# 7 Federico Chiesa

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2022, 15:53

Maly pisze:
11 stycznia 2022, 14:45
Sane rzeczywiście napawa nadzieją, reszta przypadków niestety albo jest sprzed epoki albo wygląda dramatycznie. W sumie sztab Maxa też jest sprzed epoki...
To Agnelli, Nedved, Cherubini nic nie myślą i nie znają się na futbolu, że proponując Allegriemu ponowne objęcie Juve i pamiętając ile kontuzji było za jego poprzedniej kadencji, nie zażądali innego sztabu od przygotowania fizycznego? Mogli przekonać Antonio Pintusa, który pracował u nas w latach 1991-1998 oraz w 2006-2007, a przed ponownym dołączeniem do Realu współpracował z Conte w Interze.

Wracając do Chiesy, to ja niestety jestem sceptyczny co do jego dalszej kariery, bo niestety, ale styl gry Federico bazujący na szybkości, częstych sprintach, zwrotach i zmianach kierunku prowadzenia piłki będzie powodował nawracające kontuzje (zwłaszcza przy naszym sztabie medycznym i tym od przygotowania fizycznego). Chciałbym się mylić w moich przeczuciach, ale Chiesa nie ma takiej bajecznej techniki i dryblingu jak del Piero, więc będzie mu naprawdę ciężko.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2022, 11:21

Mateys pisze:
11 stycznia 2022, 14:15

Bardziej niż na podatność na kontuzje (zwłaszcza po zerwaniu wiązadeł, które to jeszcze bardziej osłabia ścięgna), patrzyłbym na lekarzy i sztab medyczny - czy będą w stanie wyciągnąć zawodnika na prostą. I co do specjalistów w Juventusie chyba nikt nie ma wątpliwości jak będzie :scarf:
Ale wiesz że teraz już nie pobierają ze ścięgien tylko robią syntetyczne co pozwala uniknąć właśnie tego o czym mówisz.

Gdyby to był Kulusevski to juz po nim, ale myślę że Chiesa ma charakter.

Zlatan, Xavi, Del Piero, Baggio - wszystko zależy od mentalu.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2022, 14:29

Adrian27th pisze:
12 stycznia 2022, 11:21

Ale wiesz że teraz już nie pobierają ze ścięgien tylko robią syntetyczne co pozwala uniknąć właśnie tego o czym mówisz.
Możliwe, nie jestem na bieżąco z rozwojem medycyny. ;)
Adrian27th pisze:
12 stycznia 2022, 11:21

Gdyby to był Kulusevski to juz po nim, ale myślę że Chiesa ma charakter.

Zlatan, Xavi, Del Piero, Baggio - wszystko zależy od mentalu.
wszystko -> wiele

Raczej tak bym to ujął. Do tego dochodzi opieka medyczna, potencjał (fizyczny) organizmu, odpowiednia rehabilitacja, itd. Na każdym poziomie idzie coś spieprzyć. Naszym specom udało się przez lata tylko jednego zawodnika wyprowadzić ze szpitala do gry, nie odwrotnie - to Khedira, który nie był okazem zdrowia gdy przychodził do nas z Realu, a jednak miewał dość długie okresy regularnej gry w Juve (poza posypaniem się zupełnym na koniec kariery).

Jeśli był jeszcze ktoś, kogo nasi medycy wyprowadzili na prostą, to mnie poprawcie.

PS. Zestawiłeś mental Chiesy z mentalem najlepszych zawodników w historii tego sportu - faktycznie mocno w niego wierzysz. ;)


kubraczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2013
Posty: 294
Rejestracja: 01 września 2013

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2022, 11:14

Wiadomo coś kiedy wróci Chiesa? Faktycznie wróci w styczniu jak jest to tutaj (https://juvepoland.com/2022/08/15/konfe ... em-sezonu/ - "To samo dotyczy Chiesy, którego będziemy mogli zobaczyć w styczniu") czy to jakiś błąd w tłumaczeniu? Z tego co kojarzę to miał chyba wrócić w październiku?


Motoryzacja to nasza pasja - https://moto-przestrzen.pl/
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2022, 13:51

kubraczek pisze:
15 sierpnia 2022, 11:14
Wiadomo coś kiedy wróci Chiesa? Faktycznie wróci w styczniu jak jest to tutaj (https://juvepoland.com/2022/08/15/konfe ... em-sezonu/ - "To samo dotyczy Chiesy, którego będziemy mogli zobaczyć w styczniu") czy to jakiś błąd w tłumaczeniu? Z tego co kojarzę to miał chyba wrócić w październiku?
Nie wiem jak oryginalnie brzmiała wypowiedź Allegriego, ale na twitterze gdzieś mi mignęło tłumaczenie tej wypowiedzi, że "Chiesa będzie w pełni formy w styczniu". ;)

O, tutaj:


Biorąc pod uwagę fakt, że ze względu na mundial nie gramy od 13 listopada do 3 stycznia, to w zasadzie praktycznie i tak wychodzi na to samo. ;)


Mateys

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2005
Posty: 198
Rejestracja: 03 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 listopada 2022, 13:05

Mam wrażenie, że chyba nieco wyolbrzymiana jest postać Chiesy i jego znaczenie dla gry tej drużyny. Mówi się tu o nim, jak o wyczekiwanym mesjaszu, a tymczasem Chiesa przed serią kontuzji: 18 spotkań, 4 gole, 4 asysty. Dużo? Mało? Jak na drużynę Maksia to spoko. Jak na standard ligowy/europejski - słabo.

