Cristiano Ronaldo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 19:58

Maly pisze:
28 lutego 2021, 19:44
Nie widzę analogii ale ok ;]
Żeby pisać takie pierdoły jak te o Kiepie wyobrażam sobie, że trzeba być dość... ekscentrycznym.
Maly pisze:
28 lutego 2021, 19:44
jak sobie wyobrażasz szybką grę z klepki etc mając Ronaldo w składzie ;]
Klepiemy sobie szybko do przodu wypracowując sytuację Ronaldo, który strzela gola? Wydaje się logiczne :)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 20:28

Logiczne ale niemożliwe bo Ronaldo nie chce grać na 9 i tylko dokładać nogi. Niemożliwe jest też konstruowanie akcji bez jednego napastnika. Dlatego Lewy musiał nauczyć się grać piłką, dlatego u Pepa prędzej na ataku zagra pomocnik niż drewniak i dlatego Ronaldo się do takiej gry nie nadaje (bo nie chce tak grać). Zweryfikuj swoje oczekiwania do posiadanych personaliów ;] Cassano tak jak często plecie bzdury tak i często jest dużo prawdy w jego wypowiedziach. Tu gdzie go wyżej zacytowałem trafił w sedno.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 20:56

Szczerze, to nie chce mi się w tym momencie spierać. Jak pisałem, myśl sobie co chcesz, obwiniaj kogo chcesz.

Lata zaniedbań i setki milionów wyrzucone w błoto musiały w końcu zebrać swoje żniwo i tyle. Nie sądziłem, że to będzie akurat ten sezon (chyba że słabość Serie A jak zwykle da o sobie znać), ale pudrowanie trupa zaczęło się jeszcze przed transferem Ronaldo. Jak nasz Zarząd sobie pościelił tak się wyśpi. 9 sezonów wygrywania w lidze zapewne cieszy ich dużo bardziej niż mnie. Skoro przez tyle czasu pozostawali ślepi, to nie spodziewam się żeby teraz ktoś z wewnątrz wyciągnął Juve z kryzysu, który od dawna widać było na horyzoncie.
Maly pisze:
28 lutego 2021, 20:28
Zweryfikuj swoje oczekiwania do posiadanych personaliów ;]
Mam dołączyć do tych, którzy jednocześnie piszą o tym, że mamy drugą linię na poziomie Crotone i brak boków obrony, ale jakimś cudem odpowiedzialność za stan ataku, pomocy i obrony nadal spada na barki Portugalczyka? Dziękuję, postoję.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 21:07

dawid91 pisze:
28 lutego 2021, 19:58
W Serie A było jak piszesz, ale w Lidze Mistrzów czyli tam gdzie Ronaldo miał dać nam przewagę wygląda to już nieco inaczej:
17/18 - HD 6 goli
18/19 - CR7 6 goli + Dybala 5 goli
Tylko że:
2017/2018 - Juventus (jako całość) - 16 goli; eliminacja w ćwierćfinale
2018/2019 - Juventus (jako całość) - 16 goli; eliminacja w ćwierćfinale

Nie umiem czytać w myślach, by twierdzić, że o to chodziło Małemu. Mogę jedynie zgadywać, że jest to jest meritum całego jego postu. Obserwacją bądź wnioskiem, że przyjście Ronaldo wcale nie sprawiło, że Juventus stał się lepszą drużyną. A najłatwiejsze do porównania, by podeprzeć tą tezę są ostatni sezon bez Portugalczyka z jego pierwszym sezonem. Ten sam trener, ta sama kadra (tylko Gonzalo wymieniony na Cristiano), porównywalna siła konkurencji.

Z tym wnioskiem jak najbardziej się zgadzam. Natomiast to, czy wszystkie kolejne bolączki trapiące naszą drużynę to następstwo tego transferu jest już materiałem na debatę, na którą nie mam energii.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 21:42



4 gole po "szukaniu na siłę strzału" - dwa zza pola karnego i dwa z pola karnego (z czego jeden po rykoszecie)
ponadto 3 gole zza pola karnego
mnóstwo karnych i goli po strzale głową
reszta to gole typowego snajpera: dołożenie nogi do pustaka, sam na sam, strzał z pierwszej z 10 metra

Sorry ale to nie są statystyki, które tłumaczyłyby marnowanie po 6 akcji na mecz na strzały z 20 metra. Widać gołym okiem na czym powinien skupić się Portugalczyk i co wychodzi mu najlepiej.

