# 29 Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo (wypoż. Liverpool FC)

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2020, 12:38

Wg GdS <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>/dzban za jazdę po pijaku dostał karę finansową i zabrane prawko na 8 miesięcy.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2020, 13:31

No to przez większą część debiutanckiego sezonu nie będzie miał możliwości jazdy po pijaku. Szkoda, że nie zabrali mu na dłużej.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 22 sierpnia 2020, 13:58

jackop pisze:
22 sierpnia 2020, 13:31
No to przez większą część debiutanckiego sezonu nie będzie miał możliwości jazdy po pijaku. Szkoda, że nie zabrali mu na dłużej.
Tak czysto teoretycznie to będzie miał możliwość - słyszy się przecież o recydywistach, którzy zostali złapani na jeździe pomimo zabranego prawka za alkohol :prochno: Oczywiście w przypadku piłkarza zarabiającego miliony, który wszędzie może się wozić taksówkami byłby to przejaw wyjątkowego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 września 2020, 18:26



Widzę, że nic się nie zmieniło i chłopak będzie się kisił na ławce przez pół roku :whistle:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 września 2020, 10:15

a może to była kwestia czysto fizyczna? pamiętaj, że on nie trenował z Barcą przed LM bo mu się nie chciało a przykładowy Weston zaczął treningi wcześniej niż reszta naszych bo Bundesliga ruszała wcześniej niż my


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 września 2020, 23:03

świetnie się dziś pokazał, robił rzeczy o których Pjanic może tylko pomarzyć, technicznie pan 1-0 wygląda przy Arthurze jak Rasiak przy Żurawskim


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 29 września 2020, 15:55



Arthurowi wystarczyło 30 minut, aby udowodnić, że technicznie zjada Bentancura, McKenniego, a być może nawet Rabiota. W Barcelonie przez 2 lata nie potrafili zrobić pożytku z jego techniki, umiejętności utrzymania się przy piłce i tych słynnych kółeczek. Naprawdę rzadko przekładało się to na akcje bramkowe, bo do tego potrzeba też kondycji, wizji i umiejętności podejmowania dobrych decyzji. No ale w Barcie ogólnie jest ostatnio syf, więc trzeba mieć nadzieję, że Pirlo znajdzie w swojej taktyce miejsce dla Arthura. Ciekawe, jak Brazylijczyk poradziłby sobie za napastnikami w 3-4-1-2. Do tej pory na 118 spotkań w karierze tylko 3 rozegrał na tej pozycji, więc był wykorzystywany jako cofnięty rozgrywający.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 29 września 2020, 16:16

Arthur to perełka, to nie przypadek że Barca sie nim zainteresowała i go kupiła. Jak oglądam powyższy filmik i te kółeczka i to jak ciężko mu zabrać piłkę....przypomina niewątpliwie Inieste.

Ten grajek nakryje czapką Pjanicia i jestem tego pewien.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 29 września 2020, 16:36

@Maly @Crunny @Piti
Wstrzymałbym się z tymi zachwytami nad grą Arthura przynajmniej do 10-15 kolejki Serie A tak, aby Brazylijczyk mógł się zaprezentować w kilku meczach pod rząd na tle różnych rywali. Przypominam, iż po spotkaniu z Sampdorią była wielka podnieta występami Ramseya i McKenniego, którzy przeciwko Romie zaliczyli przeciętne (by nie powiedzieć słabe) zawody. Nie można zaprzeczyć temu, iż Melo ma znakomitą kontrolę nad futbolówką, ale zobaczycie, że w momencie gdy dostanie tzw. plaster w postaci przeciwnika lub będziemy grać przeciwko drużynie stosującej mocny pressing (jak np. Liverpool), to Brazylijczyk stanie się zupełnie niewidoczny. Ponadto trzeba mieć na uwadze to, że Arthur w niedzielę pojawił się na boisku w końcówce spotkania i mimo, że Rzymianie grali w przewadze, to byli już jednak mocno podmęczeni i to może zmieniać trochę obraz występu Melo (tak jak często zachwycaliśmy się Douglasem Costą w roli jokera, który następnie wychodząc w pierwszym składzie zupełnie zawodził). Miejmy nadzieję, że Arthur u nas odpali i Barcelona będzie żałowała jego utraty, ale póki co radzę stopować emocje.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 września 2020, 20:08

ja jestem po prostu zachwycony techniką jaką zaprezentował, szczególnie w kontekście Pjanicia za którego został wymieniony, oczywiście że może nie wypalić ale to w dużej mierze zależy od taktyki/trenera bo papiery na granie ma, z tego co zauważyłem na filmiku a nie zwróciłem uwagi na żywo to za lekko podawał piłkę w porównaniu do reszty naszych, tak czy inaczej wg mnie umiejętnie obsadzony, z jakimś ochroniarzem koło siebie, powinien nam dać bardzo dużo


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 lutego 2021, 23:45

Na ten moment wygląda, że Arthur to zawodnik, którego brak ma największy wpływ na naszą grę. Nie ma Ronaldo to gole zdobywa Morata i inni, nie ma Chielliniego to Demiral obija rywali. Ale nie ma Brazylijczyka i nie potrafimy wyjść spod pressingu a na połowie rywala klepiemy w kółko z lewej na prawą. To jaki spokój wprowadza ten gość w nasze szeregi przy wyprowadzaniu piłki to poezja.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lutego 2021, 08:17

@Maly
Pozostaje kwestia czy można na nim oprzeć budowanie pomocy Juventusu (wiadomo, że jest to w gruncie pytanie retoryczne, bo skoro go pozyskaliśmy i to to na takich warunkach finansowych, to musimy się na nim oprzeć). To co pisali kibice Barcelony przed wymianą Arthur-Pjanić okazało się prawdą i Brazylijczyk ma problemy kondycyjne, a przez to w meczach o wyższym poziomie intensywności jest w stanie grać +/- 60 minut. Ponadto musimy liczyć na to, że będą go omijały urazy, bo w stolicy Katalonii jednak borykał się z nimi dość często. Ewidentnie widać, że Melo ma niesamowicie pozytywny wpływ na jakość gry naszej drugiej linii, ale w takim wypadku musimy chyba ściągnąć kogoś o podobnej do niego charakterystyce, aby mógł go zastępować bez wielkiego utraty poziomu naszej pomocy.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2021, 10:37

Niestety rokowania co do zdrowia nie są optymistyczne... Aż strach pomyśleć co dalej.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 lutego 2021, 21:46

Pisałem o stanie obecnym, przyszłościowo to inny temat bo kontuzje to rzeczywiście jego ogromny problem. Z tą fizycznością to jednak przesada i powielanie usłyszanych teorii - z ostatnich 6 meczów w 1 składzie 4 zagrał w pełnym wymiarze w tym SCI z Napoli. Z Interem nie grał bo Pirlo wymyślił sobie, że będzie stawiał autobus więc był to wybór czysto taktyczny jednak widać było po meczu z Romą, że nie była to raczej zbyt rozsądna decyzja bo przeszliśmy do finału psim swędem a Roma nie miała czego szukać.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
kacperos122

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 stycznia 2021
Posty: 9
Rejestracja: 14 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 02 lipca 2021, 22:07

ktoś mi wytłumaczy co robi Arthur w stroju barcy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


ODPOWIEDZ