezłe kopyto i jest szybki, więc dalej stawiałbym na niego na boku, gdzie jest więcej przestrzeni. Między środkowymi obrońcami i defensywnymi pomocnikami przeciwnika by zginął, bo na tę chwilę za łatwo ograniczyć jego ruchy zamykając odpowiednie przestrzenie.

Na pewno jego styl musi ewoluować, bo jak pisałem już kilka razy, mam wątpliwości czy to co prezentuje obecnie sprawdzi się na poziomie Ligi Mistrzów.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lutego 2021, 15:47

Jak można sprawdzić typowałem go niemal z miejsca do 1 składu i byłem przekonany, że będziemy się go domagać do wyjściowego składu ale muszę przyznać, że o ile gra mniej więcej tak jak bym się spodziewał o tyle liczby ma lepsze niż oczekiwałem, szczególnie jeśli chodzi o gole bo asysty akurat "zgodnie z oczekiwaniami" lub prawie. Obstawiam, że jest tak bo ma lepszych graczy obok siebie i nie zawsze na nim skupia się główna uwaga obrońców jak to miało miejsce w Fiorentinie a że potrafi sobie znaleźć lukę i ma szybkość żeby się w niej znaleźć to ma już tyle goli ile ma. Z drugiej strony nie zachwycałbym się bo ze 2 gole to takie, że drugi raz by mu nie wpadły przy tylu strzałach ile oddaje.

Co do dryblingu to nie dramatyzowałbym. Robben miał jeden zwód i jeden strzał i potrafił zrobić różnicę ;) Chiesa ma szybkość i póki ją ma z boku pola karnego będzie w stanie z prawej wrzucić a z lewej zejść do środka wg mnie na każdym poziomie, także w LM z najlepszymi obrońcami na świecie. On nigdy nie będzie wirtuozem z wachlarzem miliona zagrań pod bramką rywala ale najważniejsze, że to co robi ma opanowane na bardzo wysokim poziomie.

Podsumowując FC to świetny wyrobnik, z ogromnymi płucami i wolą walki, który być może kiedyś wskoczy na o wiele wyższy poziom ale nawet jeśli nie to i tak długo będziemy mieli z niego pożytek. Barella przychodząc do Interu też miał tylko płuca i jako takie umiejętności a po roku stał się jednym z najlepszych ŚP w lidze więc możemy marzyć i my ale chyba każdy przyzna, że jakby co sezon powtarzał liczby jakie wykręca obecnie to i tak nie byłoby źle.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 00:27

“Trzeba przyznać, że Hellas walczył do końca i osiągnął remis. Jesteśmy wściekli, powinniśmy utrzymać prowadzenie. Przejęli kontrolę nad meczem, dopadło nas zmęczenie w ostatnich 30 minutach. Mimo to, jesteśmy Juventusem, musimy wygrywać takie mecze. Brakuje nam drobnych szczegółów“.
Powinno być podwyższyć prowadzenie. Może to tylko przypadkowy dobór słów, bo źle by się stało, gdyby Kjeza zaczął nasiąkać naszym DNA :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 10:49

Starszyzna działa ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 13:09

Maly pisze:
01 lutego 2021, 15:47
Podsumowując FC to świetny wyrobnik, z ogromnymi płucami i wolą walki, który być może kiedyś wskoczy na o wiele wyższy poziom ale nawet jeśli nie to i tak długo będziemy mieli z niego pożytek.
Ok, wszystko się zgadza, tylko jest jeden problem - sprowadziliśmy świetnego wyrobnika, a zapłacimy za niego jak za wielką gwiazdę i wirtuoza. Olbrzymie pieniądze. Lichtsteiner był podobnym wyrobnikiem, a przyszedł za śmieszne 10 mln euro i zabawił u nas 7 lat. Ja rozumiem, że Chiesa jest młodszy, ale bądźmy poważni - 60 baniek?!

