Cristiano Ronaldo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 21:13

Obrazek

# 7 CRISTIANO RONALDO dos Santos Aveiro

Obrazek

Data urodzenia: 05.02.1985
Miejsce urodzenia: Funchal, Portugalia
Kariera seniorska: Sporting CP (2002-2003), Manchester United (2003-2009), Real Madryt (2009-2018), Juventus (2018-2021), Manchester Utd. (2021....-)
Debiut w Juve: 18.08.2018, Serie A: Chievo - Juventus (2-3)
Kwota transferu do Juventusu: 105 mln euro + 12 mln zmiennych
Obecne zarobki: 30 mln euro
Szczegóły
Ostatnio zmieniony 07 sierpnia 2019, 22:21 przez jackop, łącznie zmieniany 6 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 21:33

Jak zobaczyłem ten temat to mi aż serce pod gardło podskoczyło :D Miej litość dla nerwów.


Obrazek
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 21:51

Też czekacie, aż ogłoszą, że przedłużył kontrakt?


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 22:44

właściwie nie wiem co jest dziwniejsze w tym wszystkim... kupowanie 33 letniego zawodnika za bajońskie pieniądze z jeszcze bardziej bajońskim i długim kontraktem czy ta klauzula 100mln która nie dotyczy klubów hiszpańskich, angielskich i PSG... poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy obecnie najwyższy kontrakt to 40mln brutto na sezon a my mielibyśmy mu płacić 60?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 22:52

Poprawiam, bo w tej kwestii zatrzymałeś się chyba kilka lat temu. 40 mln brutto to dostaje Hulk :P

Griezmann na mocy nowego kontraktu inkasuje bodajże 23 mln € netto, Messi 35-40 mln € + dostał jednorazowo 100 mln za podpis, Neymar to niecałe 40 mln. Oscar w Chinach zarabia coś koło 25 mln. Tevez w rok przytulił do ręki 30 mln. Sprawdź, jeśli chcesz się upewnić dokładnie co do kwot ;)

Ronaldo z obecną pensją 21 mln € wygląda przy nich biednie :prochno: I w sumie od tego zaczęła się cała niechęć Portugalczyka do Pereza, bo podobno miał obiecaną podwyżkę po finale w Cardiff.
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2018, 23:04 przez jackop, łącznie zmieniany 6 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 22:55

Maly pisze:właściwie nie wiem co jest dziwniejsze w tym wszystkim... kupowanie 33 letniego zawodnika za bajońskie pieniądze z jeszcze bardziej bajońskim i długim kontraktem czy ta klauzula 100mln która nie dotyczy klubów hiszpańskich, angielskich i PSG... poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy obecnie najwyższy kontrakt to 40mln brutto na sezon a my mielibyśmy mu płacić 60?
Mimo, że nie do końca chce mi sie wierzyć, że Cristiano faktycznie przejdzie do Juventusu, to denerwuje mnie ciagle malkontenctwo, czepianie się cudzych pieniędzy i wieku Ronaldo. Trzeba pamiętać, że ten 33-letni niepełnosprawny ruchowo staruszek jest aktualnym zdobywcą Złotej Piłki, najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tego trofeum w obecnym roku i chyba - realnie patrząc - aktualnie najlepszym piłkarzem tego globu, z niespotykanym na skalę światową marketingowym wpływem na otoczenie.


Pozdrawiam!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 23:03

masz rację, przegapiłem gdzieś Neymara i zapomniałem o nowym kontrakcie Griezmana, tu link z kwotami jeszcze z ostatniego sezonu
https://www.totalsportek.com/money/foot ... st-salary/
tak czy inaczej nie mogę uwierzyć, że moglibyśmy płacić ponad 33 letniemu zawodnikowi (a w przyszłości ponad 37 letniemu) tyle przez rok ile dostalibyśmy za Igłę :)

dla mnie to głupi transfer, nie wiem ile marketingowo na tym zyskamy i czy jest to gra warta świeczki ale obawiam się, że wyjdziemy na tym jak na Igle - pogra u nas 2 lata i sprzedamy go za połowę kasy do MLS albo oddamy za darmo oby tylko pozbyć się pensji a przez te 2 lata da nam niewiele więcej (o ile więcej) niż zawodnicy, których mamy teraz

tak jak 2 lata temu trzeba było brać "niepewnego" Lukaku za 60mln tak samo teraz trzeba po prostu inwestować w kogoś młodszego i dużo bardziej rozwojowego, ale niestety jeszcze dużo wody upłynie zanim Beppe i spółka dojdą do takich wniosków bo przecież wygrywamy mistrzostwo Włoch więc wszystko jest cacy i idzie w dobrym kierunku... :roll:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 04 lipca 2018, 23:14

