# 18 Moise Kean

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 października 2020, 08:45

playmaker pisze:
24 października 2020, 22:16
Kean dwie bramki w meczu PSG, raz dostawił nogę a raz strzelił na pustą.
Z uwagi na to, że Moise już strzela w PSG, to mam takie dziwne przeczucie, iż w lecie uderzymy do Paryżan po... Icardiego. Niby Morata jak na chwilę obecną sprawdza się u nas wyśmienicie (patrząc głównie przez pryzmat zdobytych bramek, bo do ogólnej gry można się przyczepić), ale zawsze pozostaje jakiś niesmak, że nasz wychowanek zamiast strzelać w koszulce Juve robi to w trykocie innej drużyny. Obawiam się, że pozbycia się Keana możemy żałować tak jak w przeszłości Henry'ego (a właściwie to braku odkupienia Włocha z Evertonu).


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
playmaker

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2007
Posty: 690
Rejestracja: 24 lutego 2007

Nieprzeczytany post 25 października 2020, 09:44

dimebag11 pisze:
25 października 2020, 08:45
playmaker pisze:
24 października 2020, 22:16
Kean dwie bramki w meczu PSG, raz dostawił nogę a raz strzelił na pustą.
Z uwagi na to, że Moise już strzela w PSG, to mam takie dziwne przeczucie, iż w lecie uderzymy do Paryżan po... Icardiego. Niby Morata jak na chwilę obecną sprawdza się u nas wyśmienicie (patrząc głównie przez pryzmat zdobytych bramek, bo do ogólnej gry można się przyczepić), ale zawsze pozostaje jakiś niesmak, że nasz wychowanek zamiast strzelać w koszulce Juve robi to w trykocie innej drużyny. Obawiam się, że pozbycia się Keana możemy żałować tak jak w przeszłości Henry'ego (a właściwie to braku odkupienia Włocha z Evertonu).
Wiesz, prawda jest taka, że gdyby Henry u nas został, to zapewne nie wszedłby na taki poziom jak w Arsenalu. A co do Keana to ma chłopak ogromny potencjał wg mnie, największą obawą jest jego głowa. Może się to różnie skończyć.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 października 2020, 13:30

@playmaker
Oczywiście, że kariera Henry'ego mogłaby się różnie potoczyć gdyby pozostał w Juve, ale trzeba pamiętać, iż Francuz dostał u nas tylko sezon na pokazanie swoich umiejętności, a ponadto Ancelotti nie umiał znaleźć my właściwej pozycji na boisku i kto wie co by się stało, gdyby Thierry otrzymał szansę u Lippiego. Wracając jednak do Keana, to nie ulega wątpliwości, iż przy jego osobie najbardziej szkoda jest tego, że pozbyliśmy się dobrze rokującego wychowanka (a jak wiadomo to tych u nas jak na lekarstwo). Ponadto przy obecnej sytuacji epidemiologicznej, gdy co chwilę będzie wypadał ze składu jakiś zawodnik, to taki Moise mógłby być na wagę złota np. w LM z uwagi na to, że zgłosilibyśmy do kadry o jednego gracza więcej.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 października 2020, 14:55

wydaje mi się, że zrezygnowaliśmy z niego ze względów pozasportowych
nie wiem czy to dobrze czy źle dla drużyny ale w kadrze się odnajduje bardzo dobrze i liga francuska, a szczególnie PSG to najlepsze co mogło mu się teraz trafić, Raiola doskonale wykonał swoją robotę, tak jak wtedy gdy transferował do nas Pogbę


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 25 października 2020, 16:49

@Maly
Bardzo możliwe, że było tak jak napisałeś i przez pozaboiskowe ekscesy Keana nasi działacze nie zdecydowali się na jego ściągnięcie, bo jak widać po jego przejściu do PSG możliwości ku wypożyczeniu jak najbardziej istniały (aczkolwiek nie wiem czy Paryżanie mają możliwość lub obowiązek wykupu młodego Włocha). Jednakże co do wyboru samego klubu, to zobaczymy czy decyzja Raioli i Moise okaże się trafiona, bo ciekawe czy Kean nie usiądzie na ławce jak do składu wróci Icardi.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7306
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 25 października 2020, 19:23

nawet jak siądzie to do rotacji, zaliczy sporo minut bo może wejść na skrzydło i dać odpocząć niemal każdemu ofensywnemu zawodnikowi a pamiętajmy, że mecze będą co 3 dni, PSG w 60 czy 70 minucie już ma wygrany mecz może go ogrywać i co ważne po 70 minucie też atakują więc to nie będą minuty tylko do statystyk, obstawiam że minutowo zagra podobny sezon do tego co grał Morata po powrocie do Realu, być może nawet bramkowo będzie to podobny sezon kto wie


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 października 2020, 21:20

Kean z 2 bramkami w LM. Wygląda to dziwnie, gdy PSG wygrywa 2:0, Moise towarzyszy w ataku Mbappe, a bramki ładuje "nasz" Kean.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2020, 00:54

Mojżesz z kolejnym trafieniem. 9 goli, 1 asysta i średnia na poziomie 1 bramki na mecz. Dobrze mu w tym Paryżu.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 06 grudnia 2020, 11:57

Ładne statystyki, wczorajsza bramka zresztą też urodziwa.

