Maurizio Sarri

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 12:55

Naprawdę dobry wywiad. Właściwe podejście, ustalanie składu od graczy technicznych. Trzymam kciuki.

Słowa Costy i Sarriego w odniesieniu do niego to miód na moje serce. Oddanie go byłoby grzechem.

Wiadomo, że nawet jeśli Sarri nie był naszym pierwszym wyborem, to i tak Fabs wypowiedziałby się w takim tonie. Ale kto wie, może był. Na nim klub oszczędza mnóstwo środków, które w teorii mogą pójść na mercato.
Poprostu pisze:Co to za trzeci koleś z nimi?
Nowy gość od kontaktów z mediami. Ta babka odchodzi, ponoć ma współpracować z Raiolą.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2019, 13:00 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 12:56

Co rzucił o Pogbie, bo musiałem wyłączyć?


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1765
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 13:01

Adrian27th pisze:Costa,Dybala,Berna,CR7,Kean,Pjanic - Tych niby potwierdził także mi więcej do szczęścia nie potrzeba.

Podejrzana wypowiedź o Pogbie.

Nic tylko trzymać kciuki za Maurycego.
Coś więcej możesz powiedzieć, bo nie oglądałem konferencji? Sarri coś o Pogbie wspomniał?

Jestem ciekaw jak to się wszysto potoczy i czy uda się Maurycemu wpoić naszym swoje przemyślenia taktyczne. Teoretycznie wygląda w wypowiedziach fajnie, zobaczymy w praktyce :whistle:

W każdym bądź razie dostaje kredyt zaufania. Obyś nie okazał się tylko Ranierim bądź Del Nerim :pray: Bądź jak Lippi ;)


D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 13:06

Paratici: Pogba to swietny piłkarz i bardzo go kochamy. Mamy z nim swietne relacje ale to pilkarz Manchesteru United.

No chyba, ze bylo jeszcze cos innego.


Obrazek
Dunio333

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2014
Posty: 197
Rejestracja: 15 września 2014

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 13:15

A pierwszy mecz za 31 dni, wiadomo może coś kiedy wracają do treningu?
I kiedy mniej więcej będzie terminarz Serie A?


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 13:23

Po dzisiejszej konfie (głównie przez to gadanie, że dostosowuje taktykę pod graczy oraz o Bernardeschim i Coście) mam przeczucie, że Sarri może chcieć wypróbowywać 4-2-3-1:

C.Ronaldo/Higuain
D.Costa - Dybala - Bernardeschi
Pjanic - Ramsey

Chyba, że odejdzie Dybala, a zamiast niego przyjdzie jakiś topowy środkowy pomocnik, to wtedy będzie klasyczne 4-3-3.


notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 13:28

Crunny pisze:Po dzisiejszej konfie (głównie przez to gadanie, że dostosowuje taktykę pod graczy oraz o Bernardeschim i Coście) mam przeczucie, że Sarri może chcieć wypróbowywać 4-2-3-1:

C.Ronaldo/Higuain
D.Costa - Dybala - Bernardeschi
Pjanic - Ramsey

Chyba, że odejdzie Dybala, a zamiast niego przyjdzie jakiś topowy środkowy pomocnik, to wtedy będzie klasyczne 4-3-3.
Bez przesady, takie ustawienie, jak podałeś, to byłoby samobójstwo i żaden trener na świecie takiego nie wystawi. Kiedy graliśmy 4-2-3-1 w sezonie z finałem w Cardiff, w miejsce Ramseya był Khedira, a na skrzydłach biegali Cuadrado i Mandzukic, odpowiednio - gość z epizodami na wahadle i nawet prawej obronie oraz defensywny napastnik. Nawet Higuain pomagał w obronie. Natomiast tutaj: Dybala, Costa, Ronaldo nie bronią nic, Ramsey także to pomocnik zdecydowanie nastawiony na ofensywę.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:10

notquitemytempo pisze:Bez przesady, takie ustawienie, jak podałeś, to byłoby samobójstwo i żaden trener na świecie takiego nie wystawi. Kiedy graliśmy 4-2-3-1 w sezonie z finałem w Cardiff, w miejsce Ramseya był Khedira, a na skrzydłach biegali Cuadrado i Mandzukic, odpowiednio - gość z epizodami na wahadle i nawet prawej obronie oraz defensywny napastnik. Nawet Higuain pomagał w obronie. Natomiast tutaj: Dybala, Costa, Ronaldo nie bronią nic, Ramsey także to pomocnik zdecydowanie nastawiony na ofensywę.
Podaję skład w jakim Bayern wygrał CL 2012/13 (4-2-3-1):
Neuer
Lahm Boateng Dante Alaba
Martinez Shweinsteiger
Robben Muller Ribery
Mandzukic