Aha, 81 goli i ZERO akcji kombinacyjnych. Takich akcji tam nie ma:



Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 28 lutego 2021, 22:54

Na marginesie. Jak to jest, że tylko u Maxa Ronaldo robił za typowego napastnika?
Widocznie się da, tylko trzeba postawić sprawę jasno. Jak Sarri czy Pirlo zaczynają budowanie (rzekomo) autorskiej drużyny od konsultacji z piłkarzem, to nie dziwi mnie, że po czasie wszystko wymyka się spod kontroli.
Ronaldo sam w sobie nie jest problemem, ale nie może mieć wolnej ręki we wszystkim.
Ewentualnie możemy dalej udawać, że 36-latek jest najlepszy na świecie. Niech gubi piłkę w dryblingu i posyła rakiety bez wypracowanej pozycji.
We wczorajszym meczu i tak wyglądało to nienajgorzej, bo często gęsto aż oczy bolą od patrzenia jak sępi.
Druga strona medalu jest taka, że zwyczajnie frustracja wychodzi. Może porozmawiamy o tym co stworzył Rudy support striker? 20 lat, 186 wzrostu i fizyczność na poziomie Fabio Q. Przecież ten koleżka przepada w oczach, gdy naprzeciwko staje ktoś lepszy jak SPAL czy Crotone. W innym temacie kolega Madridista słusznie zauważył, że Ronaldo chyba nie miał tak rzadkiego partnera od kiedy gra w ataku. Ale tu wracamy do wyborów Andrzejka, których nie rozumie nikt poza nim.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 01 marca 2021, 00:09

Przeglądając listę osiągnięć Ronaldo dopadło mnie przemyślenie czy będzie tam kiedyś wpisany rekord w ilości zje.banych rzutów wolnych (strzelanych tak samo od kilku lat z niezrozumiałą wiarą w to, że ten jeden na 30 czy 50 strzałów da drużynie gola).

I pieprzyć drużynę, jak trzeba nie szanować siebie, żeby dalej próbować...


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 marca 2021, 08:56

Garreat pisze:
28 lutego 2021, 22:54
Na marginesie. Jak to jest, że tylko u Maxa Ronaldo robił za typowego napastnika?
A robił? Średnią strzałów na mecz miał taką jak obecnie więc chyba coś źle zapamiętałeś bo jakby oddawał po 6 strzałów z pola karnego nie skończyłby sezonu z marnymi 21 golami. O ile mnie pamięć nie myli na środku grał MM a Ronaldo na boku, tak jak u Zidane, Sarriego i PIrlo.

Co do najgorszego partnera na ataku to oczywiście Kulu to nie Benzema ale obecnie Dybala i Morata są kontuzjowani. Nic to jednak nie zmienia bo jak byli zdrowi CR7 grał identycznie, tak samo machał nogami, spowalniał i marnował nasze akcje, by gola strzelić w akcji wypracowanej przez kolegów, albo z karnego.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 01 marca 2021, 11:25

Maly pisze:
01 marca 2021, 08:56
A robił? Średnią strzałów na mecz miał taką jak obecnie więc chyba coś źle zapamiętałeś bo jakby oddawał po 6 strzałów z pola karnego nie skończyłby sezonu z marnymi 21 golami. O ile mnie pamięć nie myli na środku grał MM a Ronaldo na boku, tak jak u Zidane, Sarriego i PIrlo.
Ciężko strzelić więcej, kiedy grasz ze schyłkowym Mandzukiciem i schyłkowym Bernardeschim :prochno: .
Na pewno była jakaś wymienność pozycji z Mandzu. Zrobił te 10 asyst w sezonie, dwa razy tyle co u Sarriego. Był to chyba najlepszy wynik w drużynie.
Jednak Ronaldo przy Moracie/Dybali aż tak nie irytuje. Ci zawodnicy wnoszą coś od siebie, wygrywają pozycje itd. Reszta zespołu ich szuka. Zawsze mają przynajmniej te 1-2 'momenty' w meczu. U kiepa to Dybala przyciągał większość piłek i wtedy mówiliśmy, że atak jest super a reszta do kibla.
Najbliższe mecze gramy wtorek-sobota-wtorek i marne szanse na to, że obraz gry się odmieni. Oczekiwałbym że to trener weźmie sprawy w swoje ręce, zmieniając taktykę nie dostosowaną do personaliów. I wcale nie chodzi tu o Ronaldo.
Teraz biega Dejan który zupełnie sobie nie radzi, a Pirlo jak osioł nic nie zmienia. Na pewno to super robi na mental młodego zawodnika, zbierać krytykę za grę na nie swojej pozycji. Raz zszedł na skrzydło i fajnie wystawił do Rabiot, nic więcej nie pamiętam. Pchający się do wszystkiego Ronaldo miał 36 kontaktów przy 55 Kulusevskiego. Gdzie te jego 55 kontaktów widać w grze? Już nie mówiąc, że Demiral miał ich 67, a Sandro 84. Znamienne, że jedyna składna akcja Juventusu była bez udziału Szweda.
Poniekąd tak jest, że atak nie ma wspacia ani ze środka, ani ze skrzydeł, a support striker jest statystą.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 marca 2021, 11:41

