# 29 Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo (wypoż. Liverpool FC)

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 02 lipca 2021, 22:14

Rocznica podpisania kontraktu z Barsą :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 03 lipca 2021, 11:54

Osobiście uważam, że nigdy nie powinno pozbywać się zawodnika po jednym sezonie (chyba, że są jakieś wybitne okoliczności rodzinne - jak np rodzina jest w innym kraju/mieście, a jej członek jest ciężko chory itp). Dajmy Arthurowi szansę...no chyba, że jest to sytuacja win-win - my chcemy się go pozbyć i on sam też chce odejść.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 lipca 2021, 19:17





Faktycznie nie ma sensu go zgłaszać do fazy grupowej Ligi Mistrzów :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
joy

Katalończyk
Katalończyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2012
Posty: 771
Rejestracja: 18 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2021, 00:30

jackop pisze:
02 lipca 2021, 22:14
Rocznica podpisania kontraktu z Barsą :prochno:
Aż nie wiem kto bardziej powinien świętować :)


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 października 2021, 21:02

Allegri przed meczem z Interem: Arthur bardzo się rozwinął i podnosi jakość drużyny. Musi odzyskać kondycję i powoli będzie zwiększał swój czas spędzony na boisku, aby stać się zawodnikiem podstawowej jedenastki.

Ciekawa wypowiedź, która sugeruje, że Allegri widzi go w podstawowym składzie. Pytanie:
a) czy w miejsce Bentancura (Locatelli i Arthur jak Khedira i Pjanic w 4-2-3-1),
b) czy w trójce Arthur-Locatelli-Bentancur?


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 23 października 2021, 22:56

Pewnie jedno i drugie.
Wszystko zależy od obecności Pawełka Dybały. Jeżeli nasz lider, kapitan i twarz projektu będzie dostępny, a znając jego końskie zdrowie będzie grał wszystko od dechy do dechy, to zapewne będziemy grać dwójką w środku w formacjach 442/4231. Dybala jest bardzo uniwersalny i elastyczny taktycznie, więc tymi dwoma wariantami możemy sobie żonglować do woli.

A tak na poważnie.
Cholera, jakby Max ogarnął Arthura to okazałoby się że nasza pomoc wcale nie jest taka najgorsza. :laugh:
Brazylijczyk kręciłby kółeczka i rozrzucał piłki jak Pirlo za najlepszych czasów.
Locatelli, ustawiony nieco wyżej, byłby synergią najlepszych cech Pogby (wzrost, siła, strzał z dystansu) i Marchisio (dynamika, rozegranie, wejścia w pole karne)
Zaś Bentancur w stylu Khediry mądrze ustawiałby się między liniami i zapewniał wsparcie w destrukcji.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 24 października 2021, 01:33

@Baczu

Widziałeś, żeby chociaż w jednym meczu Arthur rzucał piłki jak Pirlo? Ja mam wrażenie, że on się boi długich podań jak ognia, nawet wtedy, gdy ma stosunkowo dużo miejsca. To są mzonki, już prędzej Loca by rozrzucał. Chyba że Allegri by ogarnął Brazylijczyka na treningach, w co chyba nie chce mi się wierzyć, widząc jego niechęć do crossów.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 października 2021, 04:42

Baczu pisze:
23 października 2021, 22:56
Locatelli, ustawiony nieco wyżej, byłby synergią najlepszych cech Pogby (wzrost, siła, strzał z dystansu) i Marchisio (dynamika, rozegranie, wejścia w pole karne)
Loca nigdy nie będzie tak dobry jak Pogba, więc pisanie o jakiejkolwiek synergii to czyste fantasy :whistle:

Jak Brazol rzuci z 5 <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> crossów na sezon to będzie święto lasu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 24 października 2021, 13:28

vitoo pisze:
24 października 2021, 01:33
@Baczu

Widziałeś, żeby chociaż w jednym meczu Arthur rzucał piłki jak Pirlo? Ja mam wrażenie, że on się boi długich podań jak ognia, nawet wtedy, gdy ma stosunkowo dużo miejsca. To są mzonki, już prędzej Loca by rozrzucał. Chyba że Allegri by ogarnął Brazylijczyka na treningach, w co chyba nie chce mi się wierzyć, widząc jego niechęć do crossów.
Weź pod uwagę, że teraz pod okiem Allegriego może się to zmienić.
Pod batutą Pirlo, najgorzej prezentowali się, nomen omen, rozgrywający, czyli Bentancur i Arthur.
Czy przypuszczałbyś kilka lat temu, że nominalny mezzala Marchisio, znany z tego że lubił znikać na długie minuty i unikać gry, będzie mógł wejść w buty Pirlo i rozgrywać piłkę z głębi pola?
Że pozbawiony imponującej techniki środkowy napastnik Mandzukic, będzie użyteczny na skrzydle?
Albo że typowy przecinak Khedira będzie prezentował się dobrze jako długodystansowiec i w dodatku strzelał sporo bramek (odpowiednio 5, 5, 9 i 2, ale to już był jego schyłek) ?
Ja też nie.
Wszystko jest możliwe, skoro Allegri widzi w Brazylijczyku potencjał na gracza pierwszego składu, to należy dać mu do ręki dłuto i zobaczyć, czy będzie w stanie coś z tego materiału wyrzeźbić.
jackop pisze:
24 października 2021, 04:42
Loca nigdy nie będzie tak dobry jak Pogba, więc pisanie o jakiejkolwiek synergii to czyste fantasy :whistle:

Jak Brazol rzuci z 5 <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> crossów na sezon to będzie święto lasu.
W swojej kategorii/charakterystyce Pogba jest bezkonkurencyjny, to wiadomo. Pod warunkiem że mu się chce i ma odpowiednie zadania na boisku.
Mancini na Euro pokazał, jak można wykorzystać Locatellego uwalniając go od pozycji registy/cofniętego rozgrywającego. Gra blisko lewej strony, ofensywne wejścia w pole karne, tworzenie przewagi liczebnej pod polem karnym przeciwnika, wysoki pressing, soczyste strzały z dystansu.
Później wrócił Veratti, a Mancini bardzo sztywno trzyma się swoich wiernych żołnierzy, nawet jeżeli zawodnik z ławki zasługuje na grę. Wystarczy zobaczyć, jak mocno ufał Immobile, Bernardeschiemu, Cristante, oraz jak długo trzymał na ławce Chiese, który do podstawowego składu wskoczył dopiero w ćwierćfinale (nie liczę meczu z Walią, bo tam zagrały rezerwy).

Jak to mówił pewien wybitny polski bramkarz i poliglota - we will say, what time will tell. Arthur może zarówno spełnić oczekiwania, jak i oblać egzamin i trafić na czarną listę szrotu do obowiązkowego wykurzenia po sezonie. Ocenimy po sezonie.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 24 października 2021, 15:03

jackop pisze:
24 października 2021, 04:42
Baczu pisze:
23 października 2021, 22:56
Locatelli, ustawiony nieco wyżej, byłby synergią najlepszych cech Pogby (wzrost, siła, strzał z dystansu) i Marchisio (dynamika, rozegranie, wejścia w pole karne)
Loca nigdy nie będzie tak dobry jak Pogba, więc pisanie o jakiejkolwiek synergii to czyste fantasy :whistle:
Mimo wszystko mniejsze fantasy niż pisanie o Pjaniciu jako połączeniu Pirlo, Vidala i Pogby a to już było stwierdzenie w czasie dokonanym :D

@Baczu: w 10-12 goli Rabiota też wierzysz? Bo o nich to chociaż Allegri mówił a o tym co piszesz nie czytałem...

Aczkolwiek Arhtur to dla mnie naturalny rozgrywający od kiedy go zobaczyłem u nas, Sarriemu brakowało takiego zawodnika i dla niego był ściągany. Wszystkie hejty o tym, że nie podaje do przodu zawsze wydawały mi się przesadzone. Póki co problemem była ta kontuzja przez którą nie mógł złapać 100% fita więc wg mnie wszystko przed nim. Pytanie jakie sobie zadaje to nie jaki zrobi postęp u Maxa tylko czy Max nie zrobi z niego podawacza do obrońców.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
*Ki$iEL*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2004
Posty: 226
Rejestracja: 24 września 2004

Nieprzeczytany post 15 sierpnia 2022, 14:37

Ile mam czekać na odejście Arthura? Dzieję się coś w tym temacie?


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2022, 19:15

Został tydzień do końca mercato a Brazol dalej u nas. Zapewne będzie tak - w tym roku darmowe wypożyczenie i płacimy pełne wynagrodzenie a po sezonie rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2022, 20:11

Sorek21 pisze:
24 sierpnia 2022, 19:15
Został tydzień do końca mercato a Brazol dalej u nas. Zapewne będzie tak - w tym roku darmowe wypożyczenie i płacimy pełne wynagrodzenie a po sezonie rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.
Ani jedna ani druga opcja nie jest realna. Wypożyczenie za darmo bez jakiegokolwiek udziału w pensji strony wypożyczającej nie ma dla Juve kompletnie żadnego sensu z punktu widzenia finansów. Rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron też nie ma racji bytu gdyż wartość księgowa Arthura i z punktu widzenia klubu nie ma sensu wrzucać na raz dwuletniej amortyzacji. Jedynie w sytuacji gdy np. Arthur zrzeknie się pensji za ostatni rok miałoby to jakikolwiek sens z ekonomicznego punktu widzenia, a, że na to pójdzie to jest nierealne.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 16 września 2022, 18:51



Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 września 2022, 16:46

Klopp połapał się w niecały miesiąc a Allegri potrzebował cały sezon.


ODPOWIEDZ