# 25 Adrien Rabiot

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 27 sierpnia 2020, 16:31

Po ponad 2 latach przerwy Rabiot wraca do kadry! Deschamps powołał go na mecze w Lidze Narodów ze Szwecją (5 września) oraz Chorwacją (8 września).


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2512
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 19:25

W 24:00 minucie programu Curva Sud na Kanale Sportowym mowia, ze Rabiot ma/mial jakies powazne problemy pozaboiskowe m.in. alkohol. Ktoś? Coś?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 30 września 2020, 21:33

nie Rabiot tylko Arthur o ile dobrze pamiętam to o kim rozmawiali


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 13 października 2020, 20:12

Meczu nie oglądałem, więc nie mogę powiedzieć jak wyglądała gra. Natomiast po ocenie meczowej w kilku portali można wywnioskować, że Rabiot rozegrał dobry mecz w reprezentacji Francji. To oczywiście był tylko mecz towarzyski. Jednak jeśli nasz Adrien wyszedł w podstawowej jedenastce i wypadł lepiej niż większość francuskich gwiazdorów to chyba znaczy, że można mieć w stosunku do niego pewne nadzieje.

Obrazek


Obrazek
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2020, 03:27

Nie wiem co w nim jest takiego super. Czym tak wyróżnia się Rabiot ,że Juve płaci mu 7 baniek rocznie?


Hubson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2009
Posty: 683
Rejestracja: 03 lipca 2009

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2020, 09:49

PietroBosman pisze:
22 grudnia 2020, 03:27
Nie wiem co w nim jest takiego super. Czym tak wyróżnia się Rabiot ,że Juve płaci mu 7 baniek rocznie?
Był za darmo :ahsisi:


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 grudnia 2020, 09:54

PietroBosman pisze:
22 grudnia 2020, 03:27
Nie wiem co w nim jest takiego super. Czym tak wyróżnia się Rabiot ,że Juve płaci mu 7 baniek rocznie?
Rabiot dostał 4-letni kontrakt 7 mln netto. Przy uldze to ok. 10 mln brutto. Jego zatrudnienie kosztuje nas zatem 40 mln brutto. I to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> niewiele jak na gracza, który przychodząc do nas był wyceniany na 35 mln i miał zaledwie 24 lata. Gdyby nie kończący się kontrakt za takiego piłkarza musielibyśmy dać minimum 25-30 mln. Wyszłoby wtedy, że zarabia rocznie ok. 2-2,5 mln netto, czyli jego utrzymanie kosztuje nas tyle, co np. McKenniego czy Bentancura.

Według mnie to był bardzo dobry transfer (szczególnie pod względem finansowym). Rabiot nie okazał się zbawcą naszej pomocy. Szanujący się klub powinien mieć ze 2 topowych środkowych pomocników + 2-3 piłkarzy pokroju Rabiota. Problem w tym, że obecnie mamy samych takich "Rabiotów" z nadzieją na coś więcej ;)


PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2021, 23:10

Crunny pisze:
22 grudnia 2020, 09:54
PietroBosman pisze:
22 grudnia 2020, 03:27
Nie wiem co w nim jest takiego super. Czym tak wyróżnia się Rabiot ,że Juve płaci mu 7 baniek rocznie?
Rabiot dostał 4-letni kontrakt 7 mln netto. Przy uldze to ok. 10 mln brutto. Jego zatrudnienie kosztuje nas zatem 40 mln brutto. I to <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> niewiele jak na gracza, który przychodząc do nas był wyceniany na 35 mln i miał zaledwie 24 lata. Gdyby nie kończący się kontrakt za takiego piłkarza musielibyśmy dać minimum 25-30 mln. Wyszłoby wtedy, że zarabia rocznie ok. 2-2,5 mln netto, czyli jego utrzymanie kosztuje nas tyle, co np. McKenniego czy Bentancura.

Według mnie to był bardzo dobry transfer (szczególnie pod względem finansowym). Rabiot nie okazał się zbawcą naszej pomocy. Szanujący się klub powinien mieć ze 2 topowych środkowych pomocników + 2-3 piłkarzy pokroju Rabiota. Problem w tym, że obecnie mamy samych takich "Rabiotów" z nadzieją na coś więcej ;)
Jasne. Wiem, że za darmo. Znam historię tego transferu. Ale ja dalej nie wiem czym on się wyróżnia na boisku. Taki Khedira mądrze się ustawiał i miał łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich. Bentancur to walczak. Kopnie, odepchnie, wytrąci z równowagi czy przerwie akcje. A jak trzeba to ładnie poda do napastnika. Matudi wypełniał strefy. Był tak gdzie trzeba było podwoić krycie. Coś co robi obecnie wszędobylski McKennie. Rabiot?Ani on finezyjnie nie napędzi akcji. Ani w odbiorach nie bryluje. W czym on jest dobry?Pokaż mi jego jakąś mocną piłkarską cechę.


prze c... ninja

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 kwietnia 2011
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2021, 16:15

