# 1 Wojciech Szczęsny

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
PietroBosman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2009
Posty: 327
Rejestracja: 26 lutego 2009

Nieprzeczytany post 06 stycznia 2021, 14:48

Bardzo fajny wywiad. To pokolenie piłkarzy ma coś ciekawego do powiedzenia. A to pisząc myślę o obecnych wywiadach tych ,którymi jarałem się za małolata. Myślę o takim Żurawskim(też w footruck- pustostan straszliwy) czy Hajto.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 19:00



Kolejna edycja z Wojtkiem i opis naszego Pirlo.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2021, 20:47

Ciekawi mnie koncowka tego materialu gdy gadaja o Arsenalu, o tym że Wenger nie byl wcale problemem i też o porównaniu Arsenalu do Juve. Szczęsny mniej więcej powiedział coś w tym stylu:

"Arsenal jesli chodzi o całokształt ma papiery by byc najlepszym klubem na świecie. Potencjał w Arsenalu jest jeszcze większy niz w Juventusie jesli chodzi o zaplecze, organizacje, kibiców - bez porównania. Tylko jeszcze trzeba w tym wszystkim w piłkę grać."

Ktoś mi może powiedzieć o co Wojtkowi chodziło tutaj? przecież to jakieś herezje co on tutaj mówi


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 00:19

No trochę tak jest - kibiców im nie brakuje a potencjałem finansowym nas miażdżą. Od pewnego czasu mają tylko problem żeby w piłkę grać na poziomie. Jakby grali w LM to finansowo są w top5 z marszu, my bijemy się o top10 wprowadzając jakieś wydumane kroki marketingowe a oni nic nie muszą robić by trzepać kasę. Swego czasu mieli najwyższe ceny biletów i pełny stadion z przychodem dnia meczowego o jakim my możemy pomarzyć. Nie jest to Man Utd ale potencjał większy niż chociażby Man City, które musi oszukiwać FFP. Widać to po rankingu Forbesa:
https://www.forbes.pl/biznes/ranking-na ... es/f3scnfn
Za bardzo nastawili się jednak na robienie kasy i zadowalali się samym awansem do LM oszczędzając na pensjach czy transferach i teraz są w miejscu w jakim są.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 09:16

Piti pisze:
13 stycznia 2021, 20:47
Ciekawi mnie koncowka tego materialu gdy gadaja o Arsenalu, o tym że Wenger nie byl wcale problemem i też o porównaniu Arsenalu do Juve. Szczęsny mniej więcej powiedział coś w tym stylu:

"Arsenal jesli chodzi o całokształt ma papiery by byc najlepszym klubem na świecie. Potencjał w Arsenalu jest jeszcze większy niz w Juventusie jesli chodzi o zaplecze, organizacje, kibiców - bez porównania. Tylko jeszcze trzeba w tym wszystkim w piłkę grać."

Ktoś mi może powiedzieć o co Wojtkowi chodziło tutaj? przecież to jakieś herezje co on tutaj mówi
Arsenal kroi taką kasę mimo iż od lat grają straszną srakę, a my mimo iż regularnie wygrywamy ligę, puchary ligowe itp w LM 2 finały w ostatnich latach a Arsenal w ogóle to mimo tego wszystkiego i tak zarabiają więcej od nas. Tam rzeczywiście potencjał finansowy i marketingowy jest olbrzymi. Ich ośrodek treningowy jest blisko mojego miejsca pracy. Sporo miejsca zajmuje to cholerstwo. Tam chyba z 10 boisk mają.
Wszystko finansowo się zgadza, ale na boisku to drama. Wykopali Wengera bo kiepsko więc naściągali masę placków i jest jeszcze gorzej.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 14 stycznia 2021, 13:39

Piti pisze:
13 stycznia 2021, 20:47
Ciekawi mnie koncowka tego materialu gdy gadaja o Arsenalu, o tym że Wenger nie byl wcale problemem i też o porównaniu Arsenalu do Juve. Szczęsny mniej więcej powiedział coś w tym stylu:

"Arsenal jesli chodzi o całokształt ma papiery by byc najlepszym klubem na świecie. Potencjał w Arsenalu jest jeszcze większy niz w Juventusie jesli chodzi o zaplecze, organizacje, kibiców - bez porównania. Tylko jeszcze trzeba w tym wszystkim w piłkę grać."

