Federico Bernardeschi

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 20:38

CavAllano pisze:
realbs pisze:
CavAllano pisze:
Co takiego? :rotfl: Tak, trzeba mu było dać 10, gościowi przychodzącego z Fiorentiny do wielkiego Juve, bo przecież numer się kurzy, a ktoś go wziąć musi, do tego Włoch. :whistle: Także we Włoszech, wbrew opiniom panującym tu na forum, było BARDZO wielu przeciwników przyznania mu 10 (nie liczę gimbów z gimnazjum, których przy okazji wizyty w J Medical było na miejscu najwięcej - ci opowiadali się za 10 dla Berny).

Bardzo dobra decyzja o nieprzyznaniu mu tego numeru. Dlaczego? Bo ten chłopak po raz pierwszy w życiu zagra w wielkim klubie, a mając 10 miałby OGROMNĄ odpowiedzialność na swoich barkach i presję. Nie wypadałoby też, by ktoś z tym numerem siedział przez 1/3 sezonu na ławce, a znając Allegriego i jego sposób wprowadzania młodych tak właśnie mogłoby to wyglądać. 10 daje się graczom medialnym, już rozpoznawalnym, a Bernardeschi na swoje nazwisko musi jeszcze zapracować. Za rok, zobaczymy.
To radzę obejrzeć jeszcze raz filmiki sprzed prezentacji Berny, kto tam stał przed JMedical, i kto krzyczał hasła o numerze "10", bo do "gimbusi" to na pewno nie byli. Gadania o jakimś ciężarze są śmieszne. Nie mierz wszystkich jedną miarą, każdy ma inną psychikę, i podejrzewam, że nie dla jednego noszenie numeru 10 byłoby czymś przyjemnym, niosłoby się z poczuciem zaufania w jego umiejętności itd., a nie niewiadomo jakim ciężarem. Tutaj ten numer jest traktowany jak jakaś świętość. Idźcie lepiej dać eliksir młodości Alexowi, bo na każdego kandydata będziecie tutaj psioczyć.
Śmieszne to są twoje argumenty w obliczu tego co napisałem, a już słowa "gadania o jakimś ciężarze są śmieszne" ewidentnie o tej "śmieszności" wypowiedzi świadczą. W takim razie zripostuję udanie i napiszę tyle, że powinieneś się zainteresować zdaniem Włochów w tej kwestii i jeśli znasz język poczytać sobie komentarze dotyczące tej sprawy. Podział jest dokładnie taki sam jak na forum JP. Co to za pieprzenie, że taki numer sprawiłby mu przyjemność? To mikołajki czy caritas? Marotta powiedział wyraźnie przy okazji losowania terminarza, że ten numer niesie ze sobą ogromny ciężar, nie tylko odpowiedzialności, ale i ciężar "gatunkowy". Z twojej strony jakieś puste gadanie o świętości, a w ogóle tego argumentu tu nawet nie podniosłem. Prawda jest taka, że w Juventusie daje się taki numer albo gwieździe światowego formatu, albo komuś o potencjale marketingowym. A wybacz, póki co Bernardeschiego to głównie we Włoszech znają. Pogra, wyrobi sobie markę jak Dybala, poprosi i wtedy dostanie. Tyle. Od samego początku sprawa z przyznaniem mu tego numeru śmierdziała na kilometr, ale jak ktoś jest tak naiwny, bo "przecież media o tym pisały", to się potem nie ma co dziwić, że zawiedziony. A już argument o tym, że każdy ma inną psychikę w ogóle jest z pupy, bo Marotta nie zna go na tyle, by podjąć taką decyzję teraz. Jak UDOWODNI, że ma jaja ze stali i nie boi się wyzwań będzie inna rozmowa.
Nie chce mi się odpowiadać na konkretne zdania z tego komentarza, bo w większości jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Po prostu twierdzę że po kandydaturze Pogby ta "świętość" nie ma większego sensu. Włoskiego nie znam, w przeciwieństwie do Ciebie, gdzie zresztą przy każdej możliwej okazji się tym chwalisz(btw. co jest trochę żenujące). Ale fora angielskie śledzę, w szczególności często udzielam się na TT, i zdaje sobie sprawę z tego, że zdania były podzielone, ale mimo wszystko większość osób było 'za'.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 20:41

