Cristiano Ronaldo

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 13:29

Kontratak ma miejsce wtedy gdy przejmujesz piłkę i szybko atakujesz. Wcale nie musisz zaczynać go we własnym polu karnym jak ci się prawdopodobnie wydaje. Wg definicji powinien być wykonany szybko i w taki sposób, aby być zaskoczeniem dla przeciwnika. Wcale nie musisz mieć przewagi liczebnej czy innych pierdół bo liczy się przejęcie piłki, szybkość i zaskoczenie. Tak też było we wszystkich 3 przypadkach. Przejmowaliśmy piłkę i szybko atakowaliśmy. Nie tylko przy golach tak to wyglądało bo zmarnowaliśmy kilka okazji wynikających z takiej taktyki. W 2 połowie był jeszcze słupek Ronaldo po kontrataku i po kontratakach kolejne co najmniej 2 dobre sytuacje gdzie bardziej obeznana w tym elemencie drużyna coś na pewno by wykorzystała.

Oczywiście, że Pirlo to żaden geniusz ale akurat wczoraj dobrze rozpracował przeciwnika. Czy wczoraj rywale grali lepiej od nas? Jakoś mi się nie wydaje, karny po naszym błędzie w wyprowadzeniu + super gol ale poza tym? Mieli coś? Nie pamiętam.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 13:35

Po co wy z nim dyskutujecie? Jest funkcja na forum, że nie widzicie postów danego użytkownika, nie widzicie - nie czytacie, nie czytacie - nie odpisujecie, niech dyskutuje sam ze sobą, to troll. Amen.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1194
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 13:51

Volto pisze:
13 maja 2021, 13:35
Po co wy z nim dyskutujecie? Jest funkcja na forum, że nie widzicie postów danego użytkownika, nie widzicie - nie czytacie, nie czytacie - nie odpisujecie, niech dyskutuje sam ze sobą, to troll. Amen.
gdzie jest ta funkcja z ciekawości?


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 14:03

Volto dzięki tej funkcji nadal nie wie kiedy jest spalony i myśli, że trzeba podawać do tyłu ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1761
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 14:10

@marcinek, wchodzisz na profil konkretnego jegomościa i wybierasz opcję "dodaj do ignorowanych". Tzn. chyba o to chodzi, sam z niej nie korzystałem nigdy. ;)

A odnośnie tej statystyki, którą wrzucił @Maly to nie jest żadną tajemnicą, że Messi daje swoim partnerom więcej niż Ronaldo, więc nie wiem, czy była konieczność, żeby to "orać". Messi - nawet mimo szalonych liczb, jakie sam wykręcał - zawsze grał bardziej dla drużyny, a drużyny Ronaldo grają na Portugalczyka. Ale też nie widzę w tym nic złego, jeśli taka taktyka daje sukcesy. W Realu, w którym w latach 2014-18 szczyt kariery przeżywali także m.in. Ramos, Marcelo, Carvajal, Casemiro, Modric czy Kroos, takie coś się sprawdzało, nawet jeśli kosztem tego Benzema mniej strzelał i musiał wykonywać wiecej mrówczej roboty.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 14:23

Adrian27th pisze:
13 maja 2021, 12:40
1. Atak pozycyjny z prawej strony, 4 obrońców Sassuolo na 25 metrze ustawiona w formacji defensywnej. Chiesa zagrywa do Rabiot'a który w momencie strzału ma przed sobą 5 obrońców na lini 16 metra. Naprawdę to jest KONTRA. xD
Ich bramkarz wyprowadza piłkę, zagrywa na naszą prawą gdzie Arthur ją odzyskuje a ta trafia do Chiesy, ten podaje do Rabiota, podciąga z piłką do 18 metra i strzela ;)
Adrian27th pisze:
13 maja 2021, 12:40
Kiedy Ty zrozumiesz, że naprawdę piszesz głupoty?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 14:38

marcinek pisze:
13 maja 2021, 13:51
gdzie jest ta funkcja z ciekawości?
Wchodzisz na panel zarządzania kontem-->przyjaciele i ignorowani-->ignorowani-->nick czuba-->wyślij
Ja jednego idiotę mam tam wpisanego i to zdaje egzamin ale minus tego rozwiązania jest taki, że widać komunikat, że post ukryty gdyż napisany został przez ignorowanego przez Ciebie dzbana.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 14:42

