# 7 Federico Chiesa

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 maja 2023, 17:19

@Adi: możnaby ci przyznać rację gdyby nie fakt że Max zaczął grać skrzydłami ze względu na... Mandzukicia :) no i po sezonie odchodził Tevez, Pirlo itd. więc trzeba było przed młodym rysować lepsze perspektywy niż granie tyłem do bramki.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 02 maja 2023, 17:42

Maly pisze:
02 maja 2023, 17:19
@Adi: możnaby ci przyznać rację gdyby nie fakt że Max zaczął grać skrzydłami ze względu na... Mandzukicia :) no i po sezonie odchodził Tevez, Pirlo itd. więc trzeba było przed młodym rysować lepsze perspektywy niż granie tyłem do bramki.
Mandużkić to jedno, wtedy też przeszedł Cuadrado, czyli był w końcu ktoś porządny na bok, a i ta ewolucja systemu trwała dość długo, na dobrą sprawę dopiero w następnym sezonie ugruntowało się 4-2-3-1, także to nie było tak do końca, że zaczął grać ze względu na Mandżukicia, po prostu to 4-2-3-1 zaskakująco dobrze funkcjonowało.

Dodatkowo po drugiej stronie miał Bayern grający 4-3-3 od dawna, gdzie miał miejsce w dobrze funkcjonującej drużynie, od lat grającej tym systemem, z dwoma topowymi skrzydłowymi ostatnich lat, ale już u schyłku kariery. Tylko głupi na jego miejscu będąc skrzydłowym zostałby wtedy w Juve mając ofertę z Bayernu.


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 02 maja 2023, 18:03

Wy chyba zapomnieliście jak działał Marotta... To była bardzo dobra okazja z ekonomicznego punktu widzenia, bo zgarnęliśmy typa za darmo, a wzięliśmy za niego 30 baniek, a poza tym nie trzymaliśmy wtedy nikogo na siłę i jak ktoś poprosił o odejście, to my mu robiliśmy kanapki na drogę i odprowadzaliśmy na samolot.

Rozumiem hejt na Allegriego, ale nie przypisujmy mu wszystkiego co najgorsze.

Tak samo z Chiesą panowie. On wraca po naprawdę ciężkiej kontuzji... Niewielu może pamiętać, ale Ci co śledzili nasze losy w tamtym okresie niech sobie przypomną jak wyglądał powrót do formy Alexa Del Piero po zerwaniu więzadeł. Albo grubego Ronaldo.

Dajcie czas chłopakowi, jeszcze będzie nas zachwycał.


Capo di tutti capi
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 265
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 02 maja 2023, 18:10

Pewnie, ze dac czas i sie cieszyc, ze juz wrocil, biega,zgrywa sie, bo wielu pilkarzy po takiej kontuzji juz nigdy nie gralo, albo mialo mega problemy. Patrz Moder .. Mial juz grac i co? Przedluza sie,wydluza wszystko ... :/


Ale to zly Max nie stawia, nie daje mu biegac .. Serio najlepiej niech biega po 90 minut i tak sie skontuzjuje, ze juz nigdy nie wroci .. Jejku, gdzie sie podzialy merytoryczne dyskusje, a nie cos sie dzieje zlego to WINNY MAX ....


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 02 maja 2023, 23:18

Moim zdaniem należy oddzielić to że Chiesa nie ma jeszcze pełnego czucia i rytmu (notabene ciężko o rytm jak nie dostaje nigdy do pogrania 2 meczów z rzędu nawet jak jest zerowy), a co innego sposób w jaki ustawia go Allegri.
Mamy w składzie 5 skrzydłowych - Chiese, Di Marie, Kostica, Illinga, Soule nawet dorzuciłbym szóstego Cuadrado I mamy zerową ilość graczy na pozycji wspierającego napastnika, a mimo to genialny trener stosuje taktykę gdzie nie ma skrzydłowych a jest pozycja nr 10, myślę że nie trzeba być wielce inteligentnym aby stwierdzić że jest to oczywisty błąd. O ile z Di Marii można jeszcze próbować zrobic takiego gracza, bo jego sposób gry trochę bardziej do tego się nadaje to wrzucanie w taką rolę Chiesy to taktyczna zbrodnia, a to że chłopak ogólnie słabo wygląda może wynikać właśnie z faktu że ta pozycja kasuje właściwie większość jego atutów.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 03 maja 2023, 09:00

Przypomnę tylko jeszcze raz, o ile dyspozycja teraz Chiesy może wynikać rzeczywiście z kontuzji, tak odświeżcie sobie pamięć, jak wyglądał już za Maxa przez pół roku przed kontuzją. To już wtedy był cień piłkarza, rzucany po różnych pozycjach. Także kontuzja swoją drogą, a to że Maksiowi piłkarz zupełnie do stylu gry nie pasuje, to już inna sprawa.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Toskanski_Ferguson

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2023
Posty: 94
Rejestracja: 31 stycznia 2023

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2023, 00:11



ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2023, 08:44

Do stylu Maxa nie pasują żadni piłkarze. Takich już nie ma. On z chęcią grałby 9 libero, jeden na ataku i bramkarz. To człowiek, któremu uciekł football.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 lutego 2024, 10:24

