Dejan Kulusevski

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 23:12

Obrazek

# 44 DEJAN KULUSEVSKI

Data urodzenia: 25.04.2000
Miejsce urodzenia: Sztokholm, Szwecja
Kariera seniorska: Atalanta (2018-2020), Parma wypoż. (2019-2020), Juventus (2020-2023), Tottenham (2022-....)
Debiut w Juve: (20.09.2020) - JUVENTUS 3:0 Sampdori
Kwota transferu do Juve: 35 mln. euro + EWENTUALNE 9 BONUSÓW.
szczegóły
Obecne zarobki: ??? mln euro

Aktualizacja 31.01.2022
Szczegóły wypożyczenia











skoro już pewne to może powinien być w pokoju Drużyna ale mniejsza o to - dawać go już teraz a nie czekać do lata, gość może i biega jak Berna ale bije go na głowę w każdych statystykach: odbiory, przechwyty, gole, asysty, kluczowe podania itd., do tego gra obiema nogami więc przy kontuzjach Ramseya i Costy to nie byłoby zmarnowane pół roku tylko na prawdę mógłby coś u nas pograć... świeży powiew bez głowy zrytej Maksiowym 4-3-chaos


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2019, 23:18

Wojtek pisze:
30 grudnia 2019, 21:58
To tym bardziej dziwny transfer, bo przecież przestaliśmy grać skrzydłowymi...
Podeprę się cytatem i zapytam. Gdzie gość ma u nas grać, skoro przeszliśmy na 4-3-1-2 z HDR i bez skrzydłowych? W ataku za Gonzalo/Dybalę, czy w trójce środkowych pomocników?

Jakiś fanatyk Serie A widział go w ogóle w akcji? Płacimy jak Real za Rodrygo, więc oczekiwałbym podobnych umiejętności.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2932
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2019, 08:13

Zobaczymy czy coś z niego będzie. Staty jak na 19latka ok.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2019, 09:24



"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2019, 10:22

jackop pisze:
30 grudnia 2019, 23:18
Płacimy jak Real za Rodrygo, więc oczekiwałbym podobnych umiejętności.
błąd ;] oni dali tyle za 17 latka z brazylijskiej Serie A a my za 19 latka z włoskiej - niby drobna różnica ale to są te szczegóły jak mawiał klasyk

a gdzie ma grać odpisałem w pierwszym poście - za Bernę, a jakby nam się udało sprzedać Włocha żeby pokryć koszt tego transferu to wyglądałoby to na majstersztyk

kluczowe wg mnie to wziąć go już teraz bo wydaje się, że na prawdę ma szanse zaliczyć u nas sporo minut i wnieść coś pozytywnego


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2512
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 01 stycznia 2020, 17:07

Jak dla mnie gosc powinien grac gdzies na srodku pomocy, gdzie zreszta ma najwiecej rozegranych do tej pory meczow. Owszem, doswiadczenie na poziome seniorskim ma male, ale biorac pod uwage ze to 19-latek i to bedacy w zabetonowanej Italii, to i tak nie jest zle. Liczby jakies tam ma, ale generalnie to noł-nejm, a takimi pilkarzami to my z obecnego marazmu za szybko nie wyjdziemy. Cena? No coz, jak dla mnie te 45mln. to dosc sporo (ah ten Mandzu za friko u muslimów...).


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 14:11

Ja gościa przed plotkami łączącymi go z nami w ogóle nie znałem, także ciężko mi cokolwiek napisać w temacie jego gry, ale kwota jaką za niego dajemy każe mi myśleć, że jest to przemyślany ruch naszego zarządu i tak też będę to traktował. Zobaczymy co z gościa będzie, oby nie okazał się drugim Pjacą. Niemniej, witamy Dejana na pokładzie. :D


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 21:58

Oglądałem w tym sezonie ok 10 meczów Parmy i bardzo się cieszę, że bierzemy tego zawodnika, bo znacznie bardziej się nam przyda niż typowa "9" Halaand. Gość ma luz w grze, potrafi odebrać piłkę, rozegrać albo samemu przeprowadzić akcję. Może grać zarówno jako pomocnik jak i na pozycji Berny. Oby przyszedł już, bo szkoda czekać do czerwca.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2020, 23:31

