Cristiano Ronaldo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 12 października 2019, 09:19

Wczoraj zdobył bramkę numer 700 w karierze.

451 Real
118 Manchester
94 Portugalia
32 Juventus
5 Sporting

:nod:


1902 Para Siempre

Obrazek
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 października 2019, 12:18

San Holo pisze:
12 października 2019, 09:19
Wczoraj zdobył bramkę numer 700 w karierze.

451 Real
118 Manchester
94 Portugalia
32 Juventus
5 Sporting

:nod:
U mnie na tt latało wczoraj info, że to był gol numer 699. Jaka jest prawda? :think:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 12 października 2019, 15:12

Też widziałem 699.


miczbi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2019
Posty: 225
Rejestracja: 20 maja 2019

Nieprzeczytany post 12 października 2019, 15:44

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... OD4xbU2nov

Jest spór o jedną bramkę w meczu z sociedad . Ronaldo strzelał z wolnego piłka trafiła w Pepe i zmieniła tor piłki. Wg mnie... nie wiem ;)


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 12 października 2019, 16:10

Wojtek pisze:
12 października 2019, 12:18

U mnie na tt latało wczoraj info, że to był gol numer 699. Jaka jest prawda? :think:

Kością niezgody jest bramka z meczu z Sociedad w 2010 roku. Ronaldo strzelił gola z rzutu wolnego, ale po drodze piłka odbiła się jeszcze przypadkowo od pleców Pepego.

Większość mediów zalicza jednak tę bramkę, podobnie robi Real Madryt.


1902 Para Siempre

Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 października 2019, 22:27

Real po odejściu CR7 pewnie już zmienił zdanie :)

Nie ma szans żeby taki gol był zaliczony Ronaldo bo zawsze liczy sie ostatni dotykający piłkę z drużyny zdobywającej gola


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2019, 14:35

Ronaldo dzisiaj powiedział że jakby to od niego zależało to mógłby grać tylko w LM i meczach repy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 października 2019, 15:07

trochę chyba nadinterpretujesz jego słowa tak jak ja bym to zrobił mówiąc, że do meczów ligowych nie podchodzi z należytym szacunkiem a bez Messiego w tej samej lidze to już w ogóle nie chce mu się grać ;)
- Zdobyłem ponad 700 bramek i wszystkich nie pamiętam, ale najważniejszy pozostaje dla mnie gol strzelony Juventusowi. Między innymi dlatego, że ćwiczyłem długo i bardzo chciałem w taki sposób kiedyś trafić do siatki. Chwyciłem piłkę na wysokości 2 metrów i 40 centymetrów. Uważam, że to najpiękniejsze nożyce w historii i nie dlatego, że ja je wykonałem.

- 25 proc. moich bramek zdobyłem w ostatnim kwadransie gry. Oznacza to, że nigdy nie odpuszczam i zawsze walczę do końca. Większość swoich goli strzeliłem w drugich połowach, ale to nie jest tak, że kładę nacisk na grę po przerwie. Wszystko zależy od meczu i kontekstu.

- W wieku 20 lat uświadomiłem sobie, że piłka to gole. One są w hierarchii ważności zaraz za sukcesami zespołu. Moje początki wyglądały tak, że dużo dryblowałem, robiłem show. Narażałem się na kontuzje. Ale w Manchesterze United miałem trenerów i kolegów, którzy pomogli mi ewoluować w stronę strzelca.

- Moja motywacja nie zależy od innych, ale tęsknię za Lionelem Messim w jednej lidze. Nasza rywalizacja była czymś pięknym.

- Jako piłkarz uruchomiłem swój mózg w Manchesterze United. Miałem tam znakomitych kolegów, od których się uczyłem. Brałem od gwiazd wszystko, co najlepsze. Podpatrywałem ich. Jesteś głupcem, jeżeli się nie uczysz od mistrzów. Musisz być mądry, jeśli chcesz przetrwać. Uważam - bez fałszywej skromności - że jestem piłkarzem bez większych wad. Zdobywam bramki lewą, prawą nogą, również głową. Jestem silny i szybki. Prowadzę bardzo zdrowy styl życia.

- Doskonałość nie istnieje, ale to nie oznacza, że nie warto do niej dążyć. Zawsze starałem się poprawiać swoje umiejętności. Patrzeć szeroko. Na psychikę i fizyczność.

- Po meczu z Lokomotivem poszedłem na kolację ze znajomymi. W szatni byłem wściekły, bo nie strzeliłem gola, ale drużyna wygrała, OK, wyłączyłem wtyczkę i przestałem się denerwować. Wróciłem z restauracji o 4. Od razu poszedłem do domowego SPA. Zanurzyłem się w lodowatej wodzie. Obudziłem o 10 i zjadłem śniadanie. Nie odpuściłem rytuału, mimo, że była 4. O 11 poszedłem na siłownię. Jeśli nie masz takiej dyscypliny dzień po dniu, nie będziesz 15 lat na szczycie.

- Moim błędem jako dzieciaka było to, że nie chciałem się uczyć. Teraz uczę się codziennie. Oglądam filmy dokumentalne, czytam o medycynie, jodze, medytacji. Rozwijam się, na co wpłynęły narodziny moich dzieci. Uświadomiłem sobie, że muszę się uczyć. One każdego dnia doświadczają czegoś nowego, uczą się świata. To zwielokrotniło moje pragnienie nauki. Codziennie medytuję 20 minut, żeby pozbyć się stresu. Każdy z nas z nim żyje, każdy musi nauczyć się go oswajać.

- Medytacja mnie uspokaja i daje mnóstwo spokoju. Pracuję w szczególności nad oddychaniem.