Swoją drogą, chciałbym zobaczyć u nas prawą flankę złożoną z dawnego Stephana i obecnego Federico. Ależ oni by tam walczyli i szarpali. Krew, pot i łzy. Takich graczy nie da się nie lubić i nie doceniać.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 17:41

Gdzie Lichy a gdzie Chiesa? Jak Chiesa rozegra kilka takich sezonów jak obecnie to będzie warto wydać 60mln na niego a jak wskoczy ten level wyżej to już w ogóle kosmos.

ps. A Barzagli kosztował 0.5mln ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 22:15

Obecnie to nasz jedyny piłkarz do którego nie można mieć pretensji.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 30 marca 2021, 20:38

Kolejne wideo do obejrzenia :


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 marca 2021, 23:24

Sorek21 pisze:
30 marca 2021, 20:38
Kolejne wideo do obejrzenia :
Szkoda ponad 20 minut. Gość podaje statystyki z Fiorentiny i z Juve i porównuje je. Jest też kilka cytatów i to tyle. Nie pada odpowiedź na pytanie "Jak przestał być chaotyczny".


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 30 marca 2021, 23:47

Nie no, dajmy sobie spokój z calciomerito, jeden interowiec, drugi zacietrzewiony milanista, działalność półamatorska to najbardziej niepewny grunt, bo z jednej strony ktoś już cię ogląda i liczy z twoją opinią, a z drugiej strony wciąż ta publika jest na tyle mała, że czujesz się przede wszystkim kibicem i nie potrafisz zdobyć się na elementarny obiektywizm. To jest dokładnie ten przypadek. Nie wiem czy ktoś z was miał przyjemność oglądać sławetny występ Rusinka w Curva Sud, jeśli nie, to zachęcam, można się pośmiać.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 00:24

Ten łysy z brodą co odpowiadał na wszystkie pytania i robił za 3 ekspertów w jednym? Poza tym, że przy każdym pytaniu zabierał głos to był to całkiem niezły występ z tego co pamiętam. Wolę gościa co powie coś od siebie niż takiego jak wyżej - przytoczy statystyki albo powieli coś co ktoś już powiedział. Dlatego przykładowo wolę posłuchać Hajtę niż Święcickiego, bo nawet jeśli plecie głupoty to jednak są to jego głupoty.

Niestety ten materiał to na prawdę strata ponad 20 minut bo gość tam nie wysilił się na żadną swoją opinię i nawet nie próbował podjąć tematu o którym podobno chciał powiedzieć od dawna. Analiza gry Chiesy to całkiem dobry temat ale no nie można tego robić podając suche statystyki.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 31 marca 2021, 10:49

Maly pisze:
31 marca 2021, 00:24
Ten łysy z brodą co odpowiadał na wszystkie pytania i robił za 3 ekspertów w jednym? Poza tym, że przy każdym pytaniu zabierał głos to był to całkiem niezły występ z tego co pamiętam. Wolę gościa co powie coś od siebie niż takiego jak wyżej - przytoczy statystyki albo powieli coś co ktoś już powiedział. Dlatego przykładowo wolę posłuchać Hajtę niż Święcickiego, bo nawet jeśli plecie głupoty to jednak są to jego głupoty.

Niestety ten materiał to na prawdę strata ponad 20 minut bo gość tam nie wysilił się na żadną swoją opinię i nawet nie próbował podjąć tematu o którym podobno chciał powiedzieć od dawna. Analiza gry Chiesy to całkiem dobry temat ale no nie można tego robić podając suche statystyki.
Ten sam. Nie odmawiam mu wiedzy, natomiast wystarczy rzucić okiem na jego wpisy na tt (który przypominam nie jest żadnym prywatnym komunikatorem, tylko portalem na który każdy może sobie wejść) i wychodzą jakieś absurdalne kompleksy wobec Juventusu. I okej, tylko taki ktos nie może później pozować na obiektywnego "eksperta". Albo, albo.


ODPOWIEDZ