Gandalf8 pisze:
02 stycznia 2020, 21:58
Oby przyszedł już, bo szkoda czekać do czerwca.
Hmm, chyba niestety już wszystko zaklepane na czerwiec. Sam zawodnik mówił w wywiadzie dla telewizji Juve, że przychodzi w lato.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 07:59

no niestety przyjdzie nam czekać do lata na niego... też uważam, że to chyba lepiej wydane pieniądze niż na Halaanda bo młody Norweg nie wygląda na nowoczesną dziewiątkę i pewnie jego zderzenie z topowym klubem wyglądałoby podobnie jak Jovica z Realem


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2020, 19:54

Kulusevski w tym sezonie to typowy boczny napastnik w 4-3-3, ale jak patrzę na Transfermarkt, to w dotychczasowej karierze nawet więcej grał w środku pomocy. Cały sezon 2018/19 występował na tej pozycji i zaliczył świetne staty: https://www.transfermarkt.pl/dejan-kulu ... aison=2018 Sezon wcześniej grywał też na obu skrzydłach i tam też świetne staty. Jego największą zaletą jest chyba uniwersalność. Na kompilacjach przypomina mi trochę stylem gry młodego Nedveda. Może nie ma takiego kopyta, jeśli chodzi o strzały, ale za to ma bardzo dobre podania otwierające drogę do bramki (stąd pewnie ta niesamowita liczba asyst w ciągu 3 ostatnich sezonów). Bardzo dobry materiał do ukształtowania na gwiazdę, bo tak naprawdę może grać bocznego napastnika, ofensywnego środkowego pomocnika albo po prostu jednego z trzech środkowych pomocników.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2344
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 08:37

Widziałem Kulusevskiego w 2-3 spotkaniach Parmy i naprawdę imponował. Jak nie zmarnujemy jego talentu (czytaj nie będzie siedział na ławce) to chłopak ma szansę dość mocno się rozwinąć i stanowić o sile Juventusu i przyszłości razem z De Ligtem oraz Demiralem.

Problem w tym wszystkim jest tylko taki, że ta trójka musi grać i dostawać szansę częściej niż Rugani. De Ligt skorzystał z kontuzji Kielona, mam nadzieję, że reszta też w jakiś sposób skorzysta.

Pogba pewnie nie byłby znanym nam Pogbą, gdyby nie wskoczył za kontuzjowanego Marchisio. Młodzi po prostu muszą odpowiednio szybko dostać swoją szansę (i nie mam na myśli tu jednego meczu, a ciągu kilku meczów pod rząd), bo jeśli nie to są graczami pokroju Ruganiego.


Max Allegri przed przegranym 5:1 meczem pisze: “Mam względem Luciano olbrzymi szacunek. To naprawdę zabawne, że od czasu do czasu zdarza nam się pokłócić… Ja przy nim w ogóle nie jestem trenerem, pracuję w tym fachu z przypadku“
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2020, 09:11

dlatego chciałem gościa już teraz - Berna beznadziejny a Costa i Ramsey wiecznie szukają formy po kontuzji co dawało mu w teorii spore szanse na grę a w nowym sezonie nie wiadomo co będzie... może kupimy jeszcze kogoś i będzie miał dużo ciężej dostać się do składu?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pakosek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2020
Posty: 1
Rejestracja: 06 stycznia 2020

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2020, 21:35

Mamy takiego gracza, który w Atlancie nie grał bo był słaby i został wypożyczony, i na tle przeciętnych kolegów z Parmy się wyróżniał, Inter zamarkował że niby jest zainteresowany, Paratici to łyknął, a Inter zapoluje na gracza z prawdziwego zdarzenia czyli Eriksena.


Yankees7

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2019
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2019

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2020, 22:09

pakosek pisze:
06 stycznia 2020, 21:35
Mamy takiego gracza, który w Atlancie nie grał bo był słaby i został wypożyczony, i na tle przeciętnych kolegów z Parmy się wyróżniał, Inter zamarkował że niby jest zainteresowany, Paratici to łyknął, a Inter zapoluje na gracza z prawdziwego zdarzenia czyli Eriksena.
dokładnie tak jest fachofcu :laugh:


ODPOWIEDZ