Matthijs de Ligt

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:05

Obrazek

# 4 MATTHIJS DE LIGT

Obrazek

Data urodzenia: 12.08.1999
Miejsce urodzenia: Leiderdorp, Holandia
Kariera seniorska: Jong Ajax (2015-2016), Ajax Amsterdam (2016-2019), Juventus F.C (2019-....)
Debiut w Juve: (31.08.2019) - Juventus F.C 4:3 Napoli
Kwota transferu do Juve: 75 mln euro + 10,5 mln ewentualnych bonusów.
Obecne zarobki: 7,5 mln euro + maksymalnie 4,5 mln bonusów (razem 12 mln euro).

SZCZEGÓŁY
Od 2022 roku obowiązywać zacznie klauzula wykupu za 150 mln euro!







nie ma tematu więc zakładam
pierwsze słowa Matejsa po przybyciu na lotnisko "Bardzo się cieszę, że będę mógł grać dla Piemonte Calcio" ;)

a tak już całkiem poważnie to ostatni raz w takim tonie mówiło się o 20 letnim obrońcy chyba w przypadku Nesty i co ciekawe obaj byli kapitanami swoich drużyn mimo bardzo młodego wieku, jaki był Nesta każdy wie więc należy sobie życzyć by de Ligt osiągnął równie wysoki poziom i co ważniejsze grał u nas przez lata

tyle tylko, że do tego chyba musiałby zmienić agenta a to nierealne i obawiam się, że wychowamy kozaka i pójdzie w świat jako 23-24 letni ukształtowany obrońca za klauzulę podpisaną lata wcześniej
Ostatnio zmieniony 01 września 2019, 10:16 przez Maly, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:11

To czasem nie będzie najdroższy nastolatek wśród obrońców?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:13

Ale to nieistotne bo bez pewnych uregulowań być może nie mielibyśmy na niego szans. Nie ma co się martwić na zapas bo nie tacy odchodzili a my wciąż jesteśmy na topie. Do jego odejścia daleka droga, dopiero co przyleciał.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:20

Push3k pisze:To czasem nie będzie najdroższy nastolatek wśród obrońców?
ogólnie w swoim przedziale wiekowym (do 20 lat) to będzie nr4 po Mbappe, Felixie i Dembele

@MRN: niby tak, cieszmy się chwilą ale jednak historia jak z Pogbą jest bardzo realna do powtórzenia, mimo że charaktery wydają się mieć zupełnie różne


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:22

Cieszy mnie ten transfer niesamowicie, głównie z dwóch powodów.
Po pierwsze, czysto sportowo, bierzemy absolutnego topa na tę pozycję, młodego, z charakterem, ale już ogranego i gościa, który pod okiem Kielona może wyrosnąć na lidera defensywy, ale i szatni.

Po drugie, cieszy to, że dajemy jasny sygnał, że Juve wreszcie może zgarniać młodego topa przed innymi drużynami, że kierunek Juve powoli zaczyna być na tym samym levelu co Barca itd, więc również pod kątem czystego marketingu to strzał.

W ogóle, rok temu CR, teraz DL, za rok Mbappe - możecie cytować.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:27

Takie rzeczy tylko na JP. DL jeszcze oficjalnie nie przyszedł a tu już Maly (w sumie "nielegalnie" bo bez oficjalki) założył temat tylko po to, by rozkminiać kiedy odejdzie :-)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 08:51

Maly pisze:
Push3k pisze:To czasem nie będzie najdroższy nastolatek wśród obrońców?
ogólnie w swoim przedziale wiekowym (do 20 lat) to będzie nr4 po Mbappe, Felixie i Dembele
Nie wiedziałem, że wyżej wymieniona trójka zaczęła grać jako obrońcy. ;)


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:14

Rozmawiałem z kumplem, kibicem Barcelony. Wielu z nich uważa że Juventus to zły kierunek dla De Ligta i będzie go żałował jak Neymar swojego transferu do PSG. A no i oczywiście poleciał na kasę...


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:19

Il_Bianconero pisze:Rozmawiałem z kumplem, kibicem Barcelony. Wielu z nich uważa że Juventus to zły kierunek dla De Ligta i będzie go żałował jak Neymar swojego transferu do PSG. A no i oczywiście poleciał na kasę...
Hesu, mają ból dupy a nie tam zły kierunek. W ogóle argument poleciał na kasę w przypadku Barcy/United etc jest z dupy w pierwszej kolejności, bo dostałby tam więcej, albo porównywalnie co najmniej.