Super sprawa że nie dostał 10-tki. Niech go nr nie przygniata, tylko niech się spokojnie rozwija.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 20:41

Mam nadzieję, że to prawda, i Berna nie dostanie 10.
Nie chodzi o jakieś nasze świętości, ale w dzisiejszym świecie piłki dychę dostają gwiazdy. Więc nie ma opcji jak dać "10" gościowi co przychodzi z Fiory. To musiałby być sam Messi, żeby dostać z miejsca dziesiątkę.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 20:50

realbs pisze:Nie chce mi się odpowiadać na konkretne zdania z tego komentarza, bo w większości jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Po prostu twierdzę że po kandydaturze Pogby ta "świętość" nie ma większego sensu. Włoskiego nie znam, w przeciwieństwie do Ciebie, gdzie zresztą przy każdej możliwej okazji się tym chwalisz(btw. co jest trochę żenujące). Ale fora angielskie śledzę, w szczególności często udzielam się na TT, i zdaje sobie sprawę z tego, że zdania były podzielone, ale mimo wszystko większość osób było 'za'.
Wskaż JEDNO miejsce, w którym się tym chwalę i co takiego jest żenujące - wiedza?. Chyba, że dla ciebie sam fakt znajomości jakiegoś języka i dzielenie się nią przy okazji wrzucania newsów to "chwalenie się". Podpowiem - nie szukaj, bo nie znajdziesz sensownego argumentu dla swojej tezy.

Co mają do tego tematu fora angielskie? Skoro rozmawiamy o tym, jakie są zdania na temat 10 dla Bernardeschiego chyba logicznym jest, że porównujemy nasze środowisko do tego ludzi z "podwórka" klubu, dla których w teorii szczególną rolę mogłoby odgrywać przyznanie tego numeru ich krajanowi. A fakt jest taki, że sami mieli mnóstwo wątpliwości.

Pogba dostał 10 dlatego, że był cholernie popularnym na świecie zawodnikiem.


realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:01

Wskaż JEDNO miejsce, w którym się tym chwalę i co takiego jest żenujące - wiedza?. Chyba, że dla ciebie sam fakt znajomości jakiegoś języka i dzielenie się nią przy okazji wrzucania newsów to "chwalenie się". Podpowiem - nie szukaj, bo nie znajdziesz sensownego argumentu dla swojej tezy.
Chociażby tutaj się chwalisz, uszczypliwie pytając czy znam język Włoski, niejednokrotnie widziałem u Ciebie wypowiedzi które sugerowały jak to dobrze nim operujesz. Za wiedzę - szanuje, przechwalanie się nią jest żenujące, i tyle.
Co mają do tego tematu fora angielskie? Skoro rozmawiamy o tym, jakie są zdania na temat 10 dla Bernardeschiego chyba logicznym jest, że porównujemy nasze środowisko do tego ludzi z "podwórka" klubu, dla których w teorii szczególną rolę mogłoby odgrywać przyznanie tego numeru ich krajanowi. A fakt jest taki, że sami mieli mnóstwo wątpliwości.
Po prostu zaznaczyłem, że w porównaniu do wielu osób na tym forum, miałem jeszcze jakiś punkt odniesienia, którym były angielskie fora. Przykro mi, nie przeglądałem niestety Włoskich stron, bo jak już podkreśliłem - w przeciwieństwie do Ciebie, nie operuje tym językiem. Jednak jak chcesz mi robić za prywatnego tłumacza to zapraszam. Może wtedy porozmawiamy sensownie, bo bez znajomości tego języka chyba nie mam do Ciebie i Twoich niesamowitych argumentów startu.
Pogba dostał 10 dlatego, że był cholernie popularnym na świecie zawodnikiem.
A więc to o to chodziło! :o A ja biedny cały czas myślałem, że Pogba dostał 10 ze względu na pozycje. Kto by pomyślał, że chodziło o jego silną pozycję marketingową( :facepalm: )


