Dejan Kulusevski

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2021, 16:32

jeshu pisze:
06 kwietnia 2021, 12:39
Na moje oko to Kulu gra, bo musi. I gra tam, gdzie musi, a nie gdzie chcialby on/trener. Gdybysmy mieli zdrowego Pawelka, zapewne Kulu bylby zmiennikiem a wtedy i mniejsza presja, i spokojne wprowadzanie do zespolu. Kulu gra kupke, ale tylko Chiesa jej nie gra. Ten transfer moze i by sie obronil, ale w tych warunkach ...

Przypomne wypowiedz Kulu, ktory dosc niedawno mowil, ze szukaja odpowiedniego treningu, zeby byla i sila i dynamika. Widac, ze jej obecnie nie ma. A gdyby byl zmiennikiem a dopiero w kolejnym sezonie ocieral sie o podstawowa jedenastke.....ale nie jest. Dlatego hejt laduje na jego barkach a to nic dobrego dla tak mlodego pilkarza. No chyba ze mialby charakter Zlatana ... Obawiam sie, ze jeszcze troche i bedzie jak z Bernardeshim. W koncu Juve jest znane z tego, ze nie umiemy wprowadzac mlodych do zespolu

"jak wejdziesz miedzy wrony, musisz krakac jak i one" :-) Coman w Juve tez byl przez wszystkich skreslany, przeszedl bez zalu kibicow do Bayernu a tam pokazuje swoja wartosc. Ale tam caly zespol gra dobrze, wiec i jemu jest latwiej, mimo ze Robbenem nigdy nie bedzie.

@Poprostu my czasami moze i dajemy mlodym szanse (choc i tak za rzadko), ale przede wszystkim nie umiemy tego robic.
Byli tacy, którzy żałowali odejścia Comana ale faktycznie dominowała narracja, że wzięliśmy wręcz świetne pieniądze (21+7) za połamańca i w dodatku przyszedł do nas bardzo dobry Costa :prochno: Jak to zabawnie i paradoksalnie brzmi z perspektywy czasu :prochno:

Później Kean to samo - 27,5 melona za gościa, któremu kończy się kontrakt? Konsensus na forum - bardzo dobre pieniądze. W tym samym momencie Joao Félix idzie za 127 milionów, a przecież Kean miał kilka ciekawych "medialnych osiągnięć" - bodajże najmłodszy strzelec bramki w historii LM, w chwili odejścia miał 3 mecze i 2 gole w dorosłej reprezentacji Włoch. Piszcie co chcecie ale moim zdaniem można było wyciągnąć z tego transferu, dużo, dużo więcej. Teraz jakieś plotki o powrocie - o powrocie na stare śmieci to możemy sobie pomarzyć po tym jak zakosztował życia w Paryżu, dla nas to co najwyżej starzejący się Icardi.

Kulusevski gra słabo, nawet gorzej, niż się spodziewałem w złym scenariuszu ale ciągle jestem zdania, że chłop ma duży margines rozwoju. Ocenię go po następnym sezonie bo to już będzie wiek, w którym ktoś aspirujący do bycia bardzo dobrym/topem powinien się wyróżniać (tak wiem, że 1/100 czy 1/1000 przypadków potrafi odpalić np. po 25 roku życia).

Juventus od lat nie potrafi sprzedawać ale dawniej potrafiliśmy za grosze wyciągnąć kogoś świetnego jak Vidal, Pirlo, Pogba czy Barzagli. Od lat nie było tutaj transferu tej klasy.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 08 czerwca 2021, 16:50

Kulusevski z covidem.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 17:56



Ciao rudzielcu


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 17:56

Powodzenia Dejan !


Obrazek
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 18:00

Chłopak talent nie wątpliwie posiada. Niestety u nas został zrobiony na kolosa o glinianych nogach. Wydaje mi się, że masa mięśniowa mu nie służy.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 20:54

artur_89 pisze:
31 stycznia 2022, 18:00
Wydaje mi się, że masa mięśniowa mu nie służy.
A on u nas jakos tak fest dopakowal?
Nie wiem, ja mam wrazenie ze w innym klubie gosc moze nie bedzie wymiatal, ale bedzie wartością dodaną. Nie wiem, czego zabraklo zeby w Juve byl postacia znaczaca... Moze odpowiedniej(szej) pozycji na boisku? Moze innych wytycznych od trenerow? Moze wiecej bialka i cwiczen zwinnosciowych/szybkosciowych, a mniej kredki i siłki?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 21:25

Sprowadzony dla Sarriego do gry trójką napastników, dobrze wystartował u Pirlo, następnie systematycznie gasł aż w końcu Allegri go zagasił.
Ciekawi mnie co pokaże w Totkach niemal tak samo jak to co pokaże Bentancur.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 21:57

Bardzo mi go szkoda. U Pirlo miał przebłyski. Niestety my od lat nie mamy trenera, który miałby pomysł na ofensywnych i młodych zawodników. Przy ogarniętym trenerze, który ustali mu jedną pozycję, może się rozwinie. Powodzenia.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 22:48

Dla mnie gość ma dobrze ułożona nogę i czasem nawet dobre pomysły ale fizycznie w Juve wyglądał dramatycznie przez cały pobyt. Jestem ciekaw jak on będzie grał szczególnie w przyszłym sezonie po przepracowaniu okresu przygotowawczego w innym klubie.

Mimo wszystko wątpię aby był to materiał na topa, dobrze ułożoną ma tylko jedną nogę, a druga jest tak jakby konieczna do biegania.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 23:09

W sumie nawet jeśli Kulusevski nie zostanie wykupiony, to odzyskujemy 10 mln spośród 35, jakie w niego zainwestowaliśmy i w lipcu 2023 mamy z powrotem 23-letniego, czyli ciągle młodego skrzydłowego. A jeśli zostanie wykupiony za te 35 mln, to jesteśmy 10 mln do przodu na graczu, który u nas się po prostu nie sprawdził :ok:


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2022, 23:55



Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 06:34

artur_89 pisze:
31 stycznia 2022, 18:00
Chłopak talent nie wątpliwie posiada.
Chciałbym w końcu wiedzieć w czym ten talent się właściwie objawiał? Ani techniki, ani szybkości, zwinność jak czołg, złe decyzje, słabe strzały i podania też bez szału. Co było jego mocną stroną? Już po kilku meczach zastanawiałem się jak taki piłkarz mógł zajść w futbolu do takiego klubu jak Juventus, dla mnie to fenomen coś a'la Malaka Martinez.


#AllegriOut
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 08:24

Kupiliśmy go po roku w którym zdobył 18 goli (oczywiście 10 goli + 8 asyst) i został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem ligi. Do Golden Boya też był nominowany i ostatecznie uplasował się na 6 pozycji także niewątpliwie ktoś coś w nim widział a i 18 goli nie bierze się z niczego. Drugie dno jest takie, że Gasperini go po prostu odpalił więc jakieś mankamenty w nim widział (wg mnie złożyło się na to podejmowanie złych decyzji boiskowych oraz holowanie piłki zamiast szybkiej gry bez przyjęcia).

Ogólnie bardzo łatwo żeby on odpalił w odpowiedniej drużynie i u odpowiedniego trenera o czym być może się przekonamy. Najzabawniejsze jednak, że ten "eksperyment" niczego nas nie nauczył i po wydaniu 40mln na gościa po jednym dobrym roku kupujemy kolejnego, tym razem jednak za 2 razy tyle ;)
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2022, 10:50 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 10:16

Maly pisze:
01 lutego 2022, 08:24
Kupiliśmy go po roku w którym zdobył 18 goli i został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem ligi. Do Golden Boya też był nominowany i ostatecznie uplasował się na 6 pozycji także niewątpliwie ktoś coś w nim widział a i 18 goli nie bierze się z niczego. Drugie dno jest takie, że Gasperini go po prostu odpalił więc jakieś mankamenty w nim widział (wg mnie złożyło się na to podejmowanie złych decyzji boiskowych oraz holowanie piłki zamiast szybkiej gry bez przyjęcia).

Ogólnie bardzo łatwo żeby on odpalił w odpowiedniej drużynie i u odpowiedniego trenera o czym być może się przekonamy. Najzabawniejsze jednak, że ten "eksperyment" niczego nas nie nauczył i po wydaniu 40mln na gościa po jednym dobrym roku kupujemy kolejnego, tym razem jednak za 2 razy tyle ;)
Strzelił 10 bramek nie 18. Owszem talent miał, ale nie pasował stylem do Juve, Parma grała zupełnie inną piłkę opartą na szybkości Gervinho i bardzo dobrym zrozumieniu Gervinho z Kulu. Dodatkowo Kulu to głównie prawe skrzydło a nasi jeszcze ściągnęli lepszego Chiesę. Tutaj właśnie był problem, ściągnięcia dwóch młodych graczy na jedną pozycję za grubą kasę, wygrał po prostu lepszy, bardziej pasujący do naszej gry Chiesa. Kulu nie jest słabym piłkarzem, ale nie zbyt nadaje się do gry gdzie trzeba rozbijać obronę rywala szybką grą. Może gdyby dostał wiecej czasu i w mairę regularną grę na swojej pozycji to byłoby lepiej, ale przegrał rywalizację z Chiesą i potem rzucanie po pozycjach mu na pewno nie pomogło. Zobaczymy jak jego gra potoczy się w Tottenhamie, u nas się nie sprawdził, ale jest na tyle młody by jeszcze odpalił. Nawet nie ma sensu wymieniać przypadków graczy, którzy w jednym środowisku grali słabo a w innym błyszczeli.

Odnośnie Vlahovicia to akurat gracz jakiego nam brakowało, typowa "9", zawodnik, którym głównie widzi bramkę rywala i bardzo często jest w polu karnym, a nam tego brakowało. Dybala z wiadomych powodów "9" nie będzie, Keana i Morate ciągnie bardziej do skrzydła i w szczególności Alvaro wygląda tam nieco lepiej niż grając typową "9" To nie jest transfer ala Kulu, gdzie się okazało, że mamy 2 nowych graczy na jedną pozycję. Tutaj gość jest jeden i przynajmniej na papierze jest graczem, którego nam brakuje. .


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 lutego 2022, 10:56

Mi to się wydawało, że Allegriemu brakuje następcy Mandzukicia, czyli grającego plecami napastnika, który powalczy o górne piłki żeby nie musiał robić tego Rabiot ale może się nie znam.

Morata jako typowa 9 grał świetnie u Pirlo, ciągnięcie do skrzydła to element taktyki a nie preferencji zawodnika. W schodzeniu do skrzydła nie ma żadnego innego sensu niż tylko taktyka. Zakładam, że Vlaho też będzie to robił żeby McKennie albo Zakaria wchodził na główkę z 2 linii.

Co do Kulu to tak jak napisałeś - sprawdzał się w innej taktyce i innym ustawieniu, jako boczny napastnik a nie wahadłowy czy 9/10, także nie jako boczny pomocnik w 442. My prawdziwe 433 graliśmy ostatnio za Sarriego i Kulu miał być następcą Berny ale jak było każdy pamięta.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