Maurizio Sarri

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Paolo_Rossi_1892

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2019
Posty: 12
Rejestracja: 16 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 17:50

Typ wybiera trenera klubu po wyglądzie, prze-beka, czyli Klopp nie jest godzien Juventusu :(


MRN: to się dzieje, Pepuś jest nasz, Pepunio do nas należy!!!
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 17:52

Problemem Maurycego może być właśnie jego "zachowanie poza boiskowe" prezentacja, ogólnie całokształt. My tak naprawdę nie wiemy nic, media podsycają często atmosferę, lecz wiemy dobrze od dawna, że w naszym klubie zawodnicy i pracownicy muszą prezentować klasę, ubiór też się liczył zawsze. Już wiemy, że pet nie ma mentalności jeśli chodzi o odpowiednie nastawienie, zmotywowanie zawodników, lecz nie powinien nigdy się wypowiadać tak jak np po spotkaniu przegranym z Napoli, gdzie cieszył się, że akurat jak przegrać to dobrze, ze z nimi ( jakby nei było jeden z największych naszych rywali, który nas nie nawidzi i vice versa).

Kiedyś pamiętam była wypowiedź Ancelottiego, w której przyznał, ze w Turynie czuł się jak "wieśniak" i zdawał sobie sprawę, że nigdy do nas nie pasował. Kto wie co siedzi gdzieś tam głęboko w szatni Juventusu? Sarri, a Juventus to dwa różne światy, gdzie ten pierwszy lubi chodzić w spoconym, pomiętoszonym ubranku i charknąć sobie przy kamerach ( w kilku spotkaniach było skierowana na niego kamera, nie pamiętam tylko których), a raczej takie widoki nie pasują "gentelmenowi starej damy) - to takie moje małe spostrzeżenie, więc nie brać za bardzo do siebie, akurat ja na to zwróciłem uwagę.

Ja osobiście jestem za zwolnieniem Mauryca, ale nie tylko niego, wraz z nim zrobić czystki w szatni, bo drużyna nam się kruszy, więc tzreba przewietrzyć trochę.
Bardziej się boję tylko tego, kim nas by zaszczycili w jego miejsce, bo jak pomyśle o Di Francesco, Spalletti czy inne takie to nie wiele to zmieni.


Paolo_Rossi_1892

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 czerwca 2019
Posty: 12
Rejestracja: 16 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 26 lipca 2020, 18:24

Źródła bliskie klubu (JFI) podają, że po meczu piłkarz maja nie świętować tylko jak najszybciej udać się do hotelu, gdzie Agnelli poda jakaś ważna informacje. Czyżby zwolnienie Sarriego?


MRN: to się dzieje, Pepuś jest nasz, Pepunio do nas należy!!!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 08:41

co to za skrót to JFI? JuveFakeInfo?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2020, 08:47

Paolo_Rossi_1892 pisze:
26 lipca 2020, 18:24
Źródła bliskie klubu (JFI) podają, że po meczu piłkarz maja nie świętować tylko jak najszybciej udać się do hotelu, gdzie Agnelli poda jakaś ważna informacje. Czyżby zwolnienie Sarriego?

Skąd ty człowieku bierzesz takie informacje? JFI? Juve Fake Information? Prujesz informacjami, a nie podaje ich ani GDM/Agresti/szanujący się serwis. Nawet na reddicie klubowym cisza.


Rozgrzany Sturaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2019
Posty: 296
Rejestracja: 10 maja 2019

Nieprzeczytany post 28 lipca 2020, 08:21

Sorek21 pisze:
26 lipca 2020, 17:21
Przegrał puchary to nic bo inni też przegrali ?
Czyje to jest motto, że zwycięstwa nie są ważne to jedyne co się liczy ?
Sarri nie ma odpowiednich graczy?
A kto mu broni dopasować taktykę pod posiadany skład ? Ciągle gra 4-3-3 z dwoma zawodnikami,którzy w ogóle nie bronią
i do nich jako trzeci musi grać przeciętniak 0 goli , 1 asysta ? Nie lepiej byłoby zagrać 3-5-2 ?

