# 6 Danilo Luiz da Silva

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 22:12

Obrazek

# 6 DANILO LUIZ DA SILVA

Obrazek

Data urodzenia: 15.07.1991
Miejsce urodzenia: Bicas, Brazylia
Kariera seniorska: América-MG (2008-2010), Santos FC (2010-2011), FC Porto (2011-2015), Real Madryt (2015-2017), Manchester City (2017- 2019), Juventus (2019-...)
Debiut w Juve: 31.08.2019 (Juventus F.C 4:3 Napoli)
Kwota transferu do Juve: 37 mln €
Obecne zarobki: 4 mln euro + bonusy
Szczegóły


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 22:44

Sandro i Cristiano przywitali ziomala:

Może nie będzie tak źle :pray:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 23 września 2019, 09:43

jackop pisze:
07 sierpnia 2019, 22:44
Może nie będzie tak źle :pray:
niestety ale nie bez powodu odbił się od Realu i Man City będąc rezerwowym w obu tych drużynach... właściwie nie wiem na co liczyliśmy z tym transferem bo był do wyjęcia Tripper w niższej cenie, który oferuje więcej i z przodu i z tyłu, trzeba było tylko zejść z ceny Cancelo i nie bawić się w wymiany :/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 września 2019, 15:48

Danilo wypada na kilka tygodni. Przewidywany powrót po kolejnej przerwie reprezentacyjnej.


Św1Stu LbTp^

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 lutego 2013
Posty: 11
Rejestracja: 05 lutego 2013

Nieprzeczytany post 25 września 2019, 16:18

Oby nie był drugim Andrade :D Widziałem go tylko kompilacjach i tam szarpał do przodu niczym Cancelo, ale żeby nie było iż będziemy jeszcze żałować odejścia Portugalczyka. W zimie koniecznie musimy ściągnąć jakiegoś prawego obrońce, do tego dobrze gdyby mógł też zagrać po drugiej stronie i odciążyć Sandro, bo z samym Danilo i MDS'em to nie zajdziemy daleko.


aka Up1zGaNy ^
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2021, 15:37

Maly pisze:
23 września 2019, 09:43
niestety ale nie bez powodu odbił się od Realu i Man City będąc rezerwowym w obu tych drużynach... właściwie nie wiem na co liczyliśmy z tym transferem bo był do wyjęcia Tripper w niższej cenie, który oferuje więcej i z przodu i z tyłu, trzeba było tylko zejść z ceny Cancelo i nie bawić się w wymiany :/
W teczce nic nie ginie :prochno: Obecnie nie jest tak źle i oby jak najdłużej.

Fun fact: Trippier niedawno przegrał apelację w sprawie bana (na 10 tygodni) nałożonego za naruszenie przepisów hazardowych: https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna, ... 45864.html


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2021, 16:59

Przychodził jako prawy obrońca mogący grać także na lewej i pod takim kątem oceniałem jego transfer, nawet Paratici nie wiedział, że może grać z takim powodzeniem w 3 z tyłu ;) W zasadzie taktyka Pirlo to idealne dla niego rozwiązanie - na boku w ofensywie jest mierny, żeby nie powiedzieć beznadziejny, za wolny, ma za słaby zwód, za słabą wrzutkę... ale atakuje bardziej ze środka szukając luk a nie pilnując linii bocznej boiska i czasami to zdaje egzamin.
Zaryzykuję tu stwierdzenie, że wielu bocznych obrońców by się w tej roli sprawdziło równie dobrze jeśli nie lepiej a na co dzień grają w przeciętnych klubach bo brakuje im bardzo dużo do nowoczesnego bocznego obrońcy. Co więcej wielu nie kosztowałoby nas ani tyle odstępnego ani tyle pensji co 30 letni Brazylijczyk. Nie ma jednak co narzekać - na ten moment gość wygląda w końcu jak piłkarz a nie pokraka więc należy się tylko cieszyć bo kasy na niego wydanej na pewno nie odzyskamy chociażby w połowie i to nawet jeśli będzie grał wyjątkowo dobrze (bo nikt inny nie gra taką hybrydą jak my). Więcej jednak w tym zasługi Pirlo niż kogokolwiek innego.