Ronaldo przy Dybali nie irytuje być może aż tak bo Dybala to jest gość. Jak jest w formie to ciągnie cała drużynę, potrafi zrobić coś z niczego, dograć, minąć rywali na jego połowie, poklepać, wyjść na pozycję itd. Dlatego z nim w składzie gra wygląda inaczej przynajmniej momentami. Jego brak nie może jednak tłumaczyć tego jak gra Ronaldo, nawet jeśli ten Kulu jest taki słaby to jeśli jest wolny na 16 metrze to TRZEBA mu podać a nie machać nogami bez sensu. Z tego skrótu jego zagrań z Hellasem wynika, że wszystkie 5 zaprzepaszczonych akcji można było rozwiązać lepiej prostym podaniem do kompletnie niekrytego kolegi. Do tego nie trzeba Dybali czy Moraty na boisku.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 01 marca 2021, 12:25

Niestety u nas jest teraz tak, że jest x czynników które ciągną nas w dół. Gra jakaś archaiczną taktyką, która wymaga od wielu zawodników gry na nienaturalnych pozycjach nie pomaga. Pirlo to amator bez żadnego autorytetu, jego wypowiedzi w mediach sugerują, że gość jest na ten moment totalnie pogubiony.

Od kilku lat wiadomo, że Ronaldo nie ma już dynamiki do gry na skrzydle i oczywistym jest że powinien być typową 9-tka która dodatkowo wychodzi do akcji na odegranie. Problem w tym że mamy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zamiast trenerów i nikt tak naprawdę nie odważył się ustawić Ronaldo dla drużyny, wszyscy to robią aby zaspokoić ego Portugalczyka i przez to Juventus traci

Także moim zdaniem to nie wina samego transferu czy jego obecności, ale całkowity brak wykorzystania Ronaldo do rozwoju drużyny. No bo sorry, ale jeżeli CR7 ma ustalać taktykę no to chyba komuś się coś nieźle popieprzyło. Gość przyszedł tutaj aby strzelać bramki i w tym jest dobry, powiem więcej w tym jest ponadprzecietnie dobry, szkoda tylko że nie gramy z Kulu i Chiesa na skrzydłach i z normalną linia obrony, gdzie boczni obrońcy biorą czynny udział w akcjach ofensywnych, to trochę zatarłoby negatywne wrażenie braków w środku pola, ktorych bez Merceto nie rozwiążemy.

Chyba że mówimy i sytuacji w której piłkarz odmawia gry na danej pozycji no to chyba oczywiście jest że powinniśmy go po prostu wywalić.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 01 marca 2021, 13:47

Urbi27 pisze:
01 marca 2021, 12:25
Chyba że mówimy i sytuacji w której piłkarz odmawia gry na danej pozycji no to chyba oczywiście jest że powinniśmy go po prostu wywalić.
No to przecież tak właśnie jest.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 02 marca 2021, 10:36

Sarri chciał Ronaldo na 9 i już nie pracuje...

Przerażająca statystyka - Ronaldo ma w Juve tyle samo goli z rzutów wolnych co boski Federico.

Ciekawe ile miałby ten drugi gdyby też podjął 65 prób ?


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 02 marca 2021, 11:35

Sorek21 pisze:
02 marca 2021, 10:36
Ciekawe ile miałby ten drugi gdyby też podjął 65 prób ?
Jednego więcej. Czyli byłby lepszy od Ronaldo. Forza Berna! :scarf:


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 marca 2021, 11:50

Ja obstawiam, że na 65 prób to i Chiellini by jednego strzelił.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
ODPOWIEDZ