Cytatów po porażkach nie chcę mi się już szukać ale trener Juve nie powinien się tak wypowiadać jak po poprażce z Napoli. Podobnie nie powinien tak wyglądać. Widać różnicę ?


Obrazek

Obrazek
Aż się wtrącę.
Motto mottem, rzeczywistość rzeczywistością - co udowodnił między innymi nasz poprzedni trener, wielokrotnie cofając się przy objęciu prowadzenia w LM, co wielokrotnie nas karciło :prochno: .
Sarri nie ma odpowiednich graczy, tak. Spójrz na ten skład. Jak tego nie ustawisz, obrona będzie dziurawa, środek pola będzie bez porządnego playmakera a w ataku nie ma zmiennika dla Higuaina (sezon temu był chociaż Kean). Dostajesz podstarzałych graczy, których ciężko jakkolwiek poustawiać, by miało to sens. Wielokrotne próby ustawiania niektórych zawodników na pozycjach innych niż ich naturalne kończyły się też fiaskiem, jak chociażby Dybala na skrzydle czy Berna ogółem na boisku. To, że w FMie coś będzie na zielono i działa, na żywo już niekoniecznie (żeby nie było, nie jadę po FMie czy też graczach FMa, sam jestem nałogowcem). Jak spojrzysz czysto na papierze, te nazwiska nie są złe, ale zobaczysz ich na boisku i zastanawiasz się jakim cudem niektórzy nadal grają w drużynie Mistrza Włoch.
A no broni mu właśnie to, że ma ograniczonych graczy :prochno: a Sarri mimo wszystko chce zachować jakiś balans w drużynie, co całkowicie rozumiem, jakbyśmy jeszcze bardziej olali naszą już niestabilną defensywę i dali wszystko w atak, może i wyniki byłyby 5-3 co chwilę, ale nadal byście wszyscy narzekali na to, że nie zachowujemy czystych kont.
Istotnym aspektem jest też zmęczenie i podatność na kontuzje istotnych zawodników, stąd Sarri pewnie nawet chciałby częściej wystawiać bardziej optymalny dla niego skład, ale nie może - między innymi przez mit naszej szerokiej kadry, która może i jest szeroka w niektórych miejscach, ale również nie ma na niej nikogo wyjątkowego, kto mógłby odwrócić role spotkania. Poza wiecznie kontuzjowanym Costą.

Osobiście rozumiem wypowiedzi Sarriego z prostego powodu - on wypowiada się ze swojej perspektywy, jako człowieka, który jest trenerem Juventusu. A nie Trenerem Juventusu i nic poza tym. Wypowiedź o przegraniu z Napoli, owszem, tu przesadził, nie będę go bronił przy każdej okazji, nie jestem jego fanboyem. Ale spójrz z perspektywy człowieka, który spędził w Napoli wiele lat i zżył się z klubem i ludźmi. Sentyment, po prostu.

Jak dla mnie Sarri może nawet ubierać się w tradycyjny strój Ku Klux Klanu, w dupie to mam, dopóki gra drużyny i wyniki są zadowalające. Gra drużyny (w ataku) potrafi być zadowalająca, brakuje skuteczności. W obronie wiadomo, ale mamy aktualnie zbyt dużo dziur, by wyglądało to inaczej.