Azrael pisze: Mimo, że nie do końca chce mi sie wierzyć, że Cristiano faktycznie przejdzie do Juventusu, to denerwuje mnie ciagle malkontenctwo, czepianie się cudzych pieniędzy i wieku Ronaldo. Trzeba pamiętać, że ten 33-letni niepełnosprawny ruchowo staruszek jest aktualnym zdobywcą Złotej Piłki, najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tego trofeum w obecnym roku i chyba - realnie patrząc - aktualnie najlepszym piłkarzem tego globu, z niespotykanym na skalę światową marketingowym wpływem na otoczenie.
Lepiej bym tego nie ujął. Naprawdę potrafią sie znaleźć ludzie, którzy napiszą
dariooooo | 4.07.2018 | 22:58:32
Nie jestem jakoś zwolennikiem takiego rozwiązania 🙄 Pipita to mimo wszystko jakość, zaangażowanie i pewność ponad 10 bramek na sezon.
31 letni pipita bo gwarantuje 10 bramek na sezon zamiast 33 letniego goscia, 5 krotnego zdobywce zlotej pilki i jednego z lepszych w historii tego sportu a i tak znajdą się ludzie, którym takie coś nie odpowiada :doh:

transfer Ronaldo dałby nieprawdnopodobnie sporo nie tylko Juventusowi i jego walce w LM, ale także całemu calcio


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 00:39

Wpiszcie sobie w google albo youtube hasło 'ronaldo'. Ładnie skoczyły nam zasięgi :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 02:28

Co za foto :D

W sumie lepiej moze tu...
jackop pisze:
Antek666 pisze:Siema :)
Siema :)
Antek666 pisze:Zanim napisze inne rzeczy o J.Mendesie czy stosunkach Real-CR7 itp.
Jak masz jakieś świeże, oryginalne potwierdzone info to dawaj. Aczkolwiek wydaje mi się jakbym w ciągu ostatnich 2 dni przeczytał na ten temat wszystko w 3 językach, łącznie ze wszystkimi biografiami Portugalczyka :P


Co do stosunkow Perez-CR7 i Jorge Mendes to sa one bardzo chlodne najpozniej od zimy 2017. Cristiano wkurzyl sie juz jesienia gdy okazalo sie ze dostaje kilka milionow pensji podstawowej mniej niz Messi oraz nawet niz Neymar w PSG. Hormonalnie wyhodowany Leo mial ok 40mln, teatralnie upadajaca brazylijska gwiazdka 36mln, a CR7 ledwo 32. Wszystko netto

Football Leaks udostepnilo ponad 20mln dokumentow sieci dziennikarskiej do ktorej naleza np hiszanskie El Mundo czy niemiecki Der Spiegel.
W styczniu informowali o mailach miedzy ojcem Messiego a prawnikiem Leo ktory mial kontakt z posrednikami Realu. Rozchodzilo sie o mozliwy zakup grajka (:P) Barcy, 2013 to bylo gdy Leo mial klauzule 250mln€. Co ma do tego CR7? We wspomnianach mailach kolportowana suma pensji podstawowej byla dla Messiego o kilka mln wyzsza niz to co wtedy ten i CR7 mieli w kontraktach. Poza tym we wspomnianej korespondencji byly inne fajne rzeczy ktorych CR7 wtedy nie mial.

To tez mialo wkurzyc CR7 i Mendesa. Powyzsze to fakty, dla mnie rozne tego typu informacje sa powodem do tego ze jakos od marca zastanawialem sie czy CR7 nie odejdzie po sezonie. Jego bliskie kontakty z hiszpanskim wymiarem sprawiedliwosci, jak dla niego niewystarczajace wsparcie od klubu dla niego, to inne powody. Poza tym umowmy sie.... on sie juz objadl w tym Realu, a perspektywa krolowania w 3-ech najlepszych ligach swiata to jest cos.

Tylko ten Jorge Mendes... w bodajze pierwszym newsie na JP o mozliwym kupnie CR7 byl tekst o wspanialach kontaktach miedzy Juve a tym kretaczem, ekhm... agentem.... biorac pod uwage ilu jego klientow mialo problemy z wymiarem sprawiedliwosci przez jego praktyki to...sprzedajmy Cancelo Interowi i odpuscmy CR7 :rotfl:

Nie no mowie troche powaznie i poza strachem przed przegranym finalem CL mam i inne Juventusowe fobie... Zeby nie bylo ze albo sie nielegalnie dofinansujemy by Kryche kupic, albo cos Mendes z podatkami itp pokreci i przekreci, ze za kilka lat wyladujemy znowu w Serie B...