Cóż może Heynckes to żaden trener :P.
Schweinsteiger zawsze miał mocne inklinacje ofensywne, zresztą zaczynał jako skrzydłowy. Czy ktoś z trójki Robben Muller Ribery 'potrafi bronić'? Lahm i Alaba również są daleko od archetypu Lichtsteinera.
Wydaje mi się, że po to Juventus zatrudnia Sarriego, żeby odejść od tych kalek myślowych bitych pięć lat przez Allegriego. Coś w stylu 'jak z prawej Alves, to z lewej Evra koniecznie' ew 'jak z lewej Sandro, to koniecznie z Mandzukicem'.
Potrzebujemy jakiegoś stylu, jakiegoś systemu gry. Nie jak do tej pory, że trener ustala taktykę, dobiera wykonawców a dalej róbta co chceta w końcu macie talent.
Sarri to neurotyk... karteczki, notatki, ma swoją wizję i stara się doprowadzić ją do perfekcji. Max miał swój 'naturalny styl', choć trzeba mu oddać że nieraz trafił z taktyką idealnie. Innym razem znów totalnie przestrzelił. Ale jednolitego stylu nie było, stąd męczarnie z ogórkami.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2019, 14:17 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:17

Garreat pisze:
notquitemytempo pisze:Bez przesady, takie ustawienie, jak podałeś, to byłoby samobójstwo i żaden trener na świecie takiego nie wystawi. Kiedy graliśmy 4-2-3-1 w sezonie z finałem w Cardiff, w miejsce Ramseya był Khedira, a na skrzydłach biegali Cuadrado i Mandzukic, odpowiednio - gość z epizodami na wahadle i nawet prawej obronie oraz defensywny napastnik. Nawet Higuain pomagał w obronie. Natomiast tutaj: Dybala, Costa, Ronaldo nie bronią nic, Ramsey także to pomocnik zdecydowanie nastawiony na ofensywę.
Podaję skład w jakim Bayern wygrał CL 2012/13 (4-2-3-1):
Neuer
Lahm Boateng Dante Alaba
Martinez Shweinsteiger
Robben Muller Ribery
Mandzukic


Cóż może Heynckes to żaden trener :P.
Schweinsteiger zawsze miał mocne inklinacje ofensywne, zresztą zaczynał jako skrzydłowy. Czy ktoś z trójki Robben Muller Ribery 'potrafi bronić'? Lahm i Alaba również są daleko od archetypu Lichtsteinera.
Wydaje mi się, że po to Juventus zatrudnia Sarriego, żeby odejść od tych kalek myślowych bitych pięć lat przez Allegriego. Coś w stylu 'jak z prawej Alves, to z lewej Evra koniecznie' ew 'jak z lewej Sandro, to koniecznie z Mandzukicem'.
Potrzebujemy jakiegoś stylu, jakiegoś systemu gry. Nie jak do tej pory, że trener ustala jakąś taktykę, dobiera wykonawców a dalej róbta co chceta w końcu macie talent.
Wydaje mi sie ze Martinez i Schweinsteiger to jednak lepsze zabezpieczenie defensywne anizeli Pjanic i Ramsey


notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:18

Garreat pisze:
notquitemytempo pisze:Bez przesady, takie ustawienie, jak podałeś, to byłoby samobójstwo i żaden trener na świecie takiego nie wystawi. Kiedy graliśmy 4-2-3-1 w sezonie z finałem w Cardiff, w miejsce Ramseya był Khedira, a na skrzydłach biegali Cuadrado i Mandzukic, odpowiednio - gość z epizodami na wahadle i nawet prawej obronie oraz defensywny napastnik. Nawet Higuain pomagał w obronie. Natomiast tutaj: Dybala, Costa, Ronaldo nie bronią nic, Ramsey także to pomocnik zdecydowanie nastawiony na ofensywę.
Podaję skład w jakim Bayern wygrał CL 2012/13 (4-2-3-1):
Neuer
Lahm Boateng Dante Alaba
Martinez Shweinsteiger
Robben Muller Ribery
Mandzukic

Cóż może Heynckes to żaden trener :P.
Schweinsteiger zawsze miał mocne inklinacje ofensywne, zresztą zaczynał jako skrzydłowy. Czy ktoś z trójki Robben Muller Ribery 'potrafi bronić'? Lahm i Alaba również są daleko od archetypu Lichtsteinera.
Wydaje mi się, że po to Juventus zatrudnia Sarriego, żeby odejść od tych kalek myślowych bitych pięć lat przez Allegriego. Coś w stylu 'jak z prawej Alves, to z lewej Evra koniecznie' ew 'jak z lewej Sandro, to koniecznie z Mandzukicem'.
Potrzebujemy jakiegoś stylu, jakiegoś systemu gry. Nie jak do tej pory, że trener ustala jakąś taktykę, dobiera wykonawców a dalej róbta co chceta w końcu macie talent.
Czy my naprawdę porównujemy środek Ramsey-Pjanic do Schweinsteiger-Martinez? Potrzebujemy jakiegoś przecinaka typu Can w środku, już w sezonie 16-17 brakowało nam w pomocy kilogramów i centymetrów, a w takim ustawieniu, jakie podał kolega wyżej, dostawalibyśmy bolesną lekcję od każdego stawiającego w środku pola na fizyczność. Jasne, można grać taką szóstką z przodu, wszystko można, ale to samobójstwo. Założę się, że to będzie 4-3-3, jak zwykle u Sarriego.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:28