Smacznej kawusi, Allegri mnie dusi
#ŁysyBajerantOut
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2020, 20:30

Nie mamy większych problemów w grze z piłką, tak samo jak z mentalnością. Trochę gorzej jest jeśli chodzi o szybkość."
:nod:

Przydałby mu się nowe okulary.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 30 lipca 2020, 21:26

Sorek21 pisze:
26 lipca 2020, 17:21
vitoo pisze:
26 lipca 2020, 16:57
Sorek21 pisze:
26 lipca 2020, 15:32
Dlaczego Sarri powinien zostać zwolniony :
- przegrał puchar
- przegrał superpuchar
- wygra ligę w najsłabszym stylu od lat , słabością rywali
- ma słaby autorytet
- nie ma pomysłu na drużynę
- jest ograniczony taktycznie, mało elastyczny
- nie wygląda jak na trenera Juventusu przystało
- nie potrafi się wypowiadać jak trener Juve
- drugorzędny puchar, który przegrywał także Allegri, Conte czy Capello
- jak wyżej, Allegri np. potrafił SCI przegrać ze słabym Milanem czy z Lazio, kiedy Dybala w 91. minucie strzelił na 2:2 tylko po to, żebyśmy w 93. dostali gonga na 2:3
- z tym można polemizować, moim zdaniem w ataku gramy i tak znacznie lepiej niż za Allegrego. Słabość rywali tak samo można wypominać Allegremu, który poza Napoli nie miał żadnych godnych przeciwników
- tu może być trochę prawdy, ale w szatni nie siedzimy, więc jak jest naprawdę - nie wiadomo
- myślę, że pomysł ma, ale brakuje mu odpowiednich graczy
- hmm... może coś w tym jest, chociaż stwierdzenie, że Sarri jest ograniczony taktycznie, jest chyba przesadą. Spytam może tak: jaki trener dla przykładu jest elastyczny i nie ograniczony taktycznie? Bo mam wrażenie, że takie coś można powiedzieć o każdym, niezależnie czy chodzi o Guardiolę, Conte i Zidane'a, czy o Allegrego i Sarriego
- dwa ostatnie argumenty przemilczę, bo to, że ktoś "nie wygląda na Juventus" jest absurdalne ;)

Jasne, że Sarri nie może czuć się pewnie, ale wyciągasz argumenty, które tak samo można było zarzucić Allegremu. Odpadał z CI w katastrofalnym stylu, przegrywał SCI, konfliktował się z piłkarzami (Bonucci, Dybala), wygrywał ligę bez konkurencji i w słabym stylu, co tydzień na konferencjach pomeczowych powtarzając, że zespół musi się poprawić, bo oddaje pole rywalom, po czym w następnej kolejce i tak broniliśmy się przed Lecce przy prowadzeniu 1:0, tak samo nie miał pomysłu na drużynę i tak samo był mało elastyczny taktycznie - nie licząc zrywów w CL, do których i tak się zmuszał, oddając pierwszy mecz (Bayern, Real...) i które finalnie niewiele dawały. Ale rozumiem, że skoro mierzy 1,80 i chodzi w garniturze, a Sarri przy linii bocznej ciumka peta w polówce, to Max mógł siedzieć po blamażu w Cardiff jeszcze dwa lata, ale Sarri już nie zasługuje na szansę w przyszłym sezonie i możliwość ustawienia sobie drużyny po swojemu? ;)
Przegrał puchary to nic bo inni też przegrali ?
Czyje to jest motto, że zwycięstwa nie są ważne to jedyne co się liczy ?
Sarri nie ma odpowiednich graczy?
A kto mu broni dopasować taktykę pod posiadany skład ? Ciągle gra 4-3-3 z dwoma zawodnikami,którzy w ogóle nie bronią
i do nich jako trzeci musi grać przeciętniak 0 goli , 1 asysta ? Nie lepiej byłoby zagrać 3-5-2 ?

Cytatów po porażkach nie chcę mi się już szukać ale trener Juve nie powinien się tak wypowiadać jak po poprażce z Napoli. Podobnie nie powinien tak wyglądać. Widać różnicę ?