Ktoś mi może powiedzieć o co Wojtkowi chodziło tutaj? przecież to jakieś herezje co on tutaj mówi
To nie są żadne herezje ;) Sprawdź ile ludności ma Londyn, ile cała aglomeracja londyńska, ile PKB UK wytwarza samo londyńskie city a jak te liczby wyglądają w Turynie czy całym Piemoncie (Piemont i tak jest bardzo ujmijmy to bogaty w skali całych Włoch, ale do Londynu bardzo daleko). Następnie zastanówmy się, którym językiem posługuje się na świecie więcej ludzi - włoskim czy angielskim (teoretycznie nasz klub też posługuje się angielskim w SM ale chodzi tutaj również o całą otoczkę wokół). Mógłbym się jeszcze pastwić nad tym jak świetnie wypromowana jest Premier League czy nad tym ile (dzięki rozwojowi gospodarczemu) ma do wydania przeciętny kibic w UK a ile we Włoszech (tu akurat PKB w UK może mocno polecieć począwszy od tego roku przez Brexit ale przyjmijmy, że piszemy o tym co jest obecnie).

I tak jeszcze odnośnie tej wypowiedzi Wojtka to dokładny cytat ma jeszcze mocniejszy wydźwięk - potencjał w Arsenalu nie jest "jeszcze większy, niż w Juventusie" tylko "potencjał jest dużo większy w Arsenalu, niż w Juventusie" ;) Z tym potencjałem na najlepszy klub na świecie odleciał ale generalnie potencjał finansowy i organizacyjny jest tam potężny, brakuje jedynie poziomu sportowego.


PietroBosman pisze:
06 stycznia 2021, 14:48
Bardzo fajny wywiad. To pokolenie piłkarzy ma coś ciekawego do powiedzenia. A to pisząc myślę o obecnych wywiadach tych ,którymi jarałem się za małolata. Myślę o takim Żurawskim(też w footruck- pustostan straszliwy) czy Hajto.
Żurawski popisał się wspaniałym brakiem kompetencji kiedy próbował się dostać do parlamentu europejskiego - szeregowy osiemnastolatek należący do partyjnej młodzieżówki miał wtedy większą wiedzę od niego. Hajto wiadomo problemy z hazardem - nie bez powodu karierę kończył w Gomunicach.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 20:55

Szczesny jak zwykle w kadrze szmata.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 21:06

Absurdalny wręcz gol, wyglądało to tak jakby Wojtek zupełnie nie wiedział gdzie jest bramka, której ma strzec.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 21:26

Niestety w Juve też ostatnio nie błyszczy. Niby nie broni źle, ale brakuje takiego błysku i uratowania nam tyłków. Z Porto niestety prawdopodobnie zawalił nam (na spółkę z murem) awans do ćwierćfinału, bo to nie była bomba Roberto Carlosa w meczu z Francją. Jeśli Wojtek to czyta to przepraszam, ale według mnie powinniśmy go zastąpić Donnarummą, a sam Szczęsny mógłby wrócić do Arsenalu, bo brakuje im klasowego bramkarza i przy okazji dać nam zarobić z 15-20 mln €.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 22:28

O czyżby Brzęczek to w sumie...to taki nie do końca problem kadry? Kto by pomyślał.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 22:49

Na pewno Wojtek popełnił w tym meczu kilka poważnych błędów.
Na linii top, poza linią flop i tyle w temacie.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 22:58

