Douglas Costa

Dyskutuj o legendarnych piłkarzach Juventusu, wielkich wydarzeniach z przeszłości i historycznych meczach.
ODPOWIEDZ
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 05 kwietnia 2018, 14:10

Jak dla mnie Costa jest zagubiony w obecnej taktyce i czasami mam wrażenie, że nawet pozostali zawodnicy nie wiedzą, co on chce zrobić. Patrząc na jego drybling, zmysł do gry kombinacyjnej, widzę go za napastnikiem/napastnikami. Tylko wtedy jego największy atut, czyli szybkość, traci na wartości. Tak generalnie jest on wolnym elektronem i to chyba dobrze, ze lata po całym boisku. Pomimo częstego niezrozumienia z innymi, transfer na +. Tak w ogóle to on jest już chyba wykupiony?


Obrazek
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2018, 00:50

DonPatch pisze:Tak w ogóle to on jest już chyba wykupiony?
Z tego co podawali to było że na bank go wykupimy latem.
DonPatch pisze:Patrząc na jego drybling, zmysł do gry kombinacyjnej, widzę go za napastnikiem/napastnikami.
Jako trequartista? Hmmmmm Nie wiem czy to dobry pomysł, grając na środku nie będzie miał tyle miejsca do biegania. Co do jego zamysłu, to chwilami się zastanawiam czy to nie jest przypadkiem lewonożny Cuadrado i nic ponadto...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2018, 17:18

Cóż nie byłem jego zwolennikiem od początku to samo z Berną to gracze dobrzy ale w żadnym wypadku nie tacy,którzy będą kluczowi w ważnych meczach. Już Dybala prędzej wskoczy na taki lvl.
Swoja drogą Roma puściła Salaha za podobną kasę co Juve zgarnie Coste a nawet chyba troszkę mniej, ale kto mógł wiedzieć,że Egipcjanin tak wyskoczy z formą choć z drugiej strony w Romie już grał b. dobrze.


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 06 kwietnia 2018, 18:51

AdiJuve pisze:Cóż nie byłem jego zwolennikiem od początku to samo z Berną to gracze dobrzy ale w żadnym wypadku nie tacy,którzy będą kluczowi w ważnych meczach. Już Dybala prędzej wskoczy na taki lvl.
Swoja drogą Roma puściła Salaha za podobną kasę co Juve zgarnie Coste a nawet chyba troszkę mniej, ale kto mógł wiedzieć,że Egipcjanin tak wyskoczy z formą choć z drugiej strony w Romie już grał b. dobrze.
Mi strasznie się podobała gra Salaha już za czasów gry we Fiorentinie kiedy w meczu PW strzelił nam 2 bramki. Już wtedy było widać, że ma papiery na
dobre granie, a w tym sezonie odpalił niesamowicie. Nawet jeśli odejdzie z Liverpoolu to wezmą za niego świetną kasę.


Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 maja 2018, 08:22

Adam Digby na temat ostatniego występu Douglasa: https://www.thesportsman.com/articles/d ... ntus-again

Jeden z ciekawszych cytatów:
Named Juve’s Player of the Month for April, he is the one player who refuses to be downtrodden by Max Allegri’s ultra-negative approach, instead driving directly towards the opposition penalty every every time he receives the ball. With the speed, skill and tenacity to take him beyond defenders almost at will, his proactive style is in stark contrast with the club’s other attacking players and that was particularly evident against Bologna.


"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 maja 2018, 16:30

https://www.youtube.com/watch?v=sPjmX3cX6OI

Tyle zrobić SAMEMU w 45 minut :shock: :bravo: :bravo: :bravo:
Arcyważny zawodnik dla Nas.

Akcja z 57 sekundy to po prostu majstersztyk :bravo:
(Gdyby to jeszcze Juan trafił)


baron

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 122
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 08 maja 2018, 17:47

Oj będzie bieda z tym Costą. Nowy Krasić bez zwodu. Wypuszcza tylko piłkę do przodu w potem ją goni w 80% akcji. Nawet nie starczyło tych jego ''dobrych'' akcji na jedną kompilację dlatego większość jest powtórzona 2 razy. Ponadto Brazylijczyk a ich okres przydatności do spożycia przynajmniej większości z tych ofensywnych to 30 lat. Jednak najgorszy ten brak zwodu i bazowanie na odejściu i biegu czytelne że dramat.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 maja 2018, 20:36

baron pisze:Jednak najgorszy ten brak zwodu i bazowanie na odejściu i biegu czytelne że dramat.
Co z tego, że czytelne skoro nikt go nie potrafi dogonić? To jak z Robbenem, wszyscy wiedzą, że zejdzie na lewą nogę a i tak dają się nabrać.

