# 36 Mattia Perin

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 09:39

Obrazek

# 36 MATTIA PERIN

Obrazek

Data urodzenia: 10.11.1992
Miejsce urodzenia: Latina, Włochy
Kariera seniorska: Genoa (2010 -2018), Padova wypoż.(2011-2012), Pescara wypoż. (2012-2013), Juventus (2018-....), Genoa (2020-2021) wpoży.
Debiut w Juve: (26.09.2018) - Juventus 2:0 Bologna
Kwota transferu do Juve: 12 mln euro + 3 mln ewentualnych bonusów
Obecne zarobki: 2,5 mln euro rocznie
Szczegóły






-----------------------------------------------------------------------
transfer ponoć dogadany, testy jutro więc i jutro moderatorzy będą mogli oficjalnie przenieść ten post do działu Drużyna

a tymczasem ciągle próbuję pojąć ten transfer zarówno od strony klubu jak i zawodnika jednak nijak mi się to nie składa... kandydat nr 1-2 do bramki reprezentacji sadza się z własnej woli na ławce rezerwowych w klubie przekreślając sobie tym być może karierę? liczy, że posadzi Wojtka na ławce i doprowadzi to jego sprzedaży? a nam po co on? tzn dobrych zawodników nigdy za wiele ale stać nas na rezerwowego bramkarza za 15mln? serio? myślałem, że brakuje nam kasy na solidne wzmocnienia i 15mln by się przydało... przecież jak nie będzie grał nie sprzedamy go za rok z zyskiem, ani jego ani Wojtka, o co tu chodzi?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1030
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 13:40

A ja z kolei mam wrażenie, że chcemy wydymać Wojtka...wątpie by Perin miał tak mało aspiracji, że godziłby się na rolę rezerwowego. Jest młody, więc potrzebuje regularnej gry. Poza tym jest Włochem...

Jeśli w przyszłym sezonie wszedłby w buty Buffona, to Wojtkowi trzeba współczuć, bo zmarnował tylko sezon.


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 13:51

Ma zapewnioną określoną liczbę meczów. Cała filozofia.

Bardzo się cieszę, że będzie naszym zawodnikiem. Kozak w bramce.


kd pisze:Milan wyrwał tylko cegiełkę z naszego muru, u nas mur stoi z małą dziurą, oni postawili ta cegłę i myślą że mają mur.
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 19:14

Jest już w Turynie wraz z agentem.

Zdjęcie


Obrazek
Don Mateo bis

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lutego 2013
Posty: 187
Rejestracja: 14 lutego 2013

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 19:23

Maly pisze:transfer ponoć dogadany, testy jutro więc i jutro moderatorzy będą mogli oficjalnie przenieść ten post do działu Drużyna

a tymczasem ciągle próbuję pojąć ten transfer zarówno od strony klubu jak i zawodnika jednak nijak mi się to nie składa... kandydat nr 1-2 do bramki reprezentacji sadza się z własnej woli na ławce rezerwowych w klubie przekreślając sobie tym być może karierę? liczy, że posadzi Wojtka na ławce i doprowadzi to jego sprzedaży? a nam po co on? tzn dobrych zawodników nigdy za wiele ale stać nas na rezerwowego bramkarza za 15mln? serio? myślałem, że brakuje nam kasy na solidne wzmocnienia i 15mln by się przydało... przecież jak nie będzie grał nie sprzedamy go za rok z zyskiem, ani jego ani Wojtka, o co tu chodzi?
Szczęsny i Perin kosztowali po 15 baniek, a ten wybrzydza, bo rezerwowego po sezonie nie sprzeda się z zyskiem. Typ jest niereformowalny. Już widzę jego lamenty na brak klasowego rezerwowego na wypadek gdyby Szczęsny złamał nogę.

Świetny ruch ze strony Juventusu. Dwóch równorzędnych bramkarzy za łączną kwotę 30 milionów. Bramka obsadzona wręcz perfekcyjnie. Proszę pokazać drugi taki zespół w Europie. Nie ma między nimi aż takiej dysproporcji w umiejętnościach. Na dzień dzisiejszy Wojtek wygrywa rywalizację, ale dla Perina transfer do Juve oznacza skok jakościowy do zespołu z topu, lepszą motywację, itp., i nie zdziwię się jak niebawem będzie Perin > Szczęsny. Rywalizacja wyjdzie im na dobre, o Juventusie nie wspominając.