Maly pisze:
13 maja 2021, 14:23
Adrian27th pisze:
13 maja 2021, 12:40
1. Atak pozycyjny z prawej strony, 4 obrońców Sassuolo na 25 metrze ustawiona w formacji defensywnej. Chiesa zagrywa do Rabiot'a który w momencie strzału ma przed sobą 5 obrońców na lini 16 metra. Naprawdę to jest KONTRA. xD
Ich bramkarz wyprowadza piłkę, zagrywa na naszą prawą gdzie Arthur ją odzyskuje a ta trafia do Chiesy, ten podaje do Rabiota, podciąga z piłką do 18 metra i strzela ;)
Adrian27th pisze:
13 maja 2021, 12:40
Kiedy Ty zrozumiesz, że naprawdę piszesz głupoty?
XD

Tylko kompromitujesz się bardziej.
Piszesz że graliśmy z kontry i cytuje "Pirlo wciągnał przeciwnika na naszą połowę". Tak ich wciągnął że 8 zawodników SAS zostało na swojej połowie, z czego 5 na ćwiartce boiska.

Piłka nawet nie przekroczyła połowy boiska, ale to był kontratak, bo bramkarz zagrał lagunę która wpadła pod nogi Arthura/Chiesy, który nie zagrał piłki do przodu tylko do środka, a Rabiot po prostu podbiegł i oddał strzał z 20 metrów.


Poniżej przykłady gry z Kontry:
https://www.amplifiedsoccerathlete.com/ ... -attacking
https://elitesoccercoaching.net/stuart- ... er-attack/

Ale to w Twoim stylu - kompromitować się do upadłego, co każdy na tym forum już zauważył.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 15:12

MRN pisze:
13 maja 2021, 14:38
marcinek pisze:
13 maja 2021, 13:51
gdzie jest ta funkcja z ciekawości?
Wchodzisz na panel zarządzania kontem-->przyjaciele i ignorowani-->ignorowani-->nick czuba-->wyślij
Ja jednego idiotę mam tam wpisanego i to zdaje egzamin ale minus tego rozwiązania jest taki, że widać komunikat, że post ukryty gdyż napisany został przez ignorowanego przez Ciebie dzbana.
Bobby?


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 15:41

@Adrian27th: na pewno ta akcja jest bliżej kontrataku niż ataku pozycyjnego ;] Zresztą tak jak pisałem - masz bardzo ograniczoną definicję kontrataku a jest to po prostu szybki atak po przejęciu piłki i tak też było w tym przypadku.

Aczkolwiek zgoda, że nie było tu wciągania rywala na swoją tylko, że ja nie napisałem że była. To ty albo wyciągnąłeś błędny wniosek bo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo wmawiasz mi coś czego nie powiedziałem z pełną premedytacją.
Akurat wczorajszy mecz wygraliśmy o dziwo dzięki Pirlo i jego taktyce wciągnięcia ich na nasza połowę i szybkim wykorzystaniem przestrzeni jakie zostawiają co powiedział na konferencji. 3 gole i 3 z kontry.
Jak widzisz drugie zdanie nie łączy się z pierwszym bezpośrednio, nie ma tu B wynikjącego z A, jest tylko proste stwierdzenie faktu jaki miał miejsce.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 16:03

Wszystko fajnie, tylko czemu nie rozmawiacie o tym w temacie meczowym?

To jaki burdel tu zapanował w ciągu ostatnich tygodni... o Pirlo i nowym trenerze rozmawia się wszędzie, a otwierając mercato informacje mogę przeczytać o marzeniach Neymara, albo z kim dogadał się Milan. Już nawet nie zgłaszam, bo moderatorzy forum JP są jak jednorożce. Przy tak małej liczbie aktywnych użytkowników zrobić taki syf - na swój sposób imponujące.


Co do wcześniejszej dyskusji, to jeśli jest jakaś 'ciekawostka' umniejszająca/stawiająca w złym świetle Ronaldo to można mieć pewność, że "przypadkiem" trafi na nią @Maly i podzieli się z resztą forum.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 17:43

jackop pisze:
13 maja 2021, 16:03
Wszystko fajnie, tylko czemu nie rozmawiacie o tym w temacie meczowym?

To jaki burdel tu zapanował w ciągu ostatnich tygodni... o Pirlo i nowym trenerze rozmawia się wszędzie, a otwierając mercato informacje mogę przeczytać o marzeniach Neymara, albo z kim dogadał się Milan. Już nawet nie zgłaszam, bo moderatorzy forum JP są jak jednorożce. Przy tak małej liczbie aktywnych użytkowników zrobić taki syf - na swój sposób imponujące.