Mancini będzie miał niezły ból głowy. 6 miejsc: "9" Immobile i Belotti, skrzydła: Bernardeschi (i nawet niech nikt nie próbuje się śmiać), Insigne, Chiesa i ostatnimi meczami pewnie przekonał do siebie Berardi. A co jak Kean się nie zatrzyma i wróci jeszcze Zaniolo? (ostatnio pojawiły się informacje, że dochodzi do siebie szybciej, niż przewidywano). W dalszej kolejności są jeszcze Caputo czy Politano.
Zawsze zostaje turniej EURO U21 rozgrywany w tym roku w 2 etapach.


Obrazek
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 21:27

Kean z 9 bramką w lidze. PSG na 100% będzie chciało go wykupić, bo Moise ma u nich świetne statystyki, a my możemy sobie teraz pluć w brodę, że nie powalczyliśmy o powrót naszego wychowanka. Coś przeczuwam, że latem Paryżanie zechcą nam wcisnąć Icardiego, na którego tak się łasił Paratici.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2021, 21:49

dimebag11 pisze:
09 stycznia 2021, 21:27
Kean z 9 bramką w lidze. PSG na 100% będzie chciało go wykupić, bo Moise ma u nich świetne statystyki, a my możemy sobie teraz pluć w brodę, że nie powalczyliśmy o powrót naszego wychowanka. Coś przeczuwam, że latem Paryżanie zechcą nam wcisnąć Icardiego, na którego tak się łasił Paratici.
Tylko nie wiem po co nam teraz Icardi. To napastnik który żyje z podań. U nas tego brak. Dopóki nie wzmocnimy pomocy kreatywnymi zawodnikami to nie ma sensu kupować typowego egzekutora.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 22:36

No i tym samym Kean staje się drugim po Comanie piłkarzu, którego odpuszczamy w ostatnich latach, a który robi karierę w topowej drużynie Europy. Bardzo dobry mecz dziś na Camp Nou. Szkoda, że PSG go wykupi, bo przepadnie nasz wychowanek z potencjałem na gwiazdę (mamy takiego średnio raz na 10-20 lat).


rammstein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 1528
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 23:01

Crunny pisze:
16 lutego 2021, 22:36
No i tym samym Kean staje się drugim po Comanie piłkarzu, którego odpuszczamy w ostatnich latach, a który robi karierę w topowej drużynie Europy. Bardzo dobry mecz dziś na Camp Nou. Szkoda, że PSG go wykupi, bo przepadnie nasz wychowanek z potencjałem na gwiazdę (mamy takiego średnio raz na 10-20 lat).
No i ? Stało się trudno. Tym tokiem myślenia trzeba trzymać wszystkich zawodników, bo nie wiesz który odpali. Tylko klubów na to nie stać i zawodnicy chcą grać. A co to tylko Juve puszcza graczy?

Poza tym w Anglii w 31 meczów strzelił 2 bramki. W znacznie słabszej lidze francuskiej jakoś mu idzie. Pamiętaj też , że nie każdy zawodnik pasuje do każdej ligi, nie w każdym zespole się odnajdzie.


fj10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 lutego 2021
Posty: 7
Rejestracja: 14 lutego 2021

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 23:05

Nie ma co narzekać na zarząd o sprzedanie Keana, bo w przeciwnym wypadku odszedłby rok później po wygaśnięciu kontraktu. Liczę na jego powrót za kilka lat. Odbudował się w PSG i bramka z Barceloną na pewno jeszcze bardziej wzmocni go mentalnie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 16 lutego 2021, 23:16

rammstein pisze:
16 lutego 2021, 23:01
Tym tokiem myślenia trzeba trzymać wszystkich zawodników, bo nie wiesz który odpali.
Tyle, że Kean u nas, jeśli nie odpalił, to był na najlepszej drodze by to zrobić. To co pokazał dobrze rokowało na przyszłość. Jakiś Fanjoli 2 razy prosto kopnął piłkę i spust jakby wygrał co najmniej Golden Boya.

Poza tym w tamtym momencie wiedzieliśmy, że będziemy potrzebowali nowego napastnika, bo Gonzalo wrócił z wypożyczeń całkowicie rozsypany. Wciąż nie mogę przywyknąć, choć w sumie po tylu latach powinienem, że w Turynie odpala się nie tych piłkarzy, których powinno.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
ODPOWIEDZ