Liczę się z tym, że na trzy sezony jest u nas, a potem albo urobimy go jeszcze nowym kontraktem, albo dostaniemy klauzulą, ale nie mam zamiaru zaprzątać sobie głowy tym teraz, jeśli wiem, że Fabio i spółka, dzięki dobrym relacjom z Mino mogą zdziałać pozytywne rzeczy.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:22

Panowie, ale nie komentujcie tego też w takim tonie, jakby kwestie finansowe nie miały znaczenia. De Ligt będzie u nas drugim najlepiej zarabiającym zawodnikiem, w takiej sytuacji łatwo się mówi, że zawsze marzył o grze w Turynie, pieniądze nie miały znaczenia etc.

Wybrał ofertę najlepszą finansowo i takie są fakty. Barcelona otwarcie przyznała, że kontraktowych wymagań Raioli nie spełni, a Leonardo, że operacja "De Ligt" jest w tym momencie dla PSG zbyt kosztowna. Nie wiemy co by było gdyby na stole miał trzy równorzędne oferty albo gdyby paryzanie przebili nas. ;)

Tak czy inaczej, obiektywnie wydaje się że, że Turyn to w tej chwili dobry kierunek dla Holendra. Ze sportowego punktu widzenia oczywiście ;)


playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:23

Antichrist pisze:
Maly pisze:
Push3k pisze:To czasem nie będzie najdroższy nastolatek wśród obrońców?
ogólnie w swoim przedziale wiekowym (do 20 lat) to będzie nr4 po Mbappe, Felixie i Dembele
Nie wiedziałem, że wyżej wymieniona trójka zaczęła grać jako obrońcy. ;)
Przecież napisał, że ogólnie w swoim przedziale.

A pytanie o to czy będzie najdroższym obrońcą-nastolatkiem lekko bez sensu, przecież to oczywiste, że tak będzie...


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:25

Nie zmienia to faktu, że visca el dzieci nadal uważają, że Barcelona jest marzeniem każdego piłkarza a w innym przypadku piłkarz leci na kasę.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:26

Antichrist pisze:
Maly pisze:
Push3k pisze:To czasem nie będzie najdroższy nastolatek wśród obrońców?
ogólnie w swoim przedziale wiekowym (do 20 lat) to będzie nr4 po Mbappe, Felixie i Dembele
Nie wiedziałem, że wyżej wymieniona trójka zaczęła grać jako obrońcy. ;)
a ja, że ktoś może nie rozumieć znaczenia słowa "ogólnie" :facepalm:

ale już widzę playmaker wyjaśnił

@vitoo: MDL już dawno mówił, że pójdzie tam gdzie będzie miał 1 plac bo chce się rozwijać, na identycznej zasadzie Mbappe nie poszedł do Realu tylko wybrał PSG i mi się wydaje, że to miało główne znaczenie, on wie że ma 20 lat i Mino ze sobą więc jeśli za 2-3 lata będzie chciał do Barcy i ta wtedy będzie w stanie mu zagwarantować wyjściowy skład to i tak tam trafi, póki co wybrał najlepiej sportowo dla siebie i tu nie można mieć wg mnie żadnych wątpliwości, Barca ponoć wyrównała czy nawet przebiła naszą ofertę więc i o kasie nie można mówić, że poleciał na nią bo my na pewno nie przebiliśmy rywali tak jak robią to Chińczycy tylko pewnie o marne 10-20% o ile w ogóle

a co do sprzedaży to pomijając jego agenta pamiętajcie, że ulga podatkowa obowiązuje tylko 5 lat ;]
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2019, 09:36 przez Maly, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
artur_89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2005
Posty: 656
Rejestracja: 27 października 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:30

Już go co poniektórzy sprzedają, a nie wzięli tego pod uwagę, czy on sam w ogóle, chciałby odchodzić od nas...


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 09:37

Pierwszy raz od bardzo, bardzo dawna pozyskujemy Wonderkinda, którego pragnąłby każdy klub, a trafia do nas. Brawa dla klubu


ODPOWIEDZ