Sprzedać czym prędzej!!! . Jeśli ktoś mówił o Amaurim drewno Rabiot to sztywny pal. Jeśli kiedyś śmialiśmy się trochę Padoina to akurat bił o głowę Rabiota który jest mamim synkiem. Nie irytował mnie tak piłkarz od czasu Melberga.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2021, 16:33

Słabość tego zawodnika widać nawet gołym nie sprawnym okiem i tylko jacyś psychofani albo kibice nie oglądający meczów, a swoją opinię budują na podstawie zdjęcia z plakatu z Bravo Sport bądź innych czarodziejskiej metod. Kogo mówić że to kozak. Tak na prawdę to on ,Dybala Ramzi i Berna powinni być do podpalenia już teraz.


prze c... ninja

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 kwietnia 2011
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2021, 17:09

Myślę, że my mamy inny kłopot i doszedłem do tych wniosków już jakiś czas temu. NIKT NIE CHCE NASZYCH PIŁKARZY. Np czy z Costą był aż taki problem że trzeba było go oddać? Według mnie trzeba było zejsc z pensji i akurat a Coste znalazł się chętny. Czy Cancelo był problemem? Miał swoje babole ale znalazł się chętny i go sprzedali... Kiedy w klubie został szrot... Takich Rabiot ów Ramsejow czy nawet Bentancura nikt nie chce bo są słabi. Klub ciągnie do przodu Cr7.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 04 stycznia 2021, 17:56

@prze c... ninja
Takich Ramseyów czy Rabiotów nikt nie będzie chciał, bo ci z racji tego, iż przyszli do nas za darmo, to mają lukratywne kontrakty niewspółmierne do tego co pokazują na boisku. Ponadto jakby jakimś cudem zgodzili się na lekką obniżkę zarobków w zamian za długą nową umowę, to trzeba pamiętać o tym, że potencjalny nabywca musiałby za nich zapłacić (bo przecież nie oddamy ich za friko), a to już staje się mało opłacalne. Jeśli na dodatek potwierdzą się te doniesienia odnośnie cofnięcia obniżonego podatku dla graczy, którzy przyszli z innych lig, to utrzymywanie Adriena i Aarona stanie się dla nas wielkim obciążeniem budżetowym.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 14:20

prze c... ninja pisze:
04 stycznia 2021, 17:09
Myślę, że my mamy inny kłopot i doszedłem do tych wniosków już jakiś czas temu. NIKT NIE CHCE NASZYCH PIŁKARZY.
Nie chcę cię rozczarować ale sporo osób na tym forum zdaje sobie z tego sprawę od dawna :prochno: Inną kwestią jest to, że sprzedaże od dekady (nie cofajmy się bardziej w czasie) idą nam słabiutko - kiedyś było to równoważone świetnymi transferami za grosze, obecnie cóż ujmijmy to w ten sposób, że bywało lepiej.
prze c... ninja pisze:
04 stycznia 2021, 17:09
Np czy z Costą był aż taki problem że trzeba było go oddać? Według mnie trzeba było zejsc z pensji i akurat a Coste znalazł się chętny. Czy Cancelo był problemem? Miał swoje babole ale znalazł się chętny i go sprzedali... Kiedy w klubie został szrot... Takich Rabiot ów Ramsejow czy nawet Bentancura nikt nie chce bo są słabi. Klub ciągnie do przodu Cr7.
Z Costą sam sobie odpowiedziałeś - wysoki kontrakt, częste kontuzje, zwyczajnie chcieliśmy zejść z "BENZJI" jak to nazywam. Nie mniej ogarnięty DS powinien raczej na miękko być w stanie wcisnąć gdzieś takiego gościa (podatny na kontuzje ale potencjał bardzo duży) za powiedźmy 5 melonów. Bajeczki forumowych księgowych jak to powinniśmy wziąć za takiego gościa 20 czy 30 melonów - no cóż to tylko bajeczki, Juventus nie takich kozaków oddawał za grosze. Skończy się tak jak z Higuainem - odejdzie za darmo. Jeśli Juventus będzie twardy w negocjacjach to nas nie wydyma i nie otrzyma na pożegnanie połowy pensji :prochno:

Rabiot, Ramsey - temat rzeka, liczyliśmy na okazyjkę jaką kiedyś był Pogba, Pirlo czy Barzagli - niestety się przeliczyliśmy. Jako ciekawostkę dodam, że w świetle tych nowych przecieków dotyczących przepisów podatkowych (że jeśli ktoś będzie płatnikiem podatku od osób fizycznych krócej, niż 2 lata to trzeba będzie zwrócić tę słynną ulgę dla zawodników przychodzących z innych lig zwrócić) to absolutnie nie dziwi to, że zostali po pierwszym sezonie. Choćby się waliło i paliło - oni do końca obecnego sezonu muszą zostać, choćby mieli grać w klubie kokosa (a to im absolutnie nie grozi).