Forza Juve!
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 475
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 20:30

Super transfer gościu jest fantastycznym wyborem, ale...


ale wydaje mi się, że zupełnie niepotrzebny. Wojtek jest bramkarzem bardzo dobrym. Wydawanie aż 15mln euro na rezerwowego bramkarza to za wysoka kwota. Jeżeli szukaliśmy rezerwowego bramkarza to wolałbym kogoś pokroju Storariego przed laty dla Buffona, albo Abbiatiego. Byli po prostu wystarczający.

Boje się też, że oszukamy już drugiego bramkarza. Neto jak przechodził za darmo z Fiorentiny miał w zasadzie obiecane pierwsze miejsce w bramce po odejściu Buffona na emeryturę. Ta się nie zbliżała, a gościa dalej mydliliśmy licznymi występami w lidze. Gościu oczywiście bramkarzem wybitnym nie jest i nie będzie, ale dalej jak na klub Gentlemenów zachowaliśmy się troszkę niesympatycznie. Tutaj jest troszkę pokrewieństw i boje się, że Wojtek szans nie ma z Włochem. Wyobrażacie sobie, że pierwszy/drugi bramkarz reprezentacji Włoch nie gra w pierwszym składzie?

Dla mnie słaba opcja. Jakoś specjalnie nie przepadam za Wojtkiem, ale wydaje mi się, że chociażby w polskich mediach będą próbowali nas zlinczować w takiej sytuacji. Dodatkowo Wojtek zachowywał się bardzo fair w stosunku do klubu i jak bronił to bronił znakomicie.

Możliwe też, że po mistrzostwach świata pożegnamy się z Wojtkiem.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 20:32

Dla mnie plan jest prosty - Perin przez dwa lata gra mniej więcej pół na pół ze Szczęsnym i nabiera doświadczenia w Lidze Mistrzów. Jeśli w tym czasie nie ma problemów ze zdrowiem i wchodzi na pożądany przez nas poziom, Wojtka opychamy do Anglii z zyskiem, a zostajemy z topowym włoskim bramkarzem w kwiecie wieku.


Obrazek
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2512
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 20:38

Maly pisze: sadza się z własnej woli na ławce rezerwowych w klubie przekreślając sobie tym być może karierę?
W Juve ma najwieksze szanse na zdobywanie klubowych trofeow sposrod wszystkich wloskich druzyn. A zanim repra wyjdzie na prosta, to Mattia bedzie juz konczyl kariere :prochno:
Kiedys byl Buffon za ponad 50, dzis sa Szczesny+Perin za 30 - moim zdaniem majstersztyk. Jedyne, czego sie obawiam, to to ze tych 15mln. na kogos nam zabrakanie.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 20:46

Maly pisze: sadza się z własnej woli na ławce rezerwowych w klubie przekreślając sobie tym być może karierę?
Chłop się martwi karierą jakiegoś młodego piłkarza zamiast cieszyć się dobrem Juventusu, że ma 2 klasowych bramkarzy :prochno:
Pewnie jakby przyszedł do Nas np Varane to martwiłby się,że przyszedł do klubu,któremu trudniej wygrać LM :D


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 22:05

Muszę stanąć w obronie Malego, bo ma po części rację. Fakt faktem, że nawet 15 mln za Perina to mało, z drugiej strony te 15 mln może zaważyć na jakimś PO. Z drugiej strony, mieć dwóch dobrych bramkarzy, a nie mieć to też różnica i to spora. 30 mln za duet Szczęsny - Perin to grosze i tak naprawdę jednego z nich za 2 lata będzie można opchnąć za większą kasę. Wątpię, że Mattia rozegra u nas mniej niż 20 spotkań w sezonie, co nie przekreśla jego kariery w żaden sposób, ani nawet możliwości gry w reprze. Szczęsny przecież jest podstawowym bramkarzem repry, a Fabian gra regularnie ;) w nowej włoskiej reprezentacji będą się bić o miejsce Donnaruma i Perin, co do tego chyba nie ma wątpliwości.