Obrazek

Obrazek
Pardon, ale umknął mi temat. Nawet nie widziałem odpowiedzi wcześniej. ;)
Słowa o tym, że dobrze, że przegraliśmy akurat z Napoli faktycznie były, ujmijmy to, mało fortunne. Nie pochwalam, mnie też zdenerwowały i nawet jeśli Sarri ma sentyment do Neapolu, to może sobie te emocje trzymać w głębi serduszka. Ale na Boga, Allegri też pieprzył głupoty na konferencjach pomeczowych. Owszem, nie walił może takich skrajności, ale od jego cotygodniowego pieprzenia o tym, że w następnym meczu musimy poprawić to i tamto można było zwymiotować. A do słynnego motta Juventusu Allegri miał takie samo podejście, jak Sarri - taka prawda. Apeluję tylko o to, żeby sprawiedliwie dać Sarriemu jeszcze sezon szansy, bo wywalenie go teraz, po tym jak Allegri mimo gównopiłki mógł na stołku siedzieć przez kilka lat, byłoby niesprawiedliwe.

"Argumenty" o wyglądzie i mymłaniu petów nadal do mnie nie trafiają. Garnitur Allegrego nie sprawił, że wygraliśmy Ligę Mistrzów, a zdaje się, że trenerzy nie mają obowiązku noszenia marynarek.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 30 lipca 2020, 23:27

Jeśli maja zwolnić Sarriego i zatrudnić kolejnego Włocha, to niech chlopina zostanie na kolejny sezon.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 08:30

Prócz przeorganizowania drużyny na kolejny sezon (incl. zwolnienie kiepa) moim drugim największym marzeniem jest odpuszczenie przez Juve tej fobii trenowania przez Włocha. Poza Conte, przy wszystkich jego wadach i Maxie nie wiem, czy jest na tyle ogarnięty Włoski trener, który mógłby u nas trenować i gdzie nie chcielibyśmy eksperymentować. Bo można iść w Carrerę z AEK, Gaspa z Bergamo, a jak już idziemy w abstrakcję to i nawet Pioliego bym przeżył, ale tutaj prócz odświeżenia drużyny trzeba tez odświeżenia mindsetu graczy, innej wizji niż włoskie kunktatorstwo, gdzie Sarri w pierwszym sezonie zawiódł i patrząc na jego wypowiedzi mam spore obawy o to, by w kolejnym sezonie przywrócił Juve do etapu, gdzie nie trzeba będzie drżeć o wynik i naszym nie będzie przytrafiać się kupa w majtach jak nas przyciśnie przeciwnik.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 10:06

Sarri nie poleci. Za rok maksymalnie dwa lata pierwsza drużynę przejmie Pirlo a Andrea w między czasie nie będzie opłacał jeszcze kolejnego trenera.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 10:25

Poprostu pisze:
31 lipca 2020, 10:06
Sarri nie poleci. Za rok maksymalnie dwa lata pierwsza drużynę przejmie Pirlo a Andrea w między czasie nie będzie opłacał jeszcze kolejnego trenera.
Pirlo?! No ok, lubię typa, ale facet dopiero zaczyna i to od razu ze zlepkiem U23. No życzę mu dobrze, ale nie wiem, czy już go można umieszczać pod trenera pierwszej drużyny.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 10:38

przecież dobrze grał w piłkę więc na pewno będzie super trenerem, jak możesz tego nie wiedzieć? ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 10:42

jackop pisze:
30 lipca 2020, 20:30
Nie mamy większych problemów w grze z piłką, tak samo jak z mentalnością. Trochę gorzej jest jeśli chodzi o szybkość."
:nod:

Przydałby mu się nowe okulary.
Panie Sarri Lyon pokaże jak nie mamy problemów w grze z piłką i mentalnością już niedługo. Trzymam kciuki za Pana żeby miał Pan rację ;)


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 31 lipca 2020, 10:55

Każdy szuka swojego Zidane'a ;) Albo Guardioli.
W Chelsea dobrze radzi sobie Lampard, do Barcy zaraz może wrócić Kluivert albo Xavi. Może Juventus pójdzie tą samą drogą.


1902 Para Siempre

Obrazek
ODPOWIEDZ