Ja na jego miejscu zrezygnowałbym z reprezentacji albo nawet powiedział trenerowi by wstawił Fabiana czy kogokolwiek innego bo nawet jakby wyszedł z siebie to i tak nic nie zrekompensuje pozostałych 7 gównianie obsadzonych pozycji. Szczęsny i Lewandowski to trochę mało by ta drużyna grała dobrze.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 23:02

Ten pierwszy gol kuriozalny, jakbym widział gdy na orliku na bramce stoi ktoś z pola bo bramkarz nie przyszedł. Gość biegł od połowy i to aż wstyd aż tak źle ocenić swoją pozycję mając tyle czasu.

A inne błędy to jakie? Bo zasadniczo to obrona zagrała tragicznie.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 25 marca 2021, 23:27

były momenty, że Szczęsny wybraniał nam mecze. Tak wydaje mi się, że ostatnio nic nie daje ani Juve ani kadrze. Benevento jeden strzał wpadło, Porto nieliczny strzał w dogrywce wpadło. Można by tak mnożyć. Nie pamiętam ostatnio jakieś obronionej setki przez Wojtka, a jak się mylę proszę mnie poprawić ;)


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 26 marca 2021, 01:09

rammstein pisze:
25 marca 2021, 23:27
były momenty, że Szczęsny wybraniał nam mecze. Tak wydaje mi się, że ostatnio nic nie daje ani Juve ani kadrze. Benevento jeden strzał wpadło, Porto nieliczny strzał w dogrywce wpadło. Można by tak mnożyć. Nie pamiętam ostatnio jakieś obronionej setki przez Wojtka, a jak się mylę proszę mnie poprawić ;)
Mniej więcej jakieś 3 lata temu (chyba po MŚ 2018) napisałem o Szczęsnym taki krótki tekst, który się spodobał i można go podsumować tak - "mogło zdarzyć się każdemu, zawsze przytrafia się jemu" :prochno:

I miałem wtedy do Szczęsnego długą listę zarzutów - a to czerwona kartka z Grecją, a to później kontuzja podczas Euro 2016, a to duże nieporozumienie podczas MŚ 2018 - ktoś napisze "to nie była w 100% jego wina, mogło się zdarzyć każdemu". Tylko właśnie problem jest taki, że zdarza się <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> zawsze jemu :prochno:

Pechowiec czy co? Przez ostatnie 3 lata zdecydowanie zapracował na mój szacunek, bronił w mojej ocenie bardzo dobrze z czasowymi spadkami na "dobrze". Spokojnie uważam/uważałem go za bramkarza z TOP 10 na świecie (sama pensja na poziomie 6,5 melona plasuje go w TOP 5 najlepiej zarabiających bramkarzy na świecie - Juventus po raz kolejny jak totalny frajer przepłaca komuś kontrakt - gdziekolwiek by nie poszedł to dostałby w porywach może połowę tego, nie płaci się zazwyczaj takiej kasy bramkarzom, którzy nie mają mega-medialnej pozycji) ale ostatnio niestety znowu nie zrobił w najważniejszych meczach tego czego się od niego wymaga. Ktoś napisze - "to nie była jego wina przy bramce z wolnego z Porto" - niby nie ale jednak nie zrobił niczego "ponad stan" czy nawet na "wysokim" poziomie, żeby nas przed tym odpadnięciem uchronić (to, że z taką grą nie mieliśmy czego szukać w dalszych fazach LM to inna kwestia).

Tak jak napisałem na początku "mogło zdarzyć się każdemu, zawsze przytrafia się jemu" :prochno: Ewentualna sprzedaż ani mnie ziębi ani parzy - dopóki nie zostanie podana kwota transferu i zastępca. Nie ma w zasadzie dla mnie zawodników nie na sprzedaż (takim był dla mnie może Zidane ale to też temat rzeka) - wszystko jest kwestią kasy, którą ktoś chce wyłożyć.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2021, 01:14 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