Matthijs de Ligt

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 18:01

Skoro transfer niemal stał się faktem, to wypada zostawić po sobie wpis dla potomnych ;) Zacznę od tego, że nie mam wątpliwości (choć to nadal jedynie moje dywagacje) odnośnie dwóch kwestii: po pierwsze, nie liczę na to, że Holender stanie się naszą legendą na długie lata. Daję mu max 4 sezony u nas. Po drugie, myślę że jedną z głównych ról w transferze odegrała (oczywiście poza sowitą prowizją dla Raioli) zgoda na wpisanie klauzuli do kontraktu. Będzie to miało swoje konsekwencje w przyszłości.

Jednak póki co nie ma się co tym przejmować. Transfer bardzo potrzebny i wcale nie jakoś przesadnie drogi. Ryncyma i nogyma podpisuję się pod stwierdzeniem Lippiego - nigdy nie widziałem tak grającego 19-letniego obrońcy, który dodatkowo pełniłby rolę kapitana w bądź co bądź liczącym się klubie. Chiellini, jak i połowa drużyny, swoje lata ma więc decyzja o wydaniu pieniędzy na de Ligta akurat w tym momencie wydaje się godna pochwały. Podsumowując: jaram się :)


Obrazek
mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 18:13

pumex pisze:Daję mu max 4 sezony u nas. Po drugie, myślę że jedną z głównych ról w transferze odegrała (oczywiście poza sowitą prowizją dla Raioli) zgoda na wpisanie klauzuli do kontraktu. Będzie to miało swoje konsekwencje w przyszłości.
Możesz mieć rację z tymi 4 sezonami ale równie dobrze ta klauzula może być po to, aby np. po 2 latach wymusić podwyżkę dla samego zawodnika. Taki rodzaj zabezpieczenia. Juve daje mu nowy kontrakt i podwyżkę a w zamian on rezygnuje z klauzuli albo (co bardziej prawdopodobne) zwiększa ją dwukrotnie. Za 300 baniek nie będę za nim płakał nawet jeśli będzie grał rewelacyjnie. A będzie :)


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 19:12

Jeszcze meczu nie zagrał a już dyskusja kiedy odejdzie.

Ludzie opamiętajce się i cieszcie z super wzmocnienia.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 19:37

Sorek21 pisze:Jeszcze meczu nie zagrał a już dyskusja kiedy odejdzie.

Ludzie opamiętajce się i cieszcie z super wzmocnienia.
:ok: dokładnie. Czekam na mecz w którym parę stoperów stworzy Kielon- DL.
PS: Bentancur miał w kontrakcie 50% od następnej sprzedaży, czy po przedłużeniu kontraktu z nami dalej to aktualne??
Chodzi mi o to, że gdybyśmy po dwóch latach przedłużyli kontakt z DL co z umowami zawartymi na początku.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:41

PlanetJuve pisze:
Sorek21 pisze:Jeszcze meczu nie zagrał a już dyskusja kiedy odejdzie.

Ludzie opamiętajce się i cieszcie z super wzmocnienia.
:ok: dokładnie. Czekam na mecz w którym parę stoperów stworzy Kielon- DL.
PS: Bentancur miał w kontrakcie 50% od następnej sprzedaży, czy po przedłużeniu kontraktu z nami dalej to aktualne??
Chodzi mi o to, że gdybyśmy po dwóch latach przedłużyli kontakt z DL co z umowami zawartymi na początku.
Wydaje mi się że zależy to od tego czy 50% od następnej sprzedaży jest zawarte z byłym klubem Rodrigo czy z samym piłkarzem. W tym przypadku bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja, więc nawet przy nowym kontrakcie dla Urusa, umowa z Boca wciąż obowiązuje i sprzedając go musielibyśmy wypłacić rzeczone 50 %. Chyba, że taki zapis ma termin ważności i przestaje obowiązywać np. po 3 sezonach.