EDIT:
jackop pisze:Poprawiam, bo w tej kwestii zatrzymałeś się chyba kilka lat temu. 40 mln brutto to dostaje Hulk :P

Griezmann na mocy nowego kontraktu inkasuje bodajże 23 mln € netto, Messi 35-40 mln € + dostał jednorazowo 100 mln za podpis, Neymar to niecałe 40 mln. Oscar w Chinach zarabia coś koło 25 mln. Tevez w rok przytulił do ręki 30 mln. Sprawdź, jeśli chcesz się upewnić dokładnie co do kwot ;)

Ronaldo z obecną pensją 21 mln € wygląda przy nich biednie :prochno: I w sumie od tego zaczęła się cała niechęć Portugalczyka do Pereza, bo podobno miał obiecaną podwyżkę po finale w Cardiff.
Inni pilkarze i dokladniejsze sumy, stan na styczen 2018, pensja podstawowa NETTO:
Toni Kroos-14 MLN, Ibra kasowal pod koniec gry w MU 22,6 MLN, Neymar ma 36,8.

Natomiast CR7 ma 38,2 MLN, do tego prawa za wizerunek, porcje zelu i chusteczek :prochno:
Messi jak sie postara to ma lekko ok 80-120MLN rocznie od Barcy, zaleznie od sukcesow. Jego utrzymanie pokrywa ok 40% kosztow personalnych klubu, jego dziwna i chora najnowsza umowa opiewala ogolnie przy samych sukcesach jego i klubu i z bonusami za podpis na 0,5 Miliarda € na 4 lata.

Wstancie i idzcie. Idzcie kupic Fiata bo pol Miliarda sie samo nie uzbiera :prochno:


Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 07:04

Push3k pisze:Też czekacie, aż ogłoszą, że przedłużył kontrakt?
Tak. Plus dementi z każdej strony, że to tylko trolling level hardcore :papa:


:allegri: na śmietnik
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 07:58

Czas na moje 3 grosze. Najpierw o finansach. Chłopacy, chyba ten klub (Juventus) w ostatnich latach przekonał wszystkich, że od tej strony rzeczywistość ogarnia mocno. Najlepszym tego przykładem jest to, że stać nas na te transferowe ruchy, których dokonujemy i czujemy się z tym nieźle. Dlatego ze spokojem podchodzę i do tych (choć nieoficjalnych) rewelacji. Jeśli koszty są wysokie, widocznie i przychodów spodziewamy się wysokich. Prawda jest taka, że czołówka europejska odjeżdża nam finansowo rok w rok i jeżeli to jest sposób na wybicie się, to ja to kupuję. Ryzyko jest zawsze, ale się powtórzę - Agnelli to nie jest głupi człowiek i na pewno nie lubi jak mu się hajs nie zgadza. Także keep calm.

Jakiś czas temu cieszyłem się na czasy jak Messi i Ronaldo się skończą, teraz mam liczyć na to, żeby to trwało jak najdłużej? Ma to sens.

Jeżeli czytam takie rzeczy:
Maly pisze:dla mnie to głupi transfer
To wiem, że będzie dobrze.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 09:10


;)
cieszę się szczypku, że się ze mną nie zgadzasz :) tzn, że mam rację

chociaż z tym
da nam niewiele więcej (o ile więcej) niż zawodnicy, których mamy teraz
chodziło mi, że nie wygramy nic więcej niż SA a nie, że nie strzeli więcej goli niż Igła czy coś


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 09:15

Ronaldo najmłodszy może i nie jest, ale nadal to sportowo i marketingowo najwyższy poziom. Same doniezienia o możliwym transferze przyniosły wzrost akcji Juve o ponad 7% w ciągu jednego dnia. To chyba mówi samo za siebie.

Ronaldo poza zwiększeniem szans na zdobycie Ligi Mistrzów dałby temu klubowi poteżnego wizerunkowego kopa. Potrzebujemy tego żeby wskoczyć na wyższy poziom pod względem finansów i zbliżyć się do czołówki.


Juve per sempre sara...!!!!
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 05 lipca 2018, 14:11

Mam nadzieję, że to tylko zakrojona na szeroką skalę gra na nowy kontrakt w Realu. CR to świetny piłkarz, wielki szacun za umiejętności i osiągnięcia, ale też gość, na którego osobiście reaguję dość alergicznie (choć mniej niż kiedyś). Poza tym... robić komin płacowy dla 33-latka? Ale cóż... Capello i Ibrę wytrzymałem, to może i Ronaldo ścierpię.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ODPOWIEDZ