Dla mnie transfer dobry, z którego się cieszę, ale ta radość jest warunkowa. Będę w pełni kontent jeśli ta kasa nie uszczupli naszego składu o innego klasowego gracza oraz gdy Mattia nie połamie się na pierwszych treningach (a najlepiej przez większość sezonu).

Jeśli transfer do Juve da mu kopa i wskoczy na wyższy poziom to będziemy mieć duet bramkarzy na najwyższym poziomie, których wartość będzie jeszcze przez 2-3 sezony mocno rosła.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 22:28

lenor pisze:Jest młody, więc potrzebuje regularnej gry. Poza tym jest Włochem...
Zdajesz sobie sprawę, że Perin jest 2 lata młodszy od Wojtka i w listopadzie będzie miał 26 lat? Młody to jest Donnarumma. Perin jest już w średnim dla bramkarza wieku. Szczęsny przychodził do nas zaledwie rok starszy.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1287
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 22:52

Cholera, serio myślicie że budżet Juventusu działa na zasadzie suwaka jak w fmie, a gdy braknie nam 15 mln do topowego obrońcy to na służbowym mailu Marotty pojawi się komunikat o nieudanej transakcji ze względu na brak wolnych środków? ;)
Łysy pewnie już wszystko miał wyliczone i zaplanowane dawno temu, skoro takie skąpiradło jak on wydaje 15 mln na drugiego bramkarza, to znaczy że możemy sobie pozwolić na taki ruch i do topa na prawą obronę bądź Savicia nam wystarczy środków.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 23:12

bendzamin pisze:Dla mnie plan jest prosty - Perin przez dwa lata gra mniej więcej pół na pół ze Szczęsnym i nabiera doświadczenia w Lidze Mistrzów. Jeśli w tym czasie nie ma problemów ze zdrowiem i wchodzi na pożądany przez nas poziom, Wojtka opychamy do Anglii z zyskiem, a zostajemy z topowym włoskim bramkarzem w kwiecie wieku.
Oby nie. Zresztą Wojtek już nie raz się wypowiadał, że on lubi stagnację i przechodząc do Juve zamierza zostać tu długo i ja też mam taką nadzieję, że co najmniej jeszcze te 5 lat będzie u nas bronił i to jako nr 1.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 07 czerwca 2018, 23:26

Don Mateo bis pisze:dla Perina transfer do Juve oznacza skok jakościowy do zespołu z topu, lepszą motywację, itp., i nie zdziwię się jak niebawem będzie Perin > Szczęsny. Rywalizacja wyjdzie im na dobre, o Juventusie nie wspominając.
to tak nie działa, rywalizacja jest dobra jak masz 4 pomocników na 3 pozycje bo możesz rotować a nie 2 bramkarzy na jedną - analogicznie gdy masz 2 napastników na jedną... wyobraź sobie, że kupujemy Cavaniego i Maks gra nadal jednym wysuniętym więc Cavani albo Igła siedzą na ławie... nikomu i niczemu to nie służy

zresztą o rywalizacji bramkarzy posłuchaj sobie Dudka, który kiedyś miał takową w Liverpoolu:


poza tym tak jak ktoś pisał - Wojtek miał obiecany 1 skład od tego sezonu, co więc i na jakiej zasadzie niby obiecaliśmy Perinowi? i po co? jesteśmy z Wojtka niezadowoleni? za dużo pali? nie czaję tego... może go po prostu sprzedamy ale nic nigdy na to nie wskazywało


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2022, 08:54

Podoba mi się Perin, cenię go wyżej niż Szczęsnego. Mam słabość do takich energicznych, dynamicznych i skocznych bramkarzy. Na przedpolu też jest pewniejszy, bo kopciuch kojarzy mi się głównie z pustymi przebiegami i przelotami. Nie do wiary, że facet skończy w tym roku 30 lat, bo wciąż obskakuje bramkę niczym 20-latek z robakami w tyłku. Gdyby to ode mnie zależało, byłby naszym numerem jeden.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
ODPOWIEDZ