Co do wcześniejszej dyskusji, to jeśli jest jakaś 'ciekawostka' umniejszająca/stawiająca w złym świetle Ronaldo to można mieć pewność, że "przypadkiem" trafi na nią @Maly i podzieli się z resztą forum.
Jako przewodniczący związku kibiców wzywam Cię do pojawiania się na czacie meczowym.


Bartosz Karawańczyk pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni. Podobny "styl" i pozycja.
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 17:59

Wybaczcie koledzy :)


Podsumowując - Wygraliśmy bo wciągnęliśmy ich na swoją połowę, co skutkowało 3 bramkami z kontry, mimo że tylko jedna nią była, ale to w sumie nie o to Ci chodziło.

Nie dziwie się że Ty rozumiesz wypowiedź szczypka o 70 milionach jako 'zwycięstwo' w LM, skoro Twoja logika jest tak połamana : )

Szkoda że Cris odejdzie, bo facet zapewniał nam przynajmniej troszkę uciechy. :)


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 20:10

Adrian27th pisze:
13 maja 2021, 17:59
Szkoda że Cris odejdzie, bo facet zapewniał nam przynajmniej troszkę uciechy. :)
Wow serio ? Miales ucieche patrzac w tym sezonie na jego gre ? Czy chodzi Ci o liczbe bramek (jako pocieche a nie ucieche) ?

Ja mialem ucieche patrzac na Chiese, jesli nie gral na lewej stronie, wejscie smoka Mckenniego z poczatku sezonu, Cuadrado (choc on czasami robil rollercoaster). Mialem usmiech, gdy w 62 minucie (jak dobrze pamietam) z Milanem 0;3 przeprowadzilismy akcje jakiej nie widzialem od bardzo dawna w naszym wykonaniu. Z Cr mialem tyle razy ucieche co i z Rabiota. Czyli ze 3x w calym sezonie.
Dla mnie wczorajszy mecz pokazał jedno - nie zasługujemy na Cristiano.
WOW serio ? Ja rozumiem stwierdzenie, ze przyszedl w zlym momencie itd, ale "NIE ZASLUGUJEMY" ? Z jego rzucaniem koszulka po wygranym meczu ? To jest brak szacunku jakiego dawno nikt nie okazywal, a Ty piszesz "NIE ZASLUGUJEMY" XD Nie bede szukal statystyk, ale na moje oko ten krol mial mniej udanych dryblingow niz Sandro, ktory ma wiele meczow mniej :| a do Cuadrado czy Chiesy to nawet nie ma co porownywac. Taka sytuacja przypomina mi to, jak chlopak lata za dziewczyna jak szalony, mimo ze ona ma go w powazaniu, potocznie okresla sie to jako "oczy zaszly piz*a".

Pokusze sie o stwierdzenie ze bardziej cenisz CR niz klub, skoro tak piszesz.

No ale kazdy ma swoje zdanie i do niego prawo :beer:


Juve_Forever_88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2021
Posty: 154
Rejestracja: 06 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 13 maja 2021, 20:49

jeshu pisze:
13 maja 2021, 20:10
Z jego rzucaniem koszulka po wygranym meczu ? To jest brak szacunku jakiego dawno nikt nie okazywal, a Ty piszesz "NIE ZASLUGUJEMY" XD
A Ty się doinformuj, zanim napiszesz bzdury. Już dawno zostało wyjaśnione, że koszulkę rzucił chłopcu od podawania piłek. Ale Ty, jak Maly, wiesz swoje. Żyjecie w tej samej "innej rzeczywistości"?

Agresti: "Pytałem kilka osób i wszyscy mówili to samo - Ronaldo nie rzucił koszulką o ziemię, tylko podał ją chłopakowi od piłek. Mogę powiedzieć, że chłopak jest bardzo zadowolony z tej koszulki".


Juve - storia di un grande amore!

od 97 r. solo Juve!

Subiektywna lista forumowych klaunów:
- Maly (ARCYKLAUN EXTRA);
- Baczu (ARCYKLAUN);
- Alexinho 10 (ARCYKLAUN);
- Poprostu (ARCYKLAUN);
- Siła Spokoju;
- Sorek 21;
- Urbi 27;
- Vitoo.
ODPOWIEDZ