Ja jestem zdania jak ktoś kto już wcześniej to napisał w tym temacie. De Ligt wybrał nas a nie Barcelone, Manchester czy PSG. Więc mimo, że jest zapis o tych 150 mln za które mógłby odejść wcale nie musi tego chcieć.
Abstrahując, że jest to spora kwota, a niektórzy uważali już 70 milionów za obrońce za chorobę umysłową. Ja jestem spokojny. Powinniśmy się cieszyć z tego, że udaje się nam wygrać walkę o największe talenty na świecie. Zagraliśmy na nosie Barcelonie i wszystkie komentarze ich kibiców, że MDL jest mało ambitny, przereklamowany i poleciał na kasę są tym bardziej zabawne, że ich prezes do samego końca próbował młodziana nakłonić na przeprowadzkę do Hiszpanii. Wygraliśmy walkę o diamencik i mam nadzieję, że da nam dużo pociechy i tytułów.

W ogóle De Ligt wydaje się bardzo dojrzały jak na swój wiek. Przykład profesjonalisty. Przy takim Keanie, który czasami jeszcze zachowuje się bardzo nieodpowiedzialnie, Matthijs wygląda jak Pan Piłkarz.
Oglądając kompilacje z najlepszych zagrań De Ligta i Demirala można mieć nadzieję, że nasza obrona znów będzie tą najlepszą, albo jedną z najlepszych na świecie. Oczywiście nie teraz, ale Chiellini wiecznie grać nie będzie. A to Turek jest prawdopodobnie szykowany do wejścia w jego buty.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 20:55

Jak podpisze nowy kontrakt to na nowych zasadach i ten zapis może się pojawić albo go nie będzie.

Ludzie zamiast się cieszyć z tak spektakularnego transferu, którego zazdrości nam cała Europa skupiają się na scenariuszu, który wcale nastąpić nie musi. Od jakiegoś czasu gracze od nas już odchodzić nie chcą, płacimy coraz więcej, jesteśmy magnesem dla europejskiej śmietanki. A myślenie wśród wielu kibiców nadal jak kilka lat temu. Ten klub się rozwija i robi progres, czego nie można powiedzieć o większości zespołów zaliczanych do szeroko pojętego topu.

Przypominam, że Juventus i tak od dawna nie robi problemów piłkarzom, którzy ewentualnie chcą zmienić środowisko. Zatem nawet przy braku tego zapisu i tak usiedlibyśmy do stołu, gdyby gracz poprosił o zgodę na odejście. Jaka jest różnica? Taka, że przy klauzuli nie bawimy się w żadne podchody i od razu mówimy, że zapisana kwota na stół albo nic z tego nie będzie. Bez klauzuli mielibyśmy ryzyko utraty gracza za dużo mniejsze pieniądze właśnie z uwagi na to, że często idziemy zawodnikom na rękę. Raiola zostawił sobie furtkę na wypadek braku zadowolenia jego klienta z pobytu w Turynie, ale jednocześnie zrobił też podwaliny pod przyszłe negocjacje, bo logicznym jest, że Juventus ewentualnie zadowolony z piłkarza zrobi wiele, by się tego zapisu pozbyć. I w taki właśnie sposób Mino może zgarnąć kolejne kilka ładnych milionów bez konieczności wytransferowania gracza. Od dłuższego czasu ma z nami najlepsze relacje i najlepiej na nas zarabia. A nie zakładajmy od razu, że chłopakowi się u nas nie spodoba. Zdaniem jego trenerów jest mega ułożony, profesjonalny, kompletne przeciwieństwo Pogby. Może być naszym wzmocnieniem na lata i takiej opcji nie można wykluczać.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:13

De ligt to pieprzony lider już w wieku 19 LAT!!! takich zawodnikow potrzebujemy do walki w LM, właśnie takich bo to wlasnie tacy zawodnicy często są decydujący i dużo dają drużynie, gdy zespolowi nie idzie.