notquitemytempo pisze:Czy my naprawdę porównujemy środek Ramsey-Pjanic do Schweinsteiger-Martinez? Potrzebujemy jakiegoś przecinaka typu Can w środku, już w sezonie 16-17 brakowało nam w pomocy kilogramów i centymetrów, a w takim ustawieniu, jakie podał kolega wyżej, dostawalibyśmy bolesną lekcję od każdego stawiającego w środku pola na fizyczność. Jasne, można grać taką szóstką z przodu, wszystko można, ale to samobójstwo. Założę się, że to będzie 4-3-3, jak zwykle u Sarriego.
Oczywiście masz rację. Nie jestem jakimś znawcą gry Ramseya, ale patrząc po statystykach to gra 'głębiej' nie jest mu obca a fizycznie to też nie ułomek. Ale racja, jak już to na pewno nie z Pjanicem, którego sprint wygląda jak trucht Ronaldo.
Inna sprawa, że my ze środkiem Pjanic Khedira Matuidi potrafiliśmy oddać tą strefę byle średniakowi, bo nasi mieli nogi z drewna i mogli tylko biegać za piłką jak małpy.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:28

"Juventus jest koroną mojej kariery"...zaorał neapolitańskie serca !


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:47

Poprostu pisze:Powiedział, że błędy się zdarzają i fak nie był do prawdziwych kibiców Juve tylko do 10 idiotów którzy go obrażali.
Dzięki ;)
Garreat pisze:Oczywiście masz rację. Nie jestem jakimś znawcą gry Ramseya, ale patrząc po statystykach to gra 'głębiej' nie jest mu obca a fizycznie to też nie ułomek.
Aaron w Twoim ustawieniu najlepiej wyglądałby na pozycji Dybali.

Trzeba było podać skład City z pierwszego lepszego spotkania. U Pepa jedynym "defensywnym" pomocnikiem był Fernandinho lub Gundo Obrazek

Czekam na całość, ale patrząc na fragmenty które wrzuciliście, przyłączam się do lekkich optymistów. Zdecydowany powiew świeżości w stosunku do czego przyzwyczaił nas Allegri.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
notquitemytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2016
Posty: 305
Rejestracja: 02 stycznia 2016

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:52

Garreat pisze: Oczywiście masz rację. Nie jestem jakimś znawcą gry Ramseya, ale patrząc po statystykach to gra 'głębiej' nie jest mu obca a fizycznie to też nie ułomek. Ale racja, jak już to na pewno nie z Pjanicem, którego sprint wygląda jak trucht Ronaldo.
Inna sprawa, że my ze środkiem Pjanic Khedira Matuidi potrafiliśmy oddać tą strefę byle średniakowi, bo nasi mieli nogi z drewna i mogli tylko biegać za piłką jak małpy.
Tak, to inna sprawa, że mając trójkę w środku, także można oddać tę strefę boiska bez walki. Bez odpowiedniego przygotowania motorycznego i przede wszystkim bez chemii między zawodnikami, bez chęci bycia z piłką przy nodze - i nie chodzi tylko o charakterystykę zawodników, bo przecież generalnie Pjanic jest zawodnikiem raczej technicznym, a o to, że na treningach brakuje małej gry, wychodzenia spod pressingu, wymienności pozycji czy radzenia sobie z presją rywala za pomocą klepki, a nie wybicia na oślep w aut - można oddać środek za darmo.
I zgadza się, Ramsey nie jest ułomkiem w defensywie, nie odstawia nogi. Ale takie myślenie to trochę FM-owa filozofia, żeby tylko skład wyglądał jak najbardziej "sexy". Niestety moim zdaniem w składzie musi być ktoś taki, jak Can. Można grać Ramseyem w dwójce, ale wtedy odsuwa się go od bramki przeciwnika, gdzie jest najbardziej przydatny, a dodatkowo: owszem, poradziłby sobie, ale do tej konkretnej roli mamy graczy lepszych. Trochę sztuka dla sztuki. Ramsey w 4-2-3-1 realistycznie jest w tej trójce z przodu jako środkowy. W 4-3-3 najbardziej ofensywny ze ŚP.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2019, 14:53

Trudno się spodziewać, że nowy trener na pierwszej konfie oświadczy, że tego czy tamtego piłkarza z obecnej kadry nie potrzebuje i chce się go pozbyć. Niemniej jednak to, jak przedstawił swoją wizję konstruowania drużyny, to prawdziwie mokry sen po ostatnich latach. Wydaje się, że dla piłkarzy takich jak Mandzukić czy Khedira (być może również Matuidi) nie powinno być miejsca, jednocześnie Sarri wierzy w Costę i Bernę. Szkoda tylko, że chyba nic nie powiedział o Cancelo.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2019, 14:55 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