Poza tym czy aż tak ważny jest ten kolejny ŚRODKOWY NAPASTNIK? ;)


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 03 listopada 2022, 15:28

Allegri w pigułce. Jego głupie przestawianie zawodników nie przestanie mnie zadziwiać. Robienie z Chiesy środkowego napastnika to jedna z większych głupot jakie widziałem. Niech ten sabotażysta choć raz zrobi coś dobrze i wystawia go tam gdzie być powinien - prawe skrzydło.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 03 listopada 2022, 20:28

Chiesa miał wrócić do gry (przynajmniej tak wzkazywały artykuły) dopiero w grudniu ale widzę, że Mister Allegri nie zawaha się wykorzystać jednego z najlepszych graczy wcześniej byle wyniki zaczęły się zgadzać i utrzymać posadę. Ciekawy jestem czy Chiesa jest już taki w 100% zdrowy, że trener wystawia go na mecz z PSG w momencie, w którym nie graliśmy już o nic?.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 16:02

Już niedługo, bo 3. lutego, premierę będzie miał film dokumentalny Federico Chiesa: Back On Track. Film pokazujący drogę do zdrowia piłkarza Juventusu zobaczyć będzie można na Amazon Prime Video. Zwiastun już jest i możecie go zobaczyć poniżej.

9 stycznia 2022, Stadio Olimpico w Rzymie. W 30 minucie pierwszej połowy Federico Chiesa upada na ziemię, krzycząc z bólu. Zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Tu zaczyna się dziesięciomiesięczna ciężka próba, podczas której Federico będzie musiał na nowo odkryć siebie jako piłkarza i mężczyznę. U jego boku rodzina, koledzy z drużyny, sztab Juventusu oraz cenna nowa miłość.



Obrazek
matjasDL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2019
Posty: 19
Rejestracja: 27 grudnia 2019

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 16:58

serio robia z tego film??? to jest smieszne juz…


La forza Juve facci un gol! :ball: :shirt:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 17:01

Alternatywa dla fana Juve, który ma dość oglądania gunwo-piłki, albo anulował subskrypcje w ramach protestu #BigBrejn :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 17:51

Ciekawe czy zrobią filmów tym jak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> tworzy potwora na wahadle/obronie.


Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 18:11

Chiesa 2 ostatnie mecze z ławki po 20 minut i jutro out bo go boli operowana noga :ok:
Nasz ekspert twierdził, że w Styczniu będzie gotowy na 100%.

W tym klubie wszystko gnije od środa... szkoda komentować nawet pracy tych parchów. To już 3 pauza po tym jak wrócił do gry. 2 ostanie mecze z ławki dają do myślenia. Będzie coś z niego w tym seoznie?
Magiczny trójząb Chiesa - Vlahović - Di Maria. Odpal fife :dance:


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 stycznia 2023, 18:34

Dragon pisze:
28 stycznia 2023, 18:11
Chiesa 2 ostatnie mecze z ławki po 20 minut i jutro out bo go boli operowana noga :ok:
Nasz ekspert twierdził, że w Styczniu będzie gotowy na 100%.

W tym klubie wszystko gnije od środa... szkoda komentować nawet pracy tych parchów. To już 3 pauza po tym jak wrócił do gry. 2 ostanie mecze z ławki dają do myślenia. Będzie coś z niego w tym seoznie?
Magiczny trójząb Chiesa - Vlahović - Di Maria. Odpal fife :dance:
To raczej nic niezwykłego, że zawodnik po zerwaniu więzadła po powrocie do gry ma serię mniejszych lub większych urazów. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do najgorszego... Szkoda chłopa, bo cały czas ma pod górkę - jak nie poważna kontuzja, to trafienie pod skrzydła wybitnego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, który na siłę będzie próbował ustawić go na każdej pozycji tylko nie na jego nominalnej.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2023, 15:05

Dragon pisze:
28 stycznia 2023, 18:11
Chiesa 2 ostatnie mecze z ławki po 20 minut i jutro out bo go boli operowana noga :ok:
Nasz ekspert twierdził, że w Styczniu będzie gotowy na 100%.

W tym klubie wszystko gnije od środa... szkoda komentować nawet pracy tych parchów. To już 3 pauza po tym jak wrócił do gry. 2 ostanie mecze z ławki dają do myślenia. Będzie coś z niego w tym seoznie?
Magiczny trójząb Chiesa - Vlahović - Di Maria. Odpal fife :dance:
Czyżby nasze czarne scenariusze o wstawieniu Chiesy za wcześnie, przeforsowanie i kolejne kontuzje bez odpowiedniego przygotowania na 100% miały odniesienie w rzeczywistości? :prochno:


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
ODPOWIEDZ