- Nie przywiązuję uwagi do opinii publicznej, ale szczerze powiem, że najchętniej grałbym tylko w wielkich, stresujących, wymagających meczach w reprezentacji, na wielkich turniejach, w Lidze Mistrzów. To mnie najbardziej nakręca. Ale muszę być profesjonalny i wykonywać obowiązki na co dzień.

- Najważniejszy jest talent, później praca. Ale talent bez pracy jest bezużyteczny. Nie byłbym tu, gdzie jestem, bez pracy. Nie możesz jednak zostać piłkarzem światowego formatu, jeśli nie masz talentu.

- Czuję się swietnie, ale mam świadomość upływających lat i erozji organizmu. Średnia wieku człowieka w Europie to 82,5, ale po 65 ludzie tracą pamięć, muszą brać leki, ich organizmy stają się coraz słabsze. Moim celem jest pozostanie zdrowym jak najdłużej. Pokaż mi człowieka na mojej pozycji na boisku, który w wieku 35 lat jest na tak wysokim poziomie, w klubie o wielkich ambicjach. Klubie z absolutnego, światowego topu.

- Ludzie mówią, że mam naturalne predyspozycje fizyczne, mam ciało urodzonego sportowca. Ale to wymaga codziennej harówy, higieny, odżywiania, snu. 70 proc. mojego życia to futbol. Poświęcenie. Musisz być mądry, żeby przetrwać. Nazywam to wykształceniem piłkarza.

- Bóg wszystko obserwuje i wie, że mam to na co ciężko zapracowałem. Spójrz na piłkarzy w optymalnym wieku, młodych. Mają problemy z. urazami, potrafią być 3,4 lata na szczycie i znikają. Ja jestem piętnaście lat na tym samym poziomie. Mam szesnaście nominacji do Złotej Piłki. To wzięło się z nieba? Spłynęło za darmo?

- Uwielbiam czytać wspomnienia wielkich sportowców, ale i książki o zdobywcach Nagrody Nobla. Inspiruję się, interesują mnie wielkie mózgi, odkrywcy, wynalazcy.

- Nigdy nie chciałem siedzieć w strefie komfortu. Szukałem wyzwań i nie bałem się ryzyka. Nie odczuwałem strachu przed zmianą. Mam duże zdolności adaptacyjne, dlatego poradziłem sobie w każdej lidze i w każdej wygrywałem. Wielu ludzi dziwiło się, kiedy w wieku 33 lat przeszedłem do Juventusu. A ja po roku zostałem wybrany najlepszym piłkarzem Serie A. Nie trafiłem tam, by odcinać kupony. Szukałem nowych wyzwań.
źródło:


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 29 października 2019, 15:17

I’ll tell you, if it were up to me, I would only play some important games,”

To są jego słowa. Nie wiem co tu można nad interpretować.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2519
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 listopada 2019, 13:39

Wrzucam tutaj, bo w koncu ten goracy temat dotyczy Cristiano Ronaldo: https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga- ... ic/498fqxy


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 12 listopada 2019, 14:21

Jeśli CR dalej będzie prezentował taką formę jak obecnie to moim zdaniem zarząd powinien go sprzedać po tym sezonie. Narazie mamy przez niego kłopoty taktyczne- skrzydłowy z niego żaden bo nie pracuje w obronie, i to wymusza obecnośc koślawego Matuidiego ,na 9 też nie bardzo bo nie chce odwalać czarnej roboty czyli szarpanie z obrońcami. Najlepiej jakby wszyscy inni się poświęcali a on zbierał zasługi.

Jego obecna astronomiczna pensja jest jakby nagrodą ( emeryturą ) za kosmiczne liczby, pracowitość, wartość marketingową i liczne osiągnięcia osiągnięte wcześniej w jego najlepszych latach.Nie rozumiem jednak czemu Juventus ma tyle płacić w momencie kiedy on sportowo zwyczajnie nie zasługuje na takie pieniądze ? Nie mógłby grać za 15 mln skoro nawet z instagrama wyciąga więcej niz z klubu ?

Sam Ronaldo dostaje 30 mln a czy klub nie wyszedłby lepiej gdyby w jego miejsce zatrudnił trzech młodszych bardzo dobrych piłkarzy z zarobkami po 10 mln ?

Ładnie to wyglądało rok temu w wywiadach, że do Juve przyciągneła go gra o najwyższe cele oraz reakcja publiczności po niezapomnianej bramce z przewrotki.Ciekawe czy zdecydowałby się grać u nas gdyby zarobki były inne ?

Ktoś pewnie zaraz napisze, że się czepiam ale tak to niestety wygląda na dziś.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 12 listopada 2019, 15:17

cóż mogę powiedzieć... poczytajcie sobie co pisałem na pierwszych stronach tego tematu ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 12 listopada 2019, 22:50

Sorek21 pisze:
12 listopada 2019, 14:21
Sam Ronaldo dostaje 30 mln a czy klub nie wyszedłby lepiej gdyby w jego miejsce zatrudnił trzech młodszych bardzo dobrych piłkarzy z zarobkami po 10 mln ?
Odpowiedź jest prosta. Sportowo tak, marketingowo nie. Myślę, że on został kupiony przede wszystkim pod marketing i to był strzał w 10.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7076
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 listopada 2019, 10:20

Trener Portugalii powiedział, że Krystiano jest w pełni zdrowy i zagra z Litwą.


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 14 listopada 2019, 22:08

I hat-trick. W Juventusie to jest gówno jednak...


#FinoAllaFine
#WeAreOne
ODPOWIEDZ