Dla mnie Rabiot to taki agent 0.0 (niestety bez 7 na końcu). Zero konkretnych liczb (no dobra ma 1 bramkę), jakieś tam mityczne ustawianie się, niby fajne warunki fizyczne (co komu po nich skoro nie przekładają się na gole/asysty przy rożnych czy wolnych?). W poprzednim sezonie miał jeden taki naprawdę bardzo dobry mecz, na dodatek zwieńczony bramką po rajdzie - co z tego skoro przez następny rok nie zagrał żadnego spotkania na miarę tamtego? Sam już nie wiem co sądzić o tym chłopie i ogólnie o naszej pomocy - jakieś tam umiejętności widać ma ale wpływ na grę mizerny.
dimebag11 pisze:
04 stycznia 2021, 17:56
@prze c... ninja
Takich Ramseyów czy Rabiotów nikt nie będzie chciał, bo ci z racji tego, iż przyszli do nas za darmo, to mają lukratywne kontrakty niewspółmierne do tego co pokazują na boisku. Ponadto jakby jakimś cudem zgodzili się na lekką obniżkę zarobków w zamian za długą nową umowę, to trzeba pamiętać o tym, że potencjalny nabywca musiałby za nich zapłacić (bo przecież nie oddamy ich za friko), a to już staje się mało opłacalne. Jeśli na dodatek potwierdzą się te doniesienia odnośnie cofnięcia obniżonego podatku dla graczy, którzy przyszli z innych lig, to utrzymywanie Adriena i Aarona stanie się dla nas wielkim obciążeniem budżetowym.
Za Rabiota to jeszcze ktoś by pewnie coś dał przy przyzwoitym DS (bo młody) ale przy takim Ramseyu... Huhu 30 lat na karku, wysoki kontrakt do 2023 roku - tutaj nawet za darmo nie będzie kolejki chętnych bo raz, że trzeba taką pensję opłacić a dwa, że samego zawodnika też trzeba czymś skłonić do zmiany środowiska (podobny kontrakt o podobnej długości + najlepiej kasa do ręki za samo złożenie podpisu). Jeśli sam nie będzie chciał odejść to gość jest nie do ruszenia, nikt nie wyłoży 7 melonów pensji netto na stół za trzydziestoletniego z całym szacunkiem "połamańca".


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 14:39

Wg mnie Rabiot nie nadaje się do 2 w środku, w takim sensie w jakim my gramy, Pirlo chce wybiegania a tego nie spełnia ani on ani Arthur i dlatego obaj siedzą ostatnio na ławce.

Na FB latały statsy, że Bentancur z Udinese wykonał 12 pressingów, czyli pewnie tyle ile Rabiot przez kilka spotkań przez swój brak dynamiczności.

Jednocześnie nie zgadzam się, że Rabiot jest jakiś beznadziejny lub nie ma liczb - chłop miał pierwszy plac w PSG, miał pierwszy plac u nas na wiosnę gdy złapał kondycję i ma "pierwszy" plac w kadrze Francji. Liczbowo w tym sezonie ma najwięcej odbiorów na mecz w całym zespole (2.4 za whoscored), jest 4 w przechwytach (1 z pomocników - 1.8 na mecz), jest też najlepszy z pomocników w zablokowanych strzałach (0.4 na mecz, lepsi tylko środkowi obrońcy) [w LM rozkłada się to niemal identycznie, też jest najlepszy wśród pomocników]. Chłop defensywnie na prawdę daje radę i mogę tu powtórzyć tylko to co pisałem już prawie rok temu
Maly pisze:
27 lutego 2020, 15:42
to jest DEFENSYWNY pomocnik, nie box3box, nie mezzala, nie rozgrywający itd. on nigdy nie zaliczył więcej niż 6 punktów w kanadyjskiej grając w ultra ofensywnym PSG co powinno dość jednoznacznie określić jego charakterystykę i możliwości ale jak widać tak nie jest i niektórzy ciągle oczekuję, że wejdzie w buty chociażby Marchisio

on powinien grać na środku zamiast Pjanicia (w nieco innej roli) lub pełnić rolę jaką pełni obecnie, tj. gra za Matuidiego i dobrze mu to wychodzi, ma od niego lepsze statystyki w defensywie, nie odbija się od niego piłka itd - skok jakościowy powinien być widoczny dla każdego
Proponuję więc zmienić oczekiwania wobec niego i tyle, zweryfikujcie w końcu swoje poglądy jakim jest zawodnikiem. To czy nadaje się do stylu gry jaki chciałby widzieć Pirlo to inna kwestia ale równie mało nadaje się do jego stylu nie tylko on.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 stycznia 2021, 15:22

Maly pisze:
05 stycznia 2021, 14:39
ma "pierwszy" plac w kadrze Francji.
25 lat i 10 występów w kadrze :prochno: Na razie dostał szansę od Deschampsa na odkupienie win. Pogba i Kante to gracze bezdyskusyjnie lepsi, do tego Aouar, Tolisso, Sissoko, a za chwilę do repry będzie pukał Camavniga. Każdego z nich wziąłbym za naszego maminsynka. Przyjdzie do poważnego grania, to Rabjo skończy co najwyżej na ławce, bo do tego najlepiej się nadaje.

A to, że wychodzi u nas czasem w pierwszym składzie to nie jest żadne wyróżnienie. Nie takie kasztany już wychodziły.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