Garreat pisze:
06 lutego 2024, 20:59
AdiJuve pisze:
06 lutego 2024, 10:59
Chiesa to raczej problem z hajsem bardziej, skoro chce 7 baniek na łapę to trochę przeginka
Vlahovic już teraz ma 7 netto więc w czym problem?
Mnie to zupełnie nie dziwi, bo Juventus ma do zaoferowania dwie rzeczy: prestiż marki i pieniądze Exora.
Projekt sportowy istnieje tylko do poziomu U23, a coś na stół położyć trzeba.
To jest wóz albo przewóz - albo dajemy Chiesie 7 albo odchodzi za darmo za rok bo nie ma się co łudzić, że ktoś go kupi przy tylu kontuzjach. To historia niemal jak z Dybalą i FC może liczyć na duże pieniądze tylko odchodząc za free wg mnie bo nie wydaje mi się by ktoś dał za niego 40mln i jeszcze jemu 7 na rękę przez 4-5 lat. To nie Chiesa z 2021 roku tylko zawodnik po 3 latach treningów z Allegrim.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 07 lutego 2024, 10:30

Nikt mu nie da dużych pieniędzy wiedząc jakie ma problemy z urazami, Pawełek też się przeliczył i ostatecznie zadowolił się okruchami w stosunku do tego co miał w Juve i miałby nadal gdyby nie kozaczył. Podobnie jak Pawełka, nie będę żałował też i Chiesy, który już nic nam nie daje i gra z blokadą w głowie. Jeżeli ponadto pozostanie wybitny nieudacznik zwany trenerem to jego pozostanie w ogóle mija się z celem.


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 07 lutego 2024, 15:59

Ja mimo wszystko marzę i tym aby zobaczyć Chiese u jakiegoś innego trenera w Juve. Zawsze mam wrażenie że jak FC gra i przyjmuje piłkę to cała drużyna jakby staje, najczęściej nie ma on żadnej możliwości rozegrania, gry kombinacyjnej, tylko drybling, a jednak na tym elemencie najwięcej stracił przez uraz. W Juve nie ma totalnie balansu pomiędzy ofensywa i defensywą i gra dla takiego piłkarza jak Chiesa jeszcze nie na swojej pozycji to naprawdę nie jest dobry miernik tego jaka jest jego realna forma i także jaka jest jego realna wycena.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 07 lutego 2024, 16:57

Urbi27 pisze:
07 lutego 2024, 15:59
Ja mimo wszystko marzę i tym aby zobaczyć Chiese u jakiegoś innego trenera w Juve. Zawsze mam wrażenie że jak FC gra i przyjmuje piłkę to cała drużyna jakby staje, najczęściej nie ma on żadnej możliwości rozegrania, gry kombinacyjnej, tylko drybling, a jednak na tym elemencie najwięcej stracił przez uraz. W Juve nie ma totalnie balansu pomiędzy ofensywa i defensywą i gra dla takiego piłkarza jak Chiesa jeszcze nie na swojej pozycji to naprawdę nie jest dobry miernik tego jaka jest jego realna forma i także jaka jest jego realna wycena.
To jest generalnie problem ofensywnych graczy pod Allegrim - nawet Ronaldo u niego zaliczył najgorszy bramkowo sezon od czasów bodajże United, a wystarczył mu tylko rok pod wodzą Toskańskiego Czyngis Chana. Ba, zanim Federico się nam rozpierdzielił to kastracja była już rozpoczęta.

Szkoda mi Chiesy, bo lubię widzieć zawodników z pasją do futbolu na boisku, ale niestety - więzadła i trener zbierają kolejne żniwa.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2024, 17:28

O Chiesie mysle sobie tak: to nie jest cofniety napastnik, jakiego probuje z niego zrobic Allegri. A po kontuzji nie nadaje sie tez juz na swoja nominalna pozycje, czyli ktores skrzydelko w ataku. Oczywiscie mozemy sie bawic w jakies romantyzmy i trzymac goscia do konca kontraktu, ale jesli nie chcemy byc stratni, to chyba nalezaloby go teraz sprzedac (patrz: Dybała). Biorac pod uwage, ze on juz nie jest na 101% sprawny, jak kiedys i ze ta ciezka kontka moze mu sie w kazdej chwili powtorzyc, to on na 7 netto raczej nie zasluguje. Tym bardziej brutto, to bedzie juz spore obciazenie dla budzetu klubu.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Szwamb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 stycznia 2017
Posty: 290
Rejestracja: 22 stycznia 2017

Nieprzeczytany post 09 lutego 2024, 22:18

Chiesa niestety po kontuzji już nie wróci do dyspozycji sprzed urazu. Pamiętam go z Violi czy z momentów w Juve. Fede grał jak "Tsubasa", dawno nie widziałem tak eksplozywnego i jednocześnie tak skutecznego i myślącego piłkarza na boisku. Robił na mnie ogromne wrażenie. Ciągle myśli, ciągle dobrze skleja piłkę, ciągle potrafi być skuteczny, ale nie nawiąże już do siebie sprzed zerwania wiązadeł niestety. Wobec bardzo wysokiej dyspozycji Yildiza (który ma "to coś" co miał Fede) spokojnie można się z Chiesą niestety żegnać. Budżet mielibyśmy podreperowany a Fede miałby gdzieś ew. zawsze pierwszy plac. Trochę zamiana Baggio - Del Piero


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2345
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 10 lutego 2024, 12:30

Problemem Fede jest nie tylko uraz, ale brak ofensywnej gry całego zespołu. Wszyscy nasi ofensywni gracze cierpią z powodu nieatakowania. Póki będziemy taki styl gry prezentować, dopóty Federico nie pokaże pełni swoich umiejętności.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
ODPOWIEDZ