Mam nadzieje że przyszły rok będzie w końcu naszym rokiem na arenie europejskiej.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:14

Dziękuje kolegom wyżej.
Raiola o młodym- "ma osobowość Ibry i mentalność Nedveda"


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:32

To i ja się wypowiem w tym wielkim dniu. Kapitalny transfer, choć często sceptycznie podchodzę do ładowania tak wielkich sumy pieniędzy na jednego piłkarza, bo te sumy są teraz chore, tak tutaj od początku byłem na tak, bo gość zapowiada się fantastycznie. Obyśmy go tylko nie zmarnowali, musi grać obowiązkowo, więc sorry Bonu. Nie ma co dzisiaj dywagować ile lat u nas pogra, ja tam się na zbyt wiele nie nastawiam, bo dzisiaj mamy chore czasy pod tym względem i jeden sezon piłkarz jest w klubie "A", by za rok być już w klubie "B", bo już mu coś nie pasuje. Ze 3 lata pewnie pogra, a co potem to zobaczymy, a nuż wejdziemy w końcu na sam szczyt i sam De Ligt stwierdzi, że tak naprawdę nie ma sensu sportowo przechodzić gdzie indziej.

Para Chiellini-De Ligt zapowiada się fantastycznie, mam nadzieję, że znów wróci ta słynna obrona Juve, która jest nie do przejścia, bo ostatnio różnie z tym bywało. Nie ukrywam, nie wierzyłem w to, że uda nam się go wyciągnąć, a jednak.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:54

Jak Agnelli mówił, że za jakiś czas będziemy ściągać takich Ronaldo, ale wiele lat młodszych to nie sądziłem, że stanie się to już w tym roku :ok: Dla mnie De Ligt to właśnie taki Ronaldo obrony ;)
Jakby ktoś jakiś czas temu powiedział mi, że chłopak wybierze Juve to w życiu bym mu nie uwierzył, pokonanie na rynku Barcelony i PSG to jest coś. Panowie dyrektorzy pokazaliście moc!
Nie mogę się doczekać pary Chiellini-De Ligt. :beer:
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2019, 21:57 przez jarmel, łącznie zmieniany 1 raz.


#AllegriOut
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 21:57

Rynek perspektywicznych obrońców jest już w zasadzie pusty, więc podwójna radość, że udało się zgarnąć taki diament.

Rok temu miałem mocne obawy w związku z przyszłością - szczególnie po oddaniu Caldary i plotkach o sprzedaży Ruganiego. Paratici stanął na wysokości zadania i pokazał cojones. De Ligt razem z Demiralem i Romero daje nam spokój na kilka kolejnych sezonów.

:ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
binio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2003
Posty: 628
Rejestracja: 20 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 22:26

Ruganiego też bym nie skreślał, kto wie co Sarri wymyśli.


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2019, 22:49

Gdy większość źródeł mówiło o transferze De Ligta do Barcy to nikogo innego im tak nie zazdrościłem.
Gość jest silny, wysoki, szybki, świetnie czyta grę. Nigdy nie widzialem obrońcy w tym wieku tak grającego. Dla mnie to, podobnie jak dla jarmela, młody Ronaldo. Trzymam kciuki za późniejsze przedluzenie umowy i usunięcie klauzuli. Ale niech najpierw się wdraża.
W tym sezonie z Chiellinim, w następnym pewnie z Bonuccim.

Dzięki temu transferowi okienko będzie spokojne. Teraz nic nie musimy. Przyjdzie Icardi? Fajnie. Uda się ściągnąć pomocnika, super. Ale można na spokojnie planować transfery z klubu. Mandżur, Khedira, Matuidi (choć gościa lubię). A jeśli uda się kogoś sensownego ściągnąć to będzie git.
Jedynie pomoc wyglada na lekko upośledzona w porównaniu z obroną i atakiem. Ale mam wrażenie, że jej największym wzmocnieniem będzie... Sarri.


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 08:56

Jest oficjal. Nie piszą nic o klauzuli... 75 mln + 10,5 bonusow

Edit: Dr Ligt rozłożony na 5 lat 😁 Hmm.. ciekawe. Czyzbysmy spłacali Dr Ligta jak tego już u nas nie będzie ? Czy może jednak liczymy na jego dłuższą karierę w Juve
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2019, 09:12 przez FelekJUVE, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2019, 09:00

FelekJUVE pisze:Jest oficjal. Nie piszą nic o klauzuli... 75 mln + 10,5 bonusow
Bo jeśli jest klauzula to raczej zapisana w kontrakcie De Ligta.


ODPOWIEDZ