Costa i brak zwodu :ahsisi: klik


Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 maja 2018, 21:51

baron pisze:Oj będzie bieda z tym Costą. Nowy Krasić bez zwodu. Wypuszcza tylko piłkę do przodu w potem ją goni w 80% akcji. Nawet nie starczyło tych jego ''dobrych'' akcji na jedną kompilację dlatego większość jest powtórzona 2 razy. Ponadto Brazylijczyk a ich okres przydatności do spożycia przynajmniej większości z tych ofensywnych to 30 lat. Jednak najgorszy ten brak zwodu i bazowanie na odejściu i biegu czytelne że dramat.
Po takiej świetnej końcówce sezonu naprawdę ciężko narzekać, a jednak ci się to udało. Sam wcześniej pisałem, że zawodnikowi zdecydowanie brakuje liczb - bo tak faktycznie było, ale statami w końcówce nadrobił.

Bolą te nędzne statystyki w LM, ale wierzę, że w następnym sezonie zagra tam znacznie lepiej, w tych rozgrywkach zawiodło więcej zawodników i jeden nieprawdopodobny zryw z Realem, który był jednym z najlepszych naszych spotkań ostatniej dekady tego nie zmieni.

Mogę się zgodzić z tym, że zawodnicy, którzy bazują na przyspieszeniu, odejściu na kilku metrach, ogólnej szybkości (różne elementy, różnie można to nazywać, ogólnie wiadomo o co chodzi) szybko się kończą i taki Cuadrado za 2 lata będzie moim zdaniem sporo słabszy (gdyby ktoś miał zacząć narzekać, że już nic Kwadrat nie daje to pomimo tego wyszydzania, jakieś gole i asysty mu wpadają).

Mimo wszystko ja przy dobrej ofercie bym go (Cuadrado) pożegnał, ale to tylko z tego względu, że tacy gracze mają krótki termin przydatności i czeka Berna - dlatego też warto brać młodych zawodników z potencjałem, co pokaże przyszły transfer Moraty, może i MU trochę wtopiło kasy, ale dzięki temu, że jest mocno przed 30-tką dużo z niego odzyskają. Natomiast kupując gracza w wieku 29 lat, trzymając go 2-3 sezony i na koniec kariery chcieć go opchnąć? To się nie kalkuluje, za gości po 30-tce nikt dużych pieniędzy nie da, co już nie kiedyś udowadniałem w pierwszej 100 największych transferów nie ma bodajże nikogo kto przechodziłby w wieku 30<.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2018, 11:58

Liczby Costy są jakie są przez dwóch panów -Allegriego i Mandzukicia.Gdyby Brazol grał więcej na początku sezonu to wykręciłby lepsze cyfry.

Ogólnie jestem zdania,że w nowym sezonie Douglas może być naszym Salahem.


kacek_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 kwietnia 2007
Posty: 605
Rejestracja: 23 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2019, 20:55

Douglas na IG: "Chciałem wam podziękować za najbardziej trudny sezon w moim życiu, jednak dużo się nauczyłem".

Pożegnanie?

W sumie mamy Jugola na lewe skrzydło, po co nam jakiś mały brazol co się nie potrafi trzymać kurczowo betonowej taktyki.


prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2019, 21:14

kacek_ pisze:Douglas na IG: "Chciałem wam podziękować za najbardziej trudny sezon w moim życiu, jednak dużo się nauczyłem".

Pożegnanie?

W sumie mamy Jugola na lewe skrzydło, po co nam jakiś mały brazol co się nie potrafi trzymać kurczowo betonowej taktyki.
Najtrudniejszy sezon w życiu bo zabronili mu grać w piłkę, tylko zmusili do patrzenia w tablice i uczenia się wielkich strategii w szachy i zabetonowali go na śmierć a na koniec się połamał i nie potrafili go poskładać bo w sztabie medycznym pracują orangutany


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2019, 21:19

Costa odejdzie to pewniak. Fajnie jakby trafił do jakiegoś ofensywnego klubu to by sobie pograł i pokazał skilla.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2019, 21:26

Beton zostanie, zostaną jego betonowe dzieci, a odejdą wartościowi zawodnicy.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2019, 21:37

Nie zniese sprzedazy Costy i pozostania betona :/ Od lat nie mieliśmy takiego skrzydlowego. Najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu.


ODPOWIEDZ