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:07

Szkoda, że klub nadal cyka się z 10. Berna miał ją dostać. No ale trudno. Dla mnie trzymanie 10 w zamknięciu to po prostu idiotyzm. No ale zobaczymy. Szkoda.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:08

realbs pisze: Chociażby tutaj się chwalisz, uszczypliwie pytając czy znam język Włoski, niejednokrotnie widziałem u Ciebie wypowiedzi które sugerowały jak to dobrze nim operujesz. Za wiedzę - szanuje, przechwalanie się nią jest żenujące, i tyle.
Kończąc ten wątek wiedz, że w mojej wypowiedzi nie było absolutnie nic uszczypliwego. Zaskoczyło mnie to, że pisałeś o większej grupie "pro 10", stąd moje zdziwienie. Nie miało to drugiego dna.
realbs pisze:Jednak jak chcesz mi robić za prywatnego tłumacza to zapraszam. Może wtedy porozmawiamy sensownie, bo bez znajomości tego języka chyba nie mam do Ciebie i Twoich niesamowitych argumentów startu.
No i po co takie gadanie? Wytłumaczyłem, doszukiwanie się wszędzie uszczypliwości mija się z celem.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:23

czyli co, dyszka szykowana dla jeszcze wiekszego kota czy może Berna dostanie po udanym sezonie?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:39

Abstrahując od numeru Berna zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Opanowany, skromny, pokorny - tak powinien się wypowiadać gracz Juve z krwi i kości. 0 cwaniactwa.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:41

CavAllano pisze:Dokładnie to samo z Bentancurem i Mandragorą
Bernardeschi - 12 liter
Bentancur - 9 liter
Mandragora - 10 liter

Przy Bernie "B" i "I" wychodzą po części na białe tło, w przypadku Rodrigo też są dwie wychodzące na białe, więc widocznie taki jest zamysł.
Przecież jeśli Berna delikatnie wychodzi to Mandragora i Bentancur powinni się mieśćic bezproblemowo.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:43

Bo na chwilę obecną żadna dycha mu się nie należy, i nic jeszcze wielkiego nie osiągnął w piłce.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:45

albertcamus pisze:
CavAllano pisze:Dokładnie to samo z Bentancurem i Mandragorą
Bernardeschi - 12 liter
Bentancur - 9 liter
Mandragora - 10 liter

Przy Bernie "B" i "I" wychodzą po części na białe tło, w przypadku Rodrigo też są dwie wychodzące na białe, więc widocznie taki jest zamysł.
Przecież jeśli Berna delikatnie wychodzi to Mandragora i Bentancur powinni się mieśćic bezproblemowo.
Może wyszli z założenia, że skoro nie potrafią sobie z tym poradzić to wszystkie długie nazwiska tak potraktują. ;) "Bernardeschi" mocno tam zbili, więcej by już z tej przestrzeni nie wycisnęli.


albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 21:58

CavAllano pisze:
albertcamus pisze:
CavAllano pisze:Dokładnie to samo z Bentancurem i Mandragorą
Bernardeschi - 12 liter
Bentancur - 9 liter
Mandragora - 10 liter

Przy Bernie "B" i "I" wychodzą po części na białe tło, w przypadku Rodrigo też są dwie wychodzące na białe, więc widocznie taki jest zamysł.
Przecież jeśli Berna delikatnie wychodzi to Mandragora i Bentancur powinni się mieśćic bezproblemowo.
Może wyszli z założenia, że skoro nie potrafią sobie z tym poradzić to wszystkie długie nazwiska tak potraktują. ;) "Bernardeschi" mocno tam zbili, więcej by już z tej przestrzeni nie wycisnęli.
Też tak myślałem, aleee... Mandżu ma normalnie (9 liter tak jak Bentancur) i w dodatku jeszcze sporo miejsca po bokach.
W każdym razie, nie ma jakieś logicznego ujednolicenia. Nie ogarniam.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2017, 22:18 przez albertcamus, łącznie zmieniany 2 razy.


Danielpiero

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 307
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 22:15

Nie mogę z ludzi którzy wierzyli, że dostanie 10 :)


,,Takich meczów nie wygrywa się piłkarzami jak Tacchinardi, ale takimi jak Zidane. Tacchinardi może pomóc, ale trzeba liczyć na mistrzów "
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 28 lipca 2017, 22:24

Krótko - idziecie do sklepu i chcecie kupić koszulkę Berny.Zdecydowana większość wybrałaby numer 10 zamiast 33.

Tevez kontynuował tradycję wielkich 10 a Pogba ją przekreślił więc teraz numer stracił na wartości i Berna powinien go dostać.

Jak nie to niech weźmie 14 albo 19.


ODPOWIEDZ