ps. Sytuacja z Trippierem kuriozalna ;)
ps2. Chyba i tak wolałbym Sandro zamiast niego w pierwszym składzie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 września 2023, 08:24

Pierwszy żołnierz Allegriego przemówił po porażce 4-2 z Sass:
Danilo pisze:Jesteśmy zespołem, a kiedy wygramy, wygrywamy razem.
bo jak przegrywamy to wiadomo - wina młodych bo są zbyt frenetyczni ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 września 2023, 11:54

Danilo to chyba jedyny kapitan drużyny który panikuje jak dziecko w cięższych sytuacjach. Facet się zwyczajnie boi.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 września 2023, 13:36

Nadaje się na zawodnika nr 12, ale w hierarchii betonowego to wielki mistrz bo koledzy z Realu i City dali mu potrzymać puchary.


Distant Dreamer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 lipca 2023
Posty: 39
Rejestracja: 16 lipca 2023

Nieprzeczytany post 25 września 2023, 16:51

Maly pisze:
25 września 2023, 08:24
Pierwszy żołnierz Allegriego przemówił po porażce 4-2 z Sass:
Danilo pisze:Jesteśmy zespołem, a kiedy wygramy, wygrywamy razem.
bo jak przegrywamy to wiadomo - wina młodych bo są zbyt frenetyczni ;)
Różnice w mentalności kapitanów :
(skopiowane z Forza Juventus)

▪️Buffon 2015 : We don't accept defeat we are juve and we should be always as high as the expectations.

▪️Danilo 2023 : After two victories a defeat can happen, we are not the champions as they said.

▪️Allegri 2023 : we are still growing our aim is the top 4 we can't fight tanks with guns.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1760
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 14:29

Ja ogólnie mam wrażenie, że Danilo to jest kapitan-wydmuszka, który renomę zbudował sobie groźną miną i zmarszczonym czołem. Niby twardy i solidny, ale w defensywie regularnie robi błędy, jakich nie powstydziłby się Sandro. Niby nie boi się wyjść przed kamery po porażce i używa prostych, żołnierskich słów, ale w jego wywiadach pobrzmiewają te same głupie tłumaczenia, które regularnie wypowiada Allegri.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 26 września 2023, 15:10

Fakty są faktami - wypychali go z Realu i MC oraz od jego przyjścia nasza obrona wygląda tragicznie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 września 2023, 11:57

Nad opaską dla Danilo pewnie można by dyskutować, ale warto przy tym zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze, do niedawna formalnie mieliśmy innego kapitana, a mimo to Danilo wyrósł na jego naturalnego następcę, czy to grając obok niego czy pod jego nieobecność, ale jeszcze bez opaski. Właśnie on, nikt inny z zespołu. Przynajmniej ja to tak widziałem, ale sądzę, że nie tylko ja. Skład się nie zmienił i nadal nie widać w nim nikogo, kto nadawałby się do tej roli bardziej niż Danilo.
Mnie on do tej roli pasuje bardziej niż Bonucci czy Cuadrado, który jeszcze na starcie poprzedniego sezonu był pierwszym wice. Jak patrzę na nazwiska aktualnych wicekapitanów, to już w ogóle mam ochotę rozdrapać sobie twarz.
To może wydać się nieco kontrowersyjne, ale uważam, że opaska kapitańska jest u nas z różnych względów problematyczna tak naprawdę od czasu del Piero, który był ostatnim kapitanem z prawdziwego zdarzenia. Danilo, z różnych względów, wcale nie musi być gorszy od poprzedników, a może i będzie lepszy. Kałmeńskie zachowania czy wypowiedzi spokojnie można było przypisać Buffonowi czy Kielonowi.


Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 475
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 28 września 2023, 12:08

Moim zdaniem Chiellini tez wygladal dobrze w opasce.
Buffon tez wygladal nienajgorzej, ale wkurzaly jego reakcje przy przegranych